Vel. Meziříčí – Frýdek-Místek 2:2 (kon.) | Kroměříž – Uh. Brod 3:1 (kon.) | Zlínsko – Hodonín 1:0 (kon.)
FC Velké Meziříčí
2:2 (1:0)
FK Frýdek-Místek
Pátek 10.08.2018, 17:00 • Fotbalový stadion U Tržiště, Velké Meziříčí • Moravskoslezská fotbalová liga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ve 2. kole MSFL se proti sobě utkají týmy FC Velké Meziříčí a MFK Frýdek-Místek. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Utkání se bude hrát na Fotbalovém stadion U Tržiště. Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Lukáš Machač a jeho asistenti Jaroslav Jahoda a Zdeněk Petr.

FC Velké Meziříčí:

Velké Meziříčí se po prvním kole nachází na třetím místě se třemi body a skóre 3:1. V posledním a zároveň prvním zápase zavítalo na půdu Rýmařova. Už v 5. minutě poslal hosty do vedení Simr. Ve 35. minutě ovšem srovnal Kolísek, ale těsně před přestávkou vrátil vedení na stranu hostů Mucha. Poté padla branka až v 87. minutě, kterou vstřelili hosté, konkrétně Demeter. Velké Meziříčí tak zvládlo úvodní zápas MSFL a vyhrálo 3:1.

MFK Frýdek-Místek:

Frýdek-Místek se aktuálně nachází na osmém místě se třemi body a skóre 1:0. V prvním utkání se v domácím prostředí na Stovkách utkal s ambiciózní Kroměříži. Už v 8. minutě šla Lipina do vedení, když Jan Hruška skvělým pasem vyslal Patrika Strnada a ten dloubáčkem překonal brankáře. Poté už to ale byli hosté, kdo mohl dvakrát srovnat stav zápasu před odchodem do šaten po první půli. Ve druhém dějství tomu nebylo jinak, ale i když Kroměříž vyhrála 7:2 na střely, tak úvodní zápas prohrála 0:1.
    Sestava Frýdku-Místku graficky.

FC Velké Meziříčí: Kruba – Šimáček (C), Puža, Dolejš, Šuta, Mezlík, Simr, Smejkal, Komínek, Mucha, Matulka
    Náhradníci: Pokorný – Bouček, Krejčí, Polanský, Dufek

MFK Frýdek-Místek: Mrozek – Švrček, Bialek, Literák (C), Farský, Vokoun, Smékal, Strnad, Mrkvička, Hruška, Varadi
    Náhradníci: Majer – Ciesarík, Blahuta, Velička, Kutáč

Rozhodčí: Lukáš Machač – Jaroslav Jahoda, Zdeněk Petr.

1

2
    Domácí se snažili projít po pravé straně, ovšem skvěle zasáhl frýdecko-místecký obránce.

3
    Útok Velkého Meziříčí skončil jen míčem za brankou Mrozka, který následně poslal odkop od své svatyně na polovinu domácích.

4
    Ovšem zatím je to hlavně domácí mužstvo, které je u míče a opět se tlačí dopředu.

6
    Velmi dobrý centr vyslal domácí hráč, ovšem ten odhlavičkoval do zámezí obránce Frýdku-Místku a následuje rohový kop.

7
    Velké Meziříčí je zatím jasně lepším týmem, ovšem zakončení po následném centru do vápna šlo pouze nad svatyní Mrozka.

8
    Michal Švrček byl zfaulován uprostřed hrací plochy a rozhodčí foukl do píšťalky.

9
    Posléze se ovšem Adam Varadi nachytal v ofsajdové pasti a u míče tak je opět Velké Meziříčí.

10
    Frýdek-Místek sice získal přímý kop, ovšem následný pokus letěl vysoce nad svatyní Velkého Meziříčí.

12
    Poslední minuty patří hostům a málem šli Frýdecko-místečtí do vedení! Ovšem po centru ze standardky z pravé strany zakončil Petr Literák těsně vedle levé tyče!
    12. Petr Literák zakončil těsně vedle levé tyče.

14
    Frýdek-Místek se na rozdíl od úvodních minut dostává dopředu, ale tentokrát Velké Meziříčí vybojovalo autové vhazování na své polovině.

16
    Posléze se domácí dostali dopředu, ovšem centr se Matulkovi z pravé strany nepovedl.

17
    Adam Varadi nyní dojel hráče po odehrání, ale rozhodčí nechal hru plynout dál.

18
    Přihrávka středem hrací plochy se domácímu hráči nepovedla a dopředu tak mohla jít Lipina, ovšem míč na Varadiho byl dlouhý a skončil v moci brankáře Kruby.

20
    Opět to byl Varadi, který se dopustil faulu ve středu hrací plochy a diváci chtějí za protesty vidět žlutou kartu, ovšem ta nepřichází.

21
    Velké Meziříčí se ocitlo v ofsajdové pasti a Mrozek bude odkopávat míč ze svého vápna.

22
    Jan Hruška se ovšem následně provinil faulem ve středu hrací plochy.

23
    A posléze to byl opět Jan Hruška, který zezadu poslal protihráče k zemi.

24
    Nyní hosté získali přímý kop z velmi dobré pozice a uvidíme kam to střelí Patrik Strnad.

25
    A byla z toho velmi povedená střela Patrika Strnada, ovšem u své pravé tyče byl včas Rostislav Kruba!
    25. Střelu Patrika Strnada z přímého kopu vyrazil brankář Kruba.

26
    Následně se sice dopředu dostalo Velké Meziříčí, ale následně přišla nepřesná přihrávka a dopředu se tak vydal Michal Švrček, který získal autové vhazování na polovině soupeře.

27
    Opět se hosté provinili faulem na polovině hrací plochy.

28
    Velké Meziříčí nyní získalo rohový kop, který následně rozehrálo nakrátko a poté přiletěl velmi dobrý centr do vápna, ovšem žádný hráč domácích se nedostal do zakončení.

29
    Nákop domácích skončil jen u brankáře Mrozka.

30
    Půl hodina hry je minulostí a branky jsme se zatím nedočkali. Jak se předpokládalo tak hra je velmi vyrovnaná. Oba dva týmy se dostali do šancí, ovšem přesnost v zakončení je zatím problém.

32
    Nyní to můžou napravit domácí, kteří získali rohový kop z pravé strany.

33
    Ovšem centr z rohu vyhlavičkoval hned první hráč Frýdku-Místku, ale u míče jsou stále domácí.

33
    Domácí málem otevřeli skóre utkání, když přišla střela z chumlu hráčů uvnitř vápna, ale Richard Mrozek předvedl skvělý reflexivní zákrok!

35
    Poté Velké Meziříčí získalo další rohový kop, ale následná střela šla opět vedle frýdecko-místecké brány.

36
    Poslední minuty patří jasně domácím, kteří posílají centr za centrem do vápna.

37
    Byla nařízena penalta pro Velké Meziříčí. Po centru do vápna nechytil míč do rukou Mrozek a následně přišel faul ze strany frýdecko-místeckého hráče.
    37. Penaltový nedovolený zákrok Frýdku-Místku.

37
    Varadi dostal pravděpodobně ze protesty vůči rozhodčímu žlutou kartu.

38
    Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Domácí otevírají skóre utkání a vedou 1:0! K pokutovému kopu se postavil PETR DOLEJŠ, který svou střelu umístil do pravé části branky, zatímco Mrozek šel na druhou stranu!
    38. Petr DOLEJŠ - 1:0

39
    Hosté získali autové vhazování na své polovině hrací plochy a musí dotahovat jednobrankovou ztrátu.

40
    Velké Meziříčí se nastěhovalo na polovinu soupeře a poté přišel centr, který ale skončil jen v zámezí za bránou Frýdku-Místku.

42
    Nyní dostal hostující hráč nějakou ránu do nohu uvnitř vápna soupeře, ale po ošetření lékaře bude moct pokračovat.

43
    Frýdek-Místek je poslední minuty u míče, ale nemůže se dostat do žádného zakončení.

44
    Následně ovšem hosté ztratili míč a dopředu se tak dostalo Velké Meziříčí.

45
    Skvělé sólíčko předvedl domácí hráč a následně poslal velmi precizní míč do vápna, ale na něj útočník Velkého Meziříčí nedosáhl.

45

První poločas je u konce a Velké Meziříčí zatím vede v domácím prostředí 1:0. Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ovšem byl to hostující kapitán Petr Literák, který se dostal do zakončení, ale minul levou tyč. Ve 25. minutě vypálil z přímého kopu Patrik Strnad, ale Kruba jeho pokus vyrazil. Ke konci první půle bylo Velké Meziříčí jasně lepším týmem a vyvinuli obrovský tlak, po kterém přišel faul uvnitř vápna a s následnou penaltou ve 38. minutě si poradil Petr Dolejš.
    Frýdek-Místek po první půli prohrává 0:1.

Druhý poločas začne přibližně v 18:00.

46

47
    Hosté ztratili míč ve středu hrací plochy, ale následný nákop Velkého Meziříčí skončil bez úspěchu.

48
    Domácí nyní získali rohový kop z pravé strany.

49
    Ovšem centr z něj odhlavičkoval do bezpečí frýdecko-místecký obránce Švrček.

Dnešní utkání sleduje 441 diváků.

50
    Centr se domácímu stoperovi vůbec nepovedl a následně se pokoušel projít dopředu Radek Smékal, který byl ovšem zfaulován a Frýdek-Místek tak získal standardní situaci, kterou bude zahrávat Vojtěch Vokoun.

51
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Centr z volného kopu Vojtěcha Vokouna byl naprosto fantastický a skončil přesně na hlavě DANIELA BIALKA, který uvnitř vápna zakončil do domácí sítě. Asistence: Vokoun.
    51. Daniel BIALEK - 1:1
    Daniel Bialek srovnal stav utkání na 1:1.

52
    Hostující hráč vybojoval pro svůj tým autové vhazování.

53
    Po vstřelené brance oživli i fanoušci Frýdku-Místku, které nyní šlo na malou chvíli slyšet.

54
    Domácí ztratili míč a následuje tak odkop od brány Mrozka.

55
    Domácí hráč se nyní provinil faulem při zakončení a u míče tak bude Frýdek-Místek.

56
    Málem šlo Velké Meziříčí opět do vedení, ovšem zakončení uvnitř vápna skončilo pouze nad bránou Mrozka.
    56. Šance domácích zůstala neproměněná.

56
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Vokoun, přichází Velička.

58
    Nyní se ve Velkém Meziříčí velmi silně rozpršelo a to na kvalitě hry rozhodně nepřidá.

59
    Hosté se sice dostali s míčem do vápna, ale poté přišla nepřesná přihrávka a následuje odkop od brány Kruby.

60
    Frýdek-Místek opět získal volný kop, ale tentokrát centr odhlavičkoval domácí hráč do zámezí a následuje rohový kop pro hosty.

61
    Ale rohový kop nic vážného nepřinesl a míč skončil pouze v moci Rostislava Kruby.

62
    Hra je po vyrovnávací brance velmi vyrovnaná a hraje se převážně ve středu hřiště.

63
    Poté se domácí pokusili o nákop, ale ten byl hodně nepovedený a skončil jen u gólmana Richarda Mrozka.

64
    Frýdecko-místecký hráč se pokusil o střelu, ale ta šla jen vedle levé tyče Krubovy brány.

65
    Následně Velké Meziříčí získalo volný kop po faulu soupeře a tohle je velmi dobrá standardní situace pro domácí.

66
    Ovšem následný centr vyhlavičkoval hostující hráč a poté skončil míč z nohy hráče Velkého Meziříčí v zámezí za bránou. Richard Mrozek tak má odkop od své svatyně.

67
    Velké Meziříčí získalo další volný kop, po jehož centru se domácí hráč dostal do zakončení, ale to šlo jen vedle brány Frýdku-Místku.

69
    Domácí fanoušci se nyní dožadovali odpískání penalty, ale bude z toho volný kop pro Velké Meziříčí. Hostující hráč Petr Literák ještě dostal žlutou kartu.

70
    Následně to ovšem vzal domácí hráč na sebe a vypálil, ale jeho rána skončila jen vedle frýdecko-místecké brány.

72
    Hosté se při útočné snaze dopustili faulu.

73
    Patrik Strnad se nyní provinil faulem a Velké Meziříčí je poslední minuty opět lepším týmem na trávníku.

75
    Bohdan Velička se dopustil faulu na polovině soupeře a obdržel žlutou kartu.

76
    Domácí se nyní velmi rozčilují, jelikož chtěli odpískat faul na levé straně, ale rozhodčí zůstává v klidu.

77
    Richard Mrozek nyní musel vyjít rychle z brány, aby byl u míče dřív, než domácí útočník.

78
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Mrkvička, přichází Kutáč.

79
    Hosté se provinili dalším nedovoleným zákrokem ve středu hrací plochy a tlak Velkého Meziříčí se opět zvedá.

80
    Poté ale přišla velká chyba domácích a do rychlého protiútoku se dostal Frýdek-Místek, ovšem následná střela byla zblokována a následuje rohový kop z pravé strany.

80
    Hosté otáčejí skóre a dále potvrzují velmi dobré standardní situace! Na centr z rohového kopu si skvěle naskočil ADAM VARADI, který hlavou poslal míč na zadní tyč!
    80. Adam VARADI - 1:2
    Adam Varadi poslal Frýdek-Místek deset minut před koncem do vedení.

81
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Matulka, přichází Bouček.

82
    Patrik Mucha nyní obdržel žlutou kartu za svůj faul a u míče bude Frýdek-Místek.

83
    Domácí hráč zkoušel překvapit Mrozka střelou z velké dálky, ale frýdecko-místecký brankář se stihl vrátit a chytil míč do rukou.

84
    Adam Varadi se nyní provinil faulem.

84
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Mezlík, přichází Polanský.
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Puža, přichází Krejčí.

86
    Další faul ze strany hostů, konkrétně Hrušky, který obdržel žlutou kartu a budeme svědky ještě velmi dramatického závěru utkání.

87
    Velké Meziříčí sice získalo dva rohové kopy, ovšem ani jednou se nedostali ke střele na bránu, nýbrž vedle svatyně Mrozka.

88
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Strnad, přichází Ciesarík.

89
    Nákop domácích skončil jen u obrany Frýdku-Místku, ale posléze přišel faul ze strany hostů a Velké Meziříčí tak má další volný kop.

90
    Velké Meziříčí srovnává v poslední minutě na 2:2! Po centru z volného kopu se dostal do zakončení hlavou DAVID KOMÍNEK a umístil ji přesně k levé tyči.
    90. David KOMÍNEK - 2:2

90

Je konec. Po velkém drama ke konci utkání se nakonec zrodila remíza 2:2. Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ovšem byl to hostující kapitán Petr Literák, který se dostal do zakončení, ale minul levou tyč. Ve 25. minutě vypálil z přímého kopu Patrik Strnad, ale Kruba jeho pokus vyrazil. Ke konci první půle bylo Velké Meziříčí jasně lepším týmem a vyvinuli obrovský tlak, po kterém přišel faul uvnitř vápna a s následnou penaltou ve 38. minutě si poradil Petr Dolejš. V 51. minutě ovšem poslal Vokoun skvělý centr, po kterém se prosadil Daniel Bialek. Deset minut před koncem si Adam Varadi naskočil na rohový kop a míč umístil na zadní tyč a poslal tak Frýdek-Místek do vedení. Ovšem v poslední minutě získalo Velké Meziříčí volný kop z pravé strany, po kterém se hlavou prosadil Komínek.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:51:00)

Michal Raška

Branky: 38. Dolejš (pen.), 90. Komínek – 51. Bialek, 80. Varadi

Karty:   82. Mucha (VEM) – 37. Varadi (FRM), 69. Literák (FRM), 75. Velička (FRM), 86. Hruška (FRM)

FC Velké Meziříčí: Kruba – Šimáček (C), Puža (84. Krejčí), Dolejš, Šuta, Mezlík (84. Polanský), Simr, Smejkal, Komínek, Mucha, Matulka (81. Bouček)

FK Frýdek-Místek: Mrozek – Švrček, Bialek, Literák (C), Farský, Vokoun (56. Velička), Smékal, Strnad (88. Ciesarík), Mrkvička (78. Kutáč), Hruška, Varadi

Rozhodčí: Lukáš Machač – Jaroslav Jahoda, Zdeněk Petr