Ostrava – Jablonec 1:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:0 (0:0)
FK Jablonec
Pondělí 23.07.2018, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 1. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou. (20:00:36)

Statistiky utkání:

Držení míče: 56% – 44%
    Střely na bránu: 2 – 2
    Střely mimo: 5 – 4
    Rohy: 9 – 5

Je konec a v Ostravě dnes bude opravdu hodně veselo. V prvním poločase se do gólových šancí dostávali výhradně hosté, kteří se ale prosadit nedokázali. Úvodní půle byla jinak prakticky nevýrazná a diváci jistě byli zvědaví na druhých pětačtyřicet minut. I v něm pokračoval vyrovnaný fotbal, při kterém se Ostravané snažili strhnout výhru na svou stranu. Když už to vypadalo, že zápas skončí bez branek, rozehrávali domácí rohový kop, po kterém rozjásal publikum hostující Tomáš Holeš, který si vstřelil vlastní gól. Závěr utkání poté již Baník zvládl takticky skvěle a může tak slavit tři body za výhru 1:0.

90+5

90+4
    Ruka Ikauniekse ve čtvrté minutě nastavení. Ostrava již zápas bude chtít dohrát na útočné polovině.

90+3
    Martin Fillo musel být posléze ošetřen, ale nebude to nic vážného a Baník dělí už jen sekundy od výborného vstupu do ligy.

90+3
    Martin Doležal si ale poté pomohl útočným faulem, za který navíc vidí žlutou kartu a tohle již vypadá s Baníkem dobře.

90+2
    Jedna z posledních šancí pro Jablonec. Ze čtyřiceti metrů rozehraje totiž přímý volný kop a ve vápně jsou všichni kromě Vlastimila Hrubého a exekutora Jakuba Považance.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    Ostravský kapitán je vyprovázen hlasitým potleskem ve stoje. Dnes odvedl pro Baník opravdu kus práce, stejně jako po celou kariéru.

90+1
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Baroš, přichází Jakub Pokorný.

90
    Ruka hostů v pokutovém území Ostravy stojí Jablonec míč. Poté na zem usedl Milan Baroš, kterého očividně chytají křeče.

89
    Ostrava závěr hraje opravdu výborně. Včasným vysokým napadáním nutí soupeře k chybám.

88
    Milan Jirásek si počínal velmi zbrkle ve středu hřiště. Kolem sebe měl moře prostoru, ale přesto míč nakopl směrem vpřed. Holzer ale poté dobrým napadáním donutil k nepřesnému odkopu Vlastimila Hrubého.

87
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Matěj Hanousek, přichází Jan Chramosta.

87
    Baník výbornou nátlakovou hrou nepustil soupeře od rohového praporku, ale nakonec přeci jen následuje odkop od Hrubého brány.

86
    Výbornou práci odvedli na levé straně Fleišman s Holzerem, kteří získali pro Baník vhazování na útočné polovině.

85
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Davis Ikaunieks.

85
    Baník však rozehrál na krátko a Pazdera o míč přišel. Poté navíc fauloval svého soupeře a hosté se mohou pokusit o srovnání.