Martin – Šumperk 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Saryarka 2:3 (1:2 po s.n.) | Slavia – Benátky n/J 2:1 (kon.)
Kolín – Vrchlabí 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Spartak Moskva 4:2 (3:1 po s.n.) | Jablonec n/N – Nymburk 4:3 (kon.)
Znojmo – K. Vary 3:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 16.08.2018, 18:00 • ZS Telč • Přípravné zápasy

V Telči se ještě jely samostatné nájezdy, na které zvítězily Karlovy Vary poměrem 2:0. (20:17:54)

Zápas je u konce. Znojmo vítězí díky střele Mrázka pět minut před závěrečnou sirénou a ve svém druhém přípravném utkání tak dosáhlo na první výhru.

59:35
    Hosté to zkusí bez brankáře.

58:57
    Po střele jednoho ze znojemských hráčů vypadl Novotnému puk z lapačky. Našel jej Guman, ale tomu se nepodařilo zakončit do prázdné klece.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Znojmo se připravilo chybnou rozehrávkou o pásmo.

57:00
    Gorčík stál u tyčky a snažil se zakončit, trefil však pouze připraveného brankáře.

56:44
    Nyní se jí to však podaří díky zakázanému uvolnění, kterým se Orli provinili.

56:18
    Orli se snaží držet kotouč daleko od své branky. Energie má nyní problém dostat se před Holíka.

54:57
    Orli právě vstřelili branku!
    PETR MRÁZEK se dostal k dorážce a nedělalo mu sebemenší problém zakončit za klečícího Novotného. Znojmo se tak poprvé v zápase ujímá vedení. Asistence: Radim Matuš, Patrik Parkkonen.

53:35
    Karlovy Vary jsou v plném počtu a hned se dostaly do přečíslení. Holík však střelu zblízka kryje.

53:10
    Orli se drží v útočném pásmu, avšak slibnou šanci si zatím nevybojovali.

52:03
    Hlava nahodil puk ze středního pásma až do ochranné sítě za karlovarskou brankou.

51:35
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Gríger – 2 min., sekání).

50:32
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Oščádal – 2 min., podražení).

50:31
    Ondřej Beránek se dostal při výhodě do úniku, ale jeden ze znojemských hráčů jej dokázal včas dojet a střelu mu znemožnit.

48:38
    Matuš nyní vyvezl puk až do útočného pásma. Orli však před Novotným nesetrvají a jdou střídat.

47:55
    Karlovy Vary nyní zatápějí Orlům před Holíkem, avšak ke střele se zatím nedostaly.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 10. Guman (Luciani), 42. Stehlík, 55. Mrázek (Matuš, Parkkonen) – 7. Mikúš (Šenkeřík), 38. Šafář (Mikúš)

HC LERAM Orli Znojmo: Halász (31. Holík) – McEachen, Stehlík, Parkkonen, Tejnor, Lattner, Šnajnar, Kruckovyč – P. Beránek, Stretch, Luciani – Němec, McPherson, Braes – Hlava, Matuš, Guman – Mrázek, Bulín, Špaček – Oščádal
    HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Kuchař) – Rohan, Plutnar, Sičák, Tureček, Šenkeřík, Bernáth, Vágner, Tomeček – O. Beránek, Gríger, Kohout – Stloukal, Kverka, Lapšanský – Havránek, Mikúš, Gorčík – Šafář, Lyszczarczyk, Penc