Caen – PSG 0:0 (kon.) | Dijon – Angers 2:1 (kon.) | Lyon – Nice 3:2 (kon.)
Marseille – Amiens 2:1 (kon.) | Méty – Bordeaux 0:4 (kon.) | Nantes – Štrasburk 1:0 (kon.)
Rennes – Montpellier 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Lille 5:0 (kon.) | Toulouse – Guingamp 2:1 (kon.)
Troyes – Monaco 0:3 (kon.)
FC Méty
0:4 (0:3)
Girondins Bordeaux
Sobota 19.05.2018, 21:00 • Stade Saint-Symphorien, Mety • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 38. kolo

Já se s vámi tímto loučím a někdy příště zase na počtenou! (22:49:05)

A je tu konec zápasu! Hosté z Bordeaux ho vyhráli bezpečně v poměru 4:0, ve druhém poločase se spíš utkání dohrávalo, ale jedna branka přeci jenom přišla a to, když se trefil v 78. minutě de Préville. Domácí trefili ve druhém poločase ještě břevno, ale čestný zásah se jim vstřelit nepovedlo.

90

88
    Hosté drží míč na kopačkách ve středu hřiště a vyčkávají na nějaké okénko v defenzívě domácích.

86
    Dlouhou přihrávkou teď chtěl Rivierez vysunout Cohadeho, ten jí ale nezpracoval. Domácím se dnes nic nevede a je to jejich hořká tečka za posledním zápasem v nejvyšší francouzské lize.

84
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Lemouya Goudiaby, přichází Jonathan Rivierez.

83
    Nepřesná přihrávka domácích končí na kopačkách Bordeaux. Hra se již spíše dohrává a k vidění nejsou hezké fotbalové momenty.

83
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Malcom, přichází Diego Contento.

82
    Další žlutou kartu vidí hráč Metz Mollet.

80
    Hosté nyní kombinují na polovině hřiště, Nice prohrává v Lyonu 2:1 a to Bordeaux vyhovuje, za této situaci by postupovali do kvalifikace o Evropskou ligu.

78
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    A NICOLAS DE PRÉVILLE nachytal Kawašimu takzvaně na hruškách, Préville viděl, že je Kawašima dál od své branky a z levé strany ho krásně přeloboval.

75
    Nepřesná přihrávka domácích končí na kopačkách Bordeaux, ti na polovině rovážně zakládají další útočnou akci.

73
    Tentýž hráč zahrával i rohový kop, ale brankář Costil míč ze vzduchu dokázal v pohodě skrýt ve svých rukavicích.

72
    A další střela! k odraženému balónu se ve vápně dostal Mollet, ale jeho střelu dokázala defenzíva hostů zablokovat na roh.

71
    Střelu Riviéreho z pravé strany dokázal Costil bezpečně vyrazit do bezpečí.

69
    Na trávník přišel i český defenzivní záložník Jaroslav Plašil, fanouškům fanklubu defenzivního fotbalu jistě zaplesalo srdíčko.

67
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Nicolas de Préville.
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Younousse Sankharé, přichází Jaroslav Plašil.

67
    Ale z přímého volného kopu domácí nedokázali zahrozit, naopak Mandjeck musel zastavovat hrozící brejk jen za cenu žluté karty.

66
    Po faulu Pabla domácí zahrávají zajímavý přímý volný kop.

65
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Farid Boulaya.

64
    Domácí teď zvýšili aktivitu a hned je to znát! další střelu tentokráte z dálky vyslal Basin, ale střela byla zablokovaná.

62
    Konečně povedená akce také domácích! Zpáteční přihrávka do vápna z pravé strany skončila na kopačce jednoho z domácích fotbalistů, ten ale z hranice malého vápna napálil dělovkou břevno!

61
    Centr z rohu propadl až za vápno, kde ho Pablo posílal znovu do vápna, ale Kamano hlavičkoval z ofsajdového postavení.

60
    Zablokovaná střela hostů skončila až na rohu.

58
    I hlasitý pískot je slyšet od domácích fanoušků, není se co divit, když jsou na posledním místě se ztrátou sedmi bodů na devatenácté Troyes a ani dnes to není bůh ví jaké představení od domácích borců.

57
    A zase ty nepřesné přihrávky a zase hráči Metz, vhazovat mohou hosté.

55
    Nepřesná přihrávka Basina, hrát tak mohou stále hosté, kteří drží poklidně míč na svých kopačkách.

54
    Bordeaux v tuhle chvíli postupuje do kvalifikace o Evropskou ligu a posouvá se na 6 místo, jelikož Lyon ve 49. minutě srovnalo proti Nice doma na 1:1. Před utkáním Bordeaux ztrácelo dva body na Nice.

52
    První žlutou kartu dostává hráč Metz za faul na své polovině hřiště.

50
    Faul domácího Mandjecka na střelce první branky Braithwaiteho, u míče jsou tak stále hosté.

48
    Hosté drží míč na své polovině a nikam nespěchají, pohodlně si drží náskok tří branek.

47
    Nepřesná přihrávka Metz končí až v autu. Vhazovat tak mohou hosté.

46
    Domácí měli výhodu výkopu, ale o míč brzy přišli, a ve vápně vystřelil hostující Braithwaite, jeho střelu dokázal Kawašima nadvakrát ukrýt v rukavicích.

46

První poločas byl z domácí strany hrůzostrašný. Nejprve v 11. minutě se dokázal po rohu prosadit Braithwaite, následně o šest minut později bylo ještě veseleji, to když se dokázal prosadit Malcom. Další minuty příliš aktivního fotbalu nenabídly a na další gólovou šanci se čekalo, ale v závěru poločasu si přízemní centr z pravé strany našel Kamano a zvýšil již na 3:0 pro Bordeaux.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45
    44. François KAMANO - 0:3

44
    A hosté se prosazují potřetí v prvním poločase! přízemní centr od Braithwaiteho z pravé strany si našel FRANCOIS KAMANO a zvyšuje již na rozdíl tří branek.

43
    Ale Kawašima centr z rohu dokázal vyboxovat mimo pokutové území.

43
    Po další rychlé souhře hostů z levé strany si Bordeaux vypracovalo rohový kop.
    41.

41
    Jako kdybych to zakřikl. Z velké dálky za to vzal Lerager, jeho střela měla razanci, ale šla doprostřed branky a Kawašima dokázal střelu vyrazit.

40
    Po dvou rychlých gólech hostů zápasové tempo malinko uvadlo, už delší dobu čekáme na vážnější šanci.

39
    Nepřesná přihrávka od domácího Goudiaby, míč poté doputoval až k brankáři Costilovi.

37
    Hráči Metz ho ale nekopli dobře a pro hostující defenzívu nebyl problém balón odhlavičkovat.

36
    Po rychlé kombinaci budou domácí zahrávat rohový kop.

35
    Šance hostů. Malcom posílal zpětnou příhrávku pro Leragera, ten ale míč v pokutovém území netrefil ideálně a Kawašima tak nemusel zasahovat.

33
    Faul na polovině hřiště od Meitého na Mandjecka, který letos nastupoval v HET lize za Spartu, za kterou odehrál deset zápasů.

32
    Hosté zase drží balón delší dobu v poklidu na své polovině, domácí je příliš v rozehrávce nenapadají.

30
    Centr domácích znovu jen proletěl vápnem, nikdo z hráčů Metz nedokázal na balón dosáhnout.

29
    Až příliš dlouhá přihrávka na Kamana, míč poté doputoval za koncovou čáru. Odkop od branky Metz.

28
    Hosté teď uklidňují hru na polovině hřiště a nikam se příliš s útočnou akcí neženou.

27
    A znova domácí stříleli, tentokráte za vápnem, ale hostující defenzíva zase střelu zablokovala a k odraženému míči už se nikdo z hráčů Metz nedostal.

26
    Centr Metz po rohu pouze proletěl vápnem hostů a žádnou paseku nenadělal.

25
    Domácí teď malinko ožili a díky svojí aktivitě si vybojovaii svůj první rohový kop.

24
    Centr do vápna Bordeaux vyslal Mandejck, ale nadvakrát se hostujícím obráncům podařilo míč odkopnout do bezpečí.

22
    Také Metz se dostalo po dlouhé době k zakončení, z hranice vápna vystřelil Cohade, ale jeho střela byla zablokovaná hostující defenzívou.

21
    Nepřesný centr hostů skončil až nad brankou Metz. V poklidu tak od své branky může odkopávat Kawašima.

20
    Střelou z levé strany ve vápně trefil Meité pouze boční síť.

19
    Tohle je pro Méty těžký kalibr, po dvaceti minutách prohrávat o dvě branky, teď to budou mít proti rozjetému Bordeaux hodně těžké.
    17. MALCOM - 0:2

17
    A hosté brzy přidávají druhou branku, po centru se k odraženému balónu dostal MALCOM a na dvakrát se dokázal prosadit. – 0:2
    15.

15
    Hosté mohli jít do dvoubrankového vedení! Na centr z rohu si naskočil Koundé, ale jeho hlavička skončila pouze na pravé tyčce.

14
    Hosté vybojovali další rohový kop, podaří se jim vstřelit branku jako po předchozím rohovém kopu?

13
    Další centr do pokutového území domácích, ale tentokráte si defenzíva Metz poradila lépe a balón odhlavičkovali do bezpečí.
    11. Martin BRAITHWAITE - 0:1

11
    A právě z rohového kopu se domácí prosazují! Na míč si naskočil MARTIN BRAITHWAITE a hlavičkou ke vzdálenější tyči se prosazuje! – 0:1

10
    Je tu první rohový kop zápasu, po zablokovaném centru ho budou rozehrávat hráči Bordeaux.

9
    Niane teď vyslal střelu z velké dálky, která ale šla vysoko nad branku Bordeaux.

7
    Bordeaux teď drží míč na polovině hřiště a s rozehrávkou nikam nespěchají, nebojí se si s rozehrávkou vypomoct s brankářem Costilem.

6
    První centr do vápna z pravé strany, ale nikdo z hostujících fotbalistů si míč ve vápně nedokázal najít.

5
    Přihrávku přes šíři hřiště nezpracoval hostující Sabaly, míč poté doputoval do autu.

3
    Dlouhý míč na Riviéreho, ten míč ale nezpracoval a následně se balón dostal až za koncovou čáru. Odkop od branky hostů.

2
    V ofsajdu se teď nacházel Kamano. U míče tak jsou domácí a mohou rozehrát svojí útočnou akci.

1
    Hráči Bordeaux se drží od začátku utkání na balónu a hledají skuliny, kudy by mohl vést jejich útok.

1

V dnešním utkání jsou jasným favoritem hráči Bordeaux, zda potvrdí roli favorita a vyhrají na hřišti Metz, to se dozvíme zhruba za dvě hodiny. Buďte u toho spolu se mnou!

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Méty: Kawašima – Selimovic, Niakhaté, Mandjeck, Basin – Mollet, Goudiaby – Niane, Cohade (C), Dossevi – Rivière.
    Náhradníci: Didillon – Boulaya, Poblete, Rivierez, V. Thill.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Sabaly, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Sankharé, Meïté – Malcom, Braithwaite, Kamano.
    Náhradníci: Mandanda – Contento, de Préville, Laborde, Lewczuk, Plašil, Vada.

Rozhodčí: H. Ben El Hadj – S. Luzi, G. Pasqualotti.

Vzájemné zápasy

12.8.2017 Bordeaux – Méty 2:0
    8.4.2017 Bordeaux – Méty 3:0
    21.9.2016 Méty – Bordeaux 0:3
    25.4. 2015 Bordeaux – Méty 1:1

FC Méty

To u domácí družiny je to smutnější příběh, pro Mety to je poslední zápas v nejvyšší francouzské lize, jelikož se v tabulce nachází na posledním místě se 26 body a má jistý sestup. V letošní sezóně fotbalisté Met vstřelili 34 branek, ale inkasovali jich 72. v posledních pěti zápasech třikrát prohráli, jednou remizovali a jednou vyhráli (na hřišti Rennes 2:1). Nejlepším střelcem týmu je s patnácti góly Nolan Roux.

Girondins Bordeaux FC

Bordeaux se nachází před posledním zápasem na sedmém místě, na šesté místo, které zaručuje aspoň kvalifikaci Evropské ligy ztrácí fotbalisté Bordeaux dva body, takže v případě prohry šestého Nice se ještě mohou posunout. V minulém zápase si hráči Bordeaux poradili doma s Toulouse 4:2, dvěma góly v zápase se blýskl Martin Braithwaite. Nejlepším střelcem týmu je s jedenácti góly Malcom.

Vítám všechny fanynky a fanoušky nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Dnes máme na programu poslední kolo a vy spolu se mnou můžete sledovat utkání mezi FC Méty a Girondins Bordeaux FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Ladislav Pospíchal

Branky: 11. Braithwaite (Malcom), 17. Malcom, 44. Kamano (Braithwaite), 78. de Préville (Poundjé)

Karty:   52. Niakhaté (MTZ), 67. Mandjeck (MTZ), 82. Mollet (MTZ)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:15.
    FC Méty: Kawašima – Selimovic, Niakhaté, Mandjeck, Basin – Mollet, Goudiaby (84. Rivierez) – Niane (65. Boulaya), Cohade (C), Dossevi – Rivière.

Girondins Bordeaux: Costil (C) – Sabaly, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Sankharé (67. Plašil), Meïté – Malcom (83. Contento), Braithwaite, Kamano (67. de Préville).

Rozhodčí: H. Ben El Hadj – S. Luzi, G. Pasqualotti