Liberec – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.) | Žilina – Lipt. Mikuláš 2:2 (kon.) | Olomouc – Třinec 3:2 (2:0 po s.n.)
Zvolen – Poprad 2:3 (1:2 po s.n.) | Slavia – Litoměřice 4:1 (kon.) | Třebíč – Vsetín 0:2 (kon.)
Litvínov – Kladno 5:0 (kon.) | Motor ČB – Irtyš Pavlodar 4:0 (kon.) | Nový Jičín – Opava 2:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 7:3 (kon.) | Kometa Brno – HC Slovan 2:5 (kon.) | K. Vary – Plzeň 5:3 (kon.)
Banská Bystrica – Detva 9:3 (kon.) | Klatovy – Sokolov 1:6 (kon.) | Benátky n/J – Salzburg II 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Přerov 7:3 (kon.) | Frýdek-M. – Jastrzębie 5:1 (kon.) | Vrchlabí – Kolín 0:1 (po pr.)
HC Kometa Brno
2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
HC Slovan Bratislava
Čtvrtek 09.08.2018, 18:00 • DRFG arena • Přípravné zápasy

Dnešní utkání je u konce. Nejlepšími hráči se stávají Marek Čiliak a Peter Mueller. Slovan Bratislava si veze z Brna vítězství 5:2 a jako bonus zvládli hosté také samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšní hned dva střelci hostujícího celku, za Kometu se trefil pouze Karel Plášek. Z Brna je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. (20:27:54)

Tomáš Mlynář udělal šikovnou forhendovou kličku, kotouč mu ale poskočil a nestihl ho zasunout do odkryté brány. Slovan na nájezdy vítězí 2:1.

Sukeľ zkoušel trefit prostor mezi betony, Langhamer byl připraven!

Jan Süss zkusil bekhendový bladák, Čiliak si ale na kličku počkal a brněnský útočník neměl prostor na zakončení.

Chad Rau prostřelil Langhamera mezi betony!

Luboš Horký forhendovou střelou trefuje Čiliaka.

Kyle Chipchura trefuje střelou břevno!

Karel Plášek forhendovou střelou k tyčce překonal Čiliaka!

Michal Řepík zkusil na Langhamera bekhendový blafák, Langhamer byl úspěšnější.

Peter Mueller trefuje tyč!

Nájezdy začínají! Rudolf Červený forhendovým blafákem překonal Langhamera!

Konec prodloužení.

Třicet sekund do konce prodloužení a u kotouče je Slovan.

Do konce prodloužení zbývá minuta. Trojice Komety kombinuje před Čiliakem.

Červený zakončoval přečíslení dvou na jednoho, bývalý útočník Hradce Králové ale netrefil bránu!

Polovina prodloužení v DRFG areně je minulostí, ani na jedné straně jsme branku neviděli.

Puk drží za vlastní bránou Gulaši a čeká na spoluhráče.

Zaťovič sám na brankovišti neuspěl proti svému bývalému spoluhráči Marku Čiliakovi!

Řepík se dostal do úniku a trefil tyčku!

V prodloužení hrají oba celky ve třech hráčích. Prodloužení právě začalo.

Po konci utkání bude následovat pětiminutové prodloužení, které se bude hrát celou dobu, i když padne branka. Po prodloužení přijde ještě pět samostatných nájezdů na každé straně.

59:50
    Štencel nahodil puk, Čiliak jeho pokus našel v lapačce.

59:45
    Oba týmy hrají v plném počtu.

59:15
    Mikuš dojel vyhozený kotouč a Kometa se chystá nejspíš k poslednímu útoku.

58:45
    Langhamer opět zůstává na střídačce.

58:34
    Slovan právě vstřelil branku!
    Hosté definitivně potvrzují vítězství. KYLE CHIPCHURA dojel vyhozený puk a uklidil jej do prázdné brány.

58:25
    Muellerova rána těsně minula bránu.

58:20
    Hra vysokou holí, vhazovat se bude před Čiliakem.

58:03
    Marek Langhamer zůstává na střídačce!

58:03
    Kometa si bere oddechový čas.

58:02
    Zaťovičova střela z levé strany končí ve výstroji Marka Čiliaka.

57:51
    Nahození Meszároše od modré čáry chytá Langhamer do lapačky.

57:44
    Současně vyloučeni Martin Dočekal a Adam Jánošík. Oba hráči jsou potrestáni za sekání.

57:35
    Nahodil rozehrává další akci z vlastního pásma.

57:07
    Zaťovič se snažil projít přes Bačíka, hostujícího beka ale obejít nedokázal.

56:58
    Domácí nepřesně rozehráli. Zakázané uvolnění.

56:20
    Horký se snažil prokličkovat mezi třemi hostujícími hráči, což se mu nakonec nepovedlo a Slovan míří do útoku.

55:58
    Domácí hrají v plném počtu.

55:32
    Nyní Langhamer zasahuje a přerušuje hru.

55:11
    Hosté stále kombinují v pásmu Komety.

54:48
    Domácí vyhazují puk z pásma.

54:11
    K zakončení se dostal Radim Zohorna, brněnský útočník ale těsně minul bránu.

53:56
    První přesilová hra pro Slovan. Michal Gulaši vyloučen na dvě minuty za napadení.

53:37
    Gulašiho střela od modré čáry byla zblokovaná clonícím hráčem.

53:24
    Hosté okamžitě po vhazování posílají znovu puk na zakázané uvolnění.

53:18
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

Dnešní utkání sleduje 4882 diváků.

53:18
    Hosté opět vyhazují na zakázané uvolnění.

52:52
    Dočekal s Mikušem se dostali do útočného pásma, zakončovat mohl Mueller, netrefil ale puk ideálně.

52:01
    Langhamer sbírá puk za brankou a vysílá spoluhráče do další útočné akce.

51:38
    Stejného prohřešku se dopustila Kometa. Hra se stěhuje před Langhamera.

51:09
    Hosté nepřesně rozehráli a poslali kotouč až na zakázané uvolnění.

50:39
    Štencelovu střelu od modré čáry vyrazil Čiliak až do ochranné sítě.

50:10
    Schaus se dostal ke střele z pravé strany, brněnský gólman ale sklapl betony včas.

49:15
    Lunter dobře střílel do horních pater brněnské brány, Langhamer byl připraven.

48:47
    Barinka zastavil hostující přečíslení tří proti dvěma.

48:29
    Zakázané uvolnění Slovanu.

47:47
    Hra je nyní plná nepřesností, což je dáno také vysokou teplotou v hale. Malcovi se kotouč zastavil ve vlastním pásmu.

47:15
    Domácí mají puk na svých hokejkách v obranném pásmu.

46:14
    Lunter nebezpečně číhal před brněnskou bránou, jeho teč ale mezi tři tyče nemířila.

45:40
    K dobré střele se dostal Dočekal, který dostal puk do jízdy. Puk pouze zaduněl o Čiliakovu vyrážečku.

45:25

44:54
    Hosté jsou v plném počtu.

44:32
    Puk je opět u Langhamerovy brány. S pukem se rozjíždí Mikuš.

44:05
    Mikuš trefil před sebou padajícího obránce, následně se hosté osvobozují.

43:45
    Slovan opět vyhazuje přes všechny čáry.

43:20
    Bačík vyhazuje až k Langhamerovi.

42:54
    Hosté nyní hráli v šesti a ačkoliv protestují, na trestnou lavici usedá Chad Rau. Další přesilovka pro domácí.

41:50
    Mlynář si na útočné modré čáře počkal na Sukeľa, kterého poslal k zemi. Hostující útočník se ale rychle zvedá.

41:15
    Liška se dostal k nebezpečné dorážce, téměř odkrytou bránu ale z velkého úhlu netrefil.

40:32
    Hosté drží puk za bránou a čekají až všichni dostřídají.

40:13
    Střelu od modré čáry kryje Langhamer.

40:05
    Zakázané uvolnění domácích.

40:01

Stejně jako první třetina i ta druhá skončila poměrem 1:2 ve prospěch hostujícího týmu. Nejprve se prosadil Matúš Sukeľ a hosté opět vedli o dvě branky, snížit se podařilo Peteru Muellerovi, poslední slovo ale měli opět hráči Slovanu. Ve 33. minutě tečoval puk Chad Rau a po dvou třetinách platí v DRFG areně skóre 2:4. Další třetina začne přibližně v 19:38.

40:00

39:21

39:15
    Pláškovu ránu vyrazil Čiliak.

38:58
    Kometa vyhrála vhazování a opět kombinuje před Čiliakem.

38:44
    Skákavý puk podržel Čiliak v lapačce a přerušil hru.

38:27
    Domácí nyní nemohou přejít modrou čáru.

37:59
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

37:40
    Kometa se drží v útočném pásmu a čeká na nejlepší střeleckou pozici.

37:21
    Další přesilová hra pro Kometu. Andrej Meszároš je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

36:59
    Vhazovat se tak bude po pravici Marka Čiliaka.

36:59
    Gól nemůže být uznán pro posunutí branky.

36:59
    Mueller se obtočil kolem brány a dostal puk za brankovou čáru, prohlíží se záznam hry!

36:46
    Hezky nyní zakombinovali Lunter s Liškou, druhý jmenovaný ale v jasné pozici bránu netrefil!

36:30
    Süss se dostal do útočného pásma, zastavil ho ale hvizd čárového rozhodčího. Ofsajd.

35:42
    Puk se odrazil od domácích až do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Langhamerem.

35:10
    Bartejs to nyní udělal hodně šikovně. Měl místo, tak si povyjel s kotoučem až mezi kruhy, Čiliaka ale neprostřelil.

34:15
    Dočekal napadá hostující rozehrávku, hráči v tmavých dresech ale neměli s jeho aktivitou problém.

33:10
    Nahodil v obrovské šanci nepřehodil Čiliakův beton!

32:34
    Střelu od modré čáry šikovně tečoval CHAD RAU a přidává svou druhou dnešní branku. Puk zapadl přesně pod horní tyč Langhamerovy brány. Asistence: Nicholas Schaus, Michal Řepík.

32:01
    Kratochvíl se šikovně prokličkoval útočným pásmem a pokoušel se zakončit, trefil však pouze clonícího obránce.

30:57
    Süss nahodil puk do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo z domácích, kdo by jej dojel.

30:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí opět snižují na rozdíl jediné branky. Po zmatcích na brankovišti před Čiliakem se k puku dostal PETER MUELLER, který jej poslal chladnokrevně pod víko hostující brány a domácí fanoušci mají opět důvod k radosti. Asistence: Lukáš Nahodil, Karel Plášek.

29:42
    Další protiútok Slovanu zastavil Kratochvíl a hned otáčí hru.

29:11
    Domácí se drží v útočném pásmu.

28:32
    Hosté jsou v plném počtu. Ani druhou přesilovou hru Kometa nevyužila.

28:21
    Mikušova dobrá střela z vrcholku pravého kruhu nevypadla Čiliakovi z výstroje.

28:03
    Liška vyhazuje přes všechny čáry a hosté rychle střídají.

27:27
    Po pěkné kombinaci domácích je hra přerušena, rozhodčí museli vrátit Čiliakovu bránu zpět na původní postavení. Chvíli před tím neuspěl se zakončením z prostoru mezi kruhy Nahodil.

27:15
    Muellerova střela od modré čáry těsně minula pravou tyč.

26:53
    Štencel rozjíždí útok od vlastní brány.

26:32
    Další přesilová hra pro Kometu. Patrik Virta trefil v souboji u mantinelu jednoho z domácích hráčů do obličeje hokejkou a už putuje na trestnou lavici.

26:03
    Meszároš střílel od modré čáry, bránu ale netrefil.

25:49
    Langhamer přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Slovanu.

25:23
    Hosté jsou v plném počtu. Kometa si v přesilové hře vytvořila dobré šance, na Čiliaka si ale Brňané nepřišli.

24:55
    Radim Zohorna opět v akci, při střele ale upadl, podle rozhodčích nezaviněně, hra tak pokračuje dál.

24:34
    Radim Zohorna dobře střílel z levého kruhu, Čiliak jeho pokus vyrazil.

24:14
    Sersen opět vyhazuje přes všechny čáry.

23:48
    Hosté podruhé vyhazují puk, Kometa se zatím nemůže dostat ke kombinaci.

23:20
    První přesilovou hru si zahraje Kometa. Rudolf Červený je vyloučen na dvě minuty za držení.

23:01
    Hosté ujížděli ve dvou na jediného obránce, Řepík vzal situaci na sebe, nakonec ale nedokázal přes dobrý obranný zákrok brněnského beka zakončit.

22:09
    Hosté si berou zpět dvoubrankové vedení. Brněnští hráči chybovali před modrou čárou a puk se dostal zpět k bráně, kde byl úplně nepokrytý MATÚŠ SUKEĽ, který udělal Langhamerovi kličku a poslal puk do horní části branky. Asistence: Marek Sloboda.

21:32
    Radim Zohorna teď ukázal svou rychlost, když přebral kotouč ve středu hřiště a vjel do útočné třetiny. Jeho střelu zápěstím z pravého kruhu vyrazil Čiliak do ochranné sítě.

21:01
    Nebezpečně nyní střílel z pravého kruhu Chipchura, puk jen těsně prolétl kolem tyče brněnské brány.

20:42
    Ofsajd. Kometa nepřešla modrou čáru podle pravidel, vhazovat se bude na modré čáře.

20:22
    Zakázané uvolnění Slovanu, vhazování před Čiliakem.

20:13
    První šanci druhé třetiny se zjevil Köhler, jeho dorážku ale Čiliak zastavil a přerušil hru.

20:01

První třetina utkání nabídla v DRFG areně tři branky. Skóre utkání otevřel povedenou dorážkou Kyle Chipchura a na jeho branku navázal v sedmnácté minutě pohotovým doklepnutím Chad Rau. Gólový účet prvního dějství uzavřel tři sekundy před sirénou Martin Zaťovič, který pokořil svého bývalého parťáka Čiliaka. Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:00

19:57
    Tři sekundy před koncem první třetiny se prosazují také domácí. Lukáš Nahodil se dostal až před brankoviště, odkud ještě nabídl puk před prázdnou bránu MARTINU ZAŤOVIČOVI, který bekhendem neměl problém trefit bránu. Asistence: Lukáš Nahodil, Peter Mueller.

19:46
    Malec neudržel puk na modré čáře a Komety musí vyklidit pásmo.

19:20
    Horký kombinuje v útočném pásmu s Dočekalem, ke střele se ale nedostal ani jeden zmíněný hráč.

18:56
    Plášek se snažil prokličkovat do útočného pásma, spoluhráči mu ale přejeli modrou čáru o chvíli dřív. Ofsajd.

17:46
    Meszárošova střela od modré čáry zlomila Köhlerovi hokejku a puk, který změnil směr nadělal Langhamerovi velké problémy, nakonec jej však brněnský gólman vyrazil do bezpečí.

17:32
    Další střelu Slovanu kryje Langhamer a přerušuje hru.

16:40
    Hosté vedou už o dvě branky! Rudolf Červený nabídl puk na zlatém podnose pro CHADA RAUA, který sám na brněnském brankovišti uklidil kotouč přesně k tyči. Asistence: Rudolf Červený, Michal Řepík.

16:24
    Mueller se prokličkoval až před Čiliaka, bekhendem ale neuspěl.

15:43
    Štencel obral o puk Baranova ve vlastním pásmu a vyslal spoluhráče do útoku.

15:08
    Čiliak si nyní nebyl vůbec jistý, kde skončil puk po střele Karla Pláška, nakonec ho ale udržel mezi betony a vhazovat se bude po jeho pravici.

14:25
    Sloboda se probojval přes celé hřiště až do pásma Komety, kde se snaží rozjet další nebezpečnou kombinaci.

13:30
    Mueller dělal nyní Čiliakovi velké problémy na brankovišti, kde uplatňoval svůj důraz, gólman Slovanu byl opět bezchybný.

13:01
    Mueller opět prověřil Čiliaka střelou od mantinelu, ani tentokrát neuspěl.

12:35
    Domácí odebrali soupeři puk ve vlastním pásmu a uklidňují hru.

12:01
    Baranov přejel útočnou modrou čáru a hned vystřelil, Langhamer jeho pokus ukryl ve výstroji. Vhazovat se bude v obranném pásmu Komety.

11:44
    Ofsajd zastavil Kometu v dalším útočném tažení.

11:13
    Hosté otevírají skóre utkání. Sersen měl dost času na střelu z vrcholku pravého kruhu, puk se odrazil od betonu Marka Langhamera přímo na hokejku KYLEA CHIPCHURY, který jej poslal k pravé tyči. Asistence: Michal Sersen, Mário Lunter.

10:39
    Mueller prověřil Čiliaka střelou od mantinelu, slovenský brankář opět bezchybný.

10:07
    Radim Zohorna obešel na modré čáře dva soupeře a snažil se najít spoluhráče před brankou, nakonec se puk dostal na modrou ke Gulašimu, jehož střela skončila v ochranné síti.

09:35
    Šimun operuje s pukem za domácí bránou, kombinace Slovanu ale nebyla zakončena ani střelou

08:45
    Plášek se uvolňoval od mantinelu a málem se probojoval až před Čiliaka, proti třem hostujícím hráčům však neměl příliš velké šance.

08:21
    Na nahození za bránu si vyjel Langhamer a rozehrává.

07:36
    Štencel hledal před odkrytou bránou Nahodila, k němu se ale kotouč naneštěstí pro domácí nedostal!

06:53
    Mikuš bojoval ve vlastním pásmu o puk s Červeným, domácí obránce byl úspěšnější.

06:15
    Hosté zakládají další útok až od Čiliaka, přihrávka na Raua na útočné modré čáře však nevyšla.

05:34
    Plášek pouze vyhazuje puk do středního pásma a celá pětice míří na střídačku.

05:01
    Sukeľ tak dlouho držel puk v útočném pásmu, až o něj přišel a do protiútoku míří opět domácí.

04:11
    Köhler se snažil uplatnit svůj důraz před Čiliakem, bývalý gólman Komety jeho pokus z pravé strany kryje.

03:35
    Mikuš si počkal u mantinelu na Řepíka a tvrdým zákrokem ho poslal k zemi. Vše proběhlo podle pravidel, hra pokračuje.

03:23
    Zakázané uvolnění bratislavských hokejistů, hra se vrátí před Čiliaka.

02:55
    Šimun, stejně jako jeho spoluhráč, neuspěl se svým důrazem za bránou Langhamera.

02:10
    Virta bojoval o kotouč v rohu útočného pásma, Kometa nakonec vyhazuje z vlastní třetiny a oba celky prostřídají hráče na ledě.

01:45
    Mueller nahodil na gólmana Slovanu, Čiliak byl ale pozorný a rychle rozehrává.

01:25
    Gulaši dobře odstavil od puku Lišku a rozehrál další domácí akci.

01:03
    Při přechodu do útoku zastavil úřadující mistry extraligy ofsajd.

00:43
    Červenému přeskočil kotouč hokejku, když jej vyvážel z pásma a opět tak hrají domácí.

00:25
    Zaťovič protečoval puk do útočného pásma, kde nyní Kometa točí hostující beky.

00:05
    Puk mají na hokejkách domácí hráči.

00:01

Na úvodní buly se staví Köhler a Rau.

HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – Kowalczyk, Mikuš, Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Barinka, Mikyska – Zaťovič (C), Zohorna, Köhler – Mallet, Nahodil, Mueller – Plášek, Süss, Horký – Dočekal, Mlynář, Kratochvíl.

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Klok, Schaus, Sersen (C), Jánošík, Meszároš (A), Grman, Švarný, Bačík – Červený, Šimun, Řepík (A), Lunter, Chipchura, Liška, Sukeľ, Virta, Sloboda, Baranov, Hedera, Rau.

Rozhodčí: Skopal, Vrba – Měkýš, Otáhal.

Kometa a Slovan se společně v rámci přípravy potkávají hned dvakrát, a to s pravidelností od roku 2014. V loňské sezóně modrobílí doma po brankách Havránka, Tomáše Svobody a Dočekala zvítězili 3:0, odveta na Zimním stadionu Ondreje Nepely naopak patřila Slovanu, který zvítězil 3:2 po nájezdech. Obě branky celku z jihu Moravy obstaral opět střelecky nabuzený Martin Dočekal. V letošním roce je odveta v Bratislavě na programu 21.8.

V dresu Slovanu navíc zavítá brankář Marek Čiliak, který pomohl Kometě ke dvěma titulům. Na dobře známém ledě si může v dresu účastníka KHL odbýt svou premiéru.

Oba celky mají za sebou shodně po jednom utkání v rámci předsezónní přípravy. Kometa zvítězila na ledě Třebíče 8:1. Jednou brankou se v duelu blýskl sedmnáctiletý Michal Kunc, hned dva zásahy zaznamenal v březnu teprve šestnáctiletý Erik Meluzín. Oba si pochopitelně premiéru v áčku budou moc dobře pamatovat. Navíc s áčkem nikdy předtím netrénovali. „Byl to nádherný pocit, hodně mi pomohli spoluhráči, protože nervozita tam samozřejmě byla. S Erikem jsme se škádlili navzájem a je to super, že jsme oba dva dokázali dát gól. Trenéři nám po utkání pogratulovali a řekli, že to nebyl špatný výkon,“ popisoval Kunc.

Příjemný podvečer z brněnské DRFG areny. Po více než čtvrt roce, konkrétně poprvé od čtvrtého finále proti Třinci letos na jaře, ožije hala pod Špilberkem zápasem A-týmu brněnské Komety. Mistry extraligy z posledních dvou sezón čeká druhé utkání v rámci přípravy a to proti účastníkovi KHL – Slovanu Bratislava. Duel startuje ve čtvrtek 9. srpna v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 20. Zaťovič (Nahodil, Mueller), 31. Mueller (Nahodil, Plášek) – 12. Chipchura (Sersen, Lunter), 17. Rau (Červený, Řepík), 23. Sukeľ (Sloboda), 33. Rau (Schaus, Řepík), 59. Chipchura

Rozhodčí: Skopal, Vrba – Měkýš, Otáhal