Rio Ave – Braga 1:0 (kon.) | Feirense – Estoril 0:0 (kon.) | Portimonense – FC Ferreira 3:1 (kon.)
Benfica – Moreirense 1:0 (kon.) | Marítimo – Sporting 2:1 (kon.) | Setúbal – Tondela 1:0 (kon.)
CS Marítimo
2:1 (1:1)
Sporting Lisabon
Neděle 13.05.2018, 19:00 • Estádio dos Barreiros, Funchal (kapacita: 8.992 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 34. kolo

Sen lisabonského Sportingu o Lize mistrů se pro příští rok rozplynul. Favorit prohrál na Madeiře 2:1, když v nastavevném čase podprůměrného zápasu rozhodlo nevídané selhání hostujícího brankáře, který pustil lehkou střelu Gevorga Ghazarjana.
    Fotbalisty Sportingu může aspoň utěšit, že na druhé místo by se nedostali ani při plném bodovém zisku, konkurenční Benfica totiž také zvítězila. Na poražené, kteří v konečné tabulce portugalské ligy obsadili bronzový stupínek, čeká kvalifikace o Evropskou ligu, Marítimo Funchal bere solidní sedmou příčku o skóre za šestým Chavesem. (21:08:52)

90+7

90+6
    Avizované nastavení už vypršelo, rozhodčí přesto ještě nechává hru plynout. Po faulu na arménského střelce rozdílové branky zůstanou u míče domácí.

90+5
    Bruno Fernandes poslal odražený míč z velkého vápna slabě vedle brány, to byla zřejmě labutí píseň lisabonských fotbalistů.

90+4
    Do domácí šestnáctky míří centr za centrem, hře Sportingu však chybí jakýkoli moment překvapení.
    90+3. Gevorg GHAZARJAN - 2:1

90+3
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Tak favorit odjede z Madeiry zpátky na pevninu bez bodu. GEVORG GHAZARJAN se v pokutovém území šikovně protáhl mezi dvěma protihráči a vyslal slabou střelu, kterou by měl chytit průměrný brankář okresního přeboru. Patríciovi však propadla pod rukama do sítě, brankář Sportingu, na kterého nešla celý poločas přímá střela, se musí hanbou propadat do země!

90+2
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Jorge Ivan Correa, přichází Felipe Oliveira.

90+1
    Sudí nastaví zápas o pět minut.

90
    Ruiz zbytečně fauloval ve středovém kruhu, domácí jsou zjevně s bodem spokojeni a nespěchají s rozehrávkou. Hostující trenér se může u čáry zmítnout, ale je mu to málo platné.

89
    Marcos Acuña přiťukl míč Carvalhovi, který se snažil poslat bochánek do šestnáctky, tam se však nikdo z lisabonských k míči nedostal.

88
    Čtvrtý rozhodčí u laviček umravňuje trenéra Sportingu Jorge Jesuse, jemuž se moc nelíbí časté polehávání domácích fotbalistů na trávníku.

87
    Hosté se nadechli k jakémusi náporu, zatím ale jejich nákopy do šestnáctky domácí obrana snadno odvrací a teď se navíc píská útočný faul.

85
    Střídá i Marítimo Funchal: ze hřiště odchází Roberto de Jesús Machado "Bebeto", nastupuje Diney Borges.

84
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Cristiano Piccini, přichází Seydou Doumbia.

83
    Diváci pískají, předváděná hra se jim oprávněně příliš nelíbí.

81
    Ve Funchalu se v podstatě čeká na závěrečný hvizd, oba celky jsou zřejmě s remízou srozuměny.

78
    Ghazarjan dával míč z levé strany pod sebe Correovi, jeho centr lisabonská obrana ztlumila a domácí už se stahují zpátky do obranného bloku.

77
    Rychlý protiútok Marítima po odvráceném centru ze šestnáctky zakončil opět nepřesnou střelou Correa.

76
    Joel Tagueu byl povalen na trávník, následný přímý kop domácích si v pohodě stahuje ze vzduchu brankář Patrício.

75
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Edgar Costa, přichází Ricardo Valente.

74
    Domácího kapitána Edgara Costu chytly křeče a spoluhráči mu na trávníku poskytují první pomoc.

73
    Také Gelson Martins centroval pouze do Abedzadehových rukavic.

72
    Abedzadeh se trochu protáhl skokem na trávník, kterým zpacifikoval další Fernandesův centr.

70
    Střílený centr Bruna Fernandese končí vysoko nad domácí brankou.

68
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Rodrigo Battaglia, přichází Fredy Montero.

68
    Další střelecký pokus Marítima v rychlém sledu, bránu přestřelil tvrdou ranou zpoza šestnáctky Correa.

67
    Funchalští fotbalisté vybojovali míč a běželi tři na dva, po rychlé výměně míče centroval Bebeto a Joel hlavičkoval z osmi metrů nad bránu.

65
    Na trávníku se uprostřed druhé půle neodehrává zhola nic, oba celky už pouze v plážovém tempu čekají na konec sezóny.

62
    Přímý kop Sportingu, domácí dvoučlenná zeď stála v rohu velkého vápna a vyrazila proti rozehrávce nakrátko. Ruiz potom poslal zbrklou přihrávku do autu a gestem se omlouvá spoluhráčům i pískajícím fanouškům z Lisabonu.

60
    Correův nezdařený centr zleva se jen otřel o boční síť.

58
    Hra hodně ztratila na tempu, fotbalisté Sportingu jako by už ztratili víru v posun na druhé místo tabulky.

56
    Domácí kapitán Edgar Costa si vyžádal ošetření po střetu s Acuñou, který ztratil rovnováhu a dopadl na něj plnou vahou.

54
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Fábio Coentrão, přichází Bryan Ruiz.

53
    Rohový kop hostů si vzal na starost Marcos Acuña, nízko letícím centrem trefil jen prvního bránícího hráče.

51
    Důležitá zpráva přišla z portugalského hlavního města, kde se Benfica z penalty ujala vedení a při takovém výsledku už Sporting nemůže na Ligu mistrů dosáhnout.

50
    Bas Dost napálil v obtížné pozici Carvalhův oblouček levačkou z voleje velmi nebezpečně těsně nad břevno.

49
    Fotbalisté z Madeiry si mohou vydechnout a vyvézt míč na útočnou půlku.

47
    Zainadine vypíchl míč Gelsonu Martinsovi a Sporting získává roh.

46
    Lisabonští začali aktivně, Dost se středem hřiště k míči nedostal, z pravého křídla ho vracel do ohně Martins, ale obrana domácích odolala.

46

Probíhá 26. minuta patnáctiminutové přestávky. Sporting zřejmě reklamuje nějaký vymyšlený technický problém, rozhodčí ukazuje na sebe a kroutí hlavou ve zjevném gestu, že na průtazích nenese vinu.

Přestávka se na Madeiře protahuje, už se mělo pět minut hrát a trávník zůstává prázdný. Že by fotbalisté Sportingu spekulovali s počkáním si na výsledek Benficy? Ani v Lisabonu se totiž stále nehraje a přestávka tam trvá už 22 minut.

Statistiky první půle:
    Držení míče 37% – 63%, střely na bránu 1:2, střely mimo 0:1, rohy 4:6, fauly 7:8, ofsajdy 1:0.

První poločas je již minulostí, neviděli jsme příliš pohledný fotbal, ale přesto nám přinesl dvě branky. Nejprve se prosadili domácí a Sporting během dvou minut korigoval výsledek. Další dějství začne přibližně ve 20:03.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

43
    Rohový kop Sportingu nepřinesl nic zajímavého. Následně se jim podařilo vrátit míč před branku, ale i tentokrát si obrana domácích poradila bez chybičky.

40
    Maritimo se snažilo o útok středem hřištěm, ale nedostalo se do šestnáctky a z protiútoku naopak ohrozil domácí bránu po přehození míče na pravačku ranou těsně nad břevno Marcos Acuña.

38
    Hráči Sportingu se dostali k další střelecké možnosti, ale tato přízemní střela doprostřed branky nemohla brankáře Maritima výrazně ohrozit.

35
    Doposud jsme sledovali poměrně nudnou hru a rázem jsou tu dvě branky v rychlém sledu za sebou.
    33. Bas DOST - 1:1

33
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Sporting však na odpověď nečekal vůbec dlouho a během dvou minut dokázal srovnat stav zápasu, když se po Martinsově geniální přihrávce prosadil placírkou do protipohybu brankáře nizozemský forvard BAS DOST.
    31. JOEL - 1:0

31
    Překvapivě se do vedení dostávají domácí, a to zásluhou krásné hlavičky na zadní tyč, kterou vyslal po krátkém rohu Edgara Costy kamerunský útočník JOEL TAGUEU.

30
    ...centr před branku, ale pak již nic co by mohlo ohrozit brankáře Ruie Patrícia.

29
    Maritimo bude zahrávat rohový kop...

26
    Nyní nesledujeme nic zajímavého, Sporting je sice aktivnější, ale nedostává se do nebezpečných šancí.

24
    Cristiano Piccini se snažil odcentrovat míč, ale již byl za čárou a jeho pokus tak nebyl úspěšný.

23
    Přihrávku z levé strany bez větších problémů chytá Amir Abedzadeh.

19
    Joao Gamboa se dostal ze středu pokutového území k zakončení, ale míč se odrazil od někoho z obránců a zamířil mimo. Nicméně první slibná šance domácích!

18
    Nakonec přece jen dlouhý centr, který si srazil obránce hlavičkou na rohový kop. Konkrétně Fábio Coentrão, který ukazuje, že mu do očí zasvítilo sluníčko.

17
    Domácí se chtěli dostat do útoku po levé straně, ale byli zastaveni a budou vhazovat.

15
    Lisabon je i nadále aktivní, ale zatím se útočníci zastřelují a Amir Abedzadeh nemusel doposud řešit nic svízelného.

11
    Ke střele napřáhl Bruno Fernandes a domácí brankář vyrazil jeho povedený pokus na rohový kop.

10
    Po úvodních deseti minutách hry jsou aktivnější hosté, ale pořádnou šanci jsme zatím neviděli.

9
    ...z něj hosté neohrozili brankáře domácího celku.

8
    Gelson Martins vyslal přihrávku na levou stranu, kde míč sice doběhl jeho spoluhráč, ale jeho centr již neprošel a Sporting bude zahrávat rohový kop...

6
    Na trávníku nyní zůstal po souboji ležet hráč hostí, ale již je na nohou a nebude to nic vážného. Brankář Maritima bude rozehrávat míč.

4
    Nyní to zkoušeli po levé straně, ale Maritimo dokázalo jejich přihrávku eliminovat.

3
    Sporting má častěji míč na svých kopačkách.

1
    První centr hostů byl přetažený a míč končí v zázemí, následuje odkop od branky Maritima.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

V posledním kole portugalské Primeiry Ligy se střetne třetí Sporting Lisabon se sedmým CS Marítimo.

Sporting bojuje na dálku s Benficou o druhé místo v tabulce. Oba mají shodně 78 bodů a oba ještě čeká jeden duel. Druhé místo zaručuje kvalifikaci LM, kdežto třetí pozice jen kvalifikaci EL. Sporting tedy má i v posledním kole ještě o co hrát!

Maritimo Funchal se již nemá kam posunout, maximálně se může dotáhnout na šestý Chaves, který má 47 bodů. I tak by Maritimo zůstalo na sedmé pozici, protože má výrazně horší skóre než Chaves. Maritimo se ani v posledních zápasech neprezentuje zrovna nejlepší formou, kdy tři zápasy v řadě za sebou prohrálo. Naposledy nezvládlo zápas s Chavesem, který porazil fotbalisty z Madeiry 4:1!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.