Táborsko – Vítkovice 4:2 (kon.) | Č. Budějovice – Vlašim 1:0 (kon.) | Brno – Chrudim 3:0 (kon.)
FC SILON Táborsko
4:2 (1:1)
MFK Vítkovice
Neděle 05.08.2018, 17:00 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Souboj Táborska s Vítkovicemi nabídne bitvu dvou týmů, které byly v loňské sezoně velmi blízko sestupu.

Táborsko nevstoupilo do nové sezony vůbec dobře. Po dvou prohrách 0:1 s Hradcem Králové a Varnsdorfem stále jako jediné mužstvo čeká na první vstřelenou branku. V součtu s loňskou sezonou nedalo gól ve třech utkáních v řadě. Případný úspěch by modrobílé odlepil od Sokolova a Třince. Tyto týmy jsou i po třech kolech bez bodu. V minulé sezoně dokázalo Táborsko dnešního soupeře v důležitém souboji o záchranu na domácím trávníku 1:0 porazit.

Vítkovice nejprve padly 1:3 v Pardubicích, druhý zápas proti Sokolovu už se jim ale povedl. Skvělý úvod a dvě branky Maceje a Motyčky během patnácti minut nasměrovaly Vítkovice k vítězství 2:0. Nic na tom nezměnilo ani vynucené střídání brankáře Květona na začátku druhé půle.

FC MAS Táborsko: Toma – Klusák, Navrátil (C), Ngimbi, Šandera – Pfeifer, M. Kučera, P. Pilík, Ch. Frýdek, Valenta – Vandas.
    Náhradníci: Zadražil – Ndiaye, Hasil, Zárybnický, Berešík, Vozihnoj, Musiol.

MFK Vítkovice: Šustr – Cverna, Holiš, Hýbl, Mikula (C) – Pašek, Vasiljev, Motyčka, Celba – Macej, Mišinský.
    Náhradníci: Simkanič – Cverna, Moučka, Bzirský, Mrázek.

Rozhodčí: Rejžek – Arnošt, Novák.

Týmy už nastupují na trávník, hosté z Vítkovic v červeném, domácí Táborsko v modrobílém.

1

1
    Domácí se hned vrhli do útoku, míč však končí nad brankou. Rozehrávají hosté.

5
    Faul na Frýdka dává domácím skvělou standardku z hranice vápna.

6
    Kučera napálil míč jen do zdi.

8
    Žlutou kartu dostává Martin Motyčka (MFK Vítkovice).

10
    Dlouhá příprava hostů k zahrání míče před táborskou branku končí nezdarem.

10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Prudkou střelou po zemi prostřelil Tomu vítkovický TOMÁŠ VASILJEV a hosté se ujímají vedení.

13
    Táborsko právě vstřelilo branku!
    Domácí velice rychle vyrovnávají na 1:1 , když se krásnou střelou pod Šustrovo břevno prosazuje CHRISTIAN FRÝDEK.

16
    Hraje se i nadále útočné utkání s šancemi na obou stranách.

20
    Další šance Vítkovic končí tečí nad Tomovou brankou.

22
    Útok Táborska táhnul znovu Frýdek, domácí však o balon velice rychle přišli.

23
    Mikulovo zakončení bylo spíše propagační, Toma je v klidu.

24
    Pauza na občerstvení.

24
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Tomáš Valenta, přichází Zbyněk Musiol.

28
    Žlutou kartu dostává Pavel Pilík (FC MAS Táborsko).

30
    Hosté se snaží vymyslet postupný přechod, Táborští však brání pozice velmi pozorně.

33
    Lukáš Pfeifer netrefil míč vůbec dobře, slibná šance domácích končí zmarem.

36
    Táborsko je více na míči, avšak nebezpečné zakončení zatím fanoušci nevidí.

40
    Pašek s Mišinským si nerozuměli a nadějný postup Vítkovic končí v autu.

40
    Dalekonosná rána vyděsila gólmana Tomu a Vítkovice mají roh.

42
    Hosté slušně před Tomou zavařili, jenže kloudné zakončení nepředvedli.

45
    Rozhodčí nastaví 2 minuty.

45+2

První poločas končí remízou 1:1. Už v 10. minutě skóroval hostující Vasiljev ranou po zemi, za tři minuty srovnal výstavní ranou pod břevno Frýdek. Další šance už se neujaly. Druhý poločas začne asi v 18:03.

46

47
    Táborsko se vrhlo hned do útočení a vysloužilo si potlesk publika.

48
    Šanderův nepovedený centr končí nad brankou.

49
    Další nádhernou branku Táborska vstřelil PAVEL PILÍK. Po jeho táhlé střele se vítkovický gólman jen bezradně ohlédl. Táborsko vede nad Vítkovicemi 2:1.

51
    Hosté ve druhé půli zatím nic nepředvedli.

54
    Pilík s Musiolem hezky zakombinovali, leč nic z toho.

56
    Žlutou kartu dostává Roman Holiš (MFK Vítkovice).

59
    Šanderovu ránu srazili hosté na roh.

62
    Stoprocentní šanci zahodili domácí. Pilíkovu ránu hosté srazili, načež pálil N´Gimbi. Kdyby netrefil jednoho z vítkovických obránců, mohli se Táborští radovat z další branky.

62
    Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Roman Holiš, přichází Martin Bzirský.

65
    Žlutou kartu dostává Matěj Hýbl (MFK Vítkovice).

67
    Tlak zúročili domácí a vedou nad Vítkovicemi už 3:1. Po závaru v šestnáctce pálil nejprve Pavel Pilík, do jehož pokusu vložil nohu ještě osamocený PAVEL VANDAS. Proti jeho teči neměl Šustr šanci.

67
    Žlutou kartu dostává David Mikula (MFK Vítkovice).

69
    Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Martin Macej, přichází Tomáš Mrázek.

70
    Další tutovka Táborska! Sám běžel na gólmana Zbyněk Musiol, jenže jeho lob nepřekonal jen gólmana, ale také branku.

71
    Žlutou kartu dostává David Pašek (MFK Vítkovice).

75
    Táborsko má i nadále převahu a fanoušci si přejí další trefu.

76
    Bzirského faul na Frýdka dává domácím další pěknou pozici jen několik metrů před vápnem.

77
    Pavel Pilík ze standardky jen o kousek překopnul branku. Krásně zakroucenému míči příliš nechybělo.

78
    Frýdek s Vandasem využili brejku k velké šanci, ale Vandas proti gólmanovi neuspěl.

78
    Žlutou kartu dostává Martin Bzirský (MFK Vítkovice).

79
    Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Josef Celba, přichází Ondřej Cverna.

83
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Martin Berešík.

84
    Dnešní utkání sleduje 1093 diváků.

85
    Táborsko korunuje perfektní výkon z druhé půle čtvrtou brankou. Pěkně k tyči se trefil ZBYNĚK MUSIOL a Táborsko vede už 4:1. Šustr se natahoval marně.

88
    Vítkovice se snaží snížit, ale poslaly jen střelu vedle Tomovy tyče.

89
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Pavel Pilík, přichází Vojtěch Zárybnický.

90
    Berešík pěkně protáhnul hostujícího gólmana ranou k tyči.

90
    Rozhodčí nastaví 1 minutu.

90+1
    Hosté v závěru ještě snižují. Míč poslal přesně k tyči ranou po zemi VLADIMÍR MIŠINSKÝ. Vzápětí rozhodčí končí zápas. Táborsko vítězí 4:2.

90+1

Táborsko ve druhé půli dominovalo, což potvrdilo dalšími třemi brankami. Táhlou ranou se prosadil Pavel Pilík a třetí branku přidal Pavel Vandas. V závěru duelu se prosadil také Zbyněk Musiol. Domácí měli i další šance, které už ale nevyužili. Vítkovice nepředvedly před Tomou téměř nic, přesto ještě snížily. Na další body si ale budou muset počkat. Táborsko porazilo Vítkovice 4:2 a raduje se nejen z prvního bodového zisku, ale také z prvních letošních gólů. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda. (18:53:11)

Josef Janda

Branky: 13. Ch. Frýdek, 49. P. Pilík, 67. Vandas, 85. Musiol – 10. Vasiljev, 90+1. Mišinský

Karty:   28. P. Pilík (TAB) – 8. Motyčka (VIT), 56. Holiš (VIT), 65. Hýbl (VIT), 67. Mikula (VIT), 71. Pašek (VIT), 78. Bzirský (VIT)

FC SILON Táborsko: Toma – Klusák, Navrátil (C), Ngimbi, Šandera – Pfeifer, M. Kučera, P. Pilík (89. Zárybnický), Ch. Frýdek (83. Berešík), Valenta (24. Musiol) – Vandas.

MFK Vítkovice: Šustr – Cverna, Holiš (62. Bzirský), Hýbl, Mikula (C) – Pašek, Vasiljev, Motyčka, Celba (79. Cverna) – Macej (69. Mrázek), Mišinský.
    Náhradníci: Cverna, Moučka, Bzirský, Mrázek.

Rozhodčí: Rejžek – Arnošt, Novák