Zlín – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Přerov – Jihlava 3:0 (kon.)
Berani Zlín
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
Úterý 14.08.2018, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Zubr Cup

V nájezdech to lépe střílelo Zlínu, který vyhrál rozstřel 3:1. Z dnešního utkání už je to tedy vše. Hráči si podali ruce, domácí hokejisté poděkovali fanouškům a odchází do kabiny.

Ode mě je to pro dnešek také všechno. Děkuji vám za pozornost a ze Zlína přeji hezký zbytek večera. (19:50:43)

Samostatné nájezdy zakončil Zbořil, jehož střela jen zaduněla na výstroji brankáře Štůraly – 3:1.

Karafiát to zkusil střelou, ale nedal – 3:1.

Jurík to zkoušel do strany, ale nedal – 3:1.

Šlahař přidává třetí gól Zlína – 3:1.

Hruška si položil gólmana, ale netrefil branku – 2:1.

Kulda si poradil s brankářem Košarišťanem a dává gól – 2:1.

Pospíšil přesnou střelou k tyči srovnává – 1:1.

Puliš se prosadil přesně mezi betony – 1:0.

Henrik Ručkay se snažil vymíchat Štůralu, ale zakončil jen do betonů – 0:0.

Poletín se rozjel jako první, ale nedal – 0:0.

Hosté však vyhráli buly před svým brankářem a nedopustili žádné drama. Nové Zámky vítězí v dnešním utkání 2:1. O výsledku definitivně rozhodly ve třetí části, kdy odskočili do dvoubrankového vedení. Zlín sice snížil, ale vyrovnat už nestačil.

Nyní budou ještě následovat samostatné nájezdy.

59:58
    Štůrala je na střídačce, domácí mají šest hráčů v poli.

59:58
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Ordzovenský – 2 min., podražení).

59:43
    Domácí to nevzdávají, tlačí se do pásma.

59:14
    Hosté drží puk za zlínskou brankou.

58:50
    Werbik našel zadovkou v útočném pásmu Dluhoše, jeho střela však byla zablokována obráncem.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, ve stejné chvíli se hostům podařilo dostat puk ven ze své třetiny.

57:41
    Další icing ze strany Nových Zámků.

57:30
    Valenta nahodil puk od modré čáry, k brankáři se však vůbec nedostal.

57:21
    Zakázané uvolnění slovenského výběru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Zlína.

56:52
    Nové Zámky nyní drží puk na tom nejlepším možném místě – v rohu kluziště za zlínskou brankou.

56:12
    Košarišťan zachytil za brankou puk pro své spoluhráče.

55:20
    Slovenský tým dobře hlídá modrou čáru, Zlín to má pří přechodu do útoku těžké.

54:12
    Zbořil se tlačil do zakončení, jeden z domácích obránců jej však odtlačil od branky.

53:51
    Řezníček si sjel hluboko do útočného pásma pro kotouč, aby jej mohl vrátit spoluhráči.

52:59
    Nové Zámky vybojovaly vhazování v útočném pásmu.

52:32
    Zlín je opět jeden gól za svým soupeřem, domácí hokejisté se tak tlačí před branku ve snaze srovnat skóre.

51:59
    Bajtek dobře vystřelil z prostoru mezi kruhy, Štůrala však vytáhl jeho střelu vyrážečkou. Dobrý zákrok zlínského brankáře.

51:11
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

50:50
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani se dočkali prvního gólu v utkání a snižují na 1:2. Košarišťan vyrazil Kuldovu střelu jen před volného JIŘÍHO KARAFIÁTA, který jej okamžitě vrátil do sítě. Asistence: Edgards Kulda.

49:58
    Domácí se snaží o rychlou odpověď.

49:23
    Nové Zámky právě vstřelily branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a zvyšují své vedení na 2:0. David Videlka poslal rychlý a především přesný pak přes celé útočné pásmo na MICHALA NOVÁKA, který na nic nečekal a okamžitě propálil brankáře Štůralu. Asistence: David Videlka, Peter Ordzovenský.

48:31
    Puk skončil v ochranné síti a zřejmě ho tam poslal jeden z hostů, neboť rozhodčí nařizuje vhazování ve středním pásmu.

48:16
    Vyloučení v týmu Berani Zlín (Šlahař – 2 min., hákování).

47:38
    Zbořil dostal dobrou přihrávku mezi obránce a ujížděl sám na Štůralu, ten však dobře utěsnil mezeru mezi svými betony a podržel své spoluhráče. Stav se nemění.

46:53
    Zlínští teď měli trochu problémy s rozehrávkou, resprektive s aktivním napadáním soupeře, celou situaci však nakonec zvládli.

45:47
    Řezniček poslal puk na Šlahaře, který jej zavezl do pásma. Domácí dál dobývají branku Nových Zámků.

45:22
    Andersons byl nejbliže vyraženému kotouči a bezpečně jej zavezl daleko od slovenské branky.

44:11
    Hosté hrají v plném počtu a počet nevyužitých přesilovek Zlína začíná dost narůstat.

43:50
    Útočná kombinace Zlína vyvrcholila střelou obránce Dluhoše, kterou však Košarišťan v pohodě skryl do své výstroje.

43:33
    Berani jsou v pásmu a hledají, kudy by se mohli prosadit.

43:10
    Nové Zámky vyhazují puk ven ze třetiny.

42:27
    Kulda si nabruslil do pásma a tvrdě vystřelil, Werbik se ještě snažil o dorážku, ovšem ani jeden z hokejistů nedostal puk do sítě.

41:47
    Na zlínské střídačce sedí opět méně hráčů, domácí trenéři tak budou ve zbytku zápasu točit další dvě lajny.

41:17
    Hosté dobře napadají, Zlínu se nedaří usadit se v pásmu.

40:42
    Domácí tým dostal v úvodu třetí třetiny velmi zajímavou příležitost ke srovnání stavu. Přesilovku však začal zakázaným uvolněním.

40:11
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Hruška – 2+2 min, vysoká hůl).

40:01

Obraz hry se v prostřední části příliš nezměnil. Opět jsme viděli především urputné, bojovné utkání. Na rozdíl od první třetiny se však tentokrát měnilo skóre. Ve 33. minutě se prosadil Patrik Rogoň. Ten zatím zůstává jediným úspěšným střelcem.

Nové Zámky jsou v této chvíli o kousek blíže cennému vítězství, naopak Zlín má ještě dvacet minut na to, aby zareagoval. Hráči si nyní trochu odpočinou, ledaři upraví hrací plochu a fanoušci si zajdou na párek v rohlíku. Za chvíli pak bude utkání pokračovat.

Další třetina začne přibližně v 19:11.

40:00

39:36
    Zlínu se nedaři projít do pásma, poslední vteřiny třetiny tráví spíše ve středním pásmu.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Hosté teď zatlačili své soupeře do pásma a hledají možnosti zakončení.

38:12
    Werbik si prohodil puk přes obránce, díky čemuž se dostal do velmi nadějné střelecké pozice mezi kruhy. Jeho pokus však opět skončil jen na výstroji Košarišťana, který dnes chytá opravdu spolehlivě.

37:04
    Košarišťan spolehlivě skryl puk do své náruče. Domácí útočník Kulda ještě aktivně hledal možnost dorážky, ale ostrouhal.

36:35
    Werbik se prodral s pukem až do útočného pásma, nakonec stihl i v pádu vystřelit, ovšem puk z jeho hole zamířil vedle.

36:09
    Košarišťan si našel střelu jednoho ze zlínských útočníků a dobře zasáhl lapačkou.

35:41
    Hosté hrají v plném počtu.

34:57
    Dluhoš dostal trochu prostoru na střelu, jeho jedovatá rána skončila těsně nad.

34:35
    Nové Zámky se zatím poměrně dobře brání. Už dvakrát se jim podařilo puk vyhodit, navíc svého soupeře nepustili do vážnější šance.

34:00
    Zlínští jsou nastěhovaní v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

33:41
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Košarišťan – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká H. Ručkay.

32:32
    Hosté se ujímají vedení. PATRIK ROGOŇ si vyjel zpoza branky a dostal od obránců poměrně dost prostoru na zakončení, čehož náležitě využil. Asistence: Michal Novák.

31:50
    Štůrala udržel puk před brankovou čarou, spolu s obránci dokázal odolat i slovenskému důrazu před brankovištěm.

30:52
    Zlín hraje v plném počtu.

30:08
    Základní hrací doba se přehoupla do své druhé poloviny. Na první gól zápasu zatím napjatě čekáme jako studenti čekávají na výsledky písemných zkoušek. Hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu a pokračují v přesilovce.

29:20
    Poletín svižnou střelou provětral Košarišťana, Puliš si navíc sjel před branku pro případnou dorážku. Hosté však ošemetnou situaci nakonec vyřešili.

28:52
    Vyloučení v týmu Berani Zlín (Berani Zlín – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká M. Hamrlík.

28:17
    Trojice Werbik–Kulda–Karafiát teď nadělala vítr v útočném pásmu, Košarišťan si nakonec poradil a přikryl puk lapačkou, ale bylo to s drobnými problémy.

27:30
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ovšem bez větších střeleckých šancí.

26:47
    Pokus domácích hokejistů a přechod do útočného pásma se zastavil na ofsajdu.

26:10

25:51
    Střídačka Zlína se během přesilovky postupně zaplnila, v této chvíli jsou tak připraveny všechny čtyři domácí útoky zasáhnout do hry. Nyní záleží na trenérech, jak budou posílat své svěřence do hry.

24:33

23:55
    Honejsek ujížděl sám na brankáře, jeho střela však skončila kousek nad horní tyčí!

23:32
    Karafiát dostal přihrávku skrz pásmo a dobře vystřelil, Košarišťan vyrazil puk loktem.

22:44
    Zlínští vyhráli buly a rozjeli kombinaci, nakonec však ani nestihli vystřelit. Přišli totiž o puk, hosté se osvobozují.

22:33
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Rogoň – 2 min., faul kolenem).

22:18
    Štůrala pádí na střídačku, Zlín má výhodu.

21:43
    Zakázané uvolnění Zlína.

21:10
    Košarišťan se stavěl do postoje kvůli vhazování před svou brankou, hosté se však hned po vyhraném vhazování vydali do útoku.

20:53
    Hosté opět začali o chlup aktivněji, a tak ze všeho nejdřív byla v permanenci domácí obrana.

20:01

Úvodní třetina je za námi. Spíše než nějakou krásnou hokejovou podívanou zatím sledujeme bojovný zápas, který odpovídá svému přípravnému charakteru. Domácí tým točí dvě lajny, hráči jsou tak na ledě často.

O něco nebezpečnějším týmem v útoku jsou zatím Nové Zámky, gólman Štůrala však předvedl několik velmi dobrých zákroků. Také Košarišťan na druhé straně je zatím bezchybný. Suma sumárum – na první branku zatím stále čekáme. Dočkáme se ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:23.

20:00

19:45
    Hosté hrají v plném počtu, oba celky tak zatím zůstávají při hře v oslabení stoprocentní.

19:17
    Ševci se usadili v pásmu a snaží se ještě v závěru třetiny vymyslet nějakou gólovou kulišárnu.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:50
    Zlín hraje v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilovka.

18:20
    Domácí se snaži při hře čtyři na čtyři zatlačit svého soupeře.

17:45
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (H. Ručkay – 2 min., podražení).

17:17
    Štůralova hvězda zatím září velmi jasně, a to nejen díky žluté výstroji a dresu. Domácí gólman teď předvedl skvělý zákrok! Přestože byl už na ledě a ve složité pozici, vyšvihl ruku proti střele jednoho ze slovenských útočníků a zastavil jasnou gólovou šanci!

16:55
    Další úspěšné vyhození Zlína ihned po buly.

16:50
    Vyloučení v týmu Berani Zlín (Okál – 2 min., vysoká hůl).

15:44
    Zlínský tým hraje v plném počtu.

15:24
    Domácí obrana s vypětím všech sil dostala puk do středního pásma, načež jej slovenský tým poslal zpět před brankoviště.

14:47
    Zakázané uvolnění Nových Zámků teď na chvíli přibrzdí jejich útočné choutky.

14:22
    Henrik Ručkay si najel do pásma a vystřelil. Gólman sice šel do rozkleku, puk ovšem minul branku.

13:44
    Vyloučení v týmu Berani Zlín (Ondráček – 2 min., hákování).

13:02
    Bajtek se ocitl v zatím největší šanci zápasu! Slovenský útočník si chytře sjel před branku pro střílenou nahrávku a snažil se zasunout puk podél Štůraly, který zatím šel dolů na led. Domácí gólman se však roztáhl ve svém brankovišti a s pomocí svých obránců udržel puk mimo tři tyče.

11:52
    Ondráček a Nosek úspěšně odzbrojili u mantinelu jednoho ze slovenských útočníků.

11:26
    Zakázané uvolnění Zlína vrací hru zpět před gólmana s betony žlutými jako slunce.

Štůrala skryl kotouč do své výstroje a přerušuje hru.

10:26
    Nové Zámky hrají v plném počtu, na první gól utkání tedy stále čekáme.

09:54
    Další zlínský pokus o útok končí ofsajdem, vhazovat se bude tedy ve středním pásmu.

09:38
    Zlínu se nedaři usadit se před slovenskou brankou.

08:54
    Zbořil se vydal v oslabení na útočný výpad. Branku sice neohrozil, ale svému týmu ušetřil několik cenných vteřin.

08:26
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Juraško – 2 min., držení).

07:57
    Ondráček dostal pěknou přihrávku před branku, jeho střela skončila jen těsně mimo.

07:29
    Domácí hrají v plném počtu. Ani Nové Zámky svou první početní výhodu nevyužily.

07:25
    Rogoň z prostoru mezi kruhy trefil rameno zlínského gólmana. Následná Novákova střela od modré čáry pak skončila těsně nad brankou.

06:36
    Domácí hokejisté se zatím spolehlivě brání. Daří se jim posílat kotouče ven z pásma, případné střely pak končí na výstroji Štůraly.

05:46
    Po prvotním tlaku v přesilovce musí hosté začít ze středního pásma.

05:29
    Vyloučení v týmu Berani Zlín (Ondráček – 2 min., podražení).

04:46
    Fábry dostal s pukem trochu prostoru v útočné třetině a s touto možností nenaložil vůbec špatně. Jeho svižná střela však skončila jen v lapačce domácího gólmana.

04:25

04:01
    Štůrala našel dlouhým pasem Václavka, ten však přes útočnou modrou nakonec neprošel.

03:38
    Nyní už jsou domácí zpět v útočném pásmu.

03:09
    Slovenský tým se na chvíli osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

02:46
    Okál s pukem v útočném pásmu hledá, komu by poslal přihrávku.

02:25
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (H. Ručkay – 2 min., hákování).

01:42
    Štůrala si našel tvrdou ránu od modré čáry a kryje puk do lapačky.

01:27
    Hosté jsou zatím v úvodu zápasu aktivnější a víc se tlačí dopředu.

00:53
    Zlínští teď dvakrát po sobě vyhodili na zakázané uvolnění.

00:31
    Jako první z brankářů si na kotouč sáhl domácí Štůrala. Domácí gólman jen v pohodě chytl do lapačky a okamžitě rozehrál.

00:01

Berani Zlín: Štůrala (J. Sedláček) – Ferenc, Žižka, Nosek, M. Hamrlík, Valenta, Matějíček, Řezníček, Dluhoš – Kubiš, Honejsek, Okál – Václavek, Fryšara, Ondráček – Poletín, Puliš, Šlahař – Kulda, Werbik, Karafiát.

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan (Tsaregorodstev) – Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Konig – H. Ručkay, Hruška, Pospíšil – Jurík, Zbořil, Štrauch – Rogoň, Videlka, Bajtek – J. Ručkay, Fábry, Janáč.

Rozhodčí: Hradil, Obadal – Lukš, Novotný.

Zlín
    Domácí hokejisté zatím sehráli v přípravě jediné utkání, které bylo shodou okolností také prvním zápasem turnaje. Ve čtvrtek 9. srpna na Zimním stadionu Luďka Čajky přehráli Zlínští Jihlavu 6:2. Také druhý zápas ZUBR Cupu proti Novým Zámkům sehrají na svém ledě. Jak si povedou ševci tentokrát? To se dozvíme už brzy.

Nové Zámky
    Pro slovenský tým ZUBR Cup teprve začíná. Proti Zlínu zahájí turnajovou sérii tří zápasů ve třech dnech. V rámci přípravy však mají Slováci už odehrané dva duely. Nejprve padli v úterý 7. srpna 1:5 s Havířovem, o dva dny později pak přetlačili 3:2 maďarský Dunaujvároš. Jak si povedou pro změnu ve Zlíně?

Zdravím všechny fanoušky hokeje. Srpnové dny tradičně patří přípravným zápasům, jedním z nich bude i duel ZUBR Cupu, k jehož sledování vás zvu. Utkají se domácí Zlín a slovenský celek Nové Zámky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 51. Karafiát (Kulda) – 33. Rogoň (Novák), 50. Novák (Videlka, Ordzovenský)

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Tsaregorodstev) – Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Konig – H. Ručkay, Hruška, Pospíšil – Jurík, Zbořil, Štrauch – Rogoň, Videlka, Bajtek – J. Ručkay, Fábry, Janáč.

Rozhodčí: Hradil, Obadal – Lukš, Novotný