Třinec – Trenčín 3:1 (kon.) | Vítkovice – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Kladno – Litoměřice 1:2 (kon.)
Zlín – Znojmo 3:2 (kon.) | Chomutov – Saryarka 4:2 (kon.) | Uh.Brod – SHKM Hodonín 5:6 (1:2 po s.n.)
Třebíč – Prostějov 2:3 (kon.) | Slavia – Sparta 2:3 (po pr.) | Nový Jičín – Kopřivnice 1:5 (kon.)
Poprad – Zvolen 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – SHK Hodonín 6:7 (0:2 po s.n.) | Kolín – Nymburk 3:4 (0:1 po s.n.)
Kometa Brno – Chabarovsk 1:5 (2:1 po s.n.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 5:2 (kon.) | Opava – Vítkovice U23 2:4 (kon.)
Šumperk – Přerov 2:1 (kon.) | Děčín – Bílina 5:4 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Trutnov 2:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Kometa Brno
1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Amur Chabarovsk
Čtvrtek 23.08.2018, 18:00 • DRFG arena • Přípravné zápasy

59:17
    Kometa si v závěru bude moct vyzkoušet dvojnásobnou početní výhodu, dvě minuty za sekání pro Dedunova.

58:17
    Možnost pro Kometu ještě potěšit své bujaré publikum, dvě minuty za hákování pro Tomáše Zohornu.

51:32
    Nic z níže napsaného se však Kometě zatím nepovedlo, naopak se bude muset bránit. Dvě minuty za nedovolené bránění fasuje Tomáš Malec.

46:41
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Amur tupí snahy Komety o zdramatizování zápasu! Zdařilý přechod do útoku v podání tygrů, který měl na svědomí Ruděnkov, jenž přešel s kotoučem střední pásmo a uvolnil na levém křídle VJAČESLAVA UŠININA, jenž střelou nad rameno brankáře Langhamera posouvá svůj tým do luxusního čtyřbrankového náskoku. Asistence: Igor Ruděnkov.

43:00
    Kometa dostává nyní ideální příležitost pro korigování skóre, ihned po vhazování se totiž dalším prohřeškem provinil Kuzněcov a fasuje dvě minuty za podražení.

42:50
    Chabarovsk půjde do čtyř, dvě minuty za nedovolenou výstroj fasuje Turbin.

40:09
    Hned v úvodu třetí třetiny přišla změna na straně hostů, v brankovišti střídá Libora Kašíka Jevgenij Alikin.

37:03
    Alex Mallet při útočném výpadu faulován, kometa dostane v závěru druhé třetiny možnost ke korigování skóre. Vyloučen Denis Golubjev, dvě minuty za podražení.

35:30
    Chabarovsk využívá další přesilovou hru! Čtvrtá branka v síti Komety se opět zrodila po povedené spolupráci, Jordán si všiml aktivně přesunujícího se ALEXANDERA GORŠKOVA, jenž ranou z voleje prostřelil Langhamera. Asistence: Michal Jordán, Vjačeslav Ušenin.

34:49
    Kometa bude hrát znovu v oslabení, viníkem této situace je obránce Malec, dvě minuty za držení.

30:24
    Chabarovsk jde do dvoubrankového náskoku! Střela brněnského Dočekala byla sražena na IGORA RUDĚNKOVA, jenž nabral neskutečnou rychlost a dostal se až k Langhamerovi, kterého překonal pohotovou střelou nad vyrážečku. Bez asistence:

27:05
    Amur využívá dvojnásobnou početní výhodu! Branková akce byla vskutku pohledná s významným českým podílem. Kolář poslal kotouč na křídlo Zohornovi, ten našel v mezikruží ideálně postaveného ALEXANDERA GORŠKOVA a ten nekompromisní střelou do pravého růžku nedal Langhamerovi šanci. Asistence: Tomáš Zohorna, Jan Kolář.

26:51
    Kometa se bude v počtu tří hráčů bránit pětapadesát vteřin, dvě minuty za podražení pro Köhlera.

25:46
    Opět se vylučuje, tentokrát na straně domácí Komety, dvě minuty za držení vyfasoval Ondřej Němec.

21:10
    Alex Mallet v signalizované výhodě ujel po pravém křídle a snažil se Kašíka nachytat střelou z ostrého úhlu. Ve stejné chvíli je vyloučen hráč hostů Pavel Turbin, dvě minuty za držení.

18:22
    V závěru první třetiny si hosté zahrají v přesilové hře, potrestaná je lavička Komety za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Lukáš Kašpar.

14:32
    Chabarovsk půjde opět do čtyř, dvě minuty za sekání pro Gorčkova.

12:30
    Kometě se nyní podařilo vstřelit branku, ale obrat ve skóre se nekoná pro postavení útočícího hráče v brankovišti! Je však pravdou, že postavení domácího Muellera bylo hodně na hraně výsostného území hostujícího brankáře.

09:00
    Přesilovka Komety bude dvojnásobná, tedy až vyprší zbývajících jedenáct vteřin z trestu Barinky. Vyloučen je Golubjev na dvě minuty za hákování.

08:12
    Přesilová hra Chabarovsku je u konce, přerušil ji Jan Kolář, jenž se provinil držením hole.

07:45
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí tým ovšem ve vlastním oslabení srovnává stav utkání! Köhler dojel nahozený kotouč do rohu útočného pásma, kde si jej převzal MARTIN DOČEKAL, obkroužil Kašíkovou branku a prostřelil exzlínského brankáře do protipohybu. Asistence: Bedřich Köhler.

07:11
    Také ruský host si zkusí hru v početní výhodě. Dvě minuty za držení, takový je ortel pro domácího obránce Michala Barinku.

03:32
    První přesilovou hru v dnešním utkání si zahraje domácí Kometa, dvě minuty za hákování obdržel Tomáš Zohorna.

01:18
    Hostující tým jde hned z první útočné akce do vedení! Tomáš Zohorna projížděl s kotoučem za domácí brankou a na pravém kruhu si všiml ideálně postaveného VJAČESLAVA UŠENINA, jenž střelou zápěstím trefil přesně růžek Langhamerovy brány. Asistence: Tomáš Zohorna.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 8. Dočekal (Köhler) – 2. Ušenin (Zohorna), 28. Gorškov (Zohorna, Kolář), 31. Ruděnkov, 36. Gorškov (Jordán, Ušenin), 47. Ušinin (Ruděnkov)