Slovácko – Olomouc 3:1 (kon.) | Teplice – Sparta 0:4 (kon.)
FK Teplice
0:4 (0:4)
AC Sparta Praha
Neděle 12.08.2018, 18:00 • AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice • FORTUNA:LIGA • 4. kolo

Sparta zcela ovládla dnešní utkání v Teplicích a bodově se dotahuje na rovněž stoprocentní Slavii a Plzeň.

Skóre utkání otevřel už ve druhé minutě Josef Šural, ten se střelecky prosadil i v 17. minutě, v obou případech sparťanský kapitán využil skvělých centrů Nicolae Stancia. Třetí branku ještě do půlhodiny hry přidal povedenou střelou z dálky Martin Frýdek a první poločas čtvrtou trefou uzavřel Nicolae Stanciu.

Po změně stran už se utkání spíše dohrávalo a Sparta poprvé od května 2013 odváží z Teplic plný bodový zisk. Teplice utrpěly první letošní prohru a bez porážky tak zůstávají už jen tři giganti české fotbalové scény. (19:57:34)

90+2

90+1
    Závěrečný hvizd je vzdálen dvě nastavené minuty.

90+1
    Kanga se pokusil na levém křídle uvolnit Vatajela, ten ale nepochopil úmysl svého spoluhráče, což Kangu viditelně zklamalo.

90
    Sparťané v závěru zápasu kontrolují hru a kombinují ve středu pole.

88
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Marek Červenka.

88
    O další útočnou možnost se Tepličtí připravili sami, Shejbalovi míč při zpracování odskočil do zámezí.

86
    Sparťané se po zisku míče rozběhli do rychlého brejku ve čtyřech proti stejnému počtu domácích, Kanga ale nedokázal propasírovat svoji průnikovou přihrávku na rozběhnutého Chipcia.

85
    Po souhře s Vaněčkem se do zakončení neprobil Hora, v cestě mu stála dvojice Radaković – Costa. Sparťanská defenziva dnes pracuje bez zaváhání.

84
    Lukáš Vácha se v ligovém zápase představuje poprvé od října loňského roku a sparťanští příznivci jej vítají skandováním jeho jména.

84
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Alois Hyčka, přichází Daniel Trubač.

84
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Martin Frýdek, přichází Lukáš Vácha.

82
    Na opačné straně Vondrášek hledal před brankou Vaněčka, který byl pokryt důrazným Radakovićem a brankář Niță pak zasprintoval k rohovému praporku, aby úspěšně odehrál míč za postranní čáru a zamezil domácím v zahrávání rohového kopu.

82
    Vatajelův centr doplachtil přímo k brankáři Divišovi, ten míč snadno lapil do svých rukavic.

81
    Znovu se Kanga pokoušel o zakončení z pořádné dálky, tentokrát mu ale střela vůbec nevyšla a z více než tříceti metrů mířila daleko vedle teplické branky.

79
    Chipciu si v osobním souboji viditelně přidržel Shejbala, následně se mezi oběma hráči rozpoutala emotivní diskuze a rumunský obránce je žlutě napomenut rozhodčím Hrubešem.

78
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Benjamin Tetteh, přichází Michal Sáček.

Sparta bude zřejmě pokračovat v rozestavení 4-2-3-1 s Kangou pod hrotem a dvojicí Sáček – Frýdek za jeho zády.
    77. Kanga prověřil Diviše skákavou ranou

77
    Guélor Kanga dlouho čekal na příležitost k dalekonosné střele, dočkal se až v 77. minutě a brankář Diviš měl plné ruce práce, aby jeho štiplavý pokus zkrotil před Šuralem pod svoji kontrolu. Nutno dodat, že dobíhající Šural byl v ofsajdové pozici a nemohl by tak Diviše ohrozit.

Tomáš Kohlmann

Branky: 2. Josef Šural (Stanciu), 17. Josef Šural (Stanciu), 29. M. Frýdek (Kanga), 39. Stanciu

Karty:   25. Ljevaković (TEP), 45+1. Krob (TEP) – 34. Kanga (SPA), 48. Stanciu (SPA), 79. Chipciu (SPA)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:11. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:16.
    FK Teplice: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković (C) (75. Shejbal), Kučera – Hyčka (84. Trubač), Hora, Žitný (88. Červenka) – Vaněček.
    Náhradníci: Grigar – Hošek, Moulis, Červenka, Soungole, Trubač, Shejbal.

AC Sparta Praha: Niță – Chipciu, Kaya, Radaković, Costa – Stanciu, Kanga, M. Frýdek (84. Vácha), Plavšić (69. Vatajelu) – Josef Šural (C) – Tetteh (78. Sáček).
    Náhradníci: Heča – Štetina, Sáček, Kulhánek, Vácha, Vatajelu, V. Vukadinović.

Rozhodčí: Hrubeš – Pospíšil, Koval

Diváci: 15 131