Dopolední program (5. den) (kon.) | Večerní program (5. den) (kon.)
konec
Dopolední program (5. den)

Pátek 10.08.2018, 10:00 • Olympijský stadion, Berlín • Mistrovství Evropy
     
    Tímto se s vámi u dopoledního programu loučím a těším se zase ve večerních hodinách. Zatím napočtenou! (14:59:46)
     
    Dopolední program je opět minulostí a české barvy nemusí být vůbec zklamané.
    V kvalifikaci ženského kladiva bohužel neuspěla Martina Hrašnová ani Kateřina Šafránková.
    Do finále tyčkařské soutěže se nepodařilo probojovat Janu Kudličkovi, který překonal 531 cm a na další výšku už mu síly nezbyly.
    Vynikající víceboj má po šesti disciplínách rozjetý Kateřina Cachová, která si vytvořila sezónní rekordy i v dálce a oštěpu a s průběžným ziskem 5506 bodů bude útočit na velmi kvalitní umístění i bodový zisk. Zatím drží šestou příčku. Lucii Vadlejch nelezneme na patnácté pozici.
    Rozběhy na 200 metrů vystavily stopku Marcele Pírkové a Alexandře Bezekové, které osadily 15., respektive 20. pozici.
    Trojnásobné zastoupení měly naše barvy také v běhu na 1500 metrů, uspět dokázaly Simona Vrzalová a Diana Mezuliáníková. Kristiina Mäki bohužel končí.
    Jediná zástupkně v běhu na 3000 metrů překážek, Lucie Sekanová, bojovala také neúspěšně.
    Velmi kvalitní soutěž předvedl v trojskoku Tomáš Veszelka, který nakonec výkonem 16,41 metru postoupil z poslední pozice.
    V závěru proběhly rozběhy dlouhých štafet, v mužích postoupila Česká republika do finále v novém národním rekodu 3:02,52, slovenské štafetě se stejný počin podařil také a do finále půjde s časem 3:32,11.
     
    Konec dopoledního programu 5. dne.
     
    Průběžné pořadí sedmiboje po 6 disciplínách

    1. Nafissatou Thiamová (GBR) 5984 b.
    2. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 5792
    3. Carolin Schäferová (GER) 5704
    4. Anouk Vetterová (NED) 5629
    5. Ivona Dadicová (AUT) 5615
    6. Kateřina Cachová (CZE) 5506
    7. Louisa Grauvogelová (GER) 5412
    8. Verena Preinerová (AUT) 5391
    9. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 5369
    10. Xénia Krizsánová (HUN) 5367
    ...
    15. Lucia Vadlejch (SVK) 5169
     
    Konečné pořadí hodu oštěpem, sedmiboj žen

    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 57,91 (CB)
    2. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 56,31 m (NU23R)
    3. Carolin Schäferová (GER) 53,73 (PB)
    4. Anouk Vetterová (NED) 51,25
    5. Alina Šuchová (UKR) 51,20
    6. Verena Preinerová (AUT) 48,79 (SB)
    7. Lucia Vadlejch (SVK) 48,71 (PB)
    8. Grit Šadeiková (EST) 48,11 (SB)
    9. Ivona Dadicová (AUT) 47,42
    10. Esther Turpinová (FRA) 46,65 (PB)
    ...
    15. Kateřina Cachová (CZE) 44,64 (SB)
     
    7bojŽ
    Třetí série už žádný další velehod nepřinesla, končí proto dopolední část pátého dne berlínského mistrovství.
    Kateřina Cachová se ani ve třetím pokusu nezlepšila
     
    7bojŽ
    Kateřina Cachová předvedla v závěrečné sérii pokus dlouhý 42,94 metrů, který opět zlepšení nepřinesl. Bude tak brát 757 bodů.
     
    7bojŽ
    Katarina Johnsonová-Thompsonová díky slabému výkonu v oštěpu odpadá z boje o zlatou medaili, protože Belgičanka na ni jen v této disciplíně nahnala přes 300 bodů.
    Takhle se útočí na zlatou medaili v sedmiboji! Nejdelší hod historie mistrovství Evropy v podání Nafissatou Thiamové
     
    7bojŽ
    Nafissatou Thiamová předvádí možná zlatý hod celého šampionátu, kterým vytváří i rekord tohoto závodu a posílá oštěp až na hranici osmapadesáti metrů! (57,91)
     
    7bojŽ
    V úvodu závěrečné série se nachází česká vícebojařka na patnácté pozici.
    Kateřina Cachová se druhým pokusem nezlepšuje
     
    7bojŽ
    Kateřina Cachová cenné decimetry druhým pokusem nepřidává a bude doufat ve zlepšním v závěrečné sérii.
    Ruckstuhlová je jednou z nejlepších oštěpařek mezi vícebojařkami a potvrzuje to i na mistrovství Evropy
     
    7bojŽ
    Géraldine Ruckstuhlová se dokázala ještě zlepšit a 56,31 metru znamená suverénní vedení mezi oštěpařkami!
     
    7bojŽ
    Anouk Vetterová zapisuje 50,08 metru ve druhé sérii, což znamená zisk 862 bodů.
    Thiamová prokázala oštěpařské kvality a toto může být hod pro zlatou medaili!
     
    7bojŽ
    K závodnicím s pokořenou padesátimetrovou hranicí se přidává i Nafissatou Thiamová za výkon 53,55 m.
    Kateřina Cachová si prvním hodem vylepšila nejlepší letošní výkon na 44,64 m, ale osobní rekord je ještě o 2,5 m lepší, takže je tu prostor pro zlepšení

    Daniel Juráš

    Průběžné pořadí sedmiboje po 6 disciplínách
    1. Nafissatou Thiamová (GBR) 5984 b.
    2. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 5792
    3. Carolin Schäferová (GER) 5704
    4. Anouk Vetterová (NED) 5629
    5. Ivona Dadicová (AUT) 5615
    6. Kateřina Cachová (CZE) 5506
    7. Louisa Grauvogelová (GER) 5412
    8. Verena Preinerová (AUT) 5391
    9. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 5369
    10. Xénia Krizsánová (HUN) 5367
    ...
    15. Lucia Vadlejch (SVK) 5169
    Konečné pořadí hodu oštěpem, sedmiboj žen
    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 57,91 (CB)
    2. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 56,31 m (NU23R)
    3. Carolin Schäferová (GER) 53,73 (PB)
    4. Anouk Vetterová (NED) 51,25
    5. Alina Šuchová (UKR) 51,20
    6. Verena Preinerová (AUT) 48,79 (SB)
    7. Lucia Vadlejch (SVK) 48,71 (PB)
    8. Grit Šadeiková (EST) 48,11 (SB)
    9. Ivona Dadicová (AUT) 47,42
    10. Esther Turpinová (FRA) 46,65 (PB)
    ...
    15. Kateřina Cachová (CZE) 44,64 (SB)
    Postupující do finále 4 x 400 m žen
    1. Itálie 3:27,63 min (SB)
    2. Velká Británie 3:28,12
    3. Polsko 3:28,52
    4. Francie 3:28,61
    5. Belgie 3:30,62
    6. Německo 3:31,77 (SB)
    7. Rumunsko 3:31,95 (SB)
    8. Slovensko 3:32,11 (SB)
    Postupující do finále 4 x 400 m mužů
    1. Velká Británie 3:01,62 min (EL)
    2. Francie 3:01,67 (SB)
    3. Česko 3:02,52 (NR)
    4. Belgie 3:02,55
    5. Polsko 3:02,75
    6. Německo 3:03,37
    7. Itálie 3:04,08
    8. Španělsko 3:04,62 (SB)
    Postupující do finále trojskoku mužů
    1. Alexis Copello (AZE) 16,82 m
    2. Pablo Torrijos (ESP) 16,79
    3. Jean-Marc Pontvianne (FRA) 16,77
    4. Dimítrios Tsiámis (GRE) 16,69
    5. Can Özüpek (TUR) 16,66
    6. Nelson Évora (POR) 16,62
    7. Marcos Ruiz (ESP) 16,59
    8. Nathan Douglas (GBR) 16,56 (SB)
    9. Nazim Babajev (AZE) 16,54
    10. Simo Lipsanen (FIN) 16,51
    11. Harold Correa (FRA) 16,43
    12. Tomáš Veszelka (SVK) 16,41
    Postupující do finále skoku o tyči mužů
    1. Axel Chapelle (FRA) 561 cm
    1. Sondre Guttormsen (NOR) 561 (PB)
    1. Renaud Lavillenie (FRA) 561
    1. Piotr Lisek (POL) 561
    1. Pawel Wojciechowski (POL) 561
    6. Konstadínos Filippídis (GRE) 561
    6. Armand Duplantis (SWE) 561
    6. Adam Hauge (GBR) 561
    9. Arnaud Art (BEL) 561
    10. Timur Morgunov (ANA) 561
    11. Alioune Sene (FRA) 551
    11. Claudio Michel Stecchi (ITA) 551
    ...
    Jan Kudlička (CZE) 536 nepostoupil
    Postupující do finále 3 000 m překážek žen
    1. Fabienne Schlumpfová (SUI) 9:32,32 min (SB)
    2. Luiza Gegaová (ALB) 9:33,11
    3. Gesa-Felicitas Krauseová (GER) 9:33,51 (SB)
    4. Rosie Clarkeová (GBR) 9:33,78
    5. Isabel Mattuzziová (ITA) 9:34,02 (PB)
    6. Karoline Bjerkeli Grøvdalová (NOR) 9:34,23
    7. Maruša Mišmašová (SLO) 9:34,28 (NR)
    8. Anna Emilie Møllerová (DEN) 9:34,46 (SB)
    9. Ophélie Claudeová-Boxbergerová (FRA) 9:34,50
    10. Elena Burkardová (GER) 9:34,63
    11. Irene Sánchezová (ESP) 9:34,69 (PB)
    12. Adva Cohenová (ISR) 9:36,13 (NR)
    13. Emma Oudiouová (FRA) 9:36,15 (PB)
    14. Natalija Strebkovová (UKR) 9:37,28 (PB)
    15. Viktória Gyürkésová (HUN) 9:38,56
    ...
    Lucie Sekanová (CZE) 9:50,38 (SB) nepostoupila
    Postupující do finále 1 500 m žen
    1. Sofia Ennaouiová (POL) 4:08,60 min
    2. Laura Weightmanová (GBR) 4:08,74
    3. Marta Pérezová (ESP) 4:08,85
    4. Hanna Hermanssonová (SWE) 4:08,98 (PB)
    5. Simona Vrzalová (CZE) 4:09,11
    6. Laura Muirová (GBR) 4:09,12
    7. Darja Barysevičová (BLR) 4:09,32
    8. Ciara Mageeanová (IRE) 4:09,35
    9. Marta Penová (POR) 4:09,40
    10. Diana Mezuliáníková (CZE) 4:09,98
    11. Angelika Cichocká (POL) 4:10,04 (SB)
    12. Esther Guerrerová (ESP) 4:10,14
    ...
    Kristiina Mäki (CZE) 4:10,35 (SB) nepostoupila
    Průběžné pořadí sedmiboje po 5 disciplínách
    1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 5083 b.
    2. Nafissatou Thiamová (BEL) 4970
    3. Ivona Dadicová (AUT) 4805
    4. Carolin Schäferová (GER) 4772
    5. Kateřina Cachová (CZE) 4749
    6. Anouk Vetterová (NED) 4745
    7. Louisa Grauvogelová (GER) 4681
    8. Xénia Krizsánová (HUN) 4595
    9. Verena Preinerová (AUT) 4554
    10. Hanne Maudensová (BEL) 4537
    ...
    20. Lucia Vadlejch (SVK) 4334
    Konečné pořadí skoku dalekého, sedmiboj žen
    1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 668 cm
    2. Nafissatou Thiamová (BEL) 660
    3. Hanne Maudensová (BEL) 642
    4. Kateřina Cachová (CZE) 636 (=SB)
    5. Ivona Dadicová (AUT) 635 (SB)
    6. Anouk Vetterová (NED) 630 (SB)
    7. Carolin Schäferová (GER) 624 (SB)
    8. Xénia Krizsánová (HUN) 624 (SB)
    9. Lucia Vadlejch (SVK) 620
    10. Darina Slobodová (UKR) 617
    Postupující do finále hodu kladivem žen
    1. Anita Wlodarczyková (POL) 75,10 m
    2. Hanna Skydanová (AZE) 74,02 (SB)
    3. Alexandra Tavernierová (FRA) 72,88
    4. Hanna Malyšiková (BLR) 72,39
    5. Joanna Fiodorowová (POL) 71,46
    6. Malwina Kopronová (POL) 71,14
    7. Sofija Palkinová (ANA) 69,74
    8. Réka Gyurátzová (HUN) 69,45
    9. Irina Klimecová (UKR) 69,44
    10. Zalina Petrivská (MDA) 69,17
    11. Sophie Hitchonová (GBR) 68,69
    12. Kathrin Klaasová (GER) 68,64
    ...
    Martina Hrašnová (SVK) 66,37
    Kateřina Šafránková (CZE) 64,85 nepostoupily


    Postupující do semifinále 200 m žen
    1. Laura Müllerová (GER) 23,06 s (SB)
    2. Kriscina Cimanouská (BLR) 23,07 (NU23R)
    3. Anna Kielbasinská (POL) 23,20
    4. Gloria Hooperová (ITA) 23,28
    5. Phil Healyová (IRE) 23,34
    6. Sindija Bukšaová (LAT) 23,36
    7. Rebekka Haaseová (GER) 23,44
    8. Inna Eftimovová (BUL) 23,56
    9. Manon Depuydtová (BEL) 23,59
    10. Loréne Dorcas Bazolová (POR) 23,60
    11. Irene Siragusaová (ITA) 23,60
    12. Martyna Kotwilaová (POL) 23,62
    ...
    Marcela Pírková (CZE) 23,72 nepostoupila
    ČASOVÝ POŘAD
    10:00 - hod kladivem žen, kvalifikace
    10:30 - skok o tyči mužů, kvalifikace
    10:50 - sedmiboj žen, skok daleký
    11:25 - 200m žen, kvalifikace
    12:00 - 1500m žen, kvalifikace
    12:25 - 3000m steeplechase žen, kvalifikace
    12:40 - trojskok mužů, kvalifikace
    12:50 - sedmiboj žen, hod oštěpem
    13:05 - 4x400m mužů, kvalifikace
    13:40 - 4x400m žen, kvalifikace