IHC Přerov – IHC Kladno 3:5 (kon.) | IHC Přerov – IHC Kladno 5:2 (kon.) | IHC Přerov – IHC Kladno 1:0 (po pr.)
IHC Přerov – IHC Kladno 1:0 (po pr.)
IHC Night Birds Přerov
5:2 (3:0, 2:2)
IHC Čerti Kladno
Sobota 23.06.2018, 17:45Final Four extraligy juniorů inline hokeje • Finále

Druhé finále juniorské extraligy skončilo, a protože Přerov vyhrál 5:2, je stav vyrovnaný 1:1 na zápasy. Musí tak následovat dodatečné prodloužení na 10 minut s náhlou smrtí. (18:52:04)

39:53
    Domácí jsou ve třech.

39:06
    Martin Ryšavý ujížděl sám na brankáře, ale nechal se dojet a ani nezakončil.

38:47
    Znovu úřadoval Michal Postava. Tentokrát chytil ránu Jana Kvapila z vrcholku levého kruhu.

38:39
    Postava dokázal znovu zachránit Přerov, chytil střelu z levé strany.

38:16
    Minutu a 37 sekund budou mít hosté dvojnásobnou přesilovku.

38:16
    Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov (Hotěk – 2 min, vysoká hůl).

38:14
    Michal Hoděk odvedl parádní práci pro Přerov. V oslabení dlouho držel puk a málem se dostal i do zakončení.

37:41
    Domácí nyní dokázali vyhodit a dokonce se málem dostali do zajímavé šance.

37:22
    Kladno mačká Přerov před jeho brankou, ale zatím se nedostalo do zakončení.

36:37
    Michla Postava dnes drží své mužstvo, což právě potvrdil dalším výstavním zákrokem.

36:20
    Z pravého kruhu mířil nepřesně Petr Hašek, hlavní úderná síla hostů.

35:53
    Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov (Jakub Navrátil – 2+2 min, vysoká hůl).

35:40
    Po Pláškově přihrávce si hezkou kličkou udělal prostor na střelu Navrátil, ale pak minul.

34:53
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Že by se přeci jen ještě schylovalo k dramatu? Hosté snižují na 2:5, když se střelou zápěstím z vrcholku levého kruhu trefil ŠTĚPÁN TUREK. Asistence: Aleš Petrus.

34:06
    Zápas se opravdu dohrává ve značně vlažnějším tempu. Přerov má nahráno a ani Kladno se už nechce zbytečně vysilovat.

32:39
    Pláškova chytrá žabička pro jeho najíždějícího spoluhráče po pravém křídle byla o kousek delší, než by bylo pro Přerov ideální.

31:46
    Chvílemi to podle tempa utkání vypadá tak, že oba týmy již šetří síly na rozhodující prodloužení, které bude nejspíš následovat.

30:45
    Kotouč zazvonil o brankovou konstrukci Kladna a poté se odrazil ven.

29:58
    Jiří Pokorný nabral rychlost po pravém křídle, ale rychle k němu přistoupil jeden z obránců Přerova a šikovně mu nadzvedl hůl.

29:32
    Domácí logicky nechtějí připustit žádné drama, a tak se neženou do riskantního útočení.

28:07
    Kladenští využili přesilovou hru a snižují své manko na čtyři góly, prohrávají 1:5. Hašek nabil JANU KVAPILOVI a kapitán Kladna propálil Postavu. Asistence: Petr Hašek.

27:51
    Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov (Michal Hotěk – 2 min, hákování).

27:47
    Kladno bylo usazeno před brankou Přerova a vybojovalo si faul.

26:53
    Z pravého kruhu napřáhl ke tvrdé střele Štěpán Turek. A málem z toho byla branka, kotouč se totiž odrazil od břevna Postavovy branky.

25:09
    Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
    Znovu se domácí ujali slova a opět tvrdou a dobře umístěnou střelou navyšují svůj náskok. Tentokrát pálil z levého kruhu KAREL PLÁŠEK. Asistence: Jakub Navrátil.

24:54
    Rychlou střelou z mezikruží se prezentoval Zich, ale netrefil branku.

23:57
    Jako blesk z čistého nebe pročísl přerovský zimní stadion svou střelou DOMINIK KUBA. Jeho rána prosvištěla přesně do horního růžku Cichoňovy branky. Tohle se asi chytat nedalo. Asistence: Daniel Indrák.

22:31
    Přerov má, zdá se, utkání plně pod kontrolou. Nikam se nehrne, raději utkání kontroluje s pukem na hokejkách.

21:29
    Domácí drží puk a natahují čas v oslabení.

20:50
    Postava se rozchytal do vynikajícího výkonu, ještě dnes nedostal gól. Nyní si poradil i s nepříjemnou tečovanou střelou.

20:34
    Hosté mají přesilovku a ostřelují branku Michala Postavy. Ten zatím odolává.

20:01

První půle skončila, domácí jsou ve vedení 3:0. Zatím se utkání vyvíjí jasně ve prospěch domácího týmu. Přerov napravuje prohru z prvního utkání finále a je blízko srovnání na 1:1 na zápasy. Skóre otevřel v přesilovce už ve 4. minutě Jakub Navrátil, který o necelé dvě minuty přidal další branku. V deváté minutě pak na 3:0 zvýšil Karel Plášek. Ve druhém poločase bude Kladno začínat v přesilové hře.

20:00

19:47
    Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov (Jan Mlčák – 1,5 min., sekání).

19:40
    Hosté mají výhodu, zahrají si přesilovku.

19:19
    Hašek měl na vrcholku levého kruhu dost prostoru, ale jeho rána se nevešla mezi tři tyče branky Přerova.

18:43
    Domácí mají velké problémy s rozehrávkou, hlavně už chtějí dohrát první poločas bez inkasované branky.

17:28
    Před branku se přiřítil Jan Kvapil, ale z té rychlosti už nedokázal zakončit.

16:52
    Domácí nedokázali tentokrát přesilovku využít, hosté jsou kompletní.

15:18
    Z levého kruhu vystřelil Michal Hotěk, ale kapitán domácího družstva netrefil Cichoňovu branku.

14:52
    Vyloučení v týmu IHC Čerti Kladno (Petr Hašek – 2 min, podražení).

14:21
    Hašek hezky obráncům Přerova při jejich rozehrávce vypíchl puk, ale ti mu nakonec v zakončení zabránili.

12:50
    Hašek si přebral puk a projel s ním za branku Přerova. Pak ale poslal nepřesnou přihrávku a vyhnal tím svůj tým z útočné poloviny.

11:15
    Na levý kruh dostal nabito Tomáš Březina, ale jeho střelu doprostřed brány neměl Postava větší problém vyrazit.

10:13
    Ihned po vyhraném vhazování tvrdě vypálil Jakub Navrátil, ale jeho dělovku Cichoň pokryl.

10:01
    Z pravé strany mířil Michal Hotěk do horního růžku, ale o pár centimetrů ho přestřelil.

09:09
    Agilní Plášek se znovu dostával do nadějné příležitosti, tentokrát ale místo střely upadl.

08:19
    Oddechový čas pro Kladno.

08:19
    Přerov zvyšuje svůj náskok už na 3:0! K asistenci přidává branku KAREL PLÁŠEK, který si šikovně objel brankáře a kolem jeho betonu zakončil. Bez asistence.

07:59
    Mlčák měl docela slušnou rychlost, když najížděl na branku z pravé strany, ale nevystřelil.

06:59
    Na zemi skončil po jedné ze srážek Michal Hotěk, ale faul se nepíská.

05:03
    Domácí jdou poprvé ve finálové sérii do dvoubrankového náskoku. Plášek našel přihrávkou do jízdy JAKUBA NAVRÁTILA, a ten z blízka překonal Cichoně, v tomto utkání už podruhé. Asistence: Karel Plášek.

04:38
    Nyní pálil hostující Jakub Střeštík, ale minul branku, kterou střeží Michal Postava.

04:14
    Nahození hostujícího týmu skončilo vedle branky Přerova.

03:17
    Přerov stejně jako v prvním finálovém utkání otevírá skóre a znovu se prosadil z přesilovky. Hotěk našel přihrávkou JAKUBA NAVRÁTILA, a ten se nemýlil. Asistence: Michal Hotěk.

02:40
    Hosté vyhráli vhazování a okamžitě kotouč vyhodili co nejdál od vlastní branky.

02:26
    Vyloučení v týmu IHC Čerti Kladno (Jakub Střeštík – 1,5 min., hákování).

01:54
    Kladenští nyní napadali rozehrávku Přerova, ale pouze si tím zajistili oslabení.

01:30
    Zápas se začíná opatrně, nikdo nechce hlavně udělat chybu.

00:01

IHC Night Birds Přerov: Postava (Král) – Hotěk (C), Mlčák, Plášek, Svozil, Göndör, Ryšavý, Andrýsek, Kuba, Kleinar, Indrák (A), Šimanský, Navrátil

IHC Čerti Kladno: Cichoň (Pulec) – Petrus, Střeštík, Slabý, Zich, Hašek (C), Kvapil (A), Březina, Svoboda, Pokorný, Turek

Rozhodčí: Obadal, Šiška.

V případě, že tento zápas vyhraje Přerov, bude následovat dodatečné desetiminutové prodloužení, případně nájezdy, které rozhodnou o vítězi titulu.

Jedná se už o druhý finálový zápas, ten první vyhrálo Kladno 5:3.

Branky a nahrávky: 12. Plášek (Hotěk, Indrák), 14. Plášek (Šimanský), 31. Mlčák (Šimanský) – 14. Hašek (Kvapil), 24. Hašek, 24. Střeštík, 25. Hašek (Kvapil), 26. Pokorný (Zich)

Zdravím a vítám všechny příznivce inline hokeje u sledování druhého finále extraligy juniorů mezi týmy IHC Night Birds Přerov a IHC Čerti Kladno. Zápas se hraje na zimním stadionu v Přerově.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:40.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 4. Navrátil (Hotěk), 6. Navrátil (Plášek), 9. Plášek, 24. Kuba (Indrák), 26. Plášek (Navrátil) – 29. Kvapil (Hašek), 35. Turek (Petrus)

Rozhodčí: Obadal, Šiška