Breda – Graafschap 3:0 (kon.) | Venlo – Ajax 0:1 (kon.) | Heracles – Den Haag 4:2 (kon.)
Sittard – Eindhoven 1:2 (kon.)
Heracles Almelo
4:2 (3:2)
HFC ADO Den Haag
Sobota 18.08.2018, 20:45 • Polman stadion, Almelo • Nizozemská Eredivisie • 2. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:47:47)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 4:10. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:17.

Je konec. Domácí tým nakonec zvítězil 4:2 a připisuje si tři body do tabulky. Už ve 3. minutě poslal domácí do vedení Peterson z penalty. O čtyři minuty později se prosadil van Hintum a bylo to 2:0. Ovšem ve 12. minutě snížil Malone a ve 38. minutě si dal vlastní branku Breukers. Nakonec šli ale jako vedoucí do šaten právě domácí, když se dvě minuty před koncem první půle trefil Dalmau. V 68. minutě přidal Peterson svou druhou branku a ve druhé půli tak padla jen jedna branka.

90+3

90+3
    Následný roh navíc skončil opět u brankáře domácích a to je pravděpodobně vše.

90+3
    Nyní hosté ještě ukořistili rohový kop, ovšem příliš času nezbývá.

90+2
    Lorenzen zatáhl za dres protihráče a i on uviděl žlutou kartu.

90+2
    Ovšem po centru z rohu skončil míč jen v moci brankáře Groothuizena.

90+1
    Den Haag nyní získal rohový kop z pravé strany.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Opět se domácí sice dostali dopředu, ale nic z toho nakonec nebylo.

89
    Následný roh ale nic velkého nenabídl a míč skončil jen v zámezí za bránou Heracles Almelo.

88
    Domácím se kombinace nevyvedla a následně se dostal s míčem dopředu na druhé straně Melvyn Lorenzen, který vybojoval rohový kop.

86
    Domácí hráč se skvěle dostal z pravé strany až ke střele, ale tu nasměroval jen do boční sítě.

85
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Tim Breukers, přichází Wout Droste.

83
    Míč mají častěji hosté, ale už to vypadá, že tři body zůstanou doma.

82
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Brandley Kuwas, přichází Silvester van der Water.

81
    Ovšem zakončení hlavou byl nepřesný a skončil jen nad bránou Heraclese.

81
    Po chvíli získali hosté rohový kop z pravé strany a budou ještě chtít zdramatizovat konec utkání.

Michal Raška

Branky: 3. Peterson (pen.), 7. van Hintum, 43. Dalmau, 68. Peterson – 12. Malone, 38. Breukers (vla.)

Karty:   71. Merkel (HRC), 80. Dalmau (HRC) – 38. Becker (HAA), 45+1. Beugelsdijk (HAA), 73. Kanon (HAA), 90+2. Lorenzen (HAA)

Heracles Almelo: Blaswich – Breukers (85. Droste), Van den Buijs, R. Pröpper, van Hintum – M. Osman, L. Duarte, van Nieff (56. Merkel) – Kuwas (82. van der Water), Dalmau, Peterson.
    Náhradníci: Brouwer – Czyborra, Droste, Merkel, Niemeijer, Sama, van der Water, Vermeij.

HFC ADO Den Haag: Groothuizen – Malone, Beugelsdijk (46. N. Kuipers), Kanon, Meijers – Immers (70. Goossens), El Khayati, D. Bakker – Becker, Lorenzen, Hooi (67. Goppel).
    Náhradníci: Havekotte, Zwinkels – Goossens, Goppel, Gorter, B. Kuipers, N. Kuipers, Pinas, Polley, van Kins.

Rozhodčí: Joey Kooij – Peter Janson, Mark Strijker