Wolverhampton – Manchester City 1:1 (kon.) | Arsenal – West Ham 3:1 (kon.) | Bournemouth – Everton 2:2 (kon.)
Huddersfield Town – Cardiff 0:0 (kon.) | Southampton – Leicester 1:2 (kon.) | Liverpool – Brighton 1:0 (kon.)
AFC Bournemouth
2:2 (0:0)
Everton FC
Sobota 25.08.2018, 16:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 3. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 10:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 12:10. (18:02:45)

Je konec! Druhý poločas nám nakonec nabídl úplně jinou podívanou, která dokonce přinesla hned čtyři branky. Everton se dostal do dvoubrankového vedení, navíc si vymodlil červenou kartu také pro soupeře. Bournemouthu nepřálo vůbec nic, avšak záhy se to změnilo. Domácí totiž během čtyř minut vyrovnali krok, načež výsledek 2:2 byl konečný. Everton tak určitě musí litovat promarněného náskoku, domácí prokázali bojovnost, za kterou si minimálně bod zasloužili. V nastaveném čase jsme ještě viděli ošetřování hostujícího Keanea, který musel být odnesen na nosítkách.

90+12

90+12
    Z velice dobré pozice zakončoval Sigurdsson, který mohl zajistit svému celku tři body. Jeho projektil ale směřoval nad břevno.

90+12
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Lys Mousset.

90+11
    K míči se po delší době dostal také Begović, který raději odehrál míč na jistotu po zemi. Nepřesností se ale prezentoval Aké.

90+10
    King ještě vracel míč před branku, kde ale nekompromisně zasáhl Holgate, který odklidil míč do zámezí.

90+9
    Na změnu stavu to už nevypadá. Bournemouth si pohrává s míčem na vlastní polovině, hostující hráči čekají za středovým kruhem.

90+8
    Bernard pláchl po pravém křídle, kde se nakonec s míčem zastavil, aby počkal na své spoluhráče. Ti se ale k útočení moc nemají.

90+7
    Už se opět pokračuje ve hře, Pickford se snažil najít své kolegy na druhé straně. Urostlý Calvert-Lewin prodloužil míč pouze ke Cookovi.

90+6
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Michael Keane, přichází Kurt Zouma.

90+5
    Až nyní byl Keane odnesen ven z hrací plochy, kompletně celý stadion bouřlivě tleská. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.

90+4
    Keane byl nakonec odnesen na nosítkách, dnešní utkání tedy dohrál. Za postranní čárou je připraven do hry Zouma.

90+3
    S Keanem to opravdu nevypadá příliš dobře, nehraje se už dobré dvě minuty. Dnešní utkání se tak o něco protáhne.

90+2
    Stále se nehraje, vážnost zranění je nakonec větší, než se mohlo zdát. Ostatní hráči využívají přerušení k doplnění tekutin.

90+1
    Z velké vzdálenosti zkusil své štěstí Gosling, který ale zamířil pouze na tribunu. Mezitím na zemi skončila dvojice hostujících hráčů.

90
    Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, oba celky se snaží zvrátit skóre na svojí stranu. Podaří se to jednomu z nich?

88
    Poslední minuty se uklidnily, tentokráte sledujeme celkem nudnou pasáž utkání. Everton je lehce aktivnější, faulem si ale pomohl Calvert-Lewin.

David Suchý

Branky: 75. J. King (pen.), 79. Aké – 56. Walcott (Tosun), 66. M. Keane (G. Sigurdsson)

Karty:   55. G. Sigurdsson (EVE), 70. Tosun (EVE), 81. Gueye (EVE)   61. A. Smith (BTH) – 41. Richarlison (EVE)

AFC Bournemouth: Begović – A. Smith, S. Cook, Aké, Daniels – Brooks (64. Ibe), Gosling, Surman (C) (76. L. Cook), Fraser – C. Wilson, J. King (90+12. Mousset).
    Náhradníci: Boruc – L. Cook, Francis, Defoe, Mousset, Ibe, Lerma.

Everton FC: Pickford – Coleman, Holgate, M. Keane (90+6. K. Zouma), Baines – Davies, Gueye – Walcott (85. Bernard), G. Sigurdsson, Richarlison – Tosun (84. Calvert-Lewin).
    Náhradníci: Stekelenburg – K. Zouma, Calvert-Lewin, Niasse, Digne, Dowell, Bernard.

Rozhodčí: Probert – Garratt, Robathan