Slovensko – USA Red 2:1 (kon.) | Polsko – Kanada West 0:11 (kon.) | Švýcarsko – USA Blue 1:2 (kon.)
Velká Británie – Kanada East 0:13 (kon.) | Česko U16 – Kanada West 6:7 (po pr.) | Česko U15 – USA Red 2:5 (kon.)
Slovensko
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
USA Red
Sobota 30.06.2018, 11:00Junior World Cup Boys U16 • Skupina A

Nejlepšími hráči utkání:
    Daneil Ďuris (SVK) – Calvin O´Connel (USA) (12:25:47)

Je konec! Neskutečná radost vypukla na slovenské straně po závěrečné siréně. Slováci zaslouženě vítězí po skvělém kolektivním výkonu. Ve třetí třetině nedovolili Spojeným státům duel zdramatizovat. Spojené státy jako favorité se budou muset zamyslet, protože dnes nepředvedli na jejich poměry nějaký skvělý výkon.

44:00
    USA vyhazuje přes všechny čáry a mají už jen minutu k tomu něco udělat.

43:27
    Toto je kritická situace z pohledu Spojených státu. Minutu před koncem se musí bránit v oslabení.

43:27
    Vyloučení v týmu USA Red (Henry – 2 min., hrubost).

43:01
    Poslední dvě minuty a USA možná za chvíli zkusí hru bez gólmana.

42:15
    Spojené státy mají už necelé tři minuty na to, aby se zápasem něco udělali. Ale nejsou schopni si vytvořit souvislý tlak v útočném pásmu. Slováci jsou stále aktivnější a je moc dobře, že se nezatáhli do obrany a nebetonují výsledek.

41:29
    Faith to zkusil z opravdu velkého úhlu, ale trefil jen boční síťku O´Connelovy branky.

40:39
    Siakel´ si vytáhl americkou obranu a mohl střílet z výborné střelecké pozice, jenomže míček mu v rozhodující chvíli sjel z čepele a střela neměla potřebnou razanci.

40:01
    Marchcese se postaral o nebezpečnou střelu z mezikruží a Ďuris jen tak tak udržel míček ve své výstroji.

39:36
    Spojené státy musí zabrat, moc času jim k srovnání skóre už nezbývá.

39:22
    Spojené státy jsou zase v pěti a Slováci si vypracovali jen jednu nebezpečnou kombinaci.

38:28
    O´Connel je zatím v bráně bezchybný a dává zabrat elitním slovenským dorážečům. Po zemi to nepůjde chlapci.

37:57
    Slovenská přesilovka zatím nemastná, neslaná. Na podruhé Slováci rozjíždějí útočnou akci.

37:22
    Cunningham srazil slovenského útočníka k zemi a dostává dvě minuty za napadení.

37:10
    Vysoko míříš! Hrivnák se mezi kruhy opřel do míčku a jeho střela letěla alespoň dva metry nad branku Spojených států.

36:34
    USA se osvobodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění.

Šimon Albrecht

Branky a nahrávky: 5. Vaculík (Faith), 15. Siakeĺ (Rehák, Putala) – 22. Migliozzi (Melillo)

Slovensko: Ďuris (Andrisík) – Križan, Hajas, Bodnár, Tomáško, Putala (A), Dlugoš, Mešár, Kendera – Ketner (C), Petrás, Rehák – Vaculík, Faith, Libutka (A) – Siakeľ, Korbíni, Libutka – Schwarz, Danielčák, Garan – Novota
    USA Red: O'Connell (Welsh) – Berrera, Blair, Kelly, Litty, Malloy, Melillo (C), Nolan, Taladjy – Bahnak, Cunningham (A), Danenhower (A), Devine, Gallen, Hargenrader, Henry, Chernetskiy, Leonard, Marchese, Migliozzi, Rennebeck

Rozhodčí: Uhlíř – Gráca