konec
Dopolední program (6. den)
Daniel Juráš
Konečné pořadí 20 km chůze žen
1. Mária Pérezová (ESP) 1:26:36 hod (CR)
2. Anežka Drahotová (CZE) 1:27:03 (SB)
3. Antonella Palmisanová (ITA) 1:27:30 (SB)
4. Brigita Virbalyteová-Dimšieneová (LTU) 1:27:59 (NR)
5. Živile Vaiciukevičiuteová (LTU) 1:28:07 (NU23R)
6. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 1:28:15 (PB)
7. Inna Kašinová (UKR) 1:29:16
8. Ana Cabecinhaová (POR) 1:29:49
9. Valentina Traplettiová (ITA) 1:29:57 (PB)
10. Nadija Borovská (UKR) 1:30:38
Konečné pořadí 20 km chůze mužů
1. Alvaro Martin (ESP) 1:20:42 hod (SB)
2. Diego García Carrera (ESP) 1:20:48
3. Vasilij Mizinov (ANA) 1:20:50
4. Massimo Stano (ITA) 1:20:51 (PB)
5. Nils Brembach (GER) 1:21:25 (SB)
6. Ángel Miguel López (ESP) 1:21:27
7. Tom Bosworth (GBR) 1:21:31
8. Hagen Pohle (GER) 1:21:35 (SB)
9. Kevin Campion (FRA) 1:21:52 (SB)
10. Alex Wright (IRE) 1:22:18 (SB)
...
22. Miroslav Úradník (SVK) 1:25:44
Průběžné pořadí závodu žen po 15 km
1. Anežka Drahotová (CZE) 1:05:33 hod
2. Antonella Palmisanová (ITA) 1:05:36
3. Mária Pérezová (ESP) 1:05:37
4. Živile Vaiciukevičiuteová (LTU) 1:05:56
5. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 1:05:56
Průběžné pořadí závodu mužů po 15 km
1. Tim Bosworth (GBR) 1:01:15 hod
2. Diego García Carera (ESP) 1:01:16
3. Alvaro Martin (ESP) 1:01:16
4. Vasilij Mizinov (ANA) 1:01:16
5. Massimo Stano (ITA) 1:01:16
...
22. Miroslav Úradník (SVK) 1:04:02
Průběžné pořadí závodu žen po 10 km
1. Živile Vaiciukevičiuteová (LTU) 43:59 min
2. Anežka Drahotová (CZE) 44:07
3. Antonella Palmisanová (ITA) 44:07
4. Mária Pérezová (ESP) 44:07
5. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 44:07
Průběžné pořadí závodu mužů po 10 km
1. Nils Brembach (GER) 41:08 min
2. Diego García Carrera (ESP) 41:08
3. Christopher Linke (GER) 41:08
4. Ivan Losev (UKR) 41:08
5. Alvaro Martin (ESP) 41:08
...
23. Miroslav Úradník (SVK) 42:26
Průběžné pořadí závodu mužů po 7 km
1. Christopher Linke (GER) 28:52 min
2. Alvaro Martin (ESP) 28:52
3. Hagen Pohle (GER) 28:52
4. Massimo Stano (ITA) 28:52
5. Alex Wright (IRE) 28:52
...
23. Miroslav Úradník (SVK) 29:36
Průběžné pořadí závodu žen po 6 km
1. Meryem Bekmezová (TUR) 26:34 min
2. Nan Cabecinhaová (POR) 26,34
3. Anežka Drahotová (CZE) 26:34
4. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 26:34
5. Eleonora Giorgiová (ITA) 26:34
ČASOVÝ POŘAD
10:55 - 20km chůze žen, finále
10:55 - 20km chůze mužů, finále
1. Mária Pérezová (ESP) 1:26:36 hod (CR)
2. Anežka Drahotová (CZE) 1:27:03 (SB)
3. Antonella Palmisanová (ITA) 1:27:30 (SB)
4. Brigita Virbalyteová-Dimšieneová (LTU) 1:27:59 (NR)
5. Živile Vaiciukevičiuteová (LTU) 1:28:07 (NU23R)
6. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 1:28:15 (PB)
7. Inna Kašinová (UKR) 1:29:16
8. Ana Cabecinhaová (POR) 1:29:49
9. Valentina Traplettiová (ITA) 1:29:57 (PB)
10. Nadija Borovská (UKR) 1:30:38
Konečné pořadí 20 km chůze mužů
1. Alvaro Martin (ESP) 1:20:42 hod (SB)
2. Diego García Carrera (ESP) 1:20:48
3. Vasilij Mizinov (ANA) 1:20:50
4. Massimo Stano (ITA) 1:20:51 (PB)
5. Nils Brembach (GER) 1:21:25 (SB)
6. Ángel Miguel López (ESP) 1:21:27
7. Tom Bosworth (GBR) 1:21:31
8. Hagen Pohle (GER) 1:21:35 (SB)
9. Kevin Campion (FRA) 1:21:52 (SB)
10. Alex Wright (IRE) 1:22:18 (SB)
...
22. Miroslav Úradník (SVK) 1:25:44
Průběžné pořadí závodu žen po 15 km
1. Anežka Drahotová (CZE) 1:05:33 hod
2. Antonella Palmisanová (ITA) 1:05:36
3. Mária Pérezová (ESP) 1:05:37
4. Živile Vaiciukevičiuteová (LTU) 1:05:56
5. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 1:05:56
Průběžné pořadí závodu mužů po 15 km
1. Tim Bosworth (GBR) 1:01:15 hod
2. Diego García Carera (ESP) 1:01:16
3. Alvaro Martin (ESP) 1:01:16
4. Vasilij Mizinov (ANA) 1:01:16
5. Massimo Stano (ITA) 1:01:16
...
22. Miroslav Úradník (SVK) 1:04:02
Průběžné pořadí závodu žen po 10 km
1. Živile Vaiciukevičiuteová (LTU) 43:59 min
2. Anežka Drahotová (CZE) 44:07
3. Antonella Palmisanová (ITA) 44:07
4. Mária Pérezová (ESP) 44:07
5. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 44:07
Průběžné pořadí závodu mužů po 10 km
1. Nils Brembach (GER) 41:08 min
2. Diego García Carrera (ESP) 41:08
3. Christopher Linke (GER) 41:08
4. Ivan Losev (UKR) 41:08
5. Alvaro Martin (ESP) 41:08
...
23. Miroslav Úradník (SVK) 42:26
Průběžné pořadí závodu mužů po 7 km
1. Christopher Linke (GER) 28:52 min
2. Alvaro Martin (ESP) 28:52
3. Hagen Pohle (GER) 28:52
4. Massimo Stano (ITA) 28:52
5. Alex Wright (IRE) 28:52
...
23. Miroslav Úradník (SVK) 29:36
Průběžné pořadí závodu žen po 6 km
1. Meryem Bekmezová (TUR) 26:34 min
2. Nan Cabecinhaová (POR) 26,34
3. Anežka Drahotová (CZE) 26:34
4. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 26:34
5. Eleonora Giorgiová (ITA) 26:34
ČASOVÝ POŘAD
10:55 - 20km chůze žen, finále
10:55 - 20km chůze mužů, finále
Stříbrnou medaili totiž vybojovala po výborně zvládnutém závodě Anežka Drahotová v čase 1:27:03. Nestačila pouze na Márii Pérezovou, jež vytvořila nový rekord šampionátu výkonem 1:26:36.
Mužskou část opanoval španělský chodecký šampion Alvaro Martin před svým reprezentačním kolegou Diego Carrerou Garcíem. V dramatickém souboji o bronz uspěl Vasilij Mizinov.
1. Mária Pérezová (ESP) 1:26:36 hod (CR)
2. Anežka Drahotová (CZE) 1:27:03 (SB)
3. Antonella Palmisanová (ITA) 1:27:30 (SB)
4. Brigita Virbalyteová-Dimšieneová (LTU) 1:27:59 (NR)
5. Živile Vaiciukevičiuteová (LTU) 1:28:07 (NU23R)
6. Laura Garcíaová-Carová (ESP) 1:28:15 (PB)
7. Inna Kašinová (UKR) 1:29:16
8. Ana Cabecinhaová (POR) 1:29:49
9. Valentina Traplettiová (ITA) 1:29:57 (PB)
10. Nadija Borovská (UKR) 1:30:38
1. Alvaro Martin (ESP) 1:20:42 hod (SB)
2. Diego García Carrera (ESP) 1:20:48
3. Vasilij Mizinov (ANA) 1:20:50
4. Massimo Stano (ITA) 1:20:51 (PB)
5. Nils Brembach (GER) 1:21:25 (SB)
6. Ángel Miguel López (ESP) 1:21:27
7. Tom Bosworth (GBR) 1:21:31
8. Hagen Pohle (GER) 1:21:35 (SB)
9. Kevin Campion (FRA) 1:21:52 (SB)
10. Alex Wright (IRE) 1:22:18 (SB)
...
22. Miroslav Úradník (SVK) 1:25:44