Slovensko – USA Red 2:1 (kon.) | Polsko – Kanada West 0:11 (kon.) | Švýcarsko – USA Blue 1:2 (kon.)
Velká Británie – Kanada East 0:13 (kon.) | Česko U16 – Kanada West 6:7 (po pr.) | Česko U15 – USA Red 2:5 (kon.)
Česko U16
6:7 (2:3, 3:1, 1:2 - 0:1)
Kanada West
Sobota 30.06.2018, 18:00Junior World Cup Boys U16 • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Česko U16: Šídlo (Halouzka) – Kopřiva, Brtník, Bečka, Macháček, Hubálek, Čejka, Školoudík, Kucharčík, Novák, Pavlík, Stromko, Mašek, Srp (C), Skorčík, Vaniš, Fic, Krbec, Svoboda, Sedláček, Jágr

Kanada West: Jonsen (Willcott) – Stock, Houle, Prokop (C), Bodanruk, Juca, Hiscock, Wiwad, Gerke, Johnson, Slavin, McKinley, Riddell, Hedgecock, Kirton, Oleksiuk, Caldwell, Ungurean, Moffat, Shelton, Franken.

00:01

00:28
    První střelu utkání si připisují domácí, šla ale kousek vedle.

01:03
    Bečka se protáhl mezi obránci až do zakončení, ale už byl příliš blízko brankáři.

01:45
    Šídlo pokryl míček, neměl s ním ale žádný problém.

02:09
    Zatím se hraje velmi bojovně, hráči si nedarují ani kousek místa.

02:43
    Míček na polovině Česka, to vyráží do útoku.

03:13
    Obrana Kanady si s výpadem poradila, následně se hosté rozutekli do útoku, ale míček se pouze došoural k Šídlovi.

03:51
    Tvrdou ránu zblokoval jeden z českých hráčů, Kanaďané si ale vytvořili mírný tlak.

04:11
    Míček je v hledišti, šance pro prostřídání útoků.

04:31
    Zakázané uvolnění Kanady.

04:58
    Tým Kanada West právě vstřelil branku! Rychlý protiútok a Kanaďané slaví! Česká obrana si nepohlídala dva útočící hráče, kteří si s přečíslením poradili na jedničku. Mezi betony zakončoval volný COLE MOFFAT. Asistence: Kirton a Caldwell
    04:58 MOFFAT - 0:1

05:42
    Češi očividně přidali, dostali se i do zakončení a zahrají si přesilovku.

05:49
    Vyloučení v týmu Kanada West (Prokop – 2 min., sekání).

06:23
    Česko usazeno v útoku, podaří se srovnat?

06:50
    Bečka ve velké šanci neprostřelil z levého kruhu Jonsena.

07:19
    Češi se drží na dostřel, až nyní soupeř vyhazuje.

07:49

08:18
    Nahození na branku potrápilo Jonsena, ale ten nakonec přeci jen míček udržel ve výstroji.

08:41
    Tým Kanada West právě vstřelil branku! Obrana českého týmu zatím nefunguje nejlépe. Kanada znova rychlou akcí z ničeho nic přidává další branku. Soupeř se ve dvou zjevil před Šídlem a doslova procedil puk za jeho záda. Úspěšným střelcem se stává DANIEL JUCA. Asistence: Franken
    08:41 JUCA - 0:2

09:43
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Je sníženo, stadion ve Zlíně bouří! Češi konečně přetavili svůj tlak v gól a ihned snižují. Svou střelou prostřelil Jonsena JAROSLAV SVOBODA. Asistence: Čejka a Stromko
    09:43 SVOBODA - 1:2

11:02
    Tým Kanada West právě vstřelil branku! Tak to je zápas, bohužel zatím nepříliš povedený pro naší obranu. Kanaďané zmáčkli svého soupeře, první gólovku ještě promáchli, ale následně vrátili puk před brankáře a KAIDAN JOHNSON se již nemýlil. Asistence: Franken.
    11:02 JOHNSON - 1:3

12:09
    Česko opět přidává na obrátkách, hráči si nedarují ani centimetr.

12:19
    Vyloučení v týmu Kanada West (Bodnaruk – 2 min., napadení).

12:58
    Česko musí začít od brankáře, sníží do konce třetiny?

13:19
    Zatím to tak nevypadá, Kanada znova vyhazuje.

13:49
    Nepřesná přihrávka a opět jsme přišli o pásmo.

14:03
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! JAN ČEJKA napřáhl z velké dálky a prosadil se! Jonsen vůbec neviděl a míček se zastavil až v síti! Je to znova pouze o gól. Asistence: Svoboda
    14:03 ČEJKA - 2:3

14:28
    Znova velká šance Kanady, která se z ničeho nic dostala do zakončení, Šídlo tentokráte uspěl.

15:00

První třetina je minulostí, na jejím konci ještě přišel trest při dohrání Kanaďana a Česko tak do prostřední části půjde oslabené.

15:01

15:01
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Jágr – 2 min., krosček).

15:23
    Kanaďané se ihned dostali do gólovky, ale obrana Česka uspěla, tlak pokračuje.

16:02
    Tým Kanada West právě vstřelil branku! Skvělá individuální akce Kanady a je to znova o dva góly! DANIEL JUCA si potáhl míček, dostal se mimo dosah obránce, položil si brankáře a vsítil gól do odkryté klece. Asistence: Franken
    16:02 JUCA - 2:4

16:46
    Taková začátek si Česko nepředstavovalo, Kanada navíc nadále tlačí svého soupeře.

17:55
    Tuto branku by si Šídlo za rámeček nedal, nahození z poloviny hřiště mu propadlo mezi betony, naštěstí gól neplatí pro ofsajd.

18:19
    Kanada je ve druhé třetině jasně lepší, soupeře ještě k ničemu nepustila.

18:54
    Až teď jsme se dostali ke střele, Jonsen ale bez jakýchkoliv obtíží kryje.

19:33
    Přihrávka rukou vykazuje Česko z útočného pásma.

19:49
    Houle pohlídal možná protiútok a jeho celek znova míří k bráně českého týmu.

20:13
    Tak to byla velká šance, skvělá přihrávka před branku, ale Jonsen se včas stihl přesunout a poradil si i s dorážkou!

20:39
    Hosté znova za Českou bránou, mají o něco více ze hry, ale zatím to ke gólu nevede.

21:28
    Češi asi půl minuty hráli v šesti, ale rozhodčí si nevšimli, vylučovat se nebude.

22:14
    Nahození do útoku posbírali obránci Kanady a uklidňují hru.

22:46
    Málem osudná chyba v české obraně, která nebyla důsledná, naštěstí z mezikruží soupeř neskóroval.

23:21
    Zakázané uvolnění českého národního týmu.

23:58
    To samé i na druhé straně, hra se hodně vyrovnala.

24:03
    Vyloučení v týmu Kanada West (Prokop – 2 min., držení protihráče).

24:24
    Kanada vyhazuje, Češi musí začít od Šídla.

24:40
    Pumelice Čejky minula těsně branku, stále tlačíme.

25:13
    Jonen vyrazil střelu do rohu, odkud míří míček až za bránu Česka.

25:26
    Míček po teči skončil v hledišti, vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.

25:47
    Zblokovaná střela a Kanaďani jen těsně minuli z protiútoku branku.

26:03

26:32
    Češi zasypali brankáře soupeře střelami, ale chybí tomu trocha navíc, skóre se nemění.

26:52
    Ani na teč to teď nevyšlo, Kanada je ale pod drtivým tlakem!

26:57
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! A je z toho branka! Nádherná individuální práce s ještě hezčím zakončením. JAN STROMKO šel nebojácně před branku a bekhendem poslal míček přesně pod břevno, nádhera! Asistence: Čejka
    26:57 STROMKO - 3:4

27:29
    Česko je při chuti a pokračuje v náporu, nádherný zápas!

27:59
    Soupeř vybojoval útočné pásmo a pro změnu se snaží o vstřelení gólu on.

28:18
    Šídlo si našel odražený míček a pokryl jej pod lapačkou.

28:37
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Je srovnáno! Výborný výkon Česka ve druhé polovině druhé třetiny je zpečetěn bombou od modré čáry! Ta zaplavala přesně do růžku branky a je to 4:4. Tak to bude ještě hodně zajímavé! Trefil se JAN BRTNÍK. Asistence: Stromko a Svoboda
    28:37 BRTNÍK - 4:4

29:23
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Tak to jsou věci! Stav je ihned příznivější pro domácí výběr! Ten využil chyby v obraně Kanady a ve dvou sám před brankářem doslova protlačil míček do sítě! Výborně! Gól vstřelil MICHAL MACHÁČEK. Asistence: Jágr
    29:23 MACHÁČEK - 5:4

30:00

Neskutečný konec druhé třetiny! Česko otočilo souboj a má skvěle nakročeno do finále!

30:01

30:23
    Kanada vlétla na svého soupeře a ihned se usadila v útočném pásmu.

30:44
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Nepohlídala si ale protiútok a tak bude pykat! První střelu ještě Jonsen vyrazil, ale k míčku se dostal pohotově JAN ČEJKA a poslal jej do sítě. To vypadá velmi nadějně! Asistence: Stromko
    30:44 ČEJKA - 6:4

30:44
    Střídání v týmu Kanada West: ze hřiště odchází Jonsen, přichází Willcott.

31:32
    Kanada logicky pospíchá do útoku, Češi ale skvěle brání.

31:57
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Sedláček – 2 min., držení protihráče).

32:18
    Perné chvilky pro Česko, Kanada má velkou šanci ke snížení náskoku soupeře.

32:27
    Zatím se to ale nedaří, Šídlo si nadvakrát poradil se střelami soupeře.

32:58
    Velký tlak Kanady, která se stále drží na dostřel, tečovanou střelu ale Šídlo drží v lapačce!

33:27
    Zámek soupeře svírá čím dál těsněji, zatím ale obrana Česka drží.

33:50
    Šídlo znova drží míček i celý tým, blíží se konec oslabení.

33:57

34:19
    Vyloučení v týmu Kanada West (Hiscock – 2 min., napadení + 2 min. nedovolené bránění).

34:59
    Dlouhá přesilovka Česka je velmi aktivní, střely ale zatím jen minuly branku.

35:18
    Kanada vyhazuje přes celé hřiště .

35:39
    Mohutné povzbuzování žene Česko dopředu, to ale zatím branku nepřidává.

36:08
    Hrajeme hlavně velmi disciplinovaně a nepouštíme soupeře k puku.

36:27
    Až nyní se hosté dostali k puku, daleko s ním ale nedošli.

36:44
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Svoboda – 2 min., podražení).

37:07
    Míč v ochranné síti. Bude se vhazovat před Šídlem.

37:37
    Puk je vyhozen daleko od naší branky.

37:59
    Opět jsme vybojovali puk a zavezli jej za bránu soupeře.

38:22
    Začíná přesilovka soupeře. Míč je ale za jeho brankou.

38:44

38:58
    Vhazování po levici našeho brankáře.

39:34
    Češi se usadili v útočné třetině, ale následná střela šla vedle.

40:00
    Posledních pět minut zápasu.

40:25
    Opět jsme zavezli míček až za bránu soupeře, kde o něj tvrdě bojujeme!

40:43
    Čejka ani na dvakrát nedal gól, držíme se ale v dostatečné vzdálenosti!

41:16
    Skvělý obranný zákrok, Kanada se nemůže dostat do tlaku.

41:46
    Tým Kanada West právě vstřelil branku! Češi se nechali až moc unést a příliš útočili. Kanada se dostala do rychlého protiútoku a důrazem procedila kotouč do sítě. Čekají nás perné tři minuty. Prosadil se AUSTIN UNGUREAN. Asistence: Gerke
    41:46 UNGUREAN - 6:5

42:37
    Zakázané uvolnění Česka.

42:58
    Střela z blízky jen tak tak, že neskončila v síti, vyhazujeme!

43:18
    Míček za brankou Kanady, ta se nadechuje k závěrečnému tlaku.

43:25
    Zakázané uvolnění a navíc timeout pro Kanadu, vhazovat se bude v našem obranném pásmu.

43:25
    Kanada to zkusí v šesti!

43:30
    Tým Kanada West právě vstřelil branku! Tak to je smůla! KAIDAN JOHNSON ihned po buly z otočky poslal míček až do sítě. Je vyrovnáno, velká škoda! Asistence: Bodnaruk.
    43:30 JOHNSON - 6:6

43:37

44:00
    Nahození Willcottovi nadělalo problémy a následně jeho obránci vyhazují na icing.

44:22
    Střela z dálky minula kanadskou klec, do konce řádné hrací doby už moc času nezbývá.

45:00

Ke konci třetiny přišel ještě hodně zajímavý únik, který ale brankář Kanady vychytal. Čeká nás prodloužení.

45:01

45:14
    Obrovská šance Kanady hned v úvodu. Šídlo nevěděl kam se míček odrazil, ale nakonec si jej přeci jen našel!

45:57
    Nyní je v útočném pásmu naše reprezentace, podaří se jí něco vymyslet?

46:28
    Tempo opadlo, hlavně neudělat chybu. Nepřesná přihrávka soupeře navíc končí icingem.

46:40
    Nájezd pro Jacoba Frankena, který byl při úniku podražen!
    46:40 Faul, po kterém sudí nařídil trestné střílení

46:40
    Jacob Franken neproměnil, pokračuje se dál! Šídlo jej skvěle vytěsnil a nedal mu místo k zakončení.
    46:40 Trestné střílení

46:58
    Kanada je v prodloužení lepším týmem, Šídlo ale drží svůj tým nad vodou.

47:11
    Tým Kanada West právě vstřelil branku! Je konec! Přihrávka do prázdného prostoru před brankou na úplně volného končí naše naděje na boj o zlato. Zítra si zahrajeme pouze o bronz. Bohužel.... Hrdinou Kanady se stává KAIDAN JOHNSON. Asistence: Juca a Gerke.
    47:11 JOHNSON - 6:7

Je dobojováno. Vypadalo to velmi slibně, ale Kanada nakonec v prodloužení vítězí a zahraje si o zlato. Česko čeká zítra souboj o bronz. (19:36:15)

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 10. Svoboda (Čejka, Stromko), 15. Čejka (Svoboda), 27. Stromko (Čejka), 29. Brtník (Stromko, Svoboda), 30. Macháček (Jágr), 31. Čejka (Stromko) – 5. Moffat (Kirton, Caldwell), 9. Juca (Franken), 12. Johnson (Franken), 17. Juca (Franken), 42. Ungurean (Gerke), 44. Johnson (Bodnaruk), 48. Johnson (Juca, Gerke)