Coppejans – Veselý 1:2 (kon.) | Sousa – Veselý 0:1; 5:2; 0-0 (skreč)
Jiří Veselý
Jiří Veselý (2)
2
7 1 7
Pátek 10.08.2018, 14:20 • Centrální kurt, TC Großhesselohe (GER) • Challenger Pullach (antuka) • Osmifinále

Jiří Veselý tedy v bavorském Pullachu po vydřeném vítězství postupuje do čtvrtfinále, když jeho výkon byl včera i dnes jako na houpačce a rozdíl více než 200 míst v žebříčku znát nebyl. Belgičan dokonce získal v celém zápase o šest fiftýnů více, což mu je samozřejmě málo platné.
    V první sadě prohrával český reprezentant už 2:5, odvracel šest setbolů, avšak dokázal se vzchopit k velkolepému obratu. Druhý set byl přerušen pro déšť už po jednom gemu a dnešní dohrávka Veselému hrubě nevyšla. Po hromadě chyb ztratil set 1:6 a ve stejném duchu začal i rozhodující sadu, v níž šel soupeř do vedení 2:1 s výhodou podání.
    Tehdy odstartoval Veselý druhý velký rozmach, čtyřmi gemy v řadě otočil na 5:2, nedokázal však zápas dopodávat, zahodil dva mečboly a houževnatý Coppejans si vynutil zkrácenou hru. V té už vládl český tenista, kterého ještě dnes ve čtvrtfinále čeká Portugalec Pedro Sousa. (15:55:10)

Konec zápasu

6:7
    Čtvrtý mečbol je proměněn! Coppejans trefuje po čáře koridor pro čtyřhru a po tuhém dvoudenním boji nakonec podléhá.

4-6
    Belgičan skvělým celoplošným tenisem propálil obranu českého favorita.

3-6
    Veselému sedlo podání, přímý bod mu zajistil rovnou tři mečboly!

3-5
    Veselý nakonec soupeře udolal, tomu po řadě dobrých obranných míčů vyletěl tenisák do sítě.

3-4
    Tenista z konce třetí stovky žebříčku sehrál skvělou výměnu, zakončenou nabíhaným volejem do protipohybu.

2-4
    Kimmer Coppejans soupeře rozběhal a vypálil nechytatelný winner. Hráči si mění strany za stavu 4:2 pro Čecha.

1-4
    I další return letí přes čáru.

1-3
    Přímý bod českého daviscupového reprezentanta.

1-2
    Dlouhou výměnu utnul bekhend rozpohybovaného Veselého do sítě.

0-2
    Coppejans se po podání hrubě vyhazuje z kříže.

0-1
    Jiří Veselý vstupuje do zkrácené hry lépe, jeho útok ven z kurtu nedokázal protihráč vybrat.

6:6
    Dva přímé body v řadě, Coppejans přežil dva mečboly a o vítězi dnešního zápasu rozhodne tie-break.

A-40
    Přímý bod z podání.

40-40
    I tentokrát však Belgičan přežil. Iniciativu ve výměně potvrdil náběhem na síť a vítěznou polosmečí.

40-A
    V akci opět hlavní rozhodčí, která potvrzuje milimetrový aut Kimmera Coppejanse.