Velká cena Rakouska - Moto3 Vítěz: M. Bezzecchi (ITA/KTM) (kon.) | Velká cena Rakouska - Moto2 Vítěz: F. Bagnaia (ITA/Kalex) (kon.) | Velká cena Rakouska - MotoGP Vítěz: J. Lorenzo (ESP/Ducati) (kon.)
Velká cena Rakouska - Moto3

Vítěz: M. Bezzecchi (ITA/KTM)

Neděle 12.08.2018, 11:00 • Red Bull Ring (Spielberg) • Silniční motocykly

Řekli v cíli:

Jorge Martín (3. místo): Je to velmi emotivní. Byl to pro mě opravdu těžký víkend a tenhle výsledek je neuvěřitelný!

Enea Bastianini (2. místo): Neměl jsem zrovna nejlepší start, ale byl to neuvěřitelný závod. Hodně jsem na to tlačil, abych se dotáhl zpět. V posledním kole jsem viděl, jak byl Arenas dlouhý a jen jsem si říkal, "Jeď, jeď, jeď! Můžeš být na pódiu!" Nakonec jsem druhý, jsem šťastný.

Marco Bezzecchi (1. místo): Byl to skvělý závod, držel jsem skvělé tempo. Tři kola před cílem mě Martín sice předjel, ale já mu to dokázal hned vrátit. Za vítězství jsem moc rád. Teď se musím soustředit, abych získal další. (11:58:58)
    Jezdci si užili oslavy na stupních vítězů
    Oslava jezdců KTM před tribunou, která je vyhrazena příznivcům rakouské značky motocyklů.

Rakouská společnost KTM slaví na domácí trati vítězství! Pro to si dojel Marco Bezzecchi, který až na moment, kdy se před něho na chvíli dostal tři kola před koncem Martín, jezdil celý závod na čele. Druhé místo pro sebe utrhl fantastickým závěrem Enea Bastianini, který vedoucí čtveřici dostihl až v posledním okruhu, a přesto ještě dokázal zaútočit. Třetí místo bere Jorge Martín, jenž zajel fantasticky jen týdne po operaci levé ruky. Jakub Kornfeil bere body za třinácté místo.

Předjetí Jorgeho Martína bylo nakonec v rámci pravidel a výsledky se tak již měnit nebudou.

Vedení závodu ještě bude řešit útok Jorgeho Martína na Jaumeho Masiu v poslední zatáčce. Masià totiž po manévru svého krajana vyjel z trati. Uvidíme tedy, zda se nebudou výsledky dodatečně měnit.

Ještě doplňme, že Jakub Kornfeil projel cílem na třináctém místě.

Konec závodu.
    Dojezd Moto3 v Rakousku

Cíl
    Marco Bezzecchi vítězí! Enea Bastianini předvedl neskutečný finiš, v závěrečné pasáži okruhu předjel Masiu a vybojoval druhé místo! Třetí končí týden po operaci ruky Jorge Martín. Jaume Masià byl manévrem Bastianiniho tak rozhozen, že se v závěru propadl až na šesté místo a zbyly mu tak jen oči pro pláč.

23
    Enea Bastianini má skvělý závěr, už je třetí a nahání Masiu!

23
    Marco Bezzecchi má nadějný náskok, druhý Jaume Masià!

23
    Nájezd do posledního kola. Do bojů o bednu by ještě mohli promluvit i Bastianini s Arenasem, kteří se hodně přitáhli!

22
    Jakub Kornfeil se zase posunul na jedenácté místo. Každý bod je samozřejmě dobrý.

22
    Dvě kola do konce. Bezzecchi, Martín, Masià, Arenas. Připomínám, že Masià ještě nikdy nestál na pódiu...
    Předjíždějící manévr Marca Bezzechiho

21
    Marco Bezzecchi se ale vrací na první místo! To je nádhera!

21
    Krásný souboj na čele! Jorge Martín se dostal před Bezzecchiho, který mu to vrátil, ale Martín se v následující zatáčce zase dostal dopředu!

20
    Jakub Kornfeil se bohužel propadl na třinácté místo. Dostali se před něho McPhee, Canet a Sasaki. Poslední Kubovo kolo bylo hodně pomalé.

20
    Enea Bastianini a Lorenzo Dalla Porta snižují ztrátu na vedoucí čtveřici! Bastianini ztrácí už jen 1,4 sekundy na čtvrtého Masiu.