Atalanta BC – Frosinone 4:0 (kon.)
Atalanta Bergamo
4:0 (1:0)
Frosinone Calcio
Pondělí 20.08.2018, 20:30 • Stadio Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo • Italská Serie A • 1. kolo

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 14:10. (22:28:27)

Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas domácí Atalanty s nováčkem Serie A Frosinone končí jednoznačným vítězstvím zkušenějšího celku 4:0.

Frosinone se nezaleklo jako nováček věhlasnějšího soupeře, ale po několika minutách na trávníku se Atalanta dostala jasně do převahy. Velkého náporu využil domácí tým po čtvrthodině na trávníku, kdy Rafael Tolói ideálně naservíroval míč ke Gómezovi a ten střelou po trávníku překonal Sportiella. Ve druhém poločase se rozdíl mezi oběma týmy ukázal naplno. Ihned po nástupu na trávník se prosadil po centru Gómeze Hateboer. Po hodině hry přidal třetí branku Pašalić, který s klidem proměnil lehký kop z blízkosti. V nastaveném čase vyšperkoval svůj výkon druhým zásahem v zápase Alejandro Gómez.

Alejandro Gómez byl u všech čtyřech gólů svého týmu a jednoznačně byl dnes nejlepším hráčem na trávníku.

90+3
    90+3. Alejandro GÓMEZ - 4:0

90+3
    Bergamo právě vstřelilo branku!
    Přece jen přichází ještě jedna branka v hostující síti. ALEJANDRO GÓMEZ korunuje svůj excelentní výkon parádní střelou z dvaceti metrů. Marco Sportiello si ještě sáhl na balon, ale ten i po jeho teči skončil přesně i tyče.

90+2
    Frosinone už nemá síly alespoň na částečný úspěch. Raman Chibsah byl sice faulován na útočné polovině, ale hosté následně jen odevzdali míč Gollinimu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90
    Alejandro Gómez se postavil k exekuci volného přímého kopu z pětatřiceti metrů. Nadýchaný pas však hlavou odklidil na rohový kop Molinaro.

89
    Po ztrátě hostů na útočné polovině musel řešit celou situaci až za cenu žluté karty Goldaniga. Stoper Frosinone zastavil nečistě Zapatu.

88
    Zapata si narazil s Gómezem, následně přišel pohledný náběh po kraji trávníku, ale k centru se již autor první dnešní branky nedostal.

87
    Luca Matarese se pokoušel tělem dostat před Djimisitiho, ale obránce Atalanty celou situaci ustál a ještě dovedl míč až za brankovou lajnu.

86
    Atalanta pokračuje v držení míče. Goldaniga si ale vymodlil faul při rozehrávce, kdyby se nepískalo, tak by domácí šli do velmi nebezpečného útoku proti samotnému Salamonovi.

85
    Hostům už příliš času alespoň na čestný úspěch nezbývá. Posledních zhruba osm minut i s nastavením.

83
    Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Stipe Perica, přichází Luca Matarese.

83
    Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Camillo Ciano, přichází Andrea Pinamonti.

82
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Matteo Pessina.

82
    Také Atalanta se řítila do protiútoku. Vše ale zazdil Zapata, který byl v jasném ofsajdu po přihrávce De Roona.

81
    Ciano výborně převzal míč na útočné polovině. Následně vyzval ke sprintu Pericu, ale ten byl v souboji pozdě. Nakonec se balon ještě vrátil na kopačky hostů.

Vít Schück

Branky: 15. A. Gómez (Tolói), 48. Hateboer (A. Gómez), 63. Pašalić (A. Gómez), 90+3. A. Gómez

Karty:   32. Perica (FRS), 89. Goldaniga (FRS)

Atalanta Bergamo: Gollini – Tolói, Djimsiti, A. Masiello – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens (76. Castagne) – Pašalić (82. Pessina), Barrow (56. D. Zapata), A. Gómez.
    Náhradníci: Beriša, F. Rossi – Valzania, Reca, Cornelius, Castagne, Pessina, Mancini, Adnan, D. Zapata.

Frosinone Calcio: Sportiello – F. Zampano, Goldaniga, Salamon, Krajnc, Molinaro – Chibsah, Maiello (64. Soddimo), Hallfredsson – Ciano (83. Pinamonti), Perica (83. Matarese).
    Náhradníci: F. Bardi – Ghiglione, Soddimo, Ariaudo, Matarese, Brighenti, Cassata, M. Capuano, Besea, Beghetto, Crisetig, Pinamonti.

Rozhodčí: Piccinini – Preti, Rocca