Michalovce – Slovan Bratislava 1:2 (kon.) | Nitra – Dunajská Streda 2:3 (kon.) | Trenčín – Sereď 5:1 (kon.)
FC Nitra
2:3 (1:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
sk Neděle 05.08.2018, 19:00Niké liga • 3. kolo

To je odo mňa na dnes všetko, s konštatovaním, že Nitra prehrala na domácom trávniku s Dunajskou Stredou 2:3 sa s vami lúčim. Želám príjemný zvyšok večera a úspešný štart do nového pracovného týždňa. Dočítania priatelia. (20:57:18)

Šokujúci druhý polčas bol doslova reklamou na futbal! Domáci viedli v 58.minúte už 2:0, lenže potom prišiel na trávnik Erik Pačinda a začali sa diať veci. Najskôr v 65.minúte strelil kontaktný gól svojho tímu, následne vymyslel dve gólovky pre Baya, ktorý doslova vystrieľal svojmu tímu tri body. Obrovský smútok v Nitre, obrovská radosť v Dunajskej Streda – aj to je futbal.

90+4

90+4
    Dunajská Streda dala gól!
    Šok pre Nitru! Erik Pačinda po rohovom kope našiel centrom hlavu VAKOUNA ISSOUFA BAYA, ktorý svojim druhým gólom v dnešnom zápase zabezpečil svojmu tímu tri mimoriadne cenné body.

90+4
    V úplnom závere ešte rohový kop hostí.

90+3
    Dianie v závere je mierne rozkúskované. Domáci fanúšikovia si medzitým vyslúžili napomenutie za pyrotechniku.

90+2
    Na trávniku ostáva ležať otrasený Richard Križan, no zdá sam že bude v poriadku.

90
    V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne štyri minúty.

89
    V závere zápasu skúsil strelu z veľkého uhla Bayo, no nemieril vôbec presne.

88
    Nitra sa v závere zápasu nadýchla k sympatickému tlaku.

87
    Po rohovom kope sa však domáci nepresadili. Následne sa však dostali do obrovskej šance, pretože Tomáš Vestenický sa dostal z ľavej strany sám pred Jedličku, lenže brankár hostí bravúrnym zákrokom podržal svoj tím.

86
    Ďalšia šanca domáceho tímu, Vestenický mäkkým centrom hľadal hlavu Tomáša Kóňu, no obrana DAC bola pozorná a odvrátila loptu na rohový kop.

85
    Hosťujúci Christián Herc ostal ležať na trávniku, po krátkom ošetrení však bude, zdá sa, v poriadku.

85
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Andrej Fábry, prichádza Márius Charizopulos.

84
    Žltú kartu dostáva Zsolt Kalmár (FC DAC Dunajská Streda).

83
    Pačindov priamy kop však obetavo zblokoval Tomáš Kóňa.

82
    Hostia majú po faule Taiwa výhodu priameho kopu z dobrej pozície.

82
    Žltú kartu dostáva Taiwo Abdulrahman (FC Nitra).

81
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Kristopher Vida, prichádza Marko Divković.

80
    Obrovská šanca domácich, Kóňa a ani Vestenický však v zakončení neuspeli.

79
    Christián Steinhübel je po svojom príchode na trávnik veľmi aktívny a prináša nový vietor do ofenzívnych plachiet Nitry.

78
    Domáci tréner Ivan Galád sa veľmi hnevá na trojicu rozhodcov.

77
    Obrovská šanca domáceho tímu, pretože Christián Steinhübel sa rútil sám na Jedličku, no bolo mu odpískané postavenie mimo hru. Nuž, toto bolo veľmi diskutabilná situácia.

76
    Zápas má stále výborné tempo, oba tímy idú na hranicu svojich fyzických síl.

75
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza René Kotrík, prichádza Christián Steinhübel.

74
    Po rohovom kope Erika Pačindu hlavičkoval Bayo, no Hroššo tentoraz nemal vážnejší problém.

74
    Ďalšia strela Erika Pačindu bola zblokovaná obranou Nitry na rohový kop.

73
    Hosťom sa podarilo v priebehu necelých piatich minút vyrovnať na 2:2, napriek tomu sa stále tlačia dopredu.

71
    Fanúšikovia DAC sú už po druhý raz v dnešnom zápase napomínaní, predmet letiaci z ich sektoru totiž zasiahol do hlavy kameramana verejnoprávnej televízie.

70
    Do konca riadneho hracieho času máme necelých 20 minút a začíname prakticky od začiatku.

69
    Pačinda vymyslel výbornú prihrávku na Kalmára, ktorý poslal skvelý center na VAKOUNA ISSOUFA BAYA, ktorý krásnym zakončením vyrovnaná na 2:2!

68
    Tréner Hyballa sa snaží nabádať svoj tím k ešte väčšiemu tlaku.

67
    Pačinda zatočil priamy kop pred Lukáša Hrošša, výborný obranný zákrok predviedol Tomáš Kóňa. Do ďalšej strely hostí sa obetavo vrhol Tomáš Vestenický.

67
    Nuž a Dunajská Streda po kontaktnom góle poriadne ožila a hráči DAC sa tlačia do útoku.

66
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Miloš Šimončič, prichádza Jaroslav Machovec.

65
    Vida našiel prihrávkou pred šestnástku domáceho tímu ERIKA PAČINDU, ktorý krátko po svojom príchode na trávnik nedal Hroššovi šancu na úspešný zákrok!

64
    Hráči DAC sa snažia dostať čo najbližšie k bránke Lukáša Hrošša.

62
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Máté Vida, prichádza Erik Pačinda.

62
    Krásna akcia hostí, prihrávku z pravej strany na hranicu šestnástky dostal Zsolt Kalmár, no prízemnou strelou Hrošša neprekvapil.

61
    Do hry príde v drese DAC Erik Pačinda.

60
    Po hodine hry krásne zakončenia v podaní hosťujúceho Baya, ktorý však nožničkami nedokázal loptu dostať do siete Lukáša Hrošša, ktorý si pripísal ďalší dobrý zákrok.

59
    Dnešné stretnutie sleduje 6672 divákov.

58
    Nitra dala gól!
    Fábry znovu skvele zatočil center priamo na hlavu TOMÁŠA VESTENICKÉHO, ktorý zvyšuje vedenie Nitry na 2:0!

57
    Hroššo dlhým výkopom našiel Kóňu, ktorý prihrával Kotríkovi. Ten bol však dobre bránený Šatkom, nasledovať bude rohový kop Nitry.

56
    Hostia sa dokážu bez problémov dostať pred šestnástku Nitry, lenže priestor pred Hroššom je doslova zabetónovaný a tak nie je priestor na finálnu prihrávku.

55
    Kormidelník DAC Peter Hyballa chystá prvé dnešné striedanie.

54
    Center Kristophera Vidu do šestnástky Nitry však nenašiel adresáta. Následne sa ale hostia dostali ku strele, no minuli Hroššovu bránku.

53
    Rýchla akcia hostí, po taktickom faule budú mať hostia výhodu štandardnej situácie.

52
    Bayo znovu operoval na hrote DAC, tentoraz však fauloval v súboji Lukáša Hrošša a ten tak bude loptu odkopávať od svojej bránky.

52
    Bayo sa rútil dopredu, lenže loptu si príliš predkopol a tá tak končí v moci Lukáša Hrošša, ktorý výborne čítal hru.

51
    Žltú kartu dostáva Christián Herc (FC DAC Dunajská Streda).

50
    Máme za sebou 50 minút dnešného zápasu, a teda druhý polčas sa hrá vo veľmi svižnom tempe.

49
    Ten však nevyšiel hosťom ideálne. Loptu teda bude Hroššo odkopávať od svojej bránky.

48
    Po ďalšej akcii hostí Kalmár padol v šestnástke Nitry, penalta to nebude, no DAC získava aspoň rohový kop.

47
    Výborná akcia hostí. Po priamom kope Zsolta Kalmára predviedol bravúrny zákrok Lukáš Hroššo a podržal svoj tím!

47
    Oba tímy nastúpili do druhého polčase bez zmeny v zostavách.

46
    Úvod druhého polčasu patrí výkopu hostí z Dunajskej Stredy.

46
    Začal sa druhý polčas.

45+1
    Prvý polčas sa skončil. Opticky patril hráčom Dunajskej Stredy, no nie je im to nič platné, pretože v 44.minúte skórovali domáci zásluhou kapitána Miloša Šimončiča. Druhý polčas sa začne približne o 20:00.

45
    V prvom polčase sa bude nastavovať minimálne jedna minúta.

44
    Fábry po rohovom kope zatočil loptu priamo na hlavu domáceho kapitána MILOŠA ŠIMONČIČA, ktorý otvára skóre dnešného zápasu!

44
    V úplnom závere polčasu ešte rohový kop domáceho tímu.

43
    Výborná akcia Fábryho, ktorý napriahol k parádnej strele pod brvno! Výborný zákrok však vytiahol Martin Jedlička a podržal svoj tím!

43
    Ďalšia útočná akcia hostí, Bayo je však znovu v postavení mimo hru.

42
    Na dnešnom zápase je viacero známych trénerov, medzi inými Vladimír Weiss starší, Ján Kocian a Michal Hipp.

41
    Po ňom sa dostal do zakončenia Koné, ktorý sa presadil cez Kuníka. Hlavičkoval však nepresne a tak Hroššo môže vykopnúť loptu ďaleko od svojej bránky.

41
    Po Vidovom centri budú hostia zahrávať štvrtý rohový kop v dnešnom zápase.

40
    Blíži sa nám záver prvého polčasu, do konca ostáva necelých 5 minút a gól sme pod Zoborom stále nevideli.

39
    Priamy kop hostí odvrátila obrana Nitry bez väčších problémov.

38
    Žltú kartu dostáva Miloš Šimončič (FC Nitra).

38
    Rohový kop však hosťom nevyšiel ideálne, dopredu sa tak vyrútil domáci Taiwo, ktorý však stroskotal na obrancovi DAC Šimčákovi.

37
    Hostia získavajú ďalší rohový kop. Jednoznačne cítia svoju šancu a útočia s pomerne veľkým počtom hráčov.

36
    Akcia hostí, no po Bayovej akcii bol Koné v postavení mimo hru.

36
    Vzápätí ďalšia akcia domácich, Vestenický však nemieril presne a Jedlička tak bude len loptu vykopávať od svojej bránky.

35
    A domáci to teraz vyskúšali Matúšom Kuníkom, ktorý sympatickou strelou preveril pozornosť Martina Jedličku.

34
    Tréner domáceho tímu Ivan Galád už upokojuje svojich zverencov, Nitra sa musí čo najskôr vymaniť spod tlaku.

33
    Na opačnej strane rýchla akcia Nitry, Kotríkovi však dnes zápas zatiaľ nevychádza podľa predstáv a lopta končí v moci Martina Jedličku.

32
    Znovu výborná akcia Herca, ktorý tentoraz poslal prízemný center do šestnástky Nitry, no Koštrna sa do zakončenia nedokázal dostať.

31
    Tak hostia z Dunajskej Stredy to dnes myslia s útokom jednoznačne vážne, posledných päť minút Nitre nedali vydýchnuť.

30
    Parádna strela Christiána Herca zhruba z 30 metrov, Hroššo sa natiahol ako sa len dalo, lenže lopta sa nakoniec jemne otrela o spojnicu jeho bránky!

29
    Ďalšia útočná snaha hostí končí postavením Baya mimo hru.

28
    Kristopher Vida sa dostal pred šestnástkou Nitry do dobrej pozície, skúsil technickú strelu, no Lukáš Hroššo bol pripravený a podržal svoj tím.

27
    Taiwo zastavil Huka nedovolene, čo je však pre domácich veľká škoda, pretože sa im črtal zisk lopty a následný rýchly protiútok.

26
    Máté Vida poslal do šestnástky domáceho tímu, Bayo sa však cez obranu Nitry nedokázal dostať do hlavičkového zakončenia.

26
    Na opačnej strane prišla okamžite odpoveď domáceho tímu, lopta ale napokon končí v náruči Martina Jedličku.

25
    Po 25 minútach zápasu si môžeme zapísať prvú strelu v dnešnom zápase. Postaral sa o ňu útočník Bayo, no jeho krížny pokus minul bránku Lukáša Hrošša.

24
    Pre hosťujúceho Christiána Herca je dnešný zápas dosť špecifický, pretože rodák z Levíc začínal s futbalom práve v meste pod Zoborom.

23
    Chovanec si dal pozor na Baya a získal loptu. Okamžite sa hrnul do útoku, lenže taktickým faulom ho zastavil hosťúci Herc.

22
    Zhruba dve hodiny pred zápasom sa Nitrou prehnala pomerne silná búrka, na trávnik padlo pomerne veľa vody, napriek tomu je však trávnik vo výbornom stave.

21
    Výborný center domácich pred Jedličkovu bránku, obrana DAC však dobre zapracovala a Nitrania sa k zakončeniu nedostali.

20
    Dvadsať minút zápasu je za nami, treba povedať, že viac boli v réžii hosťujúceho tímu.

19
    Dunajská Streda je stále aktívnejšia, hostia sa čoraz viac a viac tlačia dopredu.

18
    Vidov dobrý center do šestnástky Nitry našiel hlavu domáceho kapitána Tomáša Kóňu, ktorý loptu upratal do bezpečia.

17
    Žltú kartu dostáva Tomáš Kóňa (FC Nitra).

17
    Výborný Hercov center narobil problémy brankárovi Nitry, no Lukáš Hroššo to napokon s vypätím všetkých síl zvládol.

16
    Brankári majú dnes zatiaľ veľkú pohodu, ani jeden z nich nemusel dáko vážnejšie zasahovať.

15
    Herc po výbornom prvom dotyku s loptou hľadal prihrávkou Vidu, no prihrávka mu nevyšla úplne ideálne a lopta končí v moci Lukáša Hrošša.

14
    Taiwo sa snažil prebiť po ľavej strane, výborný obranný zákrok však predviedol Koné a zastavil útočnú akciu Nitry.

13
    Rohový kop domácim vôbec nevyšiel, lopta letela ku vzdialenejšej tyči, kde však nebol žiaden hráč v domácom drese.

12
    Tentoraz majú loptu vo svojej moci domáci futbalisti, Kóňa našiel Vestenického, ktorý bol však dobre bránený. Napokon však získava pre svoj tím aspoň rohový kop.

11
    Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu, hrá sa v svižnom tempe, k streleckému ohrozeniu jednej či druhej brány však zatiaľ neprišlo.

10
    Hosťujúci Koné ostáva po súboji ležať na trávniku a musí byť ošetrovaný.

9
    Hostia sa snažia dostať na dostrel Hroššovej bránky, obranný val domácich je však zatiaľ dobre sformovaný a najmä pozorný.

8
    Hostia mali výhodu priameho kopu, lopta však po následnom centri opäť končí v náruči Lukáša Hrošša.

7
    Hostí ženie dnes dopredu i početná skupina priaznivcov zo Žitného ostrova.

7
    Hostia v týchto chvíľach kombinujú v strede poľa a hľadajú priestor v obrane domácej Nitry.

6
    Centrovaná lopty Kristiána Koštrnu končí znovu v rukaviciach Lukáša Hrošša.

6
    Tomáš Kóňa v strede poľa taktickým faulom zastavil rodiaci sa rýchly útok Dunajskej Stredy.

5
    Centrovanú loptu z rohového kopu bezpečne upratal kapitán Nitry Miloš Šimončič. Následný ďalší center hostí už stiahol do svojich rukavíc Lukáš Hroššo.

4
    Hostia však napokon budú zahrávať prvý rohový kop v dnešnom zápase, zahrá ho Vida.

3
    Hosťujúci Koné výborne podržal loptu v strede poľa a upokojil situáciu, následnou prihrávkou však nič dobré nevymyslel.

2
    Prvá útočná akcia domáceho tímu, Chovanec sa snažil z ľavej strany odcentrovať, no loptu si príliš predkopol a tá napokon skončila za čiarou.

1
    Prvá akcia však patrí hosťom, Herc sa snažil vysunúť Vidu, čo sa mu však nepodarilo podľa predstáv.

1
    Úvodný výkop zápasu patril futbalistom Nitry.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Oba tímy už máme na trávniku, Nitra konečne hrá na novozrekonštruovanom štadióne pod Zoborom!

Úvodné zostavy:

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Farkaš, Križan, Chovanec – Šimončič (C), Fábry, Kóňa – Kotrík, Vestenický, Abdulrahman.
    Náhradníci: Šípoš – Fabiš, Chobot, Macho, Machovec, Charizopulos, Steinhübel.

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, Koné, Šimčák – Huk (C) – Vida, Herc, Kalmár – K. Vida, Bayo.
    Náhradníci: Slančík – Ljubicić, Pačinda, Divković, Špiriak, Davis, Záhumenský.

Rozhodca: Kružliak – Mókoš, Ferenc.

Príjemný dobrý deň z Nitry, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu tretieho kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti FC Nitra privítajú na svojom vynovenom štadióne hráčov FC DAC Dunajská Streda. Výkop zápasu je na programe o 19:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Nitre patrí v priebežnej tabuľke našej najvyššej súťaže 10. miesto so ziskom 0 bodov. Nitra však odohrala doposiaľ len jediný zápas, v ktorom prehrala v Žiline 1:2 (gól Nitry Andrej Fábry). Tím spod Zobora vedie skúsený kouč Ivan Galád, lídrami tímu sú brankár Lukáš Hroššo, kapitán tímu Tomáš Kóňa a útočník Tomáš Vestenický.

Dunajskej Strede patrí v tabuľke Fortuna ligy priebežné tretie miesto so ziskom šiestich bodov. V poslednom doterajšom zápase zvíťazili futbalisti zo Žitného ostrova nad Michalovcami 4:1 (góly DAC 2x Bayo, 1x Vida a Kalmár). Trénera Marca Rossi, ktorý odišiel k reprezentácii Maďarska nahradil nemecký tréner Peter Hyballa. Lídrom tímu je kapitán Marin Ljubičić, krídelník Erik Pačinda a útočník Vakoun Issouf Bayo.

Zápas pod Zoborom sa začína o 19:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Dávid Švec

Branky: 44. Šimončič (Fábry), 58. Vestenický (Fábry) – 65. Pačinda (K. Vida), 69. Bayo (Kalmár), 90+4. Bayo (Pačinda)

Karty:   17. Kóňa (NIT), 38. Šimončič (NIT), 82. Abdulrahman (NIT) – 51. Herc (DUN), 84. Kalmár (DUN)

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Farkaš, Križan, Chovanec – Šimončič (C) (66. Machovec), Fábry (85. Charizopulos), Kóňa – Kotrík (75. Steinhübel), Vestenický, Abdulrahman.

DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, Koné, Šimčák – Huk (C) – Vida (62. Pačinda), Herc, Kalmár – K. Vida (81. Divković), Bayo.

Rozhodčí: Kružliak – Mókoš, Ferenc