Martin – Detva 3:5 (kon.) | Zlín – Olomouc 6:0 (kon.) | Litvínov – Chomutov 5:1 (kon.)
Benátky n/J – Slavia 4:5 (po pr.) | Vsetín – Přerov 5:4 (2:1 po s.n.) | Prostějov – Třebíč 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Katowice 5:2 (kon.) | Havířov – Trenčín 2:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 0:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Pelhřimov 7:4 (2:1 po s.n.) | Mor. Budějovice – Tábor 4:2 (kon.) | Kolín – Letňany 5:2 (kon.)
Sparta – Pardubice 1:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Nymburk 4:2 (kon.) | HC Slovan – Mladá Boleslav 4:3 (2:1 po s.n.)
Sokolov – Klatovy 3:4 (kon.) | Řisuty – Bílina 5:1 (kon.) | Žďár n/S – Trutnov 6:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Slovan Bratislava
4:3 (1:1, 1:2, 1:0 - 2:1)
BK Mladá Boleslav
sk Úterý 28.08.2018, 18:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Přípravné zápasy

Je dobojované, vcelku slušný hokej mohol vidieť bratislavský divák, ktorý búrlivým potleskom a skandovaním mena Mišo Vondrka poslal do šatne tím hostí. Nasleduje tradičná ďakovačka domáceho publika a čestné kolo hráčov okolo klziska. Slovan začne KHL na ľade súpera, v prvom domácom zápase sa predstaví v nedeľu deviateho septembra a bude hostiť silný Lokomotiv Jaroslavľ. Pekný večer a dobrú noc z Bratislavy želá všetkým priaznivcom hokeja Vladimír Korduliak. (20:16:52)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Slovan Bratislava.
    Rozhodujúci nájazd premenil Chad Rau.

5. série
    2:1
    Rau po blafáku vľavo puk umiestnil za chrbát Krošelja a rozhodol o víťazstve domácich.

5. série
    1:1
    Orsava po ľade pomedzi betóny Čiliaka vyrovnáva.

4. série
    1:0
    Virta to skúšal na blafák vľavo, aj on minul bránku súpera.

4. série
    1:0
    Vondrka miešal pukom pred Čiliakom, nestačilo to.

3. série
    1:0
    Červený ukázal ako sa to má, puk poslal pod brvno Krošelja.

3. série
    0:0
    Žejdl napálil puk do konštrukcie domácej bránky!

2. série
    0:0
    Řepík po blafáku na ľavú stranu puk poslal za bránku Krošelja.

2. série
    0:0
    Šťastný dotiahol puk až na Čiliakove betóny, bez úspechu.

1. série
    0:0
    Taffe to rovnako skúsil strelou, Krošelj poslal puk za svoju bránku.

1. série
    0:0
    Pacovský zvolil strelu, trafil masku Čiliaka.

V tretej tretine sme zaznamenali jeden gól a tým Slovan vyrovnal priebeh zápasu. Chlapci hrali v dobrom tempe celú tretiu tretinu a diváci sa mali na čo pozerať. Pomer striel medzi žrde na kocke po tretej tretine 22:18, po krátkej úprave ľadu budú nasledovať samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:10
    Puk sa stratil rozhodcom z dohľadu na obrannej modrej domácich, opäť je hra prerušená.

58:30
    Puk domácim preskočil modrú čiaru a tak čiarový akciu chlapcom v bielych dresoch prerušil pre ofsajd.

58:11
    Po zakázanom uvoľnení sa hra sťahuje pred Čiliaka, tempo hry v tretej tretine pokračuje do samotného záveru.

57:38
    Procházka na výlete a jeho pokus z pravého kruhu do rohu klziska zablokoval obranca domácich, Slovan pôjde do akcie.

57:07
    Na druhej strane po brejku domácich v akcii Krošelj, Meszárošov strelecký pokus po prihrávke Grmana však zlikvidoval.

56:54
    Flynn spoza bránky nakorčuľoval s pukom pred bránku, vystreliť však už nedokázal.

56:06
    Liška sa ukázal strelou z pravého kruhu, klbko hráčov pred Krošeljom však jeho snahu zmarilo.

55:26
    Hostia v plnom počte, Slovan sa ani v tejto presilovej hre o zmenu skóre nepostaral.

54:47
    Čiliak rozohráva ďalšiu presilovkovú akciu domácich.

53:57
    Řepík sa prezentoval strelou z medzikružia, Krošelj cez lapačku puk usmernil do rohu klziska, Slovan s pukom na hokejkách.

53:33
    Taffe vystrelil od modrej, Krošelj mal betóny pri sebe a puk cez hokejku poslal k mantinelu.

53:26
    Držanie v podaní Dlapu a bude to Slovan, kto bude hrať presilovú hru.

52:51
    Hostia v plnom počte, Slovan hral na výbornú prvú polovicu presilovky, hostia sa však dokázali ubrániť.

52:38
    Látal poslal puk na Šťastného, ktorý vystrelil z ľavej strany od kruhu, domáci poslali puk na ochrannú sieť, hostia majú pásmo na vhadzovanie pri vlastnom oslabení.

51:35
    Hostia poslali puk von z pásma, predtým sme videli skrumáž v okolí bránkoviska brániaceho sa tímu, Krošelj to ustál bez straty desiatky.

50:51
    Slovan motal defenzíve hostí hlavy a vzniklo z toho porušenie pravidiel a dve minúty za podrazenie pre Němečka, Slovan dostal výhodu v podobe presilovej hry.

50:18
    Boleslav zle striedala, na ľavej strane mal odkrytý priestor Červený, potiahol puk vpred a od kruhu vystrelil, Krošelj v pokľaku puk zlikvidoval a domáci sa radovať nateraz nebudú.

49:20
    Puk opäť v moci Čiliaka, ktorý zožal potlesk publika a skandovanie svojho mena.

49:15
    Domáci v plnom počte, hostia hrali presilovku na výbornú, Slovan to dokázal ubrániť.

48:55
    Klepiš to skúsil na náhodu z ľavej strany po ľade, našiel Čiliakove betóny, no dorážka jeho spoluhráča Šťastného stála za to, Čiliak puk poslal k mantinelu na ľavú stranu a podržal tím domácich.

47:35
    Pacovský spoza pravého kruhu našiel medzi kruhmi Látala, Martinov puk však tesne minul bránku domácich a tak sa zmena skóre teraz diať nebude.

47:15
    Nedovolené bránenie a dve minúty pre Luntera, presilovku si zahrá tím v čiernych dresoch.

46:02
    Vondrka vystrelil z pravého kruhu, Švarný jeho puk zablokoval a poslal von z pásma domácich.

44:50
    Hostia chceli do brejku, do cesty sa im postavil Jánošík a akciu súpera dokonale zlikvidoval. Slovan pôjde vpred.

42:53
    Krošelj v pokľaku hasil ďalšiu zložitú situáciu domácich, puk skončil v moci gólmana pri jeho ľavej žrdi, kam sa dostal spoza bránkovej čiary.

41:26
    Slovan Bratislava dal gól!
    Krošelj mal dokonale zakrytý výhľad pri strele Grmana z vrcholu pravého kruhu, puk bol zblokovaný za bránku hostí, kde si ho na hokejku zobral CHAD RAU a spoza bránky zasunul puk ľade do siete skôr, ako sa stihol Krošelj presunúť z ľavej strany na pravú. Asistencia: Mário Grman.

40:59
    Hostia sa postarali o prvé prerušenie hry v tretej tretine, ofsajd.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:33.

V druhej tretine sme videli tri góly, Slovan začal aktívne, no hostia udreli gólovo a to v krátkom časovom slede hneď dvakrát. Najskôr sa ujali vedenia gólom v presilovke, aby následne dokonale schladili domáce publikum už po devätnástich sekundách svojim tretím dnešným gólom. Slovan potom zapol na vyšší rýchlostný stupeň, hostia však hrozili svojimi kontrami. Slovan dostal od súpera ponuku na kontaktný gól a tú aj využil. V závere tretiny sa Virtova strela neujala, pred záverečnou tretinou je všetko otvorené. Pomer striel po tých dvoch, údaj z kocky nad ľadom, 15:10.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:52
    Slovan zakombinoval s pukom v zóne hostí, napokon sa k strele dostal Virta, jeho puk po švihu z vrcholu pravého kruhu Krošelj v pokľaku zlikvidoval v náručí.

38:41
    Kousal potiahol puk po ľavej strane vpred, hostia sa dostávali do prečíslenia dva na jeden, Procházka na pravej strane puk čakal márne, obranca domácich puk zblokoval za bránku Čiliaka.

37:12
    Lunter od kruhu z ľavej strany poslal puk na modrú, puk po strele Švarného Krošelj poslal do rohu klziska, hostia následne puk dostali na svoje hokejky.

36:19
    Slovan vyhral buly, Taffe posunul puk za kruh, tam si našiel vhodný palebný priestor ERIC GÉLINAS a tvrdým príklepom prestrelil Krošelja v bránke hostí. Asistencia: Jeff Taffe.

36:16
    Za držanie putuje na trestnú Dlapa, Slovan dostal ponuku na kontaktný gól a návrat späť do hry.

35:05
    Procházka vystrelil z ľavej strany spred bránkoviska, Čiliak puk poslal za svoju bránku, kde Procházka zvádza boj o puk s obranou domácich.

34:33
    Hrnka vystrelil švihom z ľavého kruhu, Krošelj puk bezpečne schoval vo svojom náručí a zmenu skóre nepripustil.

34:01
    Schaus v obrannom zákroku zobral puk súperovi, po narážačke so spoluhráčom ušiel po pravej strane, vystrelil z uhla, Krošelj puk poslal späť do hry.

32:14
    Řepík z pravej strany od kruhu poslal puk do priestoru bránky súpera, Krošelj cez lapačku zrazil puk na ľad a defenzíva hostí puk upratala do bezpečia.

31:02
    BK Mladá Boleslav dáva gól!
    Z pravej strany od kruhu vystrelil Procházka, Čiliak puk vyrazil pred seba, nuž a v dorážke do prázdnej bránky uspel PAVEL KOUSAL. Asistencia: Martin Procházka.

30:43
    V závere presilovky hostia menia ukazovateľ skóre, po kombinačnej akcii Kotvan našiel DOMINIKA PACOVSKÉHO, ktorý prekonal Čiliaka v domácej bránke. Asistencia: Oldřich Kotvan.

30:07
    Dobre to mysleli hostia, Klepiš poslal puk vľavo na hokejku Pláněka, ten nezvolil strelu, lež prihrávku na druhý kruh, domáci puk zachytili a poslali von z pásma.

29:09
    Opäť hrá s pukom na hokejke Krošelj, Slovan vyhodil z pásma aj druhý puk súpera.

28:52
    Krošelj spoza svojej bránky rozohrá presilovkovú akciu hostí.

28:45
    Seknutie v podaní Chipchuru a Slovan pôjde opäť do štyroch.

28:27
    Aj sa tak stalo, domáci v plnom počte, zmenu skóre sme nezaznamenali.

28:18
    Puk za bránkou hostí, Slovan by už svoje oslabenie mal prežiť bez ujmy.

27:41
    Slovan poslal druhý puk von z pásma, predtým nahodenie od modrej v podaní Kotvana Čiliak cez vyrážačku poslal za svoju bránku.

26:27
    V domácom tíme máme previnenie proti pravidlám a vylúčenie Řepíka, dve minúty za podrazenie, presilovka pre hostí.

25:45
    Hrnka dostal puk od mantinelu z pravej strany a sám korčuľoval na Krošelja, po blafáku na pravú stranu mu v ceste nič nestálo, trafil však konštrukciu bránky hostí.

24:31
    Bernad sa oprel do puku na modrej, Čiliak puk dobre videl a pod brvnom ho schoval vo svojej rukavici.

23:49
    Hanzlík potiahol puk za svoju bránku, počká, kým oba tímy pošlú na ľad čerstvé sily a hostia pôjdu do akcie.

22:17
    Šimun bol sám pred bránkoviskom, puk doskákal k nemu, no nestihol vystreliť, Krošelj umne hokejkou poslal puk od korčúľ Šimuna do bezpečia.

22:10
    Krošelj na ľavej strane pri žrdi likviduje puk po strele domácich z pravej strany.

21:54
    Rau spoza bránky poslal puk na modrú, strelu Grmana zablokoval hráč hostí a puk opustil útočné pásmo belasých.

21:11
    Slovan od úvodu hral s pukom na hokejkách v pásme hostí, tí vybojovali puk a založili útok, chybovali však na modrej, ofsajd.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:45.

V prvej tretine sme videli hokej s prevahou domácich hráčov, ktorí sa aj ujali vedenia po peknej akcii, na ktorej začiatku bol Liška. Zakrátko dostali hostia výhodu v podobe presilovej hry a vyrovnali. Potom mal možnosť na zmenu skóre domáci tím, svoje dve presilovky však využiť nedokázal. V závere tretiny nevyšiel domácim ani brejk a strelu Buca zlikvidoval gólman hostí. Pomer striel medzi žrde po prvej tretine, údaj zo svetelnej kocky, 8:3.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:22
    Buc vystrelil z medzikružia, Krošelj v rozkľaku cez rukavicu poslal puk za svoju bránku a podržal svoj tím.

18:24
    Brejk domácich a prečíslenie dva na jeden, Taffe z ľavej strany hodil puk na pravý kruh, Řepíka však nenašiel a tak si len tribúny povzdychli.

16:29
    Hostia vyvážajú puk von z pásma, Slovan ich mal pod tlakom, no súper na výbornú v defenzíve a dve strely Sersena zablokovala obrana, Krošelj bol v strehu, no bez práce.

15:14
    Hostia v plnom počte, Slovan ani svoju druhú presilovú hru v zápase nevyužil, hostia to ustáli aj s dvomi vyhodeniami puku k Čiliakovi.

14:14
    Celú minútu od vyhraného buly Slovan drží súpera v pásme, ten mu palebný priestor neposkytol a tak strelu na bránku nevidíme.

13:14
    Flynn makal plniť si povinnosti do obrany a prehnal to s aktivitou, dve minúty za seknutie, presilovka pre Slovan.

13:08
    Flynn sa pekne preštrikoval s pukom po pravej strane, jeho prihrávka pred bránku však už oči nemala a Slovan pôjde do akcie.

12:06
    Krošelj na konci malej skrumáže pred svojim bránkoviskom, puk schoval do rukavice a upokojil hru na ľadovej ploche.

11:53
    Hostia v plnom počte, Slovan svoju presilovku v gól nepretavil.

11:23
    Schaus sa oprel do puku na modrej na ľavej strane, Krošelj v pokľaku puk lapil na svoje betóny, len to tak zazvonilo.

10:33
    Slovan pekne kombinoval s pukom pred bránkou súpera, Virtova strela sa neujala a hosťom sa podarilo vyhodiť puk von z pásma, oba tímy striedajú.

09:53
    Hákovanie a trestnú lavicu bude teraz zohrievať Najman, presilovka pre belasých.

08:49
    Hostia využívajú presilovú hru, Pacovský od pravého kruhu strieľanou prihrávkou našiel medzi kruhmi MARTINA LÁTALA, ktorý zmenil trajektóriu puku a okolo lapačky prekĺzol puk Čiliakovi do siete. Asistencia: Dominik Pacovský.

08:37
    Pacovský pekne vystrelil z pravého kruhu, Čiliak zrazil betóny k sebe a puk schoval v náručí.

08:20
    Za držanie usadol na trestnú na dve minúty Virta, hostia budú hrať svoju presilovku.

07:55
    Signalizované vylúčenie hráča v bielom drese, Krošelj na striedačke, Mladá Boleslav so šiestimi korčuliarmi na ľade.

06:55
    Procházka poslal puk od kruhu dozadu na modrú, odtiaľ pálil v dobrom postavení Němeček, svoj puk však poslal nad bránku len do ochranného skla.

04:01
    Liška zavelil v strednom pásme do útoku, posunul puk na Chipchuru, Kyle zasekol za kruhom, po ľade poslal na druhú stranu, kde našiel voľného Meszároša, ktorý sa zbavil padajúceho obrancu súpera a naservíroval puk pred bránkovisko voľnému PATRIKOVI LAMPEROVI, ktorý po ľade zasunul. Asistencie: Andrej Meszároš a Kyle Chipchura.

03:06
    Mužstva sa navzájom oťukávajú, teraz hostia vyrobili ofsajd, Najman poslal puk do pásma neskoro.

01:22
    Čiliak skáckajúci puk od modrej schoval do lapačky a pohotovo rozohral na hokejky svojim spoluhráčom, Slovan zavelil do útoku.

00:13
    Slovan sa po vyhranom buly ihneď natlačil do pásma súpera, Červený vystrelil po ľade od kruhu z ľavej strany, Krošelj s pukom nemal najmenšie problémy a poslal ho späť do hry.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Bez ohľadu na výsledok v riadnom hracom čase aj dnes oba tímy predvedú divákom po riadnom hracom čase svoje umenie v samostatných nájazdoch.

Príjemný podvečer z Arény Ondreja Nepelu z Bratislavy želám všetkým priaznivcom ľadového hokeja. Na dnešný zápas domáci zvolili biele dresy v kombinácii s modrou farbou, hostia v čiernych farbách v kombinácii so zelenou. Skončilo nám rozkorčuľovanie, po úprave ľadu už bude všetko prichystané k úvodnému buly duelu. Dnešný duel rozhoduje slovenské kvarteto Vladimír Goga a Vladimír Fridrich, na čiarach Michal Orolin a Roman Výleta.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

BK Mladá Boleslav:

Rozhodca:

Goga, Fridrich – Orolin, Výleta.

HC Slovan v príprave na nadchádzajúcu sezónu čaká posledný prípravný zápas a ten odohrá na domácom ľade, súperom mu bude účastník českej Extraligy, spoza rieky Moravy pricestuje k Dunaju Mladá Boleslav.

HC Slovan Bratislava v rámci prípravy na novú sezónu odohral už osem zápasov, z nich v troch zvíťazil, i keď práve so svojim dnešným súperom až po samostatných nájazdoch. Na rad prichádza odveta a už v nedeľu čaká belasých na svojom ľade Metallurg Magnitogorsk.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu posledného prípravného zápasu HC Slovan, Aréna Ondreja Nepelu v Bratislave privíta Mladú Boleslav a my vám z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 5. Lamper (Meszároš, Chipchura), 37. Gélinas (Taffe), 42. Rau (Grman), rozh. náj. Rau – 9. Látal (Pacovský), 31. Pacovský (Kotvan), 32. Kousal (Procházka)