Breda – Graafschap 3:0 (kon.) | Venlo – Ajax 0:1 (kon.) | Heracles – Den Haag 4:2 (kon.)
Sittard – Eindhoven 1:2 (kon.)
VVV Venlo
0:1 (0:0)
Ajax Amsterdam
Sobota 18.08.2018, 18:30 • Seacon Stadion De Koel, Venlo • Nizozemská Eredivisie • 2. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:01:48)

Držení míče: 28 % : 72 %.
    Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 8:9. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:9.

Utkání je u konce a i když to vypadalo, že si oba týmy rozdělí po bodu, nakonec se radoval Ajax z těsné výhry. Dá se říci, že o výsledku dnešního duelu rozhodlo použití systému VAR. Sudí Blom v první půli nejprve odvolal gól domácích pro faul střelce a v 87. minutě po zpětném shlédnutí posoudil zákrok na Huntelaara jako penaltový. K té se o minutu později postavil Dušan Tadić a rozhodl o výsledku 0:1. Pro Venlo je výsledek zklamáním, byl opravdu blízko bodu. Absolutorium zaslouží zejména gólman Unnerstall, ten svými zákroky přiváděl hosty k šílenství. Nakonec to ale nebylo nic platné...

90+6

90+4
    Andre Onana dostal žlutou kartu za zdržování hry

90+4
    Kopal se roh, ten hosté zvládli bez potíží ubránit a Onana bude vykopávat.

90+4
    Závar v pokutovém území Ajaxu a domácí reklamují faul. Zatím to vypadá, že si je rozhodčí jistý a k videu nepůjde.

90+3
    Po Borgmannově přiklepnutí se do pokutového území dostal Opoku, jenže v rozhodujícím okamžiku trochu podklouzl a z dobré pozice přestřelil! Tady k vyrovnání mnoho nescházelo.

90+2
    Onana s rozehrávkou od své branky samozřejmě nepospíchá, stačil ještě vyplísnit obránce, že van Ooijena vůbec pustili ke střele.

90+1
    Na levé straně měl trochu prostoru vn Ooijen a technickou ránu tlačil do horního růžku. O kousek přestřelil.

90
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty.

89
    Rázem tak musí domácí pospíchat, pokud nechtějí z tohoto dobře rozehraného utkání odejít s prázdnou.
    88. Dušan TADIĆ - 0:1

88
    Ajax právě vstřelil branku!
    Míč si na penaltový puntík postavil DUŠAN TADIĆ a střelou doprostřed branky otevřel skóre tohoto utkání! Unnerstall nyní nepředvedl skvělý zákrok, proti této ráně neměl nárok.
    87. Janssenův zákrok na Huntelaara byl nakonec posouzen jako penaltový

87
    Prohlížení videa bylo krátké a skutečně, bude se kopat penalta!

87
    No a pozor, rozhodčí se jde přesvědčit k videu, zda zákrok na Huntelaara nebyl přece jen penaltový!