Neděle 05.08.2018, 16:00 • Wembley stadium, Londýn • Community Shield

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:02:12)
    Manchester City se raduje z pátého zisku FA Community Shield.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:10.

Je konec. Manchester City dnes vyhrál 2:0 a může se radovat už z pátého zisku Community Shield. Branky jsme se dočkali už ve 13. minutě, když po skvělé spolupráci Mahréze a Fodena zakončoval Aguero, který se trefil přesně k pravé tyči a otevřel skóre utkání. Následně bylo k vidění pár náznaků šancí, ale ani nákop Alonsa ke konci první půle, který vůbec nevypočítal Bravo, brankou neskončil.
    Pět minut po začátku druhé půle se Aguero ocitl ve velké šanci, ale Caballero jeho úmysly přečetl a následně střela skončila v boční síti. V 58. minutě ovšem Silva poslal skvělou přihrávku na Aguera, který si tentokrát poradil a zakončil k pravé tyči. V 73. minutě si mohl Aguero připsat hattrick, ovšem Caballero si s jeho pokusem poradil. Ke konci utkání se domácí dostali do šance, ale gól z toho nebyl.

90+5

90+5
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Stones, přichází Gomes.
    90+4. Rudiger zneškodnil střelu Silvy.

90+4
    Hosté se už třetí branky asi nedočkají, jelikož nyní poslal Gomes střelu do skoro prázdné brány, ale Rudiger míč svým tělem vytěsnil vedle brány! Následuje rohový kop.

90+3
    A opět Brahim Diaz dostal skvělou přihrávku za obranu, ale následně poslal svůj pokus jen do brankáře Caballera, který se nenechal vyvést z míry a poradil si s tímto zakončením.

90+1
    Alonso se provinil faulem ve středu hrací plochy a u míče tak bude opět soupeř.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

89
    Ovšem následný roh skončil jen u obrany Manchesteru City.
    88. Největší šance Chelsea brankou neskončila.

88
    Nyní se Chelsea dostala do zatím největší šance, když Drinkwater poslal přihrávku před bránu, kde se Abraham zkoušel dostat do zakončení, ale zasáhl pouze Brava a následně ani Moses nedorazil balón do brány. Následuje tak rohový kop pro domácí.