Karviná – Plzeň 0:1 (kon.) | Sparta – Příbram 2:2 (kon.)
AC Sparta Praha
2:2 (1:1)
FK Příbram
Neděle 19.08.2018, 18:00 • Generali Arena, Praha-Bubeneč • FORTUNA:LIGA • 5. kolo

Sparta po první ligové ztrátě v letošní sezóně zůstává na druhém místě, Příbram v roli nováčka nadále jen jednou prohrála a do šestého kola půjde ze sedmé pozice.

V příštím kole Sparta v pátek nastoupí v tradičně vyhecovaném pražském derby proti Bohemians v Ďolíčku, Příbram přivítá Slovan Liberec. (20:12:20)

Červené karty: 0 – 0

Utkání nabídlo celou řadu zajímavých momentů a také čtyři vstřelené branky.

O tu první se hned v šesté minutě postaral bývalý sparťanský útočník Miroslav Slepička, jenž se prosadil po rychlém brejku. Sparťané do přestávky dokázali vyrovnat díky penaltě proměněné Kangou a vzápětí hosty poslal do deseti Tregler, jenž stáhl unikajícího Tetteha a Příbram musela padesát minut hrát v deseti.

Po změně stran měli podle očekávání sparťané výraznou úzěmní převahu, kterou se jim podařilo proměnit ve vedoucí branku v 69. minutě, kdy se poprvé v rudém dresu prosadil Alexandru Chipciu.

V závěrečné desetiminutovce si Sparta vypracovala několik stoprocentních příležitostí na pojištění vedení, brankář Švenger ale během dvou minut čaroval proti Šuralovi, Tettehovi i dorážejícímu Radakovićovi a okamžitě z rychlého brejku Antwi vyhrál osobní souboj s Frýdkem a utekl zcela osamocen na sparťanskou branku, čehož využil k obstřelení Florina Nity a vyrovnání na 2:2.

Na Letné je dobojováno! Příbram si z Prahy odveze senzační bod, když i v oslabení dokázala v závěru vyrovnat nepříznivý vývoj zápasu.

90+4

90+3
    Milan Švenger v závěru nastavení vidí žlutou kartu za zdržování při odkopu.

90+3
    Kanga šikovným obloučkem hledal na pravém křídle Stancia, tomu je odmáváno postavení mimo hru.

90+2
    Sparta brzy míč vybojovala do svého držení a po rychlé souhře Kangy s Chipciem velmi nepřesně hlavičkoval Tetteh, rozehrávat bude Milan Švenger, hvězda dnešního zápasu.

90+1
    Hosté se usadili na útočné polovině, kde Antwi vybojoval rohový kop a Příbram může druhou minutu nastavení odehrát u pokutového území Sparty.

90+1
    Rozhodčí Franěk oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
    Zpoza pokutového území napřáhl ke střeleckému pokusu Stanciu, prudká pumalice ale proletěla vedle vzdálenější tyče.

90
    Nákop Chipcia letěl do území nikoho a pro míč si snadno doběhl brankář Švenger.

89
    Žlutou kartu dostává Rudolf Skácel (1.FK Příbram).

89
    Emmanuel Antwi vybojoval další faul na svoji osobu ve středu hřiště, hosté mohou ušetřit cenné desítky sekund.
    88. Šural hlavičkoval nad bránu po Vatajelově centru

88
    Na Vatajelův centr si naskočil domácí kapitán Šural, hlavou ale přestřelil příbramskou branku.

88
    Sparťané už jsou usazeni na útočné polovině a budou se snažit zápas zvrátit zpět ve svůj prospěch.
    86. Emmanuel ANTWI - 2:2

86
    Příbram právě vstřelila branku!
    Senzace na Letné! EMMANUEL ANTWI ve středu hřiště na hraně faulu vyhrál osobní souboj s Frýdkem a utekl zcela osamocen vstříc brankáři Nitovi, kterého obstřelil a vyrovnává na 2:2!

Tomáš Kohlmann

Hledáme zpravodaje pro tým FK Příbram. Více informací zde.

Branky: 38. Kanga (pen.), 69. Chipciu (Stanciu) – 6. Slepička (Matoušek), 86. Antwi (Nový)

Karty:   31. Květ (PRI), 89. Skácel (PRI), 90+3. Švenger (PRI)   42. Tregler (PRI)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 14:5. Střely mimo: 23:2. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 6:17.
    AC Sparta Praha: Nita – Chipciu, Kaya (66. Vatajelu), Radaković, Costa (83. Štetina) – Stanciu, M. Frýdek, Kanga, Plavšić – Josef Šural (C), Tetteh.
    Náhradníci: Heča – Štetina, V. Vukadinović, Kulhánek, Vatajelu, Vácha, Sáček.

FK Příbram: Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) – Květ, Kilián – Fantiš (57. Antwi), Matoušek, Jan Rezek (44. Soldát) – Slepička (46. Hlúpik).
    Náhradníci: Kočí – Antwi, Katidis, Průcha, Hlúpik, Keita, Soldát.

Rozhodčí: Franěk – Moláček, Vlasjuk

Diváci: 11 978