Anderlecht – Oostende 5:2 (kon.) | Genk – Sint-Truiden 1:1 (kon.) | Mouscron – Club Brugge 0:1 (kon.)
KRC Genk
1:1 (0:0)
Sint-Truiden VV
Neděle 05.08.2018, 18:00 • Luminus Arena, Genk • Belgická liga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve 2. kole belgické ligy se proti sobě utkají týmy KRC Genk a Sint-Truiden VV. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulou sezónu v rámci 24. kola. Tehdy hrál stejně jako dnes na domácí půde Genk, a v 74. minutě poslal domácí do vedení Malinovsky. O pět minut později ovšem srovnal Boli a utkání tak skončilo remízou 1:1. Nyní se bude hrát v Luminus Aréně v Genku. Toto utkání bude řídit hlavní rozhodčí Wim Smet a jeho asistenti Karel De Rocker a Dirk Gilon.

KRC Genk:

Genk se momentálně nachází na druhém místě se třemi body a skóre 4:0. V posledním a taky zatím jediném utkání domácí ligy zavítal na půdu Lokerenu. Už ve 3. minutě poslal hosty do vedení před necelou pěti tisícovkou diváků Pozuelo a o třináct minut později navýšil náskok Malinovsky. První poločas tak Genk vyhrál jasně 2:0 a soupeře do ničeho nepustil. V 61. minutě šli hosté už do tříbrankového vedení po gólu Ndongaly. V 70. minutě navíc dostal domácí hráč Filipovič červenou kartu a o tři minuty později se prosadil i Trossard. Genk tak hladce vyhrál v prvním kole vysoce 4:0. V Evropské lize se ve druhém předkole utkal s Folou, ale po hladkých zápasech 5:0 a 4:1 jasně postoupil dál a připsal si tak už dvanáct výher v řadě. Hlavním trenérem je belgičan Clement P.

Sint-Truiden VV:

Sint-Truiden je aktuálně na jedenáctém místě s jedním bodem a skóre 0:0. V prvním zápase se utkal v domácím prostředí s Cercle Bruggy, ale jak už skóre napovídá tak přes vyrovnaný zápas branka nepadla a utkání tak skončilo bezbrankovou remízou. V přípravných zápasech se Sint-Truiden celkem dařilo, ovšem před začátek šla forma lehce dolů. Hlavním trenérem je Brys M.

Posledních pět zápasů Sint-Truiden:

JL: Sint-Truiden 0:0 Cercle Bruggy
    PK: Sint-Truiden 0:1 Mouscron
    PK: Sint-Truiden 1:1 Olympiakos
    PK: Lommel SK 0:1 Sint-Truiden
    PK: Spouwen-Mopertingen 0:8 Sint-Truiden

KRC Genk: Vukovic – Maehle, Aidoo, Déwaest, Uronen – S. Berge, Malinovskyj, Pozuelo (C) – Ndongala, Samatta, Trossard.
    Náhradníci: Jackers – Heynen, Gano, Lucumi, Nastić, Piotrowski, Seck, Wouters, Zhegrova.

Sint-Truiden VV: Steppe – Botaka (C), Teixeira, Tomijasu, De Norre – Asamoah, De Petter, Bezus, De Sart, Legear – Boli.
    Náhradníci: Pirard – Acolatse, C. Ceballos, De Bruyn, Endo, Pol García, Janssens, Mmaee.

Rozhodčí: Wim Smet – Karel De Rocker, Dirk Gilon.

1

2
    Domácí drží míč na své polovině hrací plochy, ale následně přišla nepřesná přihrávka ve středu hrací plochy.

3
    Domácí sice získali rohový kop z levé strany, ale následně z toho nic velkého nebylo a soupeř tak odkopl míč do bezpečí.

5
    Leandro Trossard nyní vypálil k pravé tyči, ovšem Kenny Steppe předvedl skvělý zákrok a následuje rohový kop!
    5. Trossardova střela skončila na zákroku Steppeho.

6
    Nyní to hostující fanoušci v kotli rozjeli a ozval se velký počet výbuchů. Rozhodčí Wim Smet si tak okamžitě přivolal oba kapitány a po domluvě následuje rohový kop pro Genk.
    6. Fanoušci Sint-Truiden to ve svém sektoru pořádně rozjeli.

7
    Následný roh ovšem nic velkého nepřinesl a u míče tak jsou hosté.

8
    Genk do tohoto utkání vletěl velmi ostře a rychle a opět se domácí hráč dostal ke střele ve vápně, ale ta skončila jen zblokována hostujícím obráncem.

9
    Nyní přišla nepřesná přihrávka domácího hráče a Sint-Truiden tak získalo autové vhazování na pravé strany.

10
    Nyní se hosté dostali dopředu, ale následný centr byl zblokován a následuje rohový kop z levé strany.

12
    Ruslan Malinovskyj se opřel do míče, ale jeho pumelice nakonec letěla jen nad horní tyč Steppeho brány!
    12. Pumelice Malinovského skončila těsně nad bránou soupeře.

13
    Tentokrát skončil útok Genku je u obrany Sint-Truiden.

15
    Genk nyní získal autové vhazování na své polovině hrací plochy.

17
    Domácí se dál snaží dostat dopředu, ale poslední minuty je hra vyrovnaná.

18
    Takehiro Tomijasu nyní poslal domácího hráče k zemi, který se snažil dostat dopředu po levé straně a rozhodčí poprvé v dnešním utkání vytáhl žlutou kartu.

19
    Následný volný kop ovšem nic velkého nepřinesl a u míče tak jsou hosté.

21
    Nyní se hostující hráč sice dostal ke střele, ovšem ta nebyla přesná a skončila nad domácí svatyní.

22
    Hostující stoper Jorge Teixeira nyní předvedl skvělý skluz a znemožnil tak soupeři se dostat ke střele.

23
    Střela domácího hráče nebyla nijak nebezpečná a skončila v moci gólmana Steppeho.

24
    Hosté se dostali do rychlého protiútoku, ovšem následná střela Yohana Boliho šla jen vedle pravé tyče.

25
    Domácí hráč se dostal do zakončení z jedné, ovšem to vyrazil brankář Kenny Steppe.

26
    Následně šli dopředu hosté, ale útočník Sint-Truiden se nachytal v ofsajdové pasti.

28
    Nyní hra nenabízí nic zajímavého a u míče jsou hosté, kteří získali druhé autové vhazování v řadě.

30
    Genk nyní získal rohový kop z levé strany.

31
    Následně se domácí hráč sice dostal do zakončení, ovšem to skončilo jen nad bránou Kennyho Steppe.

32
    Jorge Teixeira měl zdravotní problémy, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

33
    Nyní se Yohan Boli dostal do zatím největší šance hostů, když si převzal skvělou přihrávku, po které se dostal naprosto sám do zakončení, ale Danny Vukovic předvedl skvělý zákrok rukou! Následuje rohový kop pro Sint-Truiden.
    33. Danny Vukovic předvedl fantastický zákrok proti zakončení Boliho.

35
    Střela hostujícího hráče skončila daleko vedle domácí brány.

36
    Leandro Trossard se pokoušel dostat k míči na hranici vápna a následně vystřelit, ovšem to se mu nepovedlo.

37
    Následně se dopředu dostal na druhé straně Jonathan Legear, ale jeho zakončení skončila pouze vedle pravé tyče.

38
    Nákop brankáře Steppeho skončil jen u obránce Genku.

39
    Jordan Botaka se napřáhl ke střele, ale jeho zakončení bylo zblokováno.

40
    Samuel Asamoah za žádnou cenu nechtěl přes sebe pustit Alejandra Pozuela a tak si pomáhal rukama, nohama a rozhodčí mu následně ukázal žlutou kartu.

41
    Následná střela Ruslana Malinovského z přímého kopu pouze orazítkovala břevno Steppeho brány!
    41. Střela Malinovského z přímého kopu orazítkovala jen horní tyč.

42
    Poté přišel další faul hostů a tentokrát to bude přímý kop Malinovského z dvaceti čtyř metrů.

42
    I druhý pokus Malinovského nebyl špatný, ale tentokrát skončil jen vedle pravé tyče.

43
    Hosté se nedostali do žádného zakončení a u míče tak jsou opět domácí.

44
    Nyní hosté získali volný kop z levé strany a mohou tak vstřelit branku těsně před přestávkou.

45
    Ale následný centr skončil pouze v moci brankáře Vukovice.

45+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45+1
    Genk se nakonec dostal do zakončení těsně před přestávkou, ale Leandro Trossard zakončil jen vedle levé tyče.

45+1

První poločas je u konce a stav je zatím bezbrankový. Už v 5. minutě se dostal ke střele Trossard, ale Steppe předvedl skvělý zákrok. Ve 12. minutě předvedl svou dělovku Malinovskyj, ale ta šla jen vedle soupeřovy brány. Ve 33. minutě se Boli ocitl v největší šanci, ovšem Vukovič předvedl skvělý zákrok rukou. Ve 41. minutě skončila pumelice Malinovského na břevně.

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

46

46
    O úvodní výkop ve druhé půli se postarali hosté ze Sint-Truiden.

47
    Dieumerci Ndongala se snažil projít po pravé straně a nakonec vybojoval rohový kop.

48
    Následný centr z rohu ovšem nic velkého nepřinesl a míč tak získali hosté.

49
    Genk se chtěl dostat dopředu po levé straně, ovšem obrana hostů zabojovala a nakonec získala autové vhazování.

50
    Mbwana Samatta neposlal přesný centr a následuje tak odkop od brány Kenny Steppeho.

51
    Jere Uronen se nyní dostal ke střele, ale ta byla zblokována a následuje rohový kop pro Genk.

52
    Po rohu sice přišla střela domácího hráče, ovšem ta šla jen vedle levé tyče Steppeho brány.

53
    Nyní přišel faul ze strany domácích a u míče tak bude opět Sint-Truiden.

54
    Leandro Trossard si naskakoval na centr z pravé strany, ovšem míč minul a žádná šance se tak nekonala.

54
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Jonathan Legear, přichází Cristian Ceballos.

55
    Steven De Petter má nyní zdravotní problémy, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

56
    Mbwana Samatta se sice dostal do zakončení, ovšem to skončilo jen vedle pravé tyče.

57
    Roman Bezus byl atakován uprostřed hrací plochy, když ho domácí hráč, který byl u míče pozdě dojel a přišlápl mu chodidlo.

58
    Nakonec to ale vypadá, že hostující hráč bude moct pokračovat.

59
    Nyní se dostal do zakončení Mbwana Samatta, ale jeho střela byla zblokována a následuje rohový kop pro Genk.

60
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Mbwana Samatta, přichází Zinho Gano.

61
    Alejandro Pozuelo se sice dostal ke střele, ale napálil pouze hostujícího obránce a Genk tak získal rohový kop.

62
    Danny Vukovic musel jít z brány, jelikož přišel nákup hostů za obranu Genku.

64
    Sander Berge napřáhl, ovšem jeho pokus letěl jen nad bránu Steppeho a ve druhém poločase jsme se tak zatím neviděli žádnou větší šanci.

66
    Genk získal autové vhazování na vlastní polovině, ale následně přišel o míč a hosté tak mohou jít dopředu.

67
    Poté ale přišla rovněž nepřesná přihrávka ze strany hostů a posléze se dostal do zakončení Sander Berge, ovšem jeho pokus letěl jen doprostřed brány, kde byl připraven Kenny Steppe.

68
    Nyní se hosté provinili faulem a Genk získal přímý kop.

68
    Genk právě vstřelil branku!
    Genk jde do vedení! K přímému kopu se stejně jako v první půli postavil RUSLAN MALINOVSKYJ a tentokrát jeho pumelice, která letěla rychlostí 111 km/h skončil přesně v pravé šibenici! Naprosto famózní střela!
    68. Ruslan MALINOVSKYJ - 1:0

70
    Opět přišla střela domácích, ale ta tentokrát skončila vedle hostující svatyně.

70
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Roman Bezus, přichází Wataru Endo.

71
    Hosté drží míč, ale následně přišla nepřesná přihrávka, která skončila jen u brankáře Vukovice.

72
    Sint-Truiden právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Hostující trenér měl zlaté ruce při střídání, jelikož se prosazuje WATARU ENDO, který je na hrací ploše dvě minuty! Po skvělé přihrávce z levé strany zakončil Endo přesně k levé tyči a stav je momentálně 1:1!
    72. Wataru ENDO - 1:1

73
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Dieumerci Ndongala, přichází Edon Zhegrova.

74
    Hosté nyní drží míč na své polovině hrací plochy a následně získali autové vhazování.

75
    Genk po zblokovaném centru získal autové vhazování, ale následný centr skončil jen u obrany hostů.

76
    Následně Genk získal přímý kop, ale ten letěl jen nad bránu Steppeho.

77
    Poté se domácí opět dostali dopředu, ale následné zakončení po centru skončilo vedle brány.

78
    Hostující hráč se provinil faulem ve středu hrací plochy, když na zemi skončil Ruslan Malinovskyj.

79
    Edon Zhegrova naprosto skvěle prošel přes obránce na pravé straně, následně poslal přihrávku svému spoluhráči Ganovi, ovšem ten nastřelil pouze břevno!
    79. Gano orazítkoval horní tyč.

81
    Hosté se pokoušeli dostat dopředu, ale nakonec žádná střela nepřišla.

82
    Ruslan Malinovskyj se tentokrát nedostal do zakončení, ale domácí jsou stále u míče.

82
    Tohle je pro domácí už velká smůla, jelikož skvělá dalekonosná pumelice Joakima Maehleho orazítkovala opět jen horní tyč!
    82. Genk už potřetí v dnešním utkání trefil břevno. Tentokrát to byl Maehle a jeho pumelice.

83
    A další šance Genku, ovšem ani tentokrát neskončil míč v síti, nýbrž vedle hostující svatyně.

84
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Bojan Nastić.

84
    Steppe nyní dostal žlutou kartu.

85
    Teixeira nechtěl za sebe pustit Uronena a tak ho zfauloval a uviděl žlutou kartu.

86
    Následný volný kop domácích nic vážnějšího nepřinesl a u míče tak jsou hosté.

87
    Ruslan Malinovskyj se provinil faulem ve středu hrací plochy a u míče bude opět Sint-Truiden.

88
    Poté ovšem získali balón na své kopačky domácí a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.

89
    Ovšem poté přišla jen nepřesná přihrávka, ale následně hosté rovněž nic nevymysleli.

89
    Boli nyní dostal za nevhodné chování žlutou kartu.

90
    Obrana hostů si poradila s útokem Genku, ale následně míč jen odkopla a domácí se ta pokoušejí stále vstřelit rozhodující gól.

90+1
    Rozhodčí nastavil čtyři minuty navíc.

90+1
    Casper De Norre se skvěle dostal dopředu po levé straně, ale jeho následná střela skončila jen vedle domácí svatyně.

90+2
    Nákop hostů skončil jen v zámezí a Genk tak má autové vhazování.

90+3
    Genk nyní získal volný kop, ovšem tentokrát se centr Malinovskému vůbec nepovedl a skončil jen za bránou Steppeho.

90+4

Je konec. Genk nakonec v domácím prostředí remizoval se Sint-Truiden 1:1. Už v 5. minutě se dostal ke střele Trossard, ale Steppe předvedl skvělý zákrok. Ve 12. minutě předvedl svou dělovku Malinovskyj, ale ta šla jen vedle soupeřovy brány. Ve 33. minutě se Boli ocitl v největší šanci, ovšem Vukovič předvedl skvělý zákrok rukou. Ve 41. minutě skončila pumelice Malinovského na břevně. V 68. minutě se už Malinovskyj dočkal, když se opět postavil k přímému kopu a tentokrát ho stočil krásné do pravé šibenice. Ovšem o čtyři minuty později se trefil Endo, který byl na hrací ploše dvě minuty a hosté tak srovnali na 1:1. V 79. minutě trefil Gano horní tyč a do třetice v 82. minutě skončila dělovka Maehleho rovněž na břevně. Genk tak dnes vyhrál ve skóre na břevna 3:0.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 10:7. Rohy: 9:2.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:56:51)