Zrinjski Mostar – Trnava 1:1 (kon.) | Karabach – Olimpija Lublaň 0:0 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Kutaisi 3:0 (kon.)
Rosenborg – Valur 3:1 (kon.) | Sutjeska – Astana 0:2 (kon.) | Celtic – Alaškert 3:0 (kon.)
Sutjeska Nikšić
0:2 (0:1)
FC Astana
Středa 18.07.2018, 20:00 • Gradski stadion, Nikšić • Liga mistrů (předkola) • 1. předkolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:52:40)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 6:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:9.

Je konec. Astana nakonec zvítězila jako favorit jasně 2:0, celkově 3: a postupuje do druhého předkola Ligy mistrů. Sutjeska nemusí smutnit, jelikož zůstává v Evropských pohárech, ale o třídu níž a s dalším soupeřem se tak utká v rámci druhého předkola Evropské ligy. Velká šance domácích přišla už v 5. minutě, ale brankář Erič byl připraven. Následně Astana vstřelila branku, ale ta neplatila díky ofsajdu. Poté Despotovičova rána orazítkovala pravou tyč. Nakonec se ale hosté dočkali, když ve 38. minutě si Despotovič nezpracoval přihrávku nejlépe, ovšem následně uvnitř vápna se otočil a zakončil přesně k levé tyči. V 65. minutě zakončoval hlavou Despotovič, ten sice domácího brankáře nepřekonal, ale to se poté povedlo Mužikovi, který poslal nechytatelnou dorážku. O dvě minuty později domácí Denkovič v největší šanci zakončil těsně vedle pravé tyče. V 72. minutě Astana dala gól, ale ten nakonec neplatil kvůli ofsajdu.

90+3

90+3
    Hosté se ještě pokusili něco vymyslet na hranici vápna soupeře, ale nakonec míč skončil právě u hráčů Sutjesky.

90+2
    Opět Astana drží míč na polovině soupeře, ale nemůže se dostat k žádné střele.

90+1
    Střela domácího hráče skončila jen vedle hostující brány.

90+1
    Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.

90
    Luka Merdovič se dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho pokus byl zblokován. Následně přiletěl centr do vápna, na který si naskočil Stefan Cicmil, ale míč jen lízl hlavou a ten tak skončil vedle hostující brány.

90
    Ovšem následný centr skončil na hlavě hráče Astany. Poté ale domácí získala ještě autové vhazování.

89
    Nyní domácí tým získal volný kop z pravé strany.

88
    Nyní se Šomko provinil faulem na polovině domácích a Sutjeska získala volný kop.

87
    Sutjeska sice nevstřelila zatím ani gól a jistě nepostoupí do druhého předkola Ligy mistrů, ovšem domácí fanoušci stále fandí a povzbuzují své svěřence.

86
    Centr Astany z levé strany byl zblokován a následuje další aut pro hosty.

85
    Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Murtazajev, přichází Zainutdinov.

83
    Domácí ztratili míč při kombinaci na polovině Astany a dopředu tak mohou jít hosté.

81
    Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kleinheisler, přichází Almeida.

79
    Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Despotovič, přichází Ščetkin.

78
    Despotovič se snažil zpracovat míč po zblokované střele domácím obráncem, ale balón mu utekl a skončil v moci brankáře Sutjesky.