Pátek 20.07.2018, 18:30 • Na Julisce, Praha-Dejvice • FORTUNA:LIGA • 1. kolo

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou. (20:31:08)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:13. Střely mimo: 5:11. Rohy: 4:7.

Je dobojováno. Plzenští po první půli prohrávali o jednu branku. Ovšem ve druhém poločase dokázali zabrat a zápas otočili. Trenér Vrba sáhl ke střídání a to rozhodlo zápas. Nejprve dva střídající hráči zařídili v devětašedesáté minutě vyrovnání. Jakub Řezníček přihrával na gól Tomáši Hořavovi a hosté se radovali a byli zpět ve hře. O dvě minuty později znovu úřadoval Jakub Řezníček, který střílel a jeho pokus si do vlastní branky srazil domácí obránce Podaný. Dukla už neměla síly na to, aby dokázala vyrovnat a poslední slovo měla v osmaosmdesáté minutě znovu Viktoria, která zásluhou Michaela Krmenčíka, který proměnil pokutový kop, zvítězila o dva góly a získává tak první tři body do tabulky. Domácí jsou nakonec bez jediného bodu.

90+2

90+2
    Ke kontaktnímu gólu se tak Dukla nedostala a hned po této akci se hosté dostali na druhou stranu a ještě jdou do jednoho z posledních útoků.

90+1
    Uroš Djuranović byl v obrovské šanci kousek u tyče hostující branky. Nejprve ji orazítkoval a hned na to pak pálil do boční sítě.

90
    Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty.

90
    U míče jsou znovu hosté a příliš se už nikam neženou. Další akci tak zakládají kombinací s míčem na vlastní polovině.

89
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Jan Kovařík.
    88. Michael KRMENČÍK - 1:3

88
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Na značku pokutového kopu si míč postavil MICHAEL KRMENČÍK a poté svou střelou do protipohybu domácího brankáře Rady umístil míč k jeho levé tyči – 1:3. Hosté si tak v závěru druhého poločasu berou dvoubrankový náskok.

87
    Žlutou kartu dostává Lukáš Holík (FK Dukla Praha).

87
    Agilní Petržela byl znovu u zrodu akce Plzně v pokutovém území. Holík ho fauloval a sudí nařizuje pokutový kop!

86
    Po další snaze získali míč hosté, konkrétně Matúš Kozáčik a hned odkopl míč do bezpečí. Hosté míří do rychlé protiakce.

86
    Domácí spěchají k dalšímu útoku. Rádi by se dočkali alespoň vyrovnání, hostující obrana je zatím ale proti.
    84. Petržela předvedl parádní slalom, Řezníček ale minul bránu

84
    Petržela se famózně uvolnil a skvěle našel přihrávkou Jakuba Řezníčka, jenž okamžitě vystřelil. Balon skončil jen těsně vedle tyče domácí branky.

83
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Marek Hanousek, přichází Uroš Djuranović.

82
    Limberský našel Hořavu uvnitř velkého vápna. Druhý jmenovaný byl ovšem tísněn obranou a potáhl balon dále. Nakonec pak hosté vybojovali rohový kop.

81
    Matúš Kozáčik dostal míč pod kontrolu po střele domácích a v poklidu tak odkopává balon na opačný konec hřiště. Plzenští jdou útočit.

80
    Jdeme do poslední desetiminutovky utkání a samozřejmě se dá očekávat, že hlavní sudí nějakou tu minutu nastaví. Domácím tak začíná rychle ubíhat čas.

79
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Breda, přichází Patrik Brandner.

78
    David Breda se nedostal k možnosti zakončit a upadl v pokutovém území. Další akci už tento hráč nepřidá, během chvilky totiž bude vystřídán.

77
    Domácí jsou v posledních minutách jako opaření a není se čemu divit. Během dvou minut ztratili své vedení a nyní jsou to oni, kdo musí dohánět jednobrankové manko.

76
    Jan Kopic se uvolnil na levé straně, výborně si naběhl pro přihrávku Milan Petržela, jeho zakončení ale bylo nepřesné. Nicméně hosté jsou nyní hodně aktivní a snaží se o pojistku v podobě třetího gólu.

75
    Je to tak, Michael Krmenčík je za postranní čárou a žádá rozhodčího, aby ho vpustil zpět na hrací plochu.

74
    Krmenčík utrpěl zranění a bude muset být ošetřen. Měl by ale být v pořádku a pokračovat ve hře.

73
    O obě branky Plzně se postarali hráči, kteří před malou chvílí teprve vstoupili na trávník. Nejprve si asistenci připsal Řezníček a Hořava skóroval. Poté Řezníček střílel a jeho pokus do vlastní branky srazil domácí hráč. Tah trenéra Vrby tak dokonale vyšel.

72
    Nyní to bude pro domácí Duklu hodně těžké. Hosté jsou totiž na koni a hrozí z dalších pozic. Dočká se domácí celek alespoň vyrovnání?
    71. Jakub PODANÝ - 1:2

71
    A je z toho druhá branka, Plzeň tak během dvou minut otáčí skóre na svou stranu. Jakub Řezníček z pravé strany vystřelil a obránce Dukly JAKUB PODANÝ se balonu dotkl, míč pak trochu odskočil a skončil u vzdálenější tyče – 1:2.

70
    Plzenští jsou aktivnější a nyní jdou do další akce.
    69. Tomáš HOŘAVA - 1:1

69
    Hosté se po devětašedesáti minutách hry dočkali první branky a je vyrovnáno. Řezníček našel přihrávkou volného TOMÁŠE HOŘAVU, který se poté svou střelou nemýlil a prostřelil Filipa Radu – 1:1. Asistence: Jakub Řezníček.

68
    Na Kozáčika se hnali dva domácí hráči. Hostující brankář ale snížil střelecký úhel Bezdičkovi a balon skluzem odkopl mimo ohrožení vlastní branky!

68
    MIlan Petržela se znovu aktivně dral směrem dopředu a byl faulován. Jeho tým tak zůstane u míče i nadále.

67
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Douděra, přichází David Bezdička.

66
    Na druhé straně šel Hubník do vzdušného souboje a nakonec z toho byl jeho faul. U míče tak bude znovu domácí Dukla. To ale až po avizovaném střídání.

65
    Domácí jsou u míče a kombinují na polovině Plzně. Mezitím se schyluje také ke střídání na straně pražské Dukly.
    64. Rychlá akce Plzně, ale Řezníčka míč jen napálil do hlavy

64
    Řezníček sklepával balon před Radou, ale znovu to bylo úplně mimo tři tyče. Následuje tak odkop od domácí branky, jenž provede Filip Rada.

63
    Nyní už to ze strany Plzně vypadalo slibněji. Ale střela z pravé strany skončila jen vedle pravé tyče brány Pražanů.
    Jan Holenda je neskutečně pracovitý! Jaký je jeho akční rádius?

62
    Petržela znovu aktivně hledal někoho svou přihrávkou, ale opět se nikdo z hráčů Plzně nedokázal dostat k míči a k následné střele.

61
    Série přihrávek Plzně na polovině Dukly k žádné akci nevedla. Znovu tak hosté nedokázali ohrozit branku, kterou hájí domácí gólman Filip Rada.

60
    Zadumaný trenér Vrba na střídačce Plzně stále není spokojen s hrou svých svěřenců. Třicet minut a něco málo navíc tak mají hosté na to, aby s utkáním něco udělali.

59
    Daniel Tetour záhy podkopl rozeběhnutého Milana Petrželu a od hlavního sudího inkasuje nejen první žlutou kartu tohoto zápasu, ale také celého nového ročníku FORTUNA:LIGY.

58
    Milan Petržela se ocitl na pravé straně u rohu malého vápna a svou prudkou střelou orazítkoval levou tyčku Radovy branky z jeho pohledu!

58
    Hosté dvakrát vystřídali a trenér Vrba tak jistě očekává oživení plzeňské hry. U míče je Petržela a míří s ním do blízkosti branky Filipa Rady.

57
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Roman Procházka, přichází Tomáš Hořava.

57
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Jakub Řezníček.
    Jednotliví hráči a jejich stoupající množství naběhaných metrů

55
    Hosté se nemohli dlouho dostat na stranu domácích a opět tak nevymysleli žádnou kombinaci, po které by mohli ohrozit Radu.

54
    Další přihrávka Petržely na nabíhajícího Řezníka byla příliš dlouhá a druhý jmenovaný to nestihl. Míč končí za zadní čárou.

53
    Milan Petržela centroval míč z pravé strany na Michaela Krmenčíka, ten se ale do ideálního zakončení nedostal. Další akce hostů skončila zmarem.

52
    Matúš Kozáčik si vyskočil a chytil střelu z úhlu. Poté bez čekání poslal balon mezi své spoluhráče a posílá je tak do další útočné akce.

52
    Jakub Podaný získal další možnost pro autové vhazování. Dukla tak na plzeňské polovině zůstane i pro následující chvíle.

51
    Plzenští pokračují ve své pasivitě i na začátku druhého poločasu. Stále se tak nemohou dostat do šance, která by mohla vést k vyrovnání.

50
    Hosté ale zakopli balon znovu do zámezí a autové vhazování si Podaný zopakuje.

50
    Autové vhazování pro Duklu provedl Jakub Podaný a jeho tým se tak může zase dostat do akce před plzeňskou brankou.

49
    Holenda inkasoval nechtěný úder do obličeje, ale také on je v pořádku a okamžitě se zapojuje zpátky do hry.

48
    Dukelští vybojovali rohový kop, se kterým si obrana Západočechů dokázala poradit a odvrátila balon do bezpečí.

47
    Centrovaný míč na nabíhajícího Douděru zastavil připravený Matúš Kozáčik a na začátku druhé části hry tak pomohl svému celku.

46
    David Breda se dostával do akce, ale zastavil ho ofsajd. U míče tak budou Plzenští, kteří se snaží projít na polovinu Dukly Praha.

46
    Do druhého poločasu naskočily oba týmy ve stejných sestavách jako na začátku utkání. To znamená, že i Roman Hubník je v pořádku a může ve hře pokračovat.

46

Střely na branku: 3 – 5
    Statistiky Michaela Krmenčíka po skončení prvního poločasu

První poločas prvního utkání prvního kola FORTUNA:LIGY je za námi a bylo toho k vidění hodně. Domácí se dostali v sedmé minutě do vedení, když se mezi tři tyče trefil David Douděra. V jednadvacáté minutě se Pražané radovali znovu, když se balón dostal za Kozáčika, ovšem pro předchozí ofsajdové postavení nebyl gól uznán. Nicméně Dukla dokázala i nadále hrozit a hosté měli s domácími hráči co dělat. Poté ale ožili a také oni si vypracovali šance, avšak ty k vyrovnání nevedly. Na to, aby hosté zápas srovnali a případně i otočili, mají Plzenští ještě dalších pětačtyřicet minut hry. Uvidíme, zda se jim to podaří, nebo zda domácí fotbalisté své vedení udrží. Druhý poločas začne přibližně v 19:35.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Proti Radovi vypálil Krmenčík a Filip Rada si načasoval další přesný zákrok, po němž míč skončil za jeho bránou. Hosté budou mít ještě rohový kop k dispozici.

45+2
    Hubník se vrátil zpět do hry, aby pomohl spoluhráčům se standardní situací domácích. Zatím to vypadá, že by mohl být v pořádku.

45+1
    Pernica nezachytil míč, který směřoval za zadní čáru a domácí hráči ještě v závěru první části hry vybojovali standardní situaci v podobě volného přímého kopu.

45
    Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty navíc.

45
    Hubník je už v péči lékařů a uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře nebo zda budou muset hosté nedobrovolně střídat.

44
    Na hrací ploše zůstal ležet Roman Hubník, který podklouzl a vypadá to, že utrpěl nějaké svalové zranění. Zřejmě bude potřeba jeho ošetření a dle jeho grimasy to nevypadá dobře.

44
    Po něm bylo v pokutovém území rušno, ale Filip Rada vše zvládl a dostal míč pod svoji kontrolu.

43
    Kopic zpracoval v pokutovém území těžký míč, střela se mu nepovedla. Za malý okamžik pak střílel jeho spoluhráč a domácí srazili balon za zadní čáru. Hosté budou zahrávat rohový kop.

42
    Poté byl také faulován hostující hráč a u míče se tak zase ocitli hosté. Ovšem nevydrželo to příliš dlouho a Pražané mohli jít do úniku, nakonec k tomu ale nedošlo.

41
    Jan Kopic se tvrdě opřel do soupeře a poslal ho k zemi. Je z toho faul a balon na stranu domácího celku.

40
    Dobrý centr dostal z dálky od Hubníka Radim Řezník. Ale s nápřahem levé nohy trochu podklouzl a do zakončení se tak nemohl vůbec dostat.

39
    Nakonec se po jeho zahrání dopustil faulu Tetour a hosté získávají míč na svou stranu.

38
    Pomalu se blíží koncovka prvního poločasu a Dukla stále drží těsný náskok. Nyní bude zahrávat další rohový kop a pro hosty je tu další nebezpečí.

37
    A centr z toho byl velmi pěkný, míč se poté dostal před domácí branku a po několika odrazech se dostal mimo ohrožení Filipa Rady.

36
    Jan Kopic byl faulován a sudí nařizuje volný přímý kop, který bude pro domácí celek hodně nebezpečný. Z levé strany prakticky na hranici velkého vápna!

35
    Roman Hubník se dostal k velkému vápnu a místo zakončení zvolil přízemní přihrávku Kopicovi. Ten ale tuto situaci nečekal a na balon nedosáhl. Následuje tak pouze odkop od branky Filipa Rady.

34
    Michael Krmenčík si našel míč a hlavou se ho pokusil usměrnit do domácí branky, ale ten skončil jen těsně vedle levé tyče z pohledu Filipa Rady.

33
    Jan Kopic měl možnost k zakončení, míč byl sražen za zadní čáru a hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany.

32
    Hosté opět nechali zadní vrátka pootevřená a domácí toho hned chtěli využít. Nakonec se ale k pořádné střele nedostali. U míče jsou tak hráči hostů a míří s ním rychle na polovinu Pražanů.
    32. Hrošovský se odhodlal ke střele, ale Rada ji vytáhl mimo

32
    David Limberský si na levé straně počkal a poté našel volného Patrika Hrošovského, který pálil kus za velkým vápnem a donutil Filipa Radu k ukázkovému zákroku!

31
    Roman Hubník si seběhl k malému vápnu a snažil se zachytit dlouhý centr z volného přímého kopu. Ač jeho snaha byla velká, k ohrožení branky Pražanů nedošlo.

30
    Máme za sebou třicet minut hry a domácí stále drží těsný náskok nad úřadujícím mistrem ligy. Plzeň ale postupně zvyšuje obrátky a přála by si do poločasu srovnat.

29
    Roman Hubník se musel vracet rychle zpátky, na branku Plzně se totiž znovu přibližoval Jan Holenda. Obránce hostů to zvládl a balon dostal pod svoji kontrolu.

28
    Petržela se dokázal uvolnit a mířil až před Radu, domácí brankář byl u míče blíže a bez problémů ho poté ukryl do svých rukavic.

27
    Hosté postupně začínají ožívat a více se tlačí směrem dopředu. Zatím jim to ale kýžené vyrovnání nepřineslo.
    26. Krmenčík se uvolnil a střílel, domácí Rada byl ale pozorný

26
    Úplně volný Krmenčík se před Radou neprosadil. Domácí brankář jeho střelu chytil a připsal si tak důležitý zákrok.
    25. Holenda centroval a volný Holík pálil z úhlu na Kozáčika

25
    Na druhé straně dostala Dukla znovu dost prostoru, ale David Breda svou střelu z levé strany chytil Matúš Kozáčik. Ten poté rozehraje balon mezi své spoluhráče.

24
    Kopic neuhlídal centrovaný míč a Plzeň se tak znovu nedostala do zakončení.

23
    Bylo to pro Plzeň ale opět velké varování. Moc nechybělo a mohlo to být už o dva góly.
    21. Tým z Julisky slavil podruhé, radost ale překazil asistent

21
    Po krásném centru z pravé strany od Douděry zasahoval Kozáčik a poté se nakonec dostal míč za jeho záda, ovšem akce byla z ofsajdu a proto branka nemohla být uznána.

20
    Radim Řezník si našel prostor na pravé straně a poté pravačkou vyslal střelu, která ovšem skončila jen vedle pravé tyče domácí branky z pohledu Filipa Rady.

20
    Pernica uklidnil hru, poté poslal balon Romanu Hubníkovi a rodí se tak další akce na hostující straně. Tu nyní táhne David Limberský.

19
    Limberský centroval z levé strany do pokutového území, po odrazu se dostal ke Kopicovi, ale jeho střela byla sražena mimo tři tyče.

18
    No hosté mají s akcemi Pražanů celkem problémy, ti opět zahrozili z další slibné akce, ale Plzenští se znovu dokázali ubránit a hned míří do akce na druhé straně.

17
    A před plzeňskou brankou to opět žilo. Přetažený centr vrátil před branku Chlumecký a Krmenčík míč zachytil a nedovolil domácím jakkoli ohrozit Matúše Kozáčika.

16
    Holík vracel míč před branku hlavou na Holendu, ale druhý jmenovaný byl tísněn obranou Plzně. Ovšem domácí pak vybojovali alespoň rohový kop.

16
    Bylo z toho jen další autové vhazování pro domácí tým, jenž se pokusí projít na polovinu Plzně.

15
    Hosté ho zahráli nakrátko, poté se míč dostal do malého vápna, nikdo z hostů ale na balon nedosáhl a rázem je po další akci.

15
    Plzeňané vybojovali rohový kop a mají tak z této standardní situace další šanci a možnost srovnat nepříznivý stav.

14
    Nicméně hosté se vrátili zpět a dostali se zase na polovinu Pražanů, ovšem žádná akce se nezrodila.
    13. Plzeň poprvé pořádně zahrozila, Krmenčík ale pálil nad

13
    Krmenčík ve velké skrumáži před domácí brankou neuspěl a míč mají pod kontrolou fotbalisté pražské Dukly.

12
    Odzadu tak zakládají akci hosté, konkrétně Hubník. Ten přenechal balon Limberskému a na hostující straně se tak rodí slibná akce.

11
    Holenda se dokázal uvolnit a rázem se rodila další akce Dukly Praha. Ale na levé straně míč jeho spoluhráč nezachytil a hosté si mohli notně oddychnout.

10
    Viktorce se opět špatně dostávalo před branku Dukly. Nakonec se jim to povedlo a Čermák se snažil najít přihrávkou Kopice, ten to ale nestihl a míč končí v zámezí. Je z toho jen autové vhazování pro Duklu.

9
    Obrana Dukly znovu ukázala svůj um a nepustila hosty do akce. Nakonec se ale hráči Plzně dokázali dostat na balon zpět, ale více na polovině Dukly nepředvedli.

8
    Hosté tak musí velmi brzy dohánět jednobrankovou ztrátu. O to se pokoušeli hned po inkasovaném gólu, ale Aleš Čermák se vystavil ofsajdové pasti, což postrannímu sudímu neuniklo.
    7. David DOUDĚRA - 1:0

7
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak to je pro hosty šok. Domácí se totiž ujímají vedení. Holenda našel přihrávkou volného DAVIDA DOUDĚRU, jenž se těsně před Kozáčikem nemýlil a prostřelil ho kolem jeho levé nohy – 1:0. Asistence: Jan Holenda.

5
    Plzeňané vybojovali na polovině hřiště míč a poté se Čermák dostal v pokutovém území ke střele, ovšem střela mu nesedla a balon získal jeden z domácích obránců.

4
    Volný přímý kop zahrávali domácí hráči, Ostojič ale poslal svůj centr vysoko nad branku hostů. Následuje tak odkop od branky Matúše Kozáčika.

3
    Další akce Plzně, Hubník se snažil uvolnit, ale domácí obrana proti němu vystartovala a do přesného centru tak obránce Viktorky se do akce nedostal.

2
    Hráči Dukly v útoku nic nepředvedli a přišel tak rychlý protiútok Plzně. Ovšem Krmenčík se mezi tři tyče netrefil.

1
    Petržela byl blíže brance Dukly, poté dostal přihrávku Řezník a brankář domácích musel jít poprvé do akce. Poté odkopl míč daleko od své brány.

1
    O výkop se postarali hosté z Plzně a hned se také vydávají do prvního útoku. Ten táhne David Limberský, jenž začíná od vlastní branky.

Na prvním utkání nového ročníku FORTUNA:LIGY bude k dispozici také videorozhodčí.

1

Oficiality zápasu jsou za námi a nic nebrání tomu, aby duel mezi Duklou Praha a Viktorií Plzeň mohl opravdu začít. Jdeme na to.

Na hrací ploše je už vše připraveno a utkání tak za malý okamžik bude moci začít. Nyní už arbitři tohoto zápasu přivádějí na trávník hráče obou celků a proběhne tradiční focení.

FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević, Ostojić, Chlumecký, Podaný – Holík, Daniel Tetour, Marek Hanousek (C), Douděra – Holenda, D. Breda.
    Náhradníci: M. Hruška – Bobál, Preisler, Bilovský, Bezdička, Djuranović, Brandner.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, R. Hubník (C), Pernica, Limberský – Procházka, Hrošovský – M. Petržela, Al. Čermák, J. Kopic – Krmenčík.
    Náhradníci: A. Hruška – Hořava, Chorý, J. Kovařík, Hájek, Řezníček, Ekpai.

Rozhodčí: Franěk – Moláček, Pospíšil.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Delegace rozhodčích

Jako hlavní sudí bude utkání řídit pan Pavel Franěk. Na čarách mu budou asistovat pánové Jiří Moláček a Dušan Pospíšil. Čtvrtým rozhodčím pak bude pan Ondřej Pechanec.

Vzájemné zápasy:

Oba kluby se naposledy utkaly v posledním kole uplynulého ročníku a celkem jasně zvítězila Plzeň. Třemi góly a potvrzením, že králem střelců je správný hráč se připomněl Michael Krmenčík, jenž zaznamenal hattrick.

Poslední vítězství si Dukla připsala prvního srpna 2018, kdy na vlastním hřišti vyhrála nejmenším možným rozdílem. Od té doby se pětkrát radovali Západočeši.

Dukla – Plzeň 1:5
    Plzeň – Dukla 4:0
    Plzeň – Dukla 2:0
    Dukla – Plzeň 0:1
    Plzeň – Dukla 3:0
    Na Dukle věří, že prvoligovou příslušnost uhájí i v následujícím ročníku nejvyšší soutěže.

Zatímco Plzeň bude na loňskou sezónu vzpomínat, Dukla na ni bude chtít rychle zapomenout. Pražský celek do posledních kol bojoval o záchranu v nejvyšší soutěži a podařilo se mu to o pouhé dva body. Finiš týmu z hlavního města byl hororový, vždyť v posledních třech kolech nezískal ani bod.

V přípravě čekalo Duklu pět zápasů. Tři tým z hlavního města vyhrál a dva proti německým celkům nezvládl. Domácí celek si ke generálce pozval slavnou Herthu Berlín, na níž nestačil, ale výsledek 2:3 jistě bere. Hlavní hrozbou Dukly by měl být Jan Holenda. V přípravě překvapil také dvaadvacetiletý David Bezdička, jenž zaznamenal tři přesné zásahy.
    Plzeňský trenér Vrba se spolu s hráči těší na úvod nové sezóny a věří, že první zápas jeho svěřenci na půdě soupeře zvládnou.

Viktoria v loňské sezóně předvedla úchvatný podzim, po kterém téměř nikdo nepochyboval, že si dojde s velkým náskokem pro titul. Ovšem na jaře se stroj Pavla Vrby trochu zasekl, a tak z toho bylo ještě menší drama. Jenže pohár pro mistra opravdu putoval na západ Čech.

V přípravě odehráli Plzeňští sedm utkání a až v generálce poznali hořkost porážky. Západočeši totiž odehráli poslední přátelské utkání s Dynamem Kyjev, které skončilo 0:2. Viktoria i v letošní sezóně může počítat se službami urostlého Michaela Krmenčíka, jenž bude obhajovat korunu pro krále střelců.

Vítám zpátky všechny fotbalové nadšence u FORTUNA:LIGY, v jejíž předehrávce budeme sledovat Duklu Praha a úřadujícího mistra Viktorii Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vendula Zdražilová

Branky: 7. Douděra (Holenda) – 69. Hořava (Řezníček), 71. Podaný (vla.), 88. Krmenčík (pen.)

Karty:   59. Daniel Tetour (DUK), 87. Holík (DUK)

FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević, Ostojić, Chlumecký, Podaný – Holík, Daniel Tetour, Marek Hanousek (C) (83. Djuranović), Douděra (67. Bezdička) – Holenda, D. Breda (79. Brandner).

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, R. Hubník (C), Pernica, Limberský – Procházka (57. Hořava), Hrošovský – M. Petržela, Al. Čermák (57. Řezníček), J. Kopic (89. J. Kovařík) – Krmenčík.

Rozhodčí: Franěk – Moláček, Pospíšil