Antverpy – Sint-Truiden 1:2 (kon.) | Eupen – Oostende 0:4 (kon.) | Lokeren – Beerschot 4:2 (kon.)
Sporting Lokeren
4:2 (2:1)
KFCO Beerschot Wilrijk
Sobota 12.05.2018, 20:00 • Daknamstadion, Lokeren • Belgická liga • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

V 9. kole skupiny o Evropskou ligu se proti sobě utkají týmy Sporting Lokeren a KFCO Beerschot Wilrijk. Poslední vzájemný zápas v rámci 2. kola této skupiny se odehrál na stadionu Olympisch Stadion před 3660 diváky. Už v 9. minutě poslal do vedení domácí Wilrijk Meas, který proměnil pokutový kop. Ve 34. minutě se trefil z penalty hostující Skulason. Ve 45. minutě otočil výsledek Hupperts. Do šatny tak šel ve vedení Lokeren. V 79. minutě přišlo srovnání, když se prosadil domácí Dom. Nakonec utkání skončilo remízou 2:2. Nyní se bude hrát na Daknamstadionu v Lokerenu. Tento stánek nabídne kapacitu pro 12 136 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Jonathan Lardo a jeho asistenti Florian Lemaire a Pieter Becquet.

Lokeren se momentálně nachází na prvním místě se sedmnácti body a skóre 16:8. V posledním zápase zavítal na půdu Oostende. Ve 25. minutě poslal domácí do vedení Bataille. O čtyři minuty později srovnal Skulason a ve 35. minutě poslal hosty do vedení Hupperts. V 76. minutě dostal druhou žlutou kartu a tím pádem červenou domácí Bossaerts a Oostende šl do deseti hráčů. Nakonec v 86. minutě pojistil výhru Lokerenu de Ridder. Nejlepšími střelci jsou se sedmi góly Skulason a de Ridder.
    Wilrijk je momentálně na posledním šestém místě se čtyřmi body a skóre 9:16. V posledním utkání zavítal na půdu St. Truiden. Ve 20. minutě poslal domácí do vedení Legear, ale za dalších čtrnáct minut bylo srovnáno po brance van Hyfte. V 59. minutě ovšem vrátil vedení na domácí stranu druhým gólem Legear a o sedm minut později zvýšil náskok na dvě branky De Sart. V 78. minutě sice snížil hostující Dom, ale poté už gól nepadl a Wilrijk prohrál 2:3.

Sporting Lokeren: De Wolf – Filipović, A. Skúlason, Marzo, Cevallos – Michel, Mareček, de Ridder, Hupperts – Rassoul, Mirić.
    Náhradníci: Geens – Marić, Monsecour, Straetman, Lawal, Söder, Terki.

KFCO Beerschot Wilrijk: Romo – De Jonghe, Diarra, Dom, Francois – Pryčyněnko, van Hyfte, van den Bergh, Maes – Boulaouali, Zoua.
    Náhradníci: Steelant – Swinkels, Essikal, Octávio, Okotie, Abaz, Mbombo.

Rozhodčí: Jonathan Lardo – Florian Lemaire, Pieter Becquet.

-20
    Vítejte u zápasu který začíná za cca. 20 minut.

-1
    Hezký večer všem. Hráči jsou již na hrací ploše, rozmístěni jako šachové figurky na svých postech a netrpělivě čekají na zahájení utkání.

1

1
    Domácí celek rozehrál a přihrávkami na své polovině se seznamují s míčem.

2
    Po ztrátě na polovině hřiště se k míči přihlásili hosté.

3
    Lokeren právě vstřelil branku!

První branka padá po pěkné akci již ve třetí minutě. Prosazuje se CEVALLOS a dostává svůj tým do brzkého vedení.

6
    Po ostrém souboji ve středu pole si bere míč domácí celek a vyváží jej na polovinu Beerschotu.

8
    Hosté drží míč, ale domácí dobrým přistupováním soupeře na dostřel branky nepouští.

10
    Domácí celek vstřílí gól hlavou, ale ten pro ofsajfd bohužel neplatí.

10

A hned po neuznaném gólu přichází další, tentokrát platný. Na střeleckou listinu se zapisuje HUPPERTS krásnou střelou z úhlu.

13
    Žlutou kartu dostává Stefano Marzo (Sporting Lokeren).
    Za ostrý souboj ve středu pole.

14
    Domácí jsou zatím aktivnější a obléhají pokutové území hostů. Ti se nemohou vymanit z náporu.

16
    Po nákopu na rozběhnutého Zoua z týmu hostů se Beerschot na malou chvilku usadil na půli domácích.

18
    Žlutou kartu dostává Tom van Hyfte (KFCO Beerschot Wilrijk).

21
    Míč teď nemá na delší čas stálého majitele a po chybách na obou stranách je hra velmi rozkouskovaná.

22
    Domácí po ošetření hostujícího hráče, sportovně vrací míč.

24
    Hosté kombinují na polovině domácích, ale zatím tato kombinace k žádné kloudné akci nevede.

26
    Domácí získali míč po chybě hostujícího Hyfteho a následně se pokoušeli dlouhým nákopem překvapit hostující obranu. To se jim však ani zdaleka nepovedlo a bude se kopat od brány hostů.

26
    Střídání v týmu KFCO Beerschot Wilrijk: ze hřiště odchází Youssef Boulaouali, přichází Emil Abaz.

27
    Domácí u balónu na vlastní polovině.

28
    Čeká nás roh pro domácí celek.

29
    Domácí se dopustili po centru do šestnáctky Beerschotu útočného faulu.

31
    Domácí kombinují na polovině hostů a snaží se najít skulinku v jejich obraně.

32
    Po hrubé chybě obrany hostů přišla střela domácího Miriče, která však mířila jen do připraveného golmana.

34
    Hosté se zlobí na rozhodčího že neodpískal faul na jejich obránce.

36
    Lokeren teď zaváhal a hosté se dostali až na dostřel jejich brány, střela však byla velmi slabá a brankář domácích s ní neměl problémy.

38
    Domácí získali míč a budou odkopávat od své branky.

39
    Domácí zahrají přímý kop z 30 metrů.

40
    A domácí celek čeká roh po zákroku hostující obrany.

40
    Hosté si z rohem poradili a míč odhlavičkovali do bezpečí.

41
    V obrovské šanci se teď octl Lokerenský Rassoul, který dostal krásný centr a nikým nehlídán zakončoval nůžkami těsně nad.

42
    hosty čeká pokutový kop.

42
    Žlutou kartu dostává Janko Filipović (Sporting Lokeren).

43
    Beerschot právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je TOM VAN HYFTE.

44
    Domácí jsou trochu opaření z inkasované branky a jejich hra je velice rozpačitá.

45+1

První půle nám skončila za stavu 2-1.
    Oba týmy hrály celkem vyrovnaně až na to že domácí dokázali všechny své šance proměnit a i díky tomu vedou. S přáním chutné poločasové kávy se s Vámi loučím na cca. 15. minut.

46

46
    Druhý poločas začal a domácí hrají z leva do prava a hosté přesně naopak.

46
    Střídání v týmu KFCO Beerschot Wilrijk: ze hřiště odchází Guillaume Francois, přichází Octávio.

47

A je vyrovnáno, krásnou střelou z hranice vápna srovnává opět VAN HYFTE.

49
    Domácí drží míč a kombinují na své polovině.

51
    Domácí celek zahraje přímý kop z 35 metrů.

53
    Hosté se snažili zahrozit z brejku, ale domácí jsou pozorní a míč odkopávají do zámezí.

55
    Domácí zkoušeli dlouhým nákopem překvapit brankáře Beerschotu, ale střela z půlky končí nad bránou.

57
    Hosté zahrají rohový kop.

58
    Střídání v týmu KFCO Beerschot Wilrijk: ze hřiště odchází Jacques Zoua, přichází Kule Mbombo.

59
    Domácí se snaží útočit, ale hosté zatím dobře přistupují k hráčům a nedávají jim mnoho prostoru.

62
    Hosté dobře přistupují k hráčům a domácí nemohou najít volnou cestu k bráně Beerschotu.

65
    Lokeren vybojoval míč ve středu pole, ale následně jej znovu špatnou kombinací vrací hostům.

67
    Lokeren teď častými chybami nabízí šance hostům, kteří však naštěstí pro ně míče stejně špatně ztrácejí.

68
    Domácí MIRIČ se prosazuje krásnou střelou a stav je 3-2.

73
    Lokeren se pěknými přihrávkami drží v tempu a hosté se snaží okamžitě získat míč zpět.

74
    Výborným zákrokem získávají hosté míč ve středu pole.

75
    Hráči hostů teď špatnou přihrávkou nabídli domácím protiútok, kteří však míč pouze nakopli dopředu kde byla obrana hostů.

76
    Střídání v týmu Sporting Lokeren: ze hřiště odchází Marko Mirić, přichází Robin Söder.

76
    Střídání v týmu Sporting Lokeren: ze hřiště odchází Guus Hupperts, přichází Yusuf Lawal.

79
    U míče domácí celek který zakládá útočnou akci.

80
    Domácí chybovali v rozehrávce a do útoku se vydávají hráči hostů.

82
    U míče hostující celek, která zakládá útok.

84
    Žlutou kartu dostává Ari Skúlason (Sporting Lokeren).

84
    Hosté se nemohou dostat na dostřel brány Lokerenu, který srdnatě brání.

85
    Střídání v týmu Sporting Lokeren: ze hřiště odchází José Francísco Cevallos, přichází Mehdi Terki.

86
    Domácí Marzo se dostal až na dostřel brány, ale jeho pokus končí jen mimo bránu.

87
    Domácí kontrolují hru ve středu pole.

89
    Hosté se vydávají do útoku a tato šance může být možná tou poslední na vyrovnání.

90
    Centr do šestnáctky Lokerenu lapil domácí brankář.

90+1
    Hosté kombinují před šestnáctkou Lokerenu.

90+1
    Nastavovat se budou 3 minuty.

90+2
    Žlutou kartu dostává Jimmy De Jonghe (KFCO Beerschot Wilrijk).

90+3
    Domácí Rassoul vyváží míč až na střed hřiště a uspořil tak cenné sekundy svému týmu.

90+3

Je rozhodnuto! Přesnou střelou ukončuje zápas domácí SODER.

90+4

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 9:17.

Viděli jsme zajímavý zápas který nakonec ovládli domácí za stavu 4-2.
    Hezký zbytek dne všem a někdy u fotbalu se na vás opět těší Martin Pobořil. (21:53:45)

Martin Pobořil

Branky: 3. Cevallos, 10. Hupperts, 68. Mirić, 90+3. Söder – 43. van Hyfte (pen.), 47. van Hyfte

Karty:   13. Marzo (LOK), 42. Filipović (LOK), 84. A. Skúlason (LOK) – 18. van Hyfte (BEE), 90+2. De Jonghe (BEE)

Sporting Lokeren: De Wolf – Filipović, A. Skúlason, Marzo, Cevallos (85. Terki) – Michel, Mareček, de Ridder, Hupperts (76. Lawal) – Rassoul, Mirić (76. Söder).

KFCO Beerschot Wilrijk: Romo – De Jonghe, Diarra, Dom, Francois (46. Octávio) – Pryčyněnko, van Hyfte, van den Bergh, Maes – Boulaouali (26. Abaz), Zoua (58. Mbombo).

Rozhodčí: Jonathan Lardo – Florian Lemaire, Pieter Becquet