Jihlava – Olomouc 4:3 (kon.) | Zlín – Třinec 1:3 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
4:3 (2:0)
SK Sigma Olomouc
Neděle 05.08.2018, 11:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • Juniorská liga – Morava • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

FC Vysočina Jihlava: Kolář – Vedral, Dujmovič, Hykel, Šteffl, Novotný, Křišťál, Čáp, Turyna, Svatík, Javůrek.
    Náhradníci: Doležal, Smejkal, Pavlík, Svoboda, Mašič, Řezáč, Vašíček.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Diblík, Kotouč, Kamas, Zlatohlávek, Matoušek, Zifčák, Spáčil, Sláma, Nízký, Zmrzlý.
    Náhradníci: Baďura, Chytil, Gröger, Neuer.

Rozhodčí: Mikyska – Hájek, Dobrovolný.

1

2
    Utkání nám začalo. Favoritem zápasu jsou domácí fotbalisté, kteří si již ve druhé minutě připisují druhý rohový kop. Zatím z nich ovšem nezahrozili.

10
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Dnes padají branky opravdu velmi brzy, jelikož i zde padla první branka v desáté minutě, díky které jdou hráči z Vysočiny do vedení. Zasloužil se o to FILIP NOVOTNÝ!

35
    Vysočině se to podařilo, těsně před koncem první půli se dostává do dvoubrankového vedení, znovu se trefil FILIP NOVOTNÝ! Sigma bude muset s vývojem utkání něco dělat...

40
    Doposud jsme viděli pouze dvě střely na branku a obě skončily v síti, dokáže Olomouc kontrovat a do poločasu snížit?

45
    Olomoucké útoky zatím nejsou nijak nebezpečné, hosté si zatím vypracovali pouze jednu střelu mimo. Ani nyní neohrozili Koláře, dopustili se útočného faulu.

45

Vysočina je zatím v utkání lepším týmem, ale je hlavně produktivnější. Ze dvou střel na branku vsítila dva góly a je blízko ke třem bodům. Olomouc zatím čeká na první ohrožení Koláře.

46

46
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Nízký, přichází Chytil.

49
    Sigma je u míče a kombinuje za půlící čárou, do šance se však stále nemůe dostat.

50
    Rohový kop pro Sigmu, třetí v zápase.

50
    Rozehrání rohu nebezpečí nepřineslo, Kolář odkopává od branky.

51
    Třetí rána na branku a třetí gól! Vysočině to dnes opravdu pálí a už téměř s jistotou si na domácí půdě dojde pro plný počet bodů. Trefil se JAN JAVŮREK!

54
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A pozor, hosté se nevzdávají a ještě kontrují! Brankáři si dnes nepřipsali ještě ani jeden zákrok, Kolář inkasuje už z první střely na branku, prosadil se ONDŘEJ ZMRZLÝ!

54
    Olomouc hned mohla znovu zahrozit, ale z rohového kopu se jí to nepovedlo.

57
    První zákrok zápasu si připisuje Kolář, který chytá střelu hostů! Vzápětí Sigma zakončila znovu, tentokrát mimo.

58
    Žlutou kartu dostává Svatík (FC Vysočina Jihlava).

60
    Tak nakonec z toho bude ještě drama! Za pět minut Olomouc dává svůj druhý gól a snižuje na 2:3! Dokáže ještě srovnat? O snížení se postaral kapitán PAVEL ZIFČÁK!

62
    Olomouc se po třetím inkasovaném gólu zvedla, dokázala snížit a nyní znovu kombinuje na útočné polovině.

63
    Akce Sigmy však končí pouze odkopem od Kolářovy branky.

63
    Jihlava rozehrávala rohový kop, který byl ovšem hosty odvrácen a následně se domácí dopustili faulu.

63
    Žlutou kartu dostává Novotný (FC Vysočina Jihlava), za zastavení brejku hostů skluzem.

67
    Olomouc se opět dostala blízko k brance Koláře, ale ohrozit ho nedokázala.

68
    Další akce Sigmy končí jen odkopem od Kolářovy branky.

69
    Žlutou kartu dostává Matoušek (SK Sigma Olomouc).

69
    A pozor, Filip Novotný dostává druhou žlutou kartu a Vysočina bude dohrávat dvacet minut a nastavení o deseti! Veliká šance pro Olomouc minimálně na srovnání. Novotný neudržel nervy a zbytečně strčil do soupeře mimo souboj o míč.

71
    Jihlava v deseti dokázala zahrozit, vyprodukovala však pouze střelu mimo.

72
    Olomouc může srovnat, má k dispozici rohový kop.

73
    Centr do šestnáctky dokázali domácí odvrátit do autu,

73
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Kamas, přichází Baďura.

75
    Jihlava drží míč na kopačkách na své polovině a nikam nespěchá.

77
    Sigma měla k dispozici rohový kop, ale nedokázala zakončit mezi tři tyče, míč skončil mimo branku.

77
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Šteffl, přichází Smejkal.

78
    To jsou věci! Sigma dokázala smazat tříbrankové manko, využívá přesilovku a srovnává na 3:3! PAVEL ZIFČÁK se dokázal trefit ranou zpoza vápna a dává druhý gól zápasu!

79
    Jihlava se snažila odpovědět, ale vyprodukovala pouze střelu mimo branku.

80
    Žlutou kartu dostává Zifčák (SK Sigma Olomouc).

81
    Olomouc drží míč na kopačkách a snaží se početní výhodu využít ještě více, má deset minut na dovršení velikého obratu.

84
    Vysočina zvládla otupit tlak hostů a daří se jí držet míč pod kontrolou.

86
    Neuvěřitelný zápas 3. kola juniorské ligy! Vysočina přišla o tříbrankový náskok, hraje o desíti, ale přesto nakonec dokázala vsítit čtvrtý gól a dost možná vyhraje, a to díky brance TOMÁŠE HYKELA!

88
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Turyna, přichází Svoboda.

90
    Vysočina má v poslední minutě hrací doby k dispozici rohový kop.

90+1
    V nastavení drží míč Olomouc a snaží se ještě srovnat.

90+2
    Jihlava získala míč pod kontrolu a tento duel už pravděpodobně ovládne!

90+2

Rohové kopy – 7:6.
    Držení míče – 44 % : 56 %.
    Střely na branku – 5:4.
    Střely mimo branku – 5:4.

Vysočina zvládla tento nervy drásající duel třetího kola juniorské ligy v moravské skupině a vyhrála 4:3! Když Jihlava vedla 3:0, vypadalo vše jasně, ale Olomouc vsítila dvě rychlé branky a poté po vyloučení domácího hráče dokonce srovnala, Vysočina však i v deseti dokázala duel rozhodnout v 86. minutě.

Dnešní utkání sledovalo 50 diváků.

To je ode mě pro dnešek vše, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou. (13:10:07)

Matěj Vybíral

Branky: 10. Novotný, 35. Novotný, 51. Javůrek, 86. Hykel – 54. Zmrzlý, 60. Zifčák, 78. Zifčák

Karty:   58. Svatík (JIH), 63. Novotný (JIH) – 69. Matoušek (OLO), 80. Zifčák (OLO)   69. Novotný (JIH)

Rozhodčí: Mikyska – Hájek, Dobrovolný