Newcastle – Tottenham 1:2 (kon.) | Bournemouth – Cardiff 2:0 (kon.) | Fulham – Crystal Palace 0:2 (kon.)
Huddersfield Town – Chelsea 0:3 (kon.) | Watford – Brighton 2:0 (kon.) | Wolverhampton – Everton 2:2 (kon.)
AFC Bournemouth
2:0 (1:0)
Cardiff City FC
Sobota 11.08.2018, 16:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 1. kolo

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:9. (17:54:42)

Je konec! Bournemouth nakonec potvrdil roli favorita tohoto zápasu, nováčka Premier League dokázal porazit 2:0. Dnešní utkání se neslo v hodně bojovném duchu, oba celky se do šancí moc často nedostávaly. Cardiff se sice ve druhém poločase herně zvedl, avšak jedinou gólovku zastavil skvělým zákrokem Begović. Definitivní zlom udělal v nastaveném čase Wilson, který tak rozhodl o tom, že tři body poputují na konto Bournemouthu.

90+5

90+4
    Zdá se, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto. Do konce nezbývá už moc času, Cardiffu se nedaří dostat na útočnou polovinu.

90+4
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Lys Mousset.

90+3
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Adam Smith, přichází Jermain Defoe.

90+2
    Nyní to s welšským celkem nevypadá vůbec dobře. V nastaveném čase prohrává o dvě branky, jakýkoliv zisk bodů je v nedohlednu.
    90+1. Callum WILSON - 2:0

90+1
    Bournemouth právě vstřelil branku!
    Domácí se prosazují podruhé, Cardiff to bude mít hodně složité! Velký kus práce udělal Francis, který se prodral kolem méně důrazného Murphyho. Domácí hráč se poté dostal do šestnáctky, kde oslovil lépe postaveného CALLUMA WILSONA, jehož placírka byla náramně přesná.

90+1
    King to udělal hodně zkušeně, neboť si potáhl míč k rohovému praporku, kde vybojoval rohový kop.

90
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

89
    Nakonec se jednalo o domácího obránce Cooka, který se ale zdá být v pořádku. Mezitím proběhla krátká přestávka na doplnění tekutin.

88
    Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Bobby Reid, přichází Gary Madine.

88
    K rozehrávce volného kopu se postavil Ralls, který hledal urostlého Morrisona. Druhý jmenovaný se k hlavičce sice dostal, naloženo ale dostal jeden z domácích, který se momentálně nachází na zemi.

87
    Nyní to u postranní čáry zvládl Daniels, který za sebe nepustil rychlonohého Peltiera. Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl Gosling.

84
    Z druhé vlny se do kulatého nesmyslu se opřel Gosling, jehož rána byla propagační. Etheridge nemusel zasahovat, naopak bude vykopávat.

83
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Nováček soutěže stále marně usiluje o vyrovnávací branky, do konce nezbývá už moc času.

82
    Standardní situace Bournemouthu přinesla další zakončení. Tentokráte se o jemné prodloužení míče postaral Cook, který ale zamířil do rukavic brankáře.