Caen – PSG 0:0 (kon.) | Dijon – Angers 2:1 (kon.) | Lyon – Nice 3:2 (kon.)
Marseille – Amiens 2:1 (kon.) | Méty – Bordeaux 0:4 (kon.) | Nantes – Štrasburk 1:0 (kon.)
Rennes – Montpellier 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Lille 5:0 (kon.) | Toulouse – Guingamp 2:1 (kon.)
Troyes – Monaco 0:3 (kon.)
Stade Rennes
1:1 (1:1)
Montpellier HSC
Sobota 19.05.2018, 21:00 • Roazhon Park, Rennes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 38. kolo

Tohle je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne. (22:56:55)

Je dobojováno! V posledním kole francouzské ligy si Rennes definitivně zajistilo účast v nejvyšší soutěži a je pravdou, že na tom má velkou zásluhu i Tomáš Koubek, jenž i v tomto duelu předvedl opravdu vynikající výkon.
    Domácí byli po většinu utkání lepším týmem, jenomže vítězství to nepřineslo, jelikož obrana soupeře byla opravdu skálopevná.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 7:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:12.

90+4

90+4
    Rozehra Koubka bude nejspíš tím posledním, co dnes uvidíme! Rennes si zahraje Evropskou ligu!

90+3
    Rennes již hraje velmi defenzivním způsobem, což je vzhledem k jejich situaci vcelku pochpitelné.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jérémie Porsan-Clemente, přichází Ruben Aguilar.

88
    Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Romain Danzé.
    87. Oslavy domácích fanoušků jsou již v plném proudu

87
    Na hřišti již není tolik zajímavých situací, a tak se fanoušci baví po svém. Znovu je vidět pyrotechnika v domácím sektoru, která je doplněna transparentem.

85
    Svou koncentrovanost musel předvést Koubek, jenž si poradil s dalekonosnou střelou soupeře.

83
    Ze standardní situace domácí hráč střílel, s jeho pokusem měl sice Lecomte problémy, ale za pomoci obrány odvrátil míč do bezpečí.

82
    Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Mehdi Zeffane, přichází Yoann Gourcuff.

81
    A znovu jsme byli svědky poněkud komické situace. Lecomte si doběhl pro míč do rohu vápna, i v tomto případě ale odklouzal s míčem v rukách za hranici šestnáctky.

79
    Mbenza si pohrál s protihráčem a rozehrál do strany, kde ale celá akce velmi rychle skončila.

78
    Jako kdyby se dozvěděli domácí o ýsledku zápasu Lyon-Nice. Momentálně hrají dosti laxním způsobem a nechávají soupeře, ať si užije závěrečné minuty této sezóny s míčem u nohou.

76
    Mbenza zahrával rohový kop, poté se míč odrazil k jednomu z hostujících hráčů, který však Koubka nepřekonal.

75
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Giovanni Sio, přichází Rodrigue Casimir Ninga.

73
    Nice už s Lyonem prohrává. Myslím si, že v tomto minisouboji uspěje mužstvo s Koubkem v bráně.

72
    Střely na bránu: 1 – 4

70
    Montpellier se dostává za půlící čáru jen sporadicky, jenže Rennes je bezzubé a zatím nenašlo recept na to, jak pokořit obranný val soupeře .

69
    Bensebaini se pokusil projít podél brankové čáry, jenomže to bylo na něj příliš.

67
    Po chybě v rozehře Montepellier mohl jeden z domácích centrovat do šestnáctky, načež se pokusil z malého vápna Sakho zakončit nůžkami, ty se mu ale nepovedly.

66
    Vypadá to, že domácí začínají vytvářet tlak. Již několik minut jsou to právě oni, kteří určují tempo hry.

64
    Z toho nic nebylo, přes to jsou u míče hráči v červených dresech.

63
    Podle hlavního rozhodčích chytl míč Lecomte mimo vápno! Domácí mají k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice.

61
    Z rohového kopu vzešla hlavička domácího hráče, ta ale nebyla příliš přesná.

58
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Ellyes Skhiri, přichází Paul Lasne.

57
    Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Diafra Sakho.

56
    Vypadá to, že se bude střídat. Siliki byl ostře faulován a podle výrazu ve tváří soudím, že se nejednalo o nic příjemného.

54
    Žlutou kartu dostává Jérémie Porsan-Clemente (Montpellier HSC).
    53. Koubek podržel svůj tým

53
    Skvělý Koubek! Český brankář předvedl dva důležité zákroky proti střelám soupeře! První byl proti samostatnému úniku Mbenzi, načež dorážel Sio, avšak český reprezentant byl v obou případech připraven!

52
    Tak to rozhodně nebylo něco, co by si Mbenza dal za rámeček. Tento hráč rozehrával standardní situaci, jeho pokus ale minul bránu soupeře.

50
    Nice hraje s Lyonem 1:1. Za tohoto stavu by tedy přímo skupiny Evropské ligy postoupilo Rennes.

49
    Nákop za hostující obranu byl odvrácen hráčem Montepellier za autovou čáru.

48
    A znova se píská. Tentokrát po průniku Silikiho podél levé lajny, který byl zastaven nedovoleným zákrokem.

47
    Faul se píská i na druhé straně. Je pravdou, že dnes oba celky nepatří zrovna k těm disciplinovanějším.

46
    Po útočném faulu rozehrávají hosté, kteří nezačali druhou půli příliš aktivně.

46

První půle je u konce! V ní jsme byli svědky mírné převahy domácích, která vyústila v branku, již vstřelil Hunou. Jenže v tomto momentě se probudilo také hostující mužstvo, kterému se podařilo srovnat , když se prosadil Mbenza. Do konce poločasu se skóre nezměnilo, a tak se půjde do druhé pětačtyřicetiminutovky za nerozhodného stavu – 1:1.

Druhý poločas začne přibližně v 21:03.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Těsně před koncem bude odkopávat Lecomte. Myslím, že se již nic dalšího v první půli neodehraje.

45+1
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.

45
    Zpoza vápna zakončoval Siliki, jeho pokus mířil k levé tyči a byl vyražen brankářem hostujícího celku.

44
    Domácí útočník se vehementně dožadoval odpískání faulu poté, co ho údajně trefil do hlavy rukou soupeře. Abed zůstává v klidu.

43
    Parádní kličkou se prezentoval Porsan-Clemente, následně se ale zahnal do velmi složité pozice.

41
    Zbývá pár minut do konce poločasu a s míčem kombinují na půli soupeře domácí.
    38. Hostující hráč v obrovské šanci neuspěl

38
    No tak teď měli hráči Rennes obrovské štěstí! Míč se ocitl na penaltovém puntíku u osamoceného fotbalisty Montpellier, jehož zakončení ale nepatřilo k těm nejpřesnějším.

37
    Fanoušci Rennes se baví. Momentálně svítí v jejich sektoru pyrotechnika, která vytváří perfektní atmosféru.

36
    Po nepovedeném odkopu Lecomteho měla hostující obrana co dělat, aby míč dopravila do bezpečí.

35
    S míčem hrají fotbalisté Rennes, ti zatím kombinují na vlastní polovině.

34
    Zpoza vápna pálil z první Píriz, střela mu ale vůbec nesedla.

33
    Bansebaini to udělal skvěle a ve velmi obtížné pozici zařídil, aby rozehrávali domácí rohový kop.

32
    Lecomte při snaze o vyboxování míče doslova povalil jednoho ze soupeřů, který se těžce zvedá z trávníku.

31
    Cozza si počínal nedovoleně v souboji s Silikim, který tímto způsobem získal míč pro svůj tým.

29
    Nacvičený signál předvedli hosté ze standardní situace, bohužel pro ně se moc neuchytil.
    27. Mbenza trefil spojnici

27
    Mbenza vypálil snad ze třiceti metrů a trefil spojnici! No tak teď zatrnulo všem příznivcům Rennes.

26
    Dalekonosnou střelu vyslal Zeffane, balón ale minul bránu hostujícího týmu.

25
    Po nepřesné přihrávce soupeře se mohl po delší době s míčem pomazlit Koubek, který chvíli na to rozehrál do strany.

23
    Držení míče: 51% – 49%

21
    Porsan-Clemente chtěl poslat míč do vápna, jenže místo toho podklouzl a míč odkopl až někam na tribunu.

19
    Siliki fauloval při svém pokusu o získání balónu, hrají tedy hráči v bílých dresech.
    17. Isaac MBENZA - 1:1

17
    Montpellier právě vstřelil branku!
    No to je překvapení! Po zaváhání jednoho z obránců na půli hřiště se dostali hosté do přečíslení, které využil ISAAC MBENZA a srovnal. Asistence: Sio

15
    Montpellier nabudila inkasovaná branka, což jde vidět teď, kdy hosté okupují vápno soupeře.
    13. Adrien HUNOU - 1:0

13
    Rennes právě vstřelilo branku!
    A domácí jdou po zásluze do vedení! S velkým štěstím se v pokutovém území k míči dostal ADRIEN HUNOU, jehož přesná střela k pravé tyči přinesla úspěch. Asistence: Gnagnon

12
    Hunou v hlavičkovém souboji získal autové vhazování pro svůj tým, načež centroval jeden z jeho spoluhráčů, který pro změnu vybojoval roh.

11
    André se dožadoval penalty poté, co upadl po kontaktu se soupeře, rozhodčí však situaci jako nedovolenou neposoudil.

10
    Hunou byl nevybíravě faulován, následuje přímý volný kop pro domácí.

10
    Z toho nic nebylo, hráči Rennes toho využili a rozjeli svou další útočnou akci.

9
    Centr Dollyho byl sražen na rohový kop.

8
    Bourigeaud našel v pokutovém území svého spoluhráče, ten ale trochu zpanikařil a vůbec nezakončil.

6
    Gelin skvěle odstavil tělem soupeře, načež se míč odkutálel za brankovou čáru, a tak bude odkopávat Koubek.

5
    Aktivnější jsou jasně domácí hráči, jejich snaha ale zatím nic zajímavějšího nepřinesla.

3
    Tento centr byl už o něco lepší, hlavička Traorého však minula přední tyč brány Montpellier.

2
    Přízemní centr z levé strany vyslal Bensebaini, jenže trefil hned prvního stojícího hráče soupeře.

1
    První výkop v utkání měli k dispozici hosté, kteří se snažili dostat dlouhým nákopem před bránu soupeře, avšak kulatý nesmysl se neodrazil zrovna přívětivým směrem pro Montpellier.

1
    Fanoušci domácího celku si připravili zajímavou prezentaci

Stade Rennes FC: Koubek – Gnagnon, Gelin, Zeffane, Siliki – Prcić, André (C), H. Traoré, Hunou – Bourigeaud, Bensebaini.
    Náhradníci: Diallo – Danzé, Gourcuff, Khazri, Maouassa, Mexer, D. Sakho.

Montpellier HSC: Lecomte – Congré, Cozza, Dolly, Mbenza – Mendes, Oyongo, Píriz, Porsan-Clemente – Sio, Skhiri (C).
    Náhradníci: Pionnier – Aguilar, Hilton, Lasne, Ninga, Sambia, K. Sanson.

Rozhodčí: Abed K..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

15.08.15 Rennes – Montpellier 1 : 0

Hostující celek již nemá o co bojovat. Po sedmatřiceti kolech mu náleží devátá příčka a na poháry ztrácí propastné čtyři body. To se podepisuje i na formě Montpellier, která není bůhvíjak oslňující. Uhrát z pěti zápasů pouhé čtyři body rozhodně není to, co by celek s takovými ambicemi očekával.

Stade Rennes FC
    Na rozdíl od dnešního soupeře mají domácí stále o co hrát. Momentálně se tým s reprezentantem Koubkem v bráně nachází na pátém místě, které zajišťuje účast v základní skupině Ligy Mistrů. Jenže je tu jeden háček. Nice by ještě teoreticky mohlo Rennes předběhnout, jelikož ztrácí pouhé tři body. Pokud se tak stane, bude muset jít Rennes přes kvalifikaci, což rozhodně není nic příjemného.
    Potupná prohra s Métami v minulém měsíci domácí tým pořádně nastartovala, od té doby Koubek nikdy neinkasoval víc než jeden gól, a rovnou třikrát z toho byl plný bodový zisk.

Vítám vás u posledního kola nejvyšší francouzské soutěže, ve kterém proti sobě nastoupí týmy Stade Rennes FC a Montpellier HSC. Výkop je naplánován na 21:00 SEČ a vy budete moct sledovat toho utkání zde – tedy prostřednictvím textového přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.