Martin – Lipt. Mikuláš 4:3 (3:2 po s.n.) | Žilina – Osmos Bratislava 6:1 (kon.) | Mountfield HK – Znojmo 4:2 (1:2 po s.n.)
Olomouc – Jihlava 2:1 (kon.) | Klatovy – Plzeň 2:8 (kon.) | Chomutov – Liberec 4:3 (po pr.)
Kladno – Ústí n/L 6:4 (kon.) | Šumperk – Jastrzębie 6:7 (0:1 po s.n.) | Nový Jičín – MŠK Púchov 3:2 (kon.)
Pelhřimov – Tábor 4:5 (po pr.) | Dvůr Králové n. L. – Kolín 1:4 (kon.) | K. Vary – Litvínov 3:2 (po pr.)
Jablonec n/N – Děčín 9:8 (kon.) | Kobra – Řisuty 4:2 (kon.) | Litoměřice – Slavia 1:2 (kon.)
Prostějov – Nové Zámky 5:3 (kon.) | Vsetín – Třebíč 4:2 (kon.) | Havířov – Cracovia 1:4 (kon.)
Frýdek-M. – Trenčín 1:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 21.08.2018, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkný hokejový podvečer z Karlových Varů, v dnešním přípravném utkání se proti sobě postaví dvě mužstva, která se již v přípravě potkala a nyní si je představíme.

HC Energie Karlovy Vary Dnes domácímu týmu se v přípravných zápasech moc nedaří, padl hned ve čtyřech utkáních z pěti, naposledy s trenčínskou Duklou 4:5. V kádru by se dle slov trenéra Marišky měl objevit i Adam Lapšanský, kterému prodloužila Energie zkušební dobu.

HC VERVA Litvínov Litvínovským se oproti Karlovým Varům v přípravných duelech daří podstatně lépe, ze zatím odehraných tří zápasů neprohráli ani jednou. Po týdenní herní pauze tak nastoupí VERVA v trenéry ještě neoznámené sestavě.

Poslední vzájemný zápas: HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)

Naposledy se potkaly oba celky před týdnem v litvínovském zimním stadionu Ivana Hlinky. Do souboje vstoupily lépe Karlovy Vary, ty po první dvacetiminutovce vedly o branku 2:1, v té druhé však přišel litvínovský dvougólový obrat, v poslední periodě se díky dalšímu vsítění odsunul Litvínov karlovarským hráčům o dvě branky a na toto již nestačili energetici reagovat, nestačila a branka Tomáše Rachůnka v poslední minutě. Před domácím publikem budou určitě chtít zelenobílí své zaváhání napravit.
    Energetici jsou před zápasem v dobrém rozmaru. Vydrží jim to?

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Závorka) – Rohan, Sičák "A", Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Šafář, Vágner, Tomeček – Rachůnek, Balán "A", Flek – Mikúš, Skuhravý "C", Gorčík – Beránek, Gríger, Kohout – Stloukal, Kverka, Lapšanský

HC VERVA Litvínov: Janus (Orct) – Baránek, Hunkes, Kubát "A", Sörvik, Ščotka, Doudera, Strejček, Romančík – Petružálek, Mikůš, Tůma – Lukeš, Hübl "C", Gerhát – Helt, Hanzl, Jurčík – Válek, Řehoř, Jánský

Rozhodčí: Battěk, Bejček – Gerát, Hynek.
    Před začátkem utkání uctí hráči i diváci minutou ticha památku zesnulého člena karlovarské síně slávy pana Josefa Kollera

00:01

00:20
    Balán se po zaváhání litvínovské obrany dostal s kotoučem až před Januse, střílel však mimo.

01:10
    Hübl pálil zpoza kruhu, jeho pokus ale zastavil Novotného beton.

01:47
    Skuhravý nahodil puk do útočného pásma, nenašel ale žádného ze svých spoluhráčů a kotouče se zmocnili hosté.

02:52
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Válek – 2 min., hákování).

03:26
    Energie při kombinaci v útočné třetině zaváhala a Litvínovu se podařilo vyhodit a střídá.

04:22
    Rachůnek se snažil zpoza brány několikrát dorazit puk za Janusovu brusli, bohužel pro Energii neúspěšně.

04:49
    Skuhravý pálil od mantinelu, odražený kotouč se pokusil doklepnout Gorčík, to se mu ale nepodařilo.

05:46
    Lukeš v rychlosti zkusil poslat puk od modré, Novotný byl ale připraven a po zkrocení kotouče lapačkou rozehrál.

06:43
    I přes to, že Litvínov má kotouč na svých holích nedaří se mu prostoupit přes střední pásmo.

07:57
    Flek přihrával k modré čáře, kde ale byla tato kombinace zastavena.

08:27
    Šafář se pokoušel prostřelit obranu hostujícího mužstva, trefil však pouze prvního obránce, který posunul puk spoluhráčům do středního pásma.

09:21
    Hübl těsně před Novotným dorážel nahozený kotouč, domácí gólman ale svou klec ochránil.

09:37
    Lukeš si počíhal na Novotného a poté pálil z kruhu, trefil pouze boční tyč.

09:53
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Gríger – 2 min., hákování).

10:15
    Rohan po zachycení přihrávky Litvínova vyhazuje a energetici mohou vystřídat.

11:15
    Gerhát se po neúspěšném Kohoutově pokusu o gól dostal s pukem k levému kruhu odkud pálil, Novotnému puk po zásahu vyskočil z lapačky, dokázal ho ale bleskově zkrotit.

11:38
    František Gerhát (LIT) nedovoleně zabránil Filipu Novotnému v zákroku a vysloužil si dvě minuty na trestné lavici.

12:30
    Po neúspěšné pokusu o průnik do útočné třetiny se energetici stahují s kotoučem za Novotného a střídají.

12:50
    Strejček se dostal přes karlovarskou obranu i ke střele z kruhu, ta pro domácího gólmana nebyla problémem.

13:51
    Po naskočení pátého litvínovského hráče se hra přesouvá do obranného pásma Energie.

14:05
    Rohan poslal kotouč z mezikruží na Januse, ten jej bez problémů zneškodnil.

14:42
    Lapšanský nahrával na Stloukala, ten našel před bránou připraveného Kverku, Kverka však nedokázal zakončit do odkryté klece.

15:30
    Po menší tlačenici po vhazování se k puku dostal Dávid Gríger, který nahrál MARTINU KOHOUTOVI a ten z první přesně našel volný prostor nad Janusovým betonem. Asistence: Dávid Gríger.

15:57
    Dalším vyloučením Vervy se stává Jiří Hunkes (LIT), který se provinil hákováním.

16:32
    Ke kotouči se po buly dostal Skuhravý, který napřáhl a vypálil, kotouč se ale odrazil od brusle obránce a skončil v ochranné síti.

17:33
    Nevydařenou kombinaci se na modré čáře snažil spravit Šenkeřík, jeho zastavení kotouče ale nepomohlo a Litvínov vyhazuje.

18:57
    Po střídání vezou domácí puk směr útočná třetina.

19:07
    Hunkes nastoupil do hry po odpykání svého trestu, jeho spoluhráči ještě v nátlaku z oslabení vyhazují puk do zakázaného uvolnění.

19:50
    Po vhazování se hra přesunula k Novotnému, kde kombinují hosté.

20:00

První dvacetiminutovka byla velice vyrovnaná a oba celky měly několik příležitostí ke skórování, to se ale podařilo jen jednou, a to domácí Energii, kdy v 16. minutě dostal Kohout přihrávku od Grígera a z předbrankového prostoru propálil Januse. Poté začal Litvínov faulovat, přesilovky však domácí tým nevyužil. Druhá třetina začne v 18:53.

Druhá třetina se o chvíli opozdí kvůli nezamrzlé vodě na ledové ploše.

20:01

20:30
    Po úvodním vhazování se hra uchýlila v obranném pásmu Energie.

21:11
    Gorčík to zkoušel z levého kruhu, Januse ale neprostřelil.

21:31
    A máme vyrovnáno! Od modré čáry poslal kotouč Jan Ščotka, který následně sklepl ze vzduchu za Novotného ONDŘEJ JURČÍK. Asistence Jan Ščotka.

22:31
    Po střetu hráčů u mantinelu v obranném pásmu domácích vyletěl puk až do ochranné sítě, vhazování se přesouvá k modré čáře.

22:43
    Baránek pálil přímo na karlovarskou klec, přestřelil ale až do ochranné sítě.

23:01
    Balán zažehnal obrovskou šanci Litvínova. Po nahození od mantinelu se dostal puk až před Novotného, Balán ale přebruslil soupeře a kotouč vyhodil.

24:16
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Rohan – 2 min., hákování).

25:01
    Kovačevič špatně rozehrál přímo na hokejku J. Mikúše, který přihrál před bránu Tůmovi, Novotný si ale tuto situaci pohlídal a včas kotouč přikryl.

26:13
    Litvínov začínal kombinovat v útočné třetině, Rachůnkovi se ale podařilo zachytit přihrávku hostů a vyhodil kotouč do bezpečí.

27:13
    Řehoř se dostal s pukem zpoza brány před karlovarského gólmana a několikrát doklepával kotouč, bohužel pro něj ale neúspěšně.

27:45
    Hanzl poslal z levého kruhu puk na domácího brankáře, ten jeho pokus zneškodnil.

28:52
    Litvínov dobruslil s kotoučem až do útočného pásma, kde o něj přichází.

29:31
    Ščotka pálil od modré, puk šel však přímo do Novotného lapačky.

30:51
    J. Mikůš nahrával Romančikovi za kruh, Romančik však střílel nepřesně a minul karlovarskou klec

32:17
    Sörvik střílel od mantinelu, kotouč ale skončil na Balánově brusli.

32:48
    Litvínov se neustále tlačí do útočné třetiny a pokouší se kombinovat.

33:24
    Gorčík se zkušeně otočil s kotoučem před brankou a po nápřahu vystřelil, puk ale skončil v ochranné síti.

34:13
    Flek se po obdržení dlouhé přihrávky dostal až k Janusovi, jeho střela z úhlu ale Janusovu svatyni neohrozila.

35:01
    Lapšanský měl příležitost před litvínovskou bránou, kde byl však zbaven puku a hra poté změnila směr.

35:52
    Řehoř zpoza Novotného brány nahrál na modrou Jánskému, ten našel u tyče LUKÁŠE VÁLKA, který přesně tečoval. Asistence: Peter Jánský, Ivan Řehoř.

36:50
    Dvě minuty si vysloužil od sudích Marek Baránek (LIT) za hrubost.

37:14
    Domácí fanoušci se při početní výhodě při vidině vyrovnání probudili a lehce povzbuzují své mužstvo.

37:50
    Šenkeřík poslal kotouč od modré, puk ale skončil na Janusově betonu a tím karlovarská šance skončila.

39:27
    Podlipnik našel před bránou Kohouta, který se pokoušel po kličce nahrávat zpět, neměl už ale komu a kotouče se ujal Litvínov.

40:00

Obratová část tohoto zápasu, v uběhlých dvaceti minutách se podařilo Litvínovu stáhnout karlovarský náskok gólem ve dvaadvacáté minutě zásluhou Jurčíkova sklepnutí kotouče ze vzduchu za Novotného záda. V 36. minutě se hostům podařilo přidat ještě jeden gól po Válkově teči. Po čtyřiceti minutách se tak do vedení dostává VERVA. Poslední perioda začne v 19:43.

Dnešní utkání sleduje 1705 diváků.

40:01

40:20
    Rachůnek se rozjel s kotoučem z vlastního pásma, u levého kruhu před Janusem ale o puk přišel.

40:34
    Stanislav Balán jednou kličkou přelstil hned tři litvínovské hráče a dostal puk až na brankovou čáru, za ní dostal kotouč doklepnutím JAKUB FLEK. Asistence : Stanislav Balán.

41:50
    Jurčík byl připraven dorazit přihrávku do odkryté části Novotného brány, do přihrávky se ale vložil domácí obránce a osvobodil energetiky.

42:30
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dávid Gríger – 2 min., vysoká hůl).

43:03
    Petružálek obdržel přihrávku do levého kruhu, jeho následná střela šla však mimo klec domácích.

44:17
    Šenkeřík při obranném manévru trefil kotouč svou holí, puk ale vyskočil a nešťastně trefil Šenkeříka do tváře, po pár okamžicích se ale domácí obránce zvedl a v předklonu odjel na střídačku.

45:09
    Rachůnek ujížděl s kotoučem k Janusovi, zakončoval však přesně na beton brankáře VERVY.

45:50
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Marek Baránek – 2 min., pozdní dohrání).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petr Šenkeřík – 2 min., vysoká hůl).

46:39
    Podlipnik střílel z úhlu od mantinelu, Janus vyrazil.

47:40
    Kohout se pokoušel najít před brankovištěm Litvínova volného spoluhráče, přihrál však do prázdného prostoru a VERVA otáčí směr hry.

48:20
    Gorčík pálil z velkého úhlu, letící kotouč ale skončil na boční tyči brány chemiků.

49:56
    Romančík prokličkoval zelenobílou obranou, k zakončení se už ale nedostal.

50:53
    Juraj Mikúš (LIT) si odjel sednout na trestnou lavici po podražení Stloukala u mantinelu. Dvě minuty za podražení a další šance pro domácí na navýšení svého skóre.

51:57
    Flek po přijetí přihrávky pálil z velkého úhlu, puk ale bránu přeletěl.

52:38
    Rohan nezpracoval prudkou přihrávku na modré čáře a kotouč míří do obranného pásma Energie.

53:07
    Podlipnik střílel od modré, kotouč však po kontaktu s bruslí jednoho z obránců skončil v ochranné síti.

54:27
    Vágner napálil puk z mezikruží, k dorážce se ale už nedostal žádný z karlovarských hráčů a Litvínov vyhodil.

55:23
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Hanzl – 2 min., podražení).

55:29
    Skuhravý úspěšný na vhazování a zelenobílí kombinují.

56:54
    Půl minuty dvojité početní výhody pro Karlovy Vary. Po podražení si půjde odpykat dvě minuty Jan Strejček.

57:13
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Stanislav Balán – 10 min. osobní trest + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

58:35
    Šenkeřík poslal kotouč od mantinelu na Januse, puk ale skončil ve výstroji litvínovského obránce.

59:50
    Chemici drží domácí v obranném pásmu a zkouší vymyslet recept na Novotného.

60:00

Poslední perioda nabídla divákům svižnou a tvrdou hru, ze které se podařilo vytvořit energetikům jednu gólovou šanci, v 41. minutě dorazil Flek kotouč po Balánově střele a bylo vyrovnáno. Od té doby se již skóre nezměnilo a tak zápas míří do prodloužení, to začne za malou chvíli.

60:01

60:30
    Začala hra tří proti třem a zelenobílým se podařilo zabrat útočnou třetinu.

61:08
    Situace na ledě se začíná vyostřovat, za sekání si jde sednout na dvě minuty David Tůma.

61:42
    Čtyři karlovarští hráči teď obklíčili Januse i s jeho třemi ochránci a snaží se vymyslet gólovou kombinaci.

63:02
    Šenkeřík po přihrávce napálil kotouč od mantinelu, svůj cíl však minul.

63:51
    Hunkes střílel od modré, Novotný kotouč zastavil betonem a následně schoval pod svou lapačku.

64:03
    Znovu Hunkes ohrozil klec domácího týmu, po zachycení přihrávky tvrdé poslal puk na brankáře Energie, ten jej ale včas zastavil.

64:44
    16 sekund před koncem prodloužení rozhoduje utkání po svém úniku s kotoučem a následném přesném zakončení do horního rohu Janusovy brány JAKUB FLEK. Bez asistence.

Po ukončení zápasu si oba celky ještě zahrají přátelské nájezdy.

V samostatných nájezdech v poměru 0:1 vítězí HC VERVA Litvínov rozhodující brankou Juraje Mikúše.

Zápas vypjatý až do posledných sekund, prodloužení bylo velice vyrovnané a oba týmy měli možnost skórovat, tu nejspíše poslední se podařilo využít Jakubu Flekovi svým únikem a následnou přesnou trefou do horního rohu Janusovy brány. To je již z tohoto utkání vše, děkuji za sledování tohoto onlajnu a u dalších se budu těšit Jakub Mahr. (20:40:26)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 16. Kohout (Gríger), 41. Flek (Balán), 65. Flek – 22. Jurčík (Ščotka), 36. Válek (Jánský, Řehoř)

Rozhodčí: Battěk, Bejček – Gerát, Hynek