Dunajská Streda – Žilina 0:0 (kon.) | Sereď – Podbrezová 1:2 (kon.) | Zlaté Moravce – Michalovce 2:0 (kon.)
Senica – Nitra 1:1 (kon.)
ŠKF Sereď
1:2 (1:0)
FK Železiarne Podbrezová
sk Sobota 25.08.2018, 19:00Niké liga • 6. kolo

Videli sme zaujímavý druhý polčas tohto zápasu. Hostia v ňom dokázali otočiť stav stretnutia, keď sa dvakrát prízemnými strelami presadil Michal Breznaník. Domáci sa potom ešte snažili niečo s výsledkom spraviť, no už nemali sily, aby strelili vyrovnávajúci gól. Tri body tak idú do Podbrezovej. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:50:58)

90+3
    Ventúra v poslednej akcii zápasu len potvrdil nemohúcnosť domácich, keď jeho center skončil iba niekde na tribúne.

90+3
    Kuciak si v nadstavenom čase ešte pripísal jeden zákrok, no táto strela ho v žiadnom prípade nemohla prekvapiť.

90+2
    Domáci sa snažia útočiť so všetkými hráčmi, no ich dlhý pas nemal potrebnú presnosť a tak sa hostia oslobodzujú.

90+1
    Žltú kartu dostáva Rudolf Bilas (ŠKF iClinic Sereď).

90+1
    Nadstavovať sa budú ešte tri minúty. Dnešný duel sledovalo 522 divákov priamo na štadióne.

90
    Leško ťahal akciu Podbrezovej, no v poslednej fáze zaváhal a nepridal tak tretí rozhodujúci gól hostí.

89
    Faulom na útočnej polovici sa prezentovali hostia a tak sú pri lopte opäť domáci, ktorí majú posledné minúty na strelenie gólu.

88
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Michal Breznaník, prichádza Jakub Więzik.

87
    Následná akcia domácich sa končí iba v rukaviciach pozorného Kuciaka, ktorý posiela dlhým odkopom loptu ďaleko na polovicu súpera.

86
    Hostia sa teraz bránia aj za cenu odkopov. Pri lopte sú tak v týchto momentoch hráči Serede, ktorí skúšajú nájsť cestu ako ohroziť bránu Kuciaka.

85
    Ani z tohto rohu však neprichádza vytúžený gól domácich, ktorým teraz čas plynie veľmi rýchlo.

84
    K lopte sa postavil Ventúra, no múr hostí dokázal túto strelu zblokovať na rohový kop.

83
    Loduha mal možnosť na zakončenie, no z hranice šestnástky loptu netrafil. Prichádza však štandardka pre domácich z dobrej pozície.

82
    Žltú kartu dostáva Daniel Magda (FK Železiarne Podbrezová).

82
    Tí túto príležitosť premrhali, keď štandardku rozohrali na krátko a loptu tak veľmi rýchlo prišli.

81
    Po faule na Breznaníka je tu ďalšia štandardka pre hostí. Loptu si už stavia Leško.

Pavel Pytliak

Branky: 28. Gatarić (Ulrich) – 69. Breznaník (Bernadina), 70. Breznaník (Njire)

Karty:   37. Ventúra (SER), 68. Morong (SER), 77. Adekuoroye (SER), 90+1. Bilas (SER) – 55. Sedláček (POD), 82. Magda (POD)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 10:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:15.
    ŠKF Sereď: Penksa – Menich, Ba, Michalík (C), Hučko – Adekuoroye, Ventúra – Gatarić (74. Sus), Pankarićan (80. Bilas), Ulrich (74. Loduha) – Morong.
    Náhradníci: Nwolokor – Mečiar, Baéz, Bilas, Loduha, Subotić, Sus.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, M. Baran, Bartoš, Turňa – Sedláček, Obročník – Viazanko (C) (61. Bernadina), Leško, Breznaník (88. Więzik) – Mikuš (61. Njire).
    Náhradníci: Drobnjak – Mejri, Njire, Mojžiš, Bernadina, Kopičár, Więzik.

Rozhodčí: Jozef Pavlík – Peter Jenčura, Anton Perát