Žilina – Martin 1:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 0:3 (kon.) | Plzeň – Saryarka 5:2 (kon.)
Litvínov – K. Vary 5:4 (kon.) | Třebíč – Žďár n/S 5:2 (kon.) | Kopřivnice – Opava 4:8 (2:3 po s.n.)
Jablonec n/N – Kolín 2:7 (kon.) | Kometa Brno – Znojmo 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Slovan 1:2 (1:2 po s.n.)
Poprad – Havířov 1:3 (kon.) | David Servis – Motor ČB junioři 6:1 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 2:4 (kon.)
Vsetín – Nitra 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 6:4 (kon.) | Nový Jičín – Riga 4:1 (kon.)
Prostějov – Katowice 4:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Úterý 14.08.2018, 17:00 • Ostravar Aréna • Přípravné zápasy

Pro tento večer je to ode mne z Ostravar Arény vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek úterního večera. (19:18:33)

Derby ovládl vícemistr Oceláři Třinec poměrem 3:0, když se ve třetím dějství, tentokrát v šesté minutě třetí třetiny trefil Robert Bukarts.
    Obrat Petera Hamerlíka o první čisté konto nedokázal v přesilovce Rostislav Olesz, který výborně brankáři clonil. A přestože Ridera střílela na třineckou bránu z každé možné pozice, gólové radosti se nedočkala.
    V přípravě Vítkovice prohrály podruhé a poprvé nevstřelily ani gól. To Třinec si zlepšil náladu po prohraném první a jediném utkání, kdy prohrál na ledě Olomouce.

Zítra, tedy ve středu 15. srpna, se koná odveta ve Werk Aréně. Utkání začíná taktéž v 17 hodin a vstupné je 50 korun. Majitelé permanentek mají vstup zdarma.

59:58
    Poslední střela utkání patří Bukartsovi. Dolejš puk odpaluje před sebe a současně zaznívá i siréna, která ukončuje třetinu i zápas.

59:20
    Vítkovice drží hru za třineckou brankou. Hráči však nedokáží udržet kotouč na svých holích.

59:02
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Hrbas – 2 min., sekání).

58:30
    Dlouho v něm ale nepobyly. Třinec si už zřejmě třígólový náskok pohlídá stejně tak i čisté konto Hamerlíka.

58:00
    Jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a Vítkovičtí operují v útočném pásmu.

57:33
    Dolejš odvrátil střelu Hrni. K dorážce nedošlo díky zásahu Výtiska.

56:52
    Před Hamerlíkem se buly opakovalo. Posouval se zpět i čas o jednu sekundu.

Dnešní utkání sleduje 2870 diváků.

56:26
    Za brankou Ocelářů bojuje Zdráhal s Hamanem. Puk získávají domácí jenže po střele končí v ochranné síti.

55:35

55:10
    V oslabení se ke kotouči dostal Mahbod, jenže v kličce na střed hřiště, byl o puk obrán Smetanou.

54:30
    Třinec je za svou brankou a jelikož domácí forčekují hodně vysoko, nedokáží hosté v klidu rozehrát svou početní výhodu.

53:35
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kurovský – 2 min., nedovolené bránění).

52:57
    Od modré pálí Šidlík. Střela překvapila i Hamerlíka, který se stačil včas zorientovat a kotouč skrýt v bezpečí lapačky.

52:50
    Matyáš svedl za svou brankou souboj se Zdráhalem. Vítkovický forvard padá. Domácí mají přeci jen ale puk na svých holích.

52:32
    Domácím je odpískán ofsajd.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 4. Viedenský (Krajíček), 24. Matyáš (Dravecký, Chmielewski), 46. Bukarts (Marcinko, Růžička)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Hrbas, Baranka, Šidlík, De La Rose, Výtisk, Trška – Kucsera, Lev, Schleiss – Kurovský, Stránský Š., Zdráhal – Olesz, Mahbod, Szturc – Žiak
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Loubal) – Krajíček, Adámek, Smetana, Matyáš, Zahradníček, Haman, Bartko – Bukarts, Marcinko, Růžička – Chmielewski, Viedenský, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Dravecký, Hladonik

Rozhodčí: Kubičík, Šír – Gebauer, Lederer