Burnley – Bournemouth 1:2 (kon.) | Crystal Palace – West Brom 2:0 (kon.) | Huddersfield Town – Arsenal 0:1 (kon.)
Liverpool – Brighton 4:0 (kon.) | Manchester Utd. – Watford 1:0 (kon.) | Newcastle – Chelsea 3:0 (kon.)
Southampton – Manchester City 0:1 (kon.) | Swansea – Stoke 1:2 (kon.) | Tottenham – Leicester 5:4 (kon.)
West Ham – Everton 3:1 (kon.)
Swansea City
1:2 (1:2)
Stoke City
Neděle 13.05.2018, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Anglická Premier League • 38. kolo

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:51:23)

Je konec! Swansea prohrává i dnes, po minulé prohře se zachraňujícím Southamptonem a pečetí tak svůj osud, kterým je sestup z nejvyšší soutěže! Domácí dnes vstoupili do zápasu velmi dobře, byli lepší a aktivnější, dočkali se také vedoucího gólu, jenže hostům se ještě do poločasové přestávky podařilo otočit skóre a svůj těsný náskok dokázalo Stoke uhájit i ve druhé půli. Swansea se tak s Premier League loučí domácí prohrou.

90+1

89
    Zákroky brankáře Stoke Butlanda – 1.

89
    Zákroky brankáře Stoke Butlanda – 9.

89
    Zákroky brankáře Swansea Fabiańského – 3.

89
    Před pokutovým územím Swansea vidíme Xherdana Shaqiriho (Stoke), který se prezentuje spíše sporadickou střelou, jenž končí vedle branky.

88
    Jack Butland (Stoke) nespěchá s rozehrávkou od své branky.

87
    Ne, v koncovce se domácím nedaří, hosté se urputně brání, k vidění je spousta zablokovaných střel.

85
    Centr z levé strany letí před branku Stoke, kde odhlavičkovává obránce Stoke, domácí ale zůstávají u míče.

84
    Swansea vybojovala rohový kop, který budou domácí rozehrávat z levé strany.

83
    Od Łukasze Fabiańského (Swansea) začíná další kombinace domácích, kteří se rychle dostávají na polovinu soupeře.

82
    Sam Clucas (Swansea) se odhodlal ke střele z nějakých třiceti metrů, Jack Butland byl pozorný a míč lapil.

80
    A začala poslední desetiminutovka tohoto utkání, které jen zpečetí osud Swansea, která míří do druhé ligy.

79
    Domácí nyní byli blízko vyrovnání, dva skvělé zákroky ale předvedl Jack Butland, kterého při třetí střele zastoupil na brankové čáře obránce, který vykopl míč!

78
    Nyní domácí chybují před šestnáctkou soupeře, kde ztrácí míč, hosté mohou rozehrát.

77
    A je tu další akce domácích, Stoke se ale v plném počtu brání na své polovině.

76
    Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Lasse Sørensen, přichází Stephen Ireland.

76
    Domácí rozehráli roh nejprve z levé, poté i z pravé strany, ale ani jednou se do zakončení dostat nedokázali.

Martin Dvořák

Branky: 14. An. King (A. Ayew) – 31. Ndiaye (Shaqiri), 41. Crouch (Sørensen)

Karty:   36. van der Hoorn (SWN) – 56. Crouch (STK), 66. Bauer (STK)

Neproměněná penalta: 54. Shaqiri (STK), brankář Fabiański zneškodnil

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 13:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 12:9.
    Swansea City: Fabiański – Rangel, van der Hoorn, Mawson, M. Olsson – Dyer (68. Clucas), An. King (58. Britton), T. Carroll, Routledge (57. T. Abraham) – J. Ayew, A. Ayew.
    Náhradníci: Nordfeldt – Britton, T. Abraham, L. Narsingh, Clucas, Naughton, F. Fernández.

Stoke City: Butland – Bauer, Shawcross, K. Zouma, Pieters – Sørensen (76. Ireland), Allen (8. D. Fletcher), Ndiaye – Shaqiri, Crouch, Diouf.
    Náhradníci: Haugaard – Ireland, Johnson, Adam, Cameron, D. Fletcher, Campbell.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn