3:1 (0:1)
FK Dubnica
sk Neděle 05.08.2018, 10:30 • Štadión MŠK Žilina • MONACObet liga • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu tretieho kole 2. futbalovej ligy, v ktorom hráči MŠK Žilina B privítajú na svojom trávniku hráčov FK Dubnica. Zápas sa pod Dubňom začína o 10:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Futbalistom Žiliny B patrí po úvodných dvoch kolách súťaže priebežné 11. miesto so ziskom troch bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali v Petržalke 1:2 (gól MŠK B.Sluka). Rezervný tím Žiliny vedie v novej sezóne tréner Norbert Guľa, ktorý nahradil Jaroslava Kentoša (presun k A-tímu MŠK).

Dubnica sa po dlhšom čase vrátila na scénu druhej ligy. Tím vedie skúsený tréner Peter Gergely. Hráčom FK patrí v tabuľke súťaže priebežné 12. miesto so ziskom troch bodov. V poslednom doterajšom zápase Dubničania porazili na domácom trávniku Lokomotívu Košice 2:1 (góly FK Nečas).

Zápas sa v Žiline začína o 10:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina B: Petráš – Majdan, Moško, Kopas, Tevzadze, Gamboš, Klec (C), Ďuriš, Gerebenits, Balaj, Polievka
    Náhradníci: Leško – Suľa, Dybala, Chríbik, Michlík, Bičachčjan, Rusnák

FK Dubnica: Digaňa – Beňo, Švec, Častulín, Štefánek, Nečas, Zahraničnyj, Pleva, Vujošević, Jakúbek (K), Mikuš
    Náhradníci: Zaťko – Václav, Suchý, Buček, Janco, Pagáč, Čurik

Rozhodca: Kačenga – Perát, Budáč.

Oba tímy nám pod vedením hlavného rozhodcu Kačengu nastupujú na trávnik štadióna MŠK Žilina.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop patrí futbalistom z Dubnice.

1
    Hneď v úvode kardinálna chyba v obrane Žiliny, k lopte sa pred Petrášom dostal Miladin Vujošević, no na šťastie pre mladíkov Žiliny bol v postavení mimo hru.

2
    Vzápätí nasleduje rýchly útok domácich po ľavej strane, center však obetavo zblokoval jeden z hráčov Dubnice.

3
    Oba tímy bojujú o ovládnutie stredu poľa, loptu na svojich kopačkách majú zatiaľ viac Žilinčania.

4
    Mladý Adam Kopas sa rozhodol pre strelu z diaľky, jeho delovka však mierila kúsok nad bránku Tomáša Digaňu.

5
    Michal Klec dlhým pasom hľadal na hrote Žiliny Dávida Ďuriša, no ten bol poctivo strážený dvojicou dubnických futbalistov.

6
    Prvá vážnejšia príležitosť domáceho tímu, po strele zblízka však predviedol Digaňa výborný reflexívny zákrok.

7
    Žilinskí mladíci sa dostávajú do tempa, zatiaľ im praje aj počasie, pretože po rannej búrke je v Žiline príjemných 23°C.

8
    Obrana Dubnice volila malú domov na Digaňu, ktorý sa snaží upokojiť spoluhráčov. Vzápätí však hostia chybujú a k lopte sa znovu dostávajú Žilinčania.

9
    Filip Balaj dostal dobrý center priamo pred bránku Dubnice, osamotený však loptu trafil dosť nešťastne. Dobiehajúci Gerebenits sa už nedokázal strelecky presadiť cez obranu hostí.

10
    Mladý gólman MŠK Samuel Petráš si zatiaľ veľmi dobre diriguje spoluhráčov, jeho pokyny sa rozliehajú celým štadiónom.

11
    Tempo hry nám po svižnom úvode mierne opadlo, znovu sa bojuje o stred poľa.

12
    Žilinčania sa snažia presadiť kombinačne po zemi, Dubničania však zatiaľ výborne čítajú ich myšlienky.

13
    Domáci stále držia loptu viac na svojich kopačkách, ich akcie však končia pred šestnástkou hostí.

14
    Žilina B má však v tomto momente výhodu priameho kopu z dobrej pozície.

15
    Kapitán Michal Klec je tu tradičným exekútorom týchto herných situácií, tentoraz mu však lopta nesadla ideálne a Digaňa nemusel zasahovať.

16
    Parádna kombinačná akcia Žiliny. Klec výborne vysunul po pravej strane rýchleho Vladimíra Majdana, ktorý loptu centrom doslova posadil na hlavu Filipa Balaja. Dlháň na hrote Žiliny však mieril len vedľa ľavej tyče Digaňovej bránky!

17
    Žilinčania však pokračujú v tlaku a zahrávať budú prvý rohový kop v dnešnom zápase.

18
    Po rohovom kope sa lopta v šestnástke Dubnice kadejako poodrážala, no dve strely domácich v krátkom slede za sebou boli zblokované.

19
    Mladý stopér Kopas volil pred napádajúcim útočníkom hostí malú domov pre Petráša. Ten následne výborne rozohral, k lopte sa dostal pravý obranca Majdan, ktorý znovu predviedol svoju rýchlosť i výborné futbalové myslenie.

20
    Máme za sebou úvodných 20 minút dnešného zápasu, pod Dubňom sme však gól zatiaľ nevideli.

21
    Rýchla akcia hostí, Martin Nečas však z ľavej strany neposlal presný center a dopredu idú domáci.

22
    Vujošević dostal výbornú loptu medzi žilinských stopérov, pokúsil sa ešte o kombináciu so spoluhráčom, no ten jeho myšlienku zjavne vôbec nepochopil.

23
    Fantastická lopta domácich za obranu Dubnice pre Michala Kleca, no žilinský kapitán z prvej volejom poslal loptu vedľa Digaňovej bránky!

24
    Tentoraz mali výhodu priameho kopu hostia, no dlhý center napokon končí v rukaviciach Samuela Petráša.

25
    Martin Nečas sa snažil o kombináciu pri ľavej čiare, z jeho spoluhráčov však na prihrávku do priestoru nikto nereagoval.

27
    Dubnica dala gól!
    Hostia sa dostávajú do vedenia po chybe žilinskej obrany, MILADIN VUJOŠEVIĆ prekonal Samuela Petráša a lopta po odraze od pravej tyče žilinskej bránky končí v sieti.

28
    Po góle nasledovala krátka pauza na občerstvenie, uvidíme ako na takýto vývoj zápasu zareagujú futbalisti Žiliny B.

29
    Hostia mali možnosť na rýchle prečíslenie, Jakúbeka však taktickým faulom zastavil Martin Gamboš.

30
    Hostia sú po góle pri chuti, zahrávať budú rohový kop.

31
    Dubnické útoky sa teraz valia rad za radom na Petráša, žilinská obrana odoláva i za cenu núdzových odkopov lopty na polovicu súpera.

32
    Domáci však už majú loptu v moci na svojich kopačkách a snažia sa upokojiť situáciu.

33
    Tvrdý faul hostí na domáceho Tevzadzeho, žltá karta z toho napokon nebude.

34
    Ďalší priamy kop pre hostí, domáca obrana však výborne zareagovala a následne podržal svoj tím výborným zákrokom aj brankár Petráš. Nasledovať však bude ďalší rohový kop Dubnice.

35
    Hostia zahrali rohový kop na hranicu šestnástky, kapitán Dubnice Martin Jakúbek sa snažil z otočky vystreliť, no jeho pokus bol zblokovaný.

36
    Výborný center Vladimíra Majdana z pravej strany, Digaňa však skvele čítal hru a stiahol loptu do svojej náruče.

37
    Ďalšia strela domácich v dnešnom zápase, spoza šestnástky skúsil šťastie Michal Klec, no lopta chytila opačný falš a končí vedľa ľavej tyče Digaňovej bránky.

38
    Aktívny Gerebenits sa snažil o napádanie obrany hostí, Digaňa ale radšej skryl loptu pred útočníkom mladých Šošonov do svojich rukavíc.

39
    Séria nepresností domácich, výsledkom je prihrávka Nečasa na Zahraničného, ktorý však spoza šestnástky namieril nad Petrášovu bránku.

40
    Blíži sa nám záver prvého polčasu, Žilina zatiaľ prehráva s Dubnicou stále 0:1.

42
    Záver prvého polčasu sa nám viac-menej len dohráva, napriek tomu však musí byť Petráš pozorný.

43
    Domáci ešte kombinujú v strede poľa, zatiaľ sa im však nedarí nájsť priestor v obrane hostí.

44
    V úplnom závere polčasu ešte domáci obliehajú bránku hostí. Nadstavovať sa bude minimálne 1 minúta.

45
    Digaňa dlhým výkopom až na polovicu Žiliny oslobodzuje svoj tím.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase máme v Žiline stav 0:1. Hostia išli do vedenia v 27. minúte, kedy chybu obrany MŠK B využil Miladin Vujošević. Druhý polčas sa začne približne o 11:30.

Tímy už sú pripravené na začiatok druhého polčasu.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Úvodný výkop druhého polčasu patrí futbalistom Žiliny B.

47
    Domáci majú hneď v úvode polčasu výhodu priameho kopu z dobrej pozície.

48
    MŠK Žilina B dáva gól! Dámy a páni, priamy kop z 20 metrov exkluzívne do pravého vinkla Digaňovej bránky zatočil stopér Žiliny B ADAM KOPAS!

49
    Vzápätí chyba obrany Žiliny, cez Mateja Moška sa prebil kapitán Dubnice Jakúbek, no Petráš zoči voči hráčovi hostí vytiahol výborný zákrok a podržal svoj tím!

49
    Tak druhý polčas sa nám začal skutočne svižne.

50
    Ďalšia obrovská šanca domácich, Balaj z hranice šestnástky technickou strelou tesne míňa Digaňovu bránku!

51
    Neuveriteľné! Dlhá lopta hostí padla za obranu Žiliny, dostal sa k nej Miladin Vujošević, no sám pred Petrášom zazmätkoval. Mladý brankár sa mu hodil pod nohy a doslova mu ukradol loptu z kopačky!

52
    Domáci pokračujú v tlaku, zahrávať budú ďalší rohový kop.

53
    Lopta sa dostala na kopačku Martina Gamboša, ktorý tvrdou ranou z voleja doslova zostrelil dubnického obrancu.

54
    Nuž ale teplota vzduchu v Žiline rapídne stúpa, aktuálne je už 29°C a na umelom žilinskom trávniku je zrejme ešte teplejšie.

55
    MŠK Žilina B dáva gól! Nuž, Tomáš Digaňa na meno ADAM KOPAS tak skoro nezabudne, pretože mladý stopér Žiliny B znovu zahrával priamy kop a trafil parádne do ľavého dolného rohu dubnickej bránky!

56
    Snaha hostí o útočnú akciu, Martin Jakúbek bol však v postavení mimo hru.

57
    Ďalšia parádna útočná akcia domácich, Majdan prízemným centrom z pravej strany našiel Gerebenitsa, ktorý však z prvej nedokázal loptu dostať cez Tomáša Digaňu.

58
    Tak druhý polčas je zatiaľ skutočne výborný, domáci futbalisti jasne preberajú taktovku zápasu do svojich rúk.

60
    Tréner Norbert Guľa chystá prvé dnešné striedanie, do hry príde Vahan Bičachčjan, pre ktorého je to návrat po dlhšom zranení.

60
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Ďuriš, prichádza Bičachčjan.

61
    Domáci futbalisti už výborne kombinujú doslova na jeden dotyk.

62
    Prvé striedanie v dnešnom zápase chystá aj tréner hostí Peter Gergely.

62
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Nečas, prichádza Janco.

63
    Kapitán hostí Jakúbek sa snaží všemožne zmeniť stav dnešného zápasu, jeho strela z hranice šestnástky však letela nad bránku Samuela Petráša.

64
    Giorgi Tevzadze si výborne urobil priestor v obrane hostí, prudkou strelou však trafil len obrancu Dubnice.

65
    Žilinčania kombinujú na svojej polovici, po dvoch góloch Adama Kopasa sa už nemajú kam ponáhľať a čas hrá v ich prospech.

66
    Dlhá lopta hostí po pravej čiare pre Janca, ktorého však dobre strážil Tevzadze.

67
    Tvrdý súboj v strede poľa, kapitán Žiliny Michal Klec musí byť ošetrovaný. Oba tímy túto prestávku využívajú na pitný režim.

69
    Aktivita domácich futbalistov trvá, hostia už nie sú tak aktívni ako v prvom polčase.

70
    Dnešné stretnutie sleduje 252 divákov.

71
    Do konca zápasu ostáva menej ako 20 minút, Žilina B zatiaľ vedie nad Dubnicou 2:1.

71
    Veľká šanca hostí, dlhá lopta znovu padla za obranu Žiliny, k lopte sa dostal Miladin Vujošević, ktorý však technickým obstrelom minul nielen Samuela Petráša, ale aj bránku Žiliny.

72
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Klec, prichádza Rusnák.

72
    Kapitán Žiliny B si pri striedaní vyslúžil potlesk, verme, že jeho zranenie po súboji v strede poľa nebude mať vážnejší charakter.

73
    Hostia sa ešte snažia aspoň vyrovnať, v tomto momente budú zahrávať ďalší rohový kop v dnešnom zápase.

74
    Róbert Polievka prebral kapitánsku pásku po zranenom Michalovi Klecovi. Ako správny kapitán potiahol útok svojho tímu stredom trávnika, no parádnou delovkou z diaľky len opečiatkoval brvno Digaňovej bránky!

75
    Tréner hostí Peter Gergely sa už poriadne hnevá na svojich zverencov, jeden jeho výbuch zlosti si už odniesla aj striedačka žilinského štadióna.

77
    Žltú kartu dostáva Bičachčjan (MŠK Žilina B).

78
    Hostia majú výhodu priameho kopu.

79
    Strelu Mateja Jakúbeka však žilinský múr tečoval na rohový kop.

79
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Zahraničnyj, prichádza Čurik.

80
    Rohový kop hosťom vôbec nevyšiel podľa plánu, dopredu sa tak ženú futbalisti Žiliny B.

81
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Gerebenits, prichádza Chríbik.

82
    Hostia majú znovu výhodu priameho kopu z dobrej pozície.

83
    Tentoraz skúsil strelu z priameho kopu Miladin Vujošević, no jeho delovka končí na obrannom múre Žiliny.

84
    Rohový kop pre domáci tím.

85
    Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal žilinský obranca Majdan, ktorý sa do nej okamžite oprel, no minul Digaňovu bránku.

86
    Filip Balaj sa na hranici šestnástky hostí dostal k lopte, skúsil strelu z otočky, no trafil len brániaceho hráča Dubnice.

86
    Hostia chystajú ďalšie dnešné striedanie, ešte pred ním sa však dostali ku strele, ktorá bola zblokovaná obrancom Žiliny.

87
    MŠK Žilina B dáva gól! O osude zápasu je rozhodnuté, pretože k lopte sa pred Digaňom dostal FILIP BALAJ a nechytateľne ju zavesil pod brvnom dubnickej bránky!

88
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Vujošević, prichádza Buček.

89
    Róbert Polievka ešte lobom našiel v šestnástke hostí Vahana Bičachčjana, ktorý však z otočky nemieril presne.

90
    Hosťujúci Filip Buček si ešte urobil priestor pred bránkou domáceho tímu, jeho strelecký pokus bol však zblokovaný.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne 2 minúty.

90+2
    V úplnom závere zápasu ešte lopta po skrumáži pred Petrášom tesne minula pravú tyč žilinskej bránky!

90+2

Dnes je to odo mňa zo Žiliny všetko, s konštatovaním, že Žilina porazila Dubnicu 3:1 sa s vami lúčim a ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (14:06:10)