Burnley – Bournemouth 1:2 (kon.) | Crystal Palace – West Brom 2:0 (kon.) | Huddersfield Town – Arsenal 0:1 (kon.)
Liverpool – Brighton 4:0 (kon.) | Manchester Utd. – Watford 1:0 (kon.) | Newcastle – Chelsea 3:0 (kon.)
Southampton – Manchester City 0:1 (kon.) | Swansea – Stoke 1:2 (kon.) | Tottenham – Leicester 5:4 (kon.)
West Ham – Everton 3:1 (kon.)
Swansea City
1:2 (1:2)
Stoke City
Neděle 13.05.2018, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Anglická Premier League • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání anglické Premier League, v němž SWANSEA CITY přivítá na svém stadionu STOKE CITY.

V souboji nejhoršího (Stoke City) a třetího nejhoršího mužstva ligy (Swansea) budou ještě domácí živit teoretickou naději na záchranu v lize. Nicméně pozice Swansea je hodně složitá a svůj sestup v podstatě Velšané „zajistili“ nečekanou porážkou doma v posledním kole se Southamptonem, který tak odskočil na rozdíl tří bodů.

Swansea City: Fabiański – Rangel, van der Hoorn, Mawson, M. Olsson – Dyer, An. King, T. Carroll, Routledge – J. Ayew, A. Ayew.
    Náhradníci: Nordfeldt – Britton, T. Abraham, L. Narsingh, Clucas, Naughton, F. Fernández.

Stoke City: Butland – Bauer, Shawcross, K. Zouma, Pieters – Sørensen, Allen, Ndiaye – Shaqiri, Crouch, Diouf.
    Náhradníci: Haugaard – Ireland, Johnson, Adam, Cameron, D. Fletcher, Campbell.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Łukasz Fabiański (Swansea) se zapojuje do rozehrávky svého týmu, ta končí nepřesným nákopem na Routledgeho.

4
    Po pravé straně to nyní zkouší domácí, ale Nathan Dyer (Swansea) neuspěl s obráncem Erikem Pietersem.

5
    Jack Butland (Stoke) si poprvé sáhl na míč a bude moci rozehrát od své branky.

6
    Nepřesný pas domácích do vápna, Jack Butland (Stoke) bude moci znovu rozehrát.

7
    Erik Pieters (Stoke) poslal zajímavý centr do vápna soupeře, Łukasz Fabiański (Swansea) raději pravačkou vyráží.

8
    Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Joe Allen, přichází Darren Fletcher.

9
    Na obou stranách zatím poměrně množství chyb, nyní ztrácí míč hosté, Łukasz Fabiański (Swansea) rozehrává od své branky.

10
    Jack Butland (Stoke) musí pomoci obraně a odkopnout míč, to se mu povedlo.

11
    Dlouhý pas hostů do vápna Swansea, tam ale Badou Ndiaye (Stoke) neuspěl.

12
    Je tu rohový kop pro Swansea, domácí rozehrají z levé strany.

13
    Jordan Ayew (Swansea) podstupuje hlavičkový souboj před vápnem Stoke a je faulován, zajímavá standardka pro domácí tým!

14
    Jordan Ayew (Swansea) rozehrál, ale trefil pouze bránícího hráče ve zdi, domácí tak velmi dobrou standardku nedokázali zužitkovat.

14
    Swansea právě vstřelila branku!
    André Ayew si sklepl míč na hranici vápna víceméně pro sebe, nicméně odskočil mu a dostal se k němu dobíhající ANDY KING, který na nic nečekal a poslal ho neomylně do branky Stoke.
    14. Andy KING - 1:0

16
    Hraje se ve středu hřiště, domácí drží míč.

18
    Stoke na polovině Swansea, ale špatná přihrávka na levou stranu ukončila útočnou snahu hostů.

19
    Jordan Ayew (Swansea) udělal kličku obránci Stoke, pak vystřelil na branku, kterou ale netrefil.

20
    Je za námi první dvacetiminutovka, která vyšla zatím nadmíru dobře domácím, ti mají jasnou převahu a dokonce již vedou.

22
    Míč domácím uskakuje a hrát tak mohou hosté, ti se snaží dostat co nejrychleji na polovinu Swansea.

23
    To se hostům také povedlo, centr z levé strany, ve vápně hlavičkuje Peter Crouch, ale při tomto pokusu fauluje.

24
    Wayne Routledge (Swansea) ze stoje hlavičkuje před brankou Stoke, ale míč si pohlídal Jack Butland (Stoke).

25
    Ofsajdem končí útočná akce Stoke.

27
    Defenziva Stoke pod tlakem, domácí posílají před branku Butlanda jeden míč za druhým.

29
    Dlouhý nákop v podání domácích, jako první je u míče ale obránce Stoke.

31
    Je za námi první půl hodina hry, která nabídla jednoznačnou podívanou – domácí jsou lepší, přehrávají svého soupeře a Stoke se zatím pouze brání.

31
    Stoke City právě vstřelilo branku!
    Na ofsajdové hranici se ocitá BADOU NDIAYE, který si naběhl na pas Xherdana Shaqiriho a neomylně posílá míč pravačkou přes vyběhnuvšího Butlanda do branky.
    31. Badou NDIAYE - 1:1

34
    Domácí faulují u půlící čáry, hosté získávají míč a mohou zaútočit.

36
    Rohový kop pro domácí, ti rozehrají z levé strany... ale prosadit se nedokázali.

36
    Žlutou kartu dostává Mike van der Hoorn (Swansea City).

38
    Nyní se nehraje, po faulu jednoho z domácích borců budou hosté rozehrávat volný kop od půlící čáry.

39
    Jack Butland (Stoke) má míč ve svých rukavicích a rozehrává, hosté nikam nespěchají s rozehrávkou.

40
    Je před námi poslední pětiminutovka, hosté znovu získávají míč u středové lajny, po faulu na vysokého Petera Crouche.

41
    Lasse Sørensen (Stoke) rozehrál volný kop z levé strany a ve vápně se v předklonu, hlavou, prosazuje PETER CROUCH.
    41. Peter CROUCH - 1:2

43
    Nyní budou volný kop zahrávat také domácí, po faulu na Jordana Ayewa, provinil se Lasse Sørensen.

44
    Jordan Ayew (Swansea) se drží za hlavu, z přímého kopu to zkusil na branku, kterou ale minul, nicméně nebyl to vůbec marný pokus.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty, dlouhý výkop Łukasze Fabiańského, domácí se dostávají na polovině soupeře k míči.

45+3

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas začal dobře pro domácí, kterým patřil úvod zápasu. Swansea šla ve 14. minutě také do vedení, ale hosté dokázali po půl hodině srovnat skóre. Od té doby se hrál vyrovnaný fotbal a nakonec hosté dokonali obrat ještě do poločasové přestávky, když se hlavou dokázal prosadit ve 41. minutě veterán Peter Crouch.

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

46

47
    Domácím míč utíká do autu, Erik Pieters (Stoke) vhazuje z levé strany, u půlící čáry.

49
    Jack Butland (Stoke) nesmí nyní zaváhat při práci s míčem před vlastní brankou, povedlo se a hosté mohou rozehrát.

50
    První pětiminutovka druhé půle nenabídla žádnou vzrušující podívanou, hosté hrají celkem v pohodě, domácím se nedaří.

51
    André Ayew (Swansea) se snažil dostat mezi dvojicí obránců k míči ve vápně soupeře, ale to se mu nepovedlo.

52
    Swansea stále kombinuje na polovině Stoke, které se pozorně brání.

53
    Pozor, vypadalo to, že Martin Olsson (Swansea) zahrál ve vlastním vápně rukou, penalta pro Stoke?
    53. Martin Olsson (Swansea) zahrál ve vlastním vápně rukou, pokutový kop pro Stoke.

54
    Ano, je to tak, hosté mají penaltu po hraní rukou Olssona!

54
    Xherdan Shaqiri (Stoke City) neproměňuje pokutový kop, Łukasz Fabiański (Swansea) vystihl směr pomalé střely a míč dokázal vyrazit.
    54. Xherdan Shaqiri (Stoke City) neproměňuje pokutový kop

56
    Łukasz Fabiański (Swansea) nyní podržel svůj tým při pokutovém kopu soupeře, který se nyní znovu tlačí k vápnu Swansea.

56
    Žlutou kartu dostává Peter Crouch (Stoke City).

57
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wayne Routledge, přichází Tammy Abraham.

58
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Andy King, přichází Leon Britton.

60
    Je za námi hodina hry, domácí stále marně dotahují jednobrankovou ztrátu, proti v pohodě hrajícímu soupeři.

61
    Swansea na polovině Stoke, domácí ale raději jdou s míčem zpět na svou polovinu.

62
    Statistika držení míče – 56% : 44%.

64
    S míčem hosté u plící čáry, ale ti nemají důvod se někam hnát.

65
    Hned ve třech se nyní domácí snaží napadat rozehrávku soupeře na jeho polovině.

66
    Martin Olsson (Swansea) končí na trávníku, po zákroku obránce Stoke Bauera, volný kop pro domácí tým. Navíc dostává Moritz Bauer žlutou kartu.

67
    Autové vhazování domácích, míč směřuje zpět na polovinu Swansea.

68
    Nathan Dyer (Swansea) musel na polovině soupeře faulovat Pieterse, po ztrátě míče.

68
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Nathan Dyer, přichází Sam Clucas.

69
    André Ayew (Swansea) nyní zasmušilým výrazem beze slov komentuje nepřesný pas na pravou stranu, domácí přichází o míč.

70
    Posledních dvacet minut tohoto utkání před námi, domácí se posledních několik desítek minut urputně snaží, ale v útoku je to slabota.

71
    Jordan Ayew (Swansea) s míčem na pravé straně, ve vápně Stoke, zkouší přelobovat brankáře, ale Jack Butland (Stoke) chytá.

72
    Swansea opět na útočné polovině, pas z levé strany směřuje do vápna, tam je ale J. Ayew těsně bráněn.

74
    Jack Butland (Stoke) nyní nepůsobil jistým dojmem při zákroku proti střele Abrahama, která mu propadla mezi nohama, Butland se ale bleskově zorientoval a míč lapil ještě před brankovou čárou.

75
    Další zákrok Jacka Butlanda, který vyráží střelu Carrolla, roh pro Swansea.

76
    Domácí rozehráli roh nejprve z levé, poté i z pravé strany, ale ani jednou se do zakončení dostat nedokázali.

76
    Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Lasse Sørensen, přichází Stephen Ireland.

77
    A je tu další akce domácích, Stoke se ale v plném počtu brání na své polovině.

78
    Nyní domácí chybují před šestnáctkou soupeře, kde ztrácí míč, hosté mohou rozehrát.

79
    Domácí nyní byli blízko vyrovnání, dva skvělé zákroky ale předvedl Jack Butland, kterého při třetí střele zastoupil na brankové čáře obránce, který vykopl míč!

80
    A začala poslední desetiminutovka tohoto utkání, které jen zpečetí osud Swansea, která míří do druhé ligy.

82
    Sam Clucas (Swansea) se odhodlal ke střele z nějakých třiceti metrů, Jack Butland byl pozorný a míč lapil.

83
    Od Łukasze Fabiańského (Swansea) začíná další kombinace domácích, kteří se rychle dostávají na polovinu soupeře.

84
    Swansea vybojovala rohový kop, který budou domácí rozehrávat z levé strany.

85
    Centr z levé strany letí před branku Stoke, kde odhlavičkovává obránce Stoke, domácí ale zůstávají u míče.

87
    Ne, v koncovce se domácím nedaří, hosté se urputně brání, k vidění je spousta zablokovaných střel.

88
    Jack Butland (Stoke) nespěchá s rozehrávkou od své branky.

89
    Před pokutovým územím Swansea vidíme Xherdana Shaqiriho (Stoke), který se prezentuje spíše sporadickou střelou, jenž končí vedle branky.

89
    Zákroky brankáře Swansea Fabiańského – 3.

89
    Zákroky brankáře Stoke Butlanda – 9.

89
    Zákroky brankáře Stoke Butlanda – 1.

90+1

Je konec! Swansea prohrává i dnes, po minulé prohře se zachraňujícím Southamptonem a pečetí tak svůj osud, kterým je sestup z nejvyšší soutěže! Domácí dnes vstoupili do zápasu velmi dobře, byli lepší a aktivnější, dočkali se také vedoucího gólu, jenže hostům se ještě do poločasové přestávky podařilo otočit skóre a svůj těsný náskok dokázalo Stoke uhájit i ve druhé půli. Swansea se tak s Premier League loučí domácí prohrou.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:51:23)

Martin Dvořák

Branky: 14. An. King (A. Ayew) – 31. Ndiaye (Shaqiri), 41. Crouch (Sørensen)

Karty:   36. van der Hoorn (SWN) – 56. Crouch (STK), 66. Bauer (STK)

Neproměněná penalta: 54. Shaqiri (STK), brankář Fabiański zneškodnil

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 13:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 12:9.
    Swansea City: Fabiański – Rangel, van der Hoorn, Mawson, M. Olsson – Dyer (68. Clucas), An. King (58. Britton), T. Carroll, Routledge (57. T. Abraham) – J. Ayew, A. Ayew.

Stoke City: Butland – Bauer, Shawcross, K. Zouma, Pieters – Sørensen (76. Ireland), Allen (8. D. Fletcher), Ndiaye – Shaqiri, Crouch, Diouf.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn