Žilina – Trnava 6:0 (kon.) | Dunajská Streda – Slovan Bratislava 0:1 (kon.) | Trenčín – Ružomberok 3:1 (kon.)
Senica – Prešov 0:0 (kon.) | Zlaté Moravce – Nitra 2:2 (kon.) | Michalovce – Podbrezová 1:0 (kon.)
FC ViOn Zlaté Moravce
2:2 (1:1)
FC Nitra
sk Sobota 12.05.2018, 17:45 • Štadión FC ViOn, Zlaté Moravce • Niké liga • O udržení

90+1
    Hlavný rozhodca pridáva k druhému polčasu dve minúty. Okrem toho udeľuje žltú kartu brankárovi Pavlovi Kováčovi, ktorý sa až príliš okato snažil zdržovať priebeh hry.

72
    Prvým potrestaným hráčom na domácej strane je Damián Bariš. Defenzívne ladený záložník si tak musí dávať pozor na to, aby sa vo zvyšnom priebehu stretnutia vyvaroval podobných zákrokov.

26
    Pavol Chmura vyťahuje žltú kartu ďalšiemu nitrianskemu obrancovi. Tentokrát je jej adresátom Matúš Kuník. Z obrannej štvorice hostí tak zostáva nepotrestaný už len Ján Chovanec.

21
    Zlaté Moravce budú kopať pokutový kop! Macdonald Niba síce najskôr dobre odvrátil center z ľavej strany, ale následne trošku zbytočne tvrdo išiel do súboja s Ondřejom Šašinkom. Čech spadol na trávnik a hlavný rozhodca ukazuje na biely bod.

20
    Hlavný rozhodca Pavol Chmura prvýkrát siaha do svojho vrecka. Adresátom žltej karty je nitriansky stopér Richard Križan. Ťažko však povedať, či ju dostal za faul alebo skôr za následné protesty.

Miroslav Kováčik

Branky: 22. Orávik (pen.), 52. O. Šašinka (Harba) – 9. Šimončič, 70. Vestenický (Militosjan)

Karty:   72. Bariš (ZMO), 90+1. Kováč (ZMO) – 20. Križan (NIT), 21. Niba (NIT), 26. Kuník (NIT)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:0. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 21:24.
    FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Nikolić, Horník, Pintér, Chren (C) – Orávik (87. Nascimento), Pleva, Bariš, Harba – Paixao da Silva (90. Duga) – O. Šašinka (75. Urgela).
    Náhradníci: Novota – Karlík, Bartolomeu, Nascimento, M. Rigo, Duga, Urgela.

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Niba, Chovanec – Machovec, Šimončič (C) (60. Valenta), Kóňa – Charizopulos (51. Fábry), Vestenický, Kotrík (69. Militosjan).
    Náhradníci: Šípoš – Fabiš, Valenta, Fábry, Militosjan, Vencl, Farkaš.