Karviná – Plzeň 30:24 (kon.) | Zubří – Lovosice 24:25 (kon.)
HC ROBE Zubří
24:25 (14:11) Stav série: 0:1
HK FCC Město Lovosice
Sobota 12.05.2018, 18:00 • ROBE aréna • Chance Extraliga mužů • O 3.–4. místo

Obrovské překvapení! Lovosice berou první bod této série o bronz, ačkoliv jim chyběl Jiří Motl. Ale za to srdce a bojovnost je to výhra zasloužená. Souboj o extraligovou medaili dostává celkem náboj, protože kdekdo si mohl myslet, že se bude jednat o jasnou záležitost v době, kdy Lovosice jsou bez Motla. Zubří tenhle zápas absolutně nezvládlo a stejně jako proti Plzní prohrává první utkání série. (19:25:57)

Konec zápasu. (24:25)

60
    Klíma ještě snížil ze spojky o brankovou konstrukci tvrdou střelou! (24:25)

60
    David Bičiště je hrdinou hostů po střele z pravé spojky a souboji jeden na jednoho z velkého úhlu. (23:25)

60
    Klimt faulovaný na levé spojce po nahrávce Bičištěho. (23:24)

60
    Domácí darovali míč hostům na pravé straně. (23:24)

59
    Bouček s Bičištěm dostali míč na pravé křídlo, ale tomu nevyšel nához se spoluhráčem na levé straně. Ten zřejmě přešlápl. (23:24)

59
    Nakonec dvojka pro France zřejmě a hosté to budou mít hodně těžké v posledních dvou minutách. (23:24)

59
    Dokoupil faulovaný, devítka. (23:24)

58
    Sýkora přinesl hostům vedení po zakončení z levého křídla a nahrávce z levé spojky. (23:24)

58
    Postupný útok hostů, na hřišti Bičiště, Malý či Bouček. (23:23)

57
    Douda šel k zemi na střední spojce, ale faulovaný podle rozhodčích nebyl, což pořádně rozzlobilo domácí lavičku. Douda si ještě cosi vyříkává s Francem. (23:23)

57
    Hosté chybovali na levé straně a útok ihned končí. (23:23)

57
    Douda vyrovnal a třeba se bude potřetí za sebou hrát v Zubří prodloužení. (23:23)

56
    Špatná kombinace Bičištěho s Kalíkem na pravé straně, domácí brankář vůbec nezasahoval. (22:23)

56
    Navíc domácí chybují a hosté mají další útok. (22:23)

56
    Klimt dosáhl na nahrávku z pravé spojky a posílá hosty do vedení zakončením z pivota. (22:23)

55
    Hosté se trápí v postupném útoku, Klimt je faulovaný na střední spojce. (22:22)

54
    Nepovedená dohrávka Janíčka na šest metrů, kde sváděl souboj Dokoupil... (22:22)

Vít Muzikář

HC ROBE Zubří: Malina, Orság, Š. Krůpa – Dokoupil, Douda, Menšík, Přikryl, Holiš, Padalík, Šustáček, T. Říha, M. Hrstka, Janíček, Pich, Klíma, Polášek.
    HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, J. Kalík, Sýkora, Stach, Bouček, Jelínek, Bičiště, Klimt, Konárik, Semerád, Karlovec, Malý.

Rozhodčí: Bečička, Horák