Dopolední program (6. den) (kon.) | Večerní program (6. den) (kon.)
konec
Dopolední program (6. den)

Sobota 11.08.2018, 10:55 • Olympijský stadion, Berlín • Mistrovství Evropy
     
    Z první části dnešního programu je to vše, u disciplín na stadionu se uvidíme opět večer. Startujeme ve dvacet hodin. Zatím napočtenou! (12:36:09)
     
    Dopolední program, ve kterém byly k vidění pouze dva chodecké závody, je u konce a čeští fanoušci mohou mít obrovskou radost!
    Stříbrnou medaili totiž vybojovala po výborně zvládnutém závodě Anežka Drahotová v čase 1:27:03. Nestačila pouze na Márii Pérezovou, jež vytvořila nový rekord šampionátu výkonem 1:26:36.
    Mužskou část opanoval španělský chodecký šampion Alvaro Martin před svým reprezentačním kolegou Diego Carrerou Garcíem. V dramatickém souboji o bronz uspěl Vasilij Mizinov.
     
    Konec dopoledního programu 6. dne.
     
    Konečné pořadí 20 km chůze žen

    1. Mária Pérezová (ESP) 1:26:36 hod (CR)
    2. Anežka Drahotová (CZE) 1:27:03 (SB)
    3. Antonella Palmisanová (ITA) 1:27:30 (SB)
    4. Brigita Virbalyteová-Dimšieneová (LTU) 1:27:59 (NR)
    5. Živile Vaiciukevičiuteová (LTU) 1:28:07 (NU23R)
    6. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 1:28:15 (PB)
    7. Inna Kašinová (UKR) 1:29:16
    8. Ana Cabecinhaová (POR) 1:29:49
    9. Valentina Traplettiová (ITA) 1:29:57 (PB)
    10. Nadija Borovská (UKR) 1:30:38
     
    Konečné pořadí 20 km chůze mužů

    1. Alvaro Martin (ESP) 1:20:42 hod (SB)
    2. Diego García Carrera (ESP) 1:20:48
    3. Vasilij Mizinov (ANA) 1:20:50
    4. Massimo Stano (ITA) 1:20:51 (PB)
    5. Nils Brembach (GER) 1:21:25 (SB)
    6. Ángel Miguel López (ESP) 1:21:27
    7. Tom Bosworth (GBR) 1:21:31
    8. Hagen Pohle (GER) 1:21:35 (SB)
    9. Kevin Campion (FRA) 1:21:52 (SB)
    10. Alex Wright (IRE) 1:22:18 (SB)
    ...
    22. Miroslav Úradník (SVK) 1:25:44
     
    cíl
    Na předposlední pozici přichází do cíle i slovenský zástupce Miroslav Úradník.
     
    cíl
    Eleonora Giorgiová nakonec závod naprosto nezvládla a byla diskvalifikávána za tři prohřešky proti pravidlům.
     
    cíl
    Třetí končí v cíli Antonella Palmisanová, poslední členka úniku. Její čas se zastavil na 1:27,30.
    Spokojená Anežka Drahotová vylepšuje o jedno místo výsledek z posledního ME a bere stříbro!
     
    cíl
    V cíli už je také Anežka Drahotová, která získává pro českou výpravu stříbrnou medaili za výborný výkon 1:27,03!
     
    cíl
    Její vítězný čas 1:26,36 je také rekordem šampionátu.
    Mária Pérezová je novou mistryní Evropy
     
    cíl
    Mária Pérezová vchází do cílové rovinky a může se radovat z titulu mistryně Evropy!
    Mária Pérezová přebírá vlajku ještě před cílovou rovinkou
     
    20kmŽ
    Situace se nemění, Česká republika získá další medaili!
     
    20kmŽ
    Poměrně velký náskok má ale také Anežka Drahotová na druhém místě.
     
    20kmŽ
    Ženy jdou do posledního kilometru, na čele je Mária Pérezová, která má náskok přes dvacet vteřin!
    Martin první, Carrera druhý, Mizinov třetí, Stano už to na medaili nestihl

    Daniel Juráš

    Konečné pořadí 20 km chůze žen
    1. Mária Pérezová (ESP) 1:26:36 hod (CR)
    2. Anežka Drahotová (CZE) 1:27:03 (SB)
    3. Antonella Palmisanová (ITA) 1:27:30 (SB)
    4. Brigita Virbalyteová-Dimšieneová (LTU) 1:27:59 (NR)
    5. Živile Vaiciukevičiuteová (LTU) 1:28:07 (NU23R)
    6. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 1:28:15 (PB)
    7. Inna Kašinová (UKR) 1:29:16
    8. Ana Cabecinhaová (POR) 1:29:49
    9. Valentina Traplettiová (ITA) 1:29:57 (PB)
    10. Nadija Borovská (UKR) 1:30:38
    Konečné pořadí 20 km chůze mužů
    1. Alvaro Martin (ESP) 1:20:42 hod (SB)
    2. Diego García Carrera (ESP) 1:20:48
    3. Vasilij Mizinov (ANA) 1:20:50
    4. Massimo Stano (ITA) 1:20:51 (PB)
    5. Nils Brembach (GER) 1:21:25 (SB)
    6. Ángel Miguel López (ESP) 1:21:27
    7. Tom Bosworth (GBR) 1:21:31
    8. Hagen Pohle (GER) 1:21:35 (SB)
    9. Kevin Campion (FRA) 1:21:52 (SB)
    10. Alex Wright (IRE) 1:22:18 (SB)
    ...
    22. Miroslav Úradník (SVK) 1:25:44
    Průběžné pořadí závodu žen po 15 km
    1. Anežka Drahotová (CZE) 1:05:33 hod
    2. Antonella Palmisanová (ITA) 1:05:36
    3. Mária Pérezová (ESP) 1:05:37
    4. Živile Vaiciukevičiuteová (LTU) 1:05:56
    5. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 1:05:56

    Průběžné pořadí závodu mužů po 15 km
    1. Tim Bosworth (GBR) 1:01:15 hod
    2. Diego García Carera (ESP) 1:01:16
    3. Alvaro Martin (ESP) 1:01:16
    4. Vasilij Mizinov (ANA) 1:01:16
    5. Massimo Stano (ITA) 1:01:16
    ...
    22. Miroslav Úradník (SVK) 1:04:02
    Průběžné pořadí závodu žen po 10 km
    1. Živile Vaiciukevičiuteová (LTU) 43:59 min
    2. Anežka Drahotová (CZE) 44:07
    3. Antonella Palmisanová (ITA) 44:07
    4. Mária Pérezová (ESP) 44:07
    5. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 44:07
    Průběžné pořadí závodu mužů po 10 km
    1. Nils Brembach (GER) 41:08 min
    2. Diego García Carrera (ESP) 41:08
    3. Christopher Linke (GER) 41:08
    4. Ivan Losev (UKR) 41:08
    5. Alvaro Martin (ESP) 41:08
    ...
    23. Miroslav Úradník (SVK) 42:26
    Průběžné pořadí závodu mužů po 7 km
    1. Christopher Linke (GER) 28:52 min
    2. Alvaro Martin (ESP) 28:52
    3. Hagen Pohle (GER) 28:52
    4. Massimo Stano (ITA) 28:52
    5. Alex Wright (IRE) 28:52
    ...
    23. Miroslav Úradník (SVK) 29:36
    Průběžné pořadí závodu žen po 6 km
    1. Meryem Bekmezová (TUR) 26:34 min
    2. Nan Cabecinhaová (POR) 26,34
    3. Anežka Drahotová (CZE) 26:34
    4. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 26:34
    5. Eleonora Giorgiová (ITA) 26:34
    ČASOVÝ POŘAD
    10:55 - 20km chůze žen, finále
    10:55 - 20km chůze mužů, finále