Finsko – Česko 3:4 (po pr.) | Slovensko – Švýcarsko 5:3 (kon.) | Rusko – USA 8:3 (kon.)
Švédsko – Kanada 3:4 (kon.)
Švédsko
3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Kanada
Čtvrtek 09.08.2018, 03:00Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního mládežnického hokeje. V tomto zápase Hlinka Gretzky Cupu proti sobě nastoupí Švédsko a Kanada.

Kanada na úvod turnaje naprosto jednoznačně přehrála Švýcarsko. Ve druhé třetině vstřelila pět branek, celkově vyhrála 10:0. Druhým kanadským soupeřem bylo Slovensko. Po první bezbrankové třetině se Kanada dokázala ve druhé části zápasu prosadit hned dvakrát, z kraje třetí třetiny přidala třetí branku, trefil se Clarke. Následně dvakrát udeřilo Slovensko. Drama odmítl Williams, který stanovil konečný výsledek na 4:2.

Švédsko se na úvod turnaje utkalo se Slovenskem. Slováci se díky brance Vuligury dostali do vedení, V polovině třetiny srovnal Grewe a Broberg dostlal Švédsko do vedení. V přesilovce dokázalo Slovanko vyrovnat. Ve třetí třetině se dvakrát trefilo Švédsko, které vyhrálo. Zatím poslední zápas odehrálo Švédsko proti Švýcarsku. Švýcaři se proti dobře hrající obraně soupeře nedokázali prosadit, Švédsko vstřelilo pět branek a vyhrálo 5:0.

V tomto zápase proti sobě nastoupí týmy, které na turnaji zatím neprohrály.

Švédsko: Wallstedt (Alnefelt) – Hedström, Broberg, Björnfot, Lyckåsen, Johansson, Sjöberg – Andersson, Raymond, Henriksson – Holtz, Söderblom, Bjerselius – Grewe, Åström, Grönhagen – Wahlgren, Costmar, Wahlgren.

Kanada: Maier (Gauthier) – Byram, Korczak, Vukojevic, Barron, Robertson, Schneider – Lafreniere, Krebs, Dach – Rees, Suzuki, Williams – Pelletier, Cozens, Mutala – Poulin, Parent, Clarke – Holloway..

Zápas za malý moment začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrává tým Kanady, zápas začíná.

00:31
    Bowen Byram udržel puk v útočném pásmu, Dylan Cozens se nabízel před brankou. Puk se k němu nedostal.

01:00
    Kanada začala aktivně, podobně jako zápas proti Švýcarsku.

01:36
    Kirby Dach dobře vypálil, jeho ránu brankář Švédska dokázal odrazit do rohu kluziště.

01:53
    Xavier Parent hledal spoluhráče před brankou, pokus Poulina byl zblokovaný. Gólman zasahovat nemusel.

02:20
    Braden Schneider vypálil od modré čáry, Jesper Wallstedt byl pozorný a s jeho pokusem si dokázal poradit.

03:12
    Vyloučení v týmu Švédsko (Carl Sjöberg – 2 min., krosček).

03:40
    Přesilovku hraje Kanada, ale bylo to Švédsko, které se dostalo do šance. Nolan Maier tak tak vyrazil střelu soupeře.

04:14
    Jesper Wallstedt přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Tým vedený jako hostující hraje svou úvodní přesilovku dobře.

04:36
    Josh Williams vybojoval kotouč za brankou, následně pálil Dylan Cozens, jeho rána byla zblokovaná, a pak další střela nepřesná.

05:12
    Přesilovka končí, Švédsko hraje v plném počtu.

06:21
    Bowen Byram to zkoušel od modré čáry, jeho projektil byl však zblokovaný.

06:40
    Kaedan Korczak přišel o puk, a tak hraje Carl Sjöberg. Moc daleko se s pukem nedostal.

07:00
    Sedm minut hry je pryč, sledujeme aktivnější hru Kanady, Švédsko se musí bránit.

07:27
    Karl Henriksson nabral rychlost ve středním pásmu, zakončoval ale Alexander Holtz. Jeho rána se odrazila od horní tyčky zpět do hry, Kanada měla nyní štěstí.

08:10
    Ryan Suzuki ujížděl dva na jednoho, situaci však nevyřešil dobře, k zakončení se Kanada nedostala.

08:36
    Albin Grewe vypálil a Nolan Maier kryje kotouč. Komerční přestávka.

09:15
    Isac Andersson rozehrává od své branky, nikam se nežene, v akci pokračoval Filiph Åström. Do střelecké pozice se ale nedostali, a tak hraje Kanada.

09:40
    Peyton Krebs získal puk ve svém obranném pásmu, sám se dostal do zakončení, ránou na vzdálenější tyč ale minul branku.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

10:57
    Alexander Lundqvist dobře vypálil, jeho rána byla ovšem před brankou obráncem zblokovaná.

11:13
    Justin Barron vypálil od modré čáry, jeho rána kryje gólman Švédska.

11:44
    Alexander Holtz to myslel dobře, dostal puk před branku a zkoušel zamířit do horní části branky, gólman byl však pozorný.

12:13
    Albert Lyckåsen na útočné modré čekal na přihrávku, al nedostal ji.

12:26
    Vyloučení v týmu Kanada (Sasha Mutala – 2 min., hákování).

12:40
    Přesilovku má tedy hostující celek, který se pokouší stabilněji dostat do útočného pásma.

13:37
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je proměněná, Švédsko se dostává do vedení. První střela nebyla úspěšná, kotouč se odrazil do míst, kde byl LUCAS RAYMOND. Na jeho pokus už gólman nedosáhl. Asistence: Alexander Holtz a Elmer Söderblom.
    13:37 Lucas RAYMOND - 1:0

14:58
    Kanada právě vstřelila branku!
    Netrvalo to dlouho a Kanada dokázala vyrovnat. Výborně to udělal Kaedan Korczak, který celou akci vymyslel, následně z jeho práce těžil JOSH WILLIAMS, který dokázal z blízka prostřelit brankáře. Asistence: Ryan Suzuki a Kaedan Korczak.
    14:58 Josh WILLIAMS - 1:1

16:49
    Kanada má nyní převahu, pokouší se vstřelit vedoucí branku, nyní to nepřesně zkoušel Josh Williams.

17:20
    Philip Broberg dobruslil kotouč v útočném pásmu, ale Lucas Raymond při pokusu o střelu o puk přišel.

17:20
    Peyton Krebs si vypracovával střeleckou pozici, ale ani on se do zakončení nedostal.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:28
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, hra je přerušená pro přihrávku rukou.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:20
    Dylan Holloway dostal hru do útočného pásma, zakončit však přes dobrou práci obrany nedokázal.

19:42
    Kanada se dostala do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. Oba týmy střídají.

20:00

20:01

20:03
    Zápas pokračuje druhou třetinou.

20:36
    Vyloučení v týmu Kanada (Kaedan Korczak – 2 min., vysoká hůl).

20:48
    Z kraje druhé třetiny hraje přesilovou hru Švédsko. Ránu od modré čáry kryje Nolan Maier.

21:53
    Kanada se zatím dobře brání, Švédsko se nemůže dostat do výraznější střelecké pozice.

22:11
    Kanada vyhazuje přes všechny čáry.

22:36
    Philip Broberg má puk za svou brankou, přesilovka končí.

22:41
    Jednu jedinou střelu vyslalo Švédsko v přesilovce na branku soupeře.

22:53
    Jacob Grönhagen dobře vypálil, Nolan Maier byl pozorný a nenechal se prostřelit.

23:20
    Proti první třetině nyní sledujeme klidnější vstup do dvacetiminutovky, stav zápasu je vyrovnaný.

23:40
    Dylan Holloway hledal spoluhráče za brankou, ale pas postrádal přesnost.

24:10
    Max Wahlgren přihrával před branku, kde viděl spoluhráče. Ten byl však obsazený, a tak může hrát Kanada.

25:00
    Pět minut z druhé třetiny je pryč, sledujeme aktivní hru Kanady, ta je nyní přerušena postavením mimo hru.

25:20
    Sasha Mutala a Philip Broberg bojovali o puk za brankou Švédska. Bránící se celek získal puk, a tak se směr hry otáčí.

26:22
    Samuel Poulin to zkoušel na vzdálenější tyč, ale překonat brankáře nedokázal. Jesper Wallstedt vyrazil betonem.

26:44
    Vyloučení v týmu Kanada (Bowen Byram – 2 min., sekání).

27:00
    Další početní výhodu má k dispozici Švédské. V té předchozí vystřelilo na branku jen jednou.

27:30
    Kanada vyhazuje přes všechny čáry. Mnoho šancí si hráči ve žlutém během přesilovky vypracovat nedokázali.

28:00
    Philip Broberg přišel o puk, a tak hrají soupeři. Kanada dostala puk do útočného pásma.

28:22
    Max Wahlgren dobře vypálil, jeho bekhendovou ránu vyrazil gólman Nolan Maier.

28:40
    Albin Grewe zakončoval a Nolan Maier pohotovým zákrokem přerušuje hru.

29:20
    Alexander Lundqvist rozehrává od své branky, Švédsko se nikam nežene, nedokázalo proměnit ani druhou přesilovou hru.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase, stav je stále nerozhodný tak, jak jej stanovilo první dějství.

30:17
    Jesper Wallstedt skvěle překazil velkou šanci soupeře, následně z brejku na druhé straně trefil Lucas Raymond tyč.

30:34
    Vyloučení v týmu Kanada (Maxence Guenette – 2 min., podražení).

30:40
    Třetí přesilovka pro Švédsko v této třetině. Nyní kombinuje v útočném pásmu.

31:24
    Kanada zodpovědně brání, zástupci evropského hokeje se nemohou dostat do útočného pásma.

31:47
    Tobias Björnfot rozehrává od své branky, následně se do útoku dostal Alexander Holtz. Vypálit však nedokázal.

32:10
    Karl Henriksson to zkoušel ránou z první, jeho projektil byl zblokovaný.

32:35
    Přesilovka končí, posledním zakončujícím hráčem byl Karl Henriksson. Ani třetí přesilovka nebyla povedená.

32:51
    Kanada přečkala tři přesilovky soupeře, a tak se nyní dostává do vedení. Justin Barron vypálil od modré čáry, jeho ránu tečoval Dylan Cozens. Puk se od zadního mantinelu odrazil do míst, kde byl neobsazený ALEXIS LAFRENIERE. Ten měl už snadnou práci. Asistence: Dylan Cozens a Justin Barron.
    32:51 Alexis LAFRENIERE - 1:2

33:56
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:47
    Sledujeme nyní aktivní hru Kanady, Švédsko má velké problémy s přechodem do útočné fáze, navíc se provinilo vyhozením přes všechny čáry.

35:01
    Vyloučení v týmu Švédsko (Lucas Raymond – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

35:05
    Početní výhodu si v závěru druhé třetiny vyzkouší také Kanada.

35:34
    Ryan Suzuki vypálil bez přípravy, jeho ránu odrazil brankář do rohu.

35:47
    Justin Barron dostal přihrávku na modrou čáru, jeho projektil postrádal přesnost.

36:04
    Další práce pro švédského brankáře, Alexander Holtz si se střelou od modré čáry poradit dokázal.

36:30
    Alexis Lafreniere se málem před odkrytou brankou dostal k dorážce, puk nezpracoval.

37:01
    Švédsko hraje v plném počtu.

37:05
    Hned pět střel vyslala v přesilovce Kanada na branku soupeře. Velký rozdíl proti přesilovkám Švédska.

37:40
    V poklidném tempu se třetina dohrává.

38:03
    Vyloučení v týmu Švédsko (Arvid Costmar – 2 min., držení).

38:14
    Další přesilovka pro Kanadu, která rozehrává od své branky.

38:40
    Ryan Suzuki vypálil od modré čáry, jeho ránu kryje poměrně snadno Jesper Wallstedt.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:04
    Švédsko vyhazuje přes všechny čáry, oba celky střídají.

39:25
    Alexis Lafreniere dostal kotouč do útočného pásma, zdá se, že výraznější šanci si Kanada už nevypracuje.

39:43
    Švédsko vyhazuje.

40:00

40:01

40:48
    Zápas pokračuje třetí třetinou, Kanada vede o jednu branku.

41:12
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:35
    Josh Williams byl zcela volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho rána z první postrádala přesnost.

42:16
    Kanada hraje aktivně, Kaedan Korczak vypálil, puk švédskému brankáři vypadl, ale nikdo nebyl připravený na dorážku.

43:00
    Tři minuty hry ze třetí třetiny jsou pryč, Kanada hraje aktivně, Sasha Mutala vypálil a Jesper Wallstedt kryje puk.

43:09
    Kanada vyhrála buly v útočném pásmu, následná střela nebyla přesná.

43:58
    Arvid Costmar se pokoušel dostat hru do útočného pásma, což se mu nepodařilo.

44:13
    Švédsko rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.

44:52
    V rohu kluziště za brankou Švédska došlo k menší potyčce. Vylučovat se nebude, sudí zvolili domluvu jako způsob umravnění hráčů.

45:25
    Tobias Björnfot rozehrává od své branky, sledujeme rychlou akci Švédska, kterou nepřesně zakončoval Elmer Söderblom.

46:20
    Kanada vypálila od modré čáry, rána však byla zblokovaná.

47:00
    Sedm minut hry je pryč, na výraznější příležitost ve třetí třetině zatím čekáme.

47:26
    Sasha Mutala se dostal do útočného pásma, následně pálil jeho spoluhráč a Jesper Wallstedt má na svém kontě další zákrok.

47:58
    Z ničeho nic se narodilo vyrovnání. Raymond přenechal puk spoluhráči, tím byl ALEXANDER HOLTZ. Jeho tvrdá a možná tak trochu nečekaná rána zapadla přesně pod horní tyčku. Nolan Maier toto zakončení nečekal, a tak měl horní část branky nekrytou. Asistence: Lucas Raymond.
    47:58 Alexander HOLTZ - 2:2

49:14
    Kanada se pokouší rychle odpovědět, ale nemůže si vypracovat výraznější šanci. Švédsko nyní dobře brání.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Nolan Maier vyklepal kotouč z rukavice, hra pokračuje dál.

50:22
    Kanada diktuje tempo hry, hráči ve žlutém se musí bránit tlaku soupeře. Braden Schneider vypálil od modré čáry nepřesně.

51:11
    Dylan Cozens vypálil přes obránce, jeho rána postrádala přesnost.

51:40
    Kanada se podle všeho nechce smířit s nerozhodným stavem, pokouší se získat vedení na svou stranu.

52:01
    Elmer Söderblom vypálil, a tak puk kryje Nolan Maier. Komerční přestávka.

52:28
    Jakob Pelletier hodně prudce narazil do mantinelu. Odchází na střídačku, kde se o něj postarají lékaři.

53:00
    Jakob Pelletier opustil střídačku a míří do útrob stadionu. Zda zasáhne do zbytku zápasu, to je otázka.

53:09
    Kanada se dostává do vedení, zužitkovala svůj velký tlak. Puk získal MATTHEW ROBERTSON, který si od mantinelu vybruslil do lepší pozice a kotouč přišpendlil pod horní tyčku. Asistence: Josh Williams a Jamieson Rees.
    53:09 Matthew ROBERTSON - 2:3

54:13
    Kanada se dostala do vedení a nyní je to Švédsko, kdo se snaží vyrovnat.

54:40
    Alexander Lundqvist rozehrává ze svého obranného pásma, Samuel Poulin dobře napadal a vybojoval kotouč.

55:08
    Vyloučení v týmu Kanada (Michael Vukojevic – 2 min., sekání). Lucas Raymond se dostal do brejku, a tak kanadský obránce musel faulovat.

55:30
    Švédsko rozehrává od své branky, nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma. Kanadská obrana musí být pozorná.

55:44
    Přesilovka proměněná, je vyrovnáno. Tobias Björnfot vypálil od modré čáry a kotouč před brankou nechytatelně tečoval ELMER SÖDERBLOM. Asistence: Tobias Björnfot a Alexander Holtz.
    55:44 Elmer SÖDERBLOM - 3:3

56:31
    Jesper Wallstedt vytáhl proti střele od modré čáry parádní zákrok. Ukázkový semafor.

56:31
    Vyloučení v týmu Švédsko (Philip Broberg – 2 min., krosček).

56:50
    Kanada hraje přesilovou hru, probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:34
    Kanada jde díky úspěšné přesilovce do vedení. Bowen Byram vypálil od modré čáry a jeho pokus před brankou výborně tečoval obranou zcela nepokrytý KIRBY DACH. Asistence: Bowen Byram a Alexis Lafreniere.
    57:34 Kirby DACH - 3:4

58:34
    Oddechový čas pro Švédsko.

58:34
    Vyloučení v týmu Kanada (Jamieson Rees – 2 min., držení).

58:42
    Švédsko hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetině.

59:10
    Justin Barron vyhazuje přes všechny čáry, hráči ve žlutém musí rozehrávat z obrany.

59:25
    Ryan Suzuki zkoušel přes celé kluziště trefit prázdnou branku, ale neuspěl.

59:50
    Hra je ve středním pásmu.

Švédsko dokázalo v první třetině proměnit přesilovou hru, díky čemuž se dostalo do vedení. trefil se Lucas Raymond. Poměrně rychle dokázala Kanada vyrovnat, do dobré akci Korczaka zakončoval přesnou střelou obranou zapomenutý Josh Williams. 1:1

Švédsko vstoupilo dobře do druhé třetině, vynutilo si několik faulů soupeře, a tak hrálo celkem tři přesilové hry. Proměnit nedokázalo ani jedno, navíc si mnoho šancí nevypracovalo. Kanada se v polovině zápasu dostala do vedení, když odraženou střelu poslal do branky Alexis Lafreniere. Ten měl pak i další šance, ale ty neproměnil. Kanada vedla 2:1.

Ve třetí třetině dokázalo Švédsko vyrovnat na 2:2, pod horní tyčku poslal puk Alexander Holtz. Vedení si dokázala Kanada vzít zpět, trefil se Matthew Robertson. Přetahovaná pokračovala dál. V přesilovce vyrovnal švédský Elmer Söderblom. Rozhodnutí zápasu přišlo v čase 57:34, kdy, také v přesilovce, výborně tečoval puk Kirby Dach. Kanada vyhrává tento dramatický zápas 4:3. (05:31:20)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Raymond (Holtz, Söderblom), 48. Holtz (Raymond), 56. Söderblom (Björnfot, Holtz) – 15. Williams (Suzuki, Korczak), 33. Lafreniere (Cozens, Barron), 54. Robertson (Williams, Rees), 58. Dach (Byram, Lafreniere)

Švédsko: Wallstedt (Alnefelt) – Hedström, Broberg, Björnfot, Lyckåsen, Johansson, Sjöberg, Lundqvist, Söderström – Andersson, Raymond, Henriksson – Holtz, Söderblom, Bjerselius – Grewe, Åström, Grönhagen – Wahlgren, Costmar, Wahlgren.
    Kanada: Maier (Gauthier) – Byram, Korczak, Vukojevic, Barron, Robertson, Schneider, Guenette – Lafreniere, Krebs, Dach – Rees, Suzuki, Williams – Pelletier, Cozens, Mutala – Poulin, Parent, Clarke – Holloway.