Olomouc – Trenčín 4:0 (kon.) | Slavia – Kladno 2:5 (kon.) | Třebíč – Přerov 3:2 (kon.)
Chomutov – Litvínov 4:1 (kon.) | Cracovia – Havířov 0:5 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:5 (kon.)
Opava – Kopřivnice 5:2 (kon.) | Trutnov – Vrchlabí 2:5 (kon.) | Bílina – Mostečtí Lvi 7:5 (kon.)
Jastrzębie – Šumperk 4:2 (kon.) | Jablonec n/N – Dvůr Králové n. L. 3:1 (kon.) | Nymburk – Kolín 6:1 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 6:5 (kon.) | Benátky n/J – Briançon 1:2 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 6:4 (kon.)
Písek – Milevsko 11:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:5 (1:4, 2:1, 0:0)
Berani Zlín
Čtvrtek 30.08.2018, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Přípravné zápasy

Nájezdy dnes již nebudou, končí nám tak poslední přípravné utkání Dukly. Za zvuku sirény z časomíry, která okořeňuje závěr dnešního mače se hráči loučí s fanoušky a děkují za podporu. Ve třetí třetině již i přes snahu Dukly se skóre nezměnilo a konečný stav je tak 3:5. O výsledku rozhodla především první třetina, kterou Jihlava nezvládla a prohrála ji 1:4. Z mé strany je to dnes vše, z Jihlavy se s vámi loučí Tomáš Kalas. (20:12:42)

59:22
    Štebih trefil hůl Fořta, nechybělo mnoho k definitivnímu gólu!

59:13
    Zakázané uvolnění hostí. Brož jede na střídačku!

58:49
    71 sekund před koncem se dopouští hostující Werbik ofsajdu. Zlín avšak hraje závěr utkání takticky velice dobře.

58:03
    Hrníčko vyhodil z pásma, ale bez icingu. Přesto se nemůže dostat Jihlava na kotouč.

57:42
    Konečně se zadařilo vzít píšťalku do úst a zapískat. To bychom měli. Bude se vhazovat po levici Brože, to vše 138 sekund před koncem.

57:08
    U domácí střídačky probíhá souboj o puk, stále se nepíská, ale píská se na rozhodčí. Vždyť už se tam půlminutu mydlí...

56:29
    Dukla se snaží dostat z pásma, ale nedaří se jí to. Pokusila se o to formou zakázaného uvolnění, což se taktéž nepovedlo. Sáhne domácí lavička k time-outu a odvolá gólmana?

55:47
    Werbik působil jako odrážedlo puku, Zeman se pokusil prostrčit kotouč mezi nohama, ale nepovedlo se. Zlín je tak zase před Brožem, který si dnes nemůže rozhodně na práci stěžovat.

55:04
    I Brož zasáhl dobře! Pokus o křižnou rozehrávku napříč pásmem vyústil v osamoceného Okála s pukem před domácím brankářem, Brož ale s ledovým klidem situaci ustál!

54:19
    A zasáhl výborně i napodruhé! Hrníčko nabil Skořepovi před poloprázdnou branku, proti střele Skořepy se ale Sedláček vytáhl výborným zákrokem a stadionem to zahučelo!

54:11
    Nejprve to sám zkusil Čermák, neúspěšně. Pak to na sebe vzal od modré Štebih, Sedláček zasáhl.

53:11
    Dostálek nedokázal prostrčit kotouč dále do útočného pásma a Jihlava musí založit útok znovu. Kotouč má v držení, ale dostat se tam nemůže.

52:19
    „Čas, čas!“ To křičí Sedláček na své spoluhráče a dává jim tím znamení, ať nepospíchají. Hosté se pak následně dostali na dostřel Brože, ani jedna střela ale neprošla za jeho záda. Podaří se ještě Dukle snížit, potažmo srovnat?

50:57
    Chlubna předvedl dobrý důraz a odvahu, když držel kotouč u mantinelu před dotírajícími hráči, ale nakonec byl zbaven jak puku, tak stability.

50:19
    Domácí předvedli velký kolotoč před brankou Sedláčka, kdy na hostujícího gólmana přišlo asi šest střel během jedné minuty, hostující obrana s vypětím všech sil dokázala uhájit své hájemství před gólem.

49:50
    Zemanovu střelu před bránou srazil na zem Čachotský, střela prošla těsně vedle levé tyče!

48:52
    Harkabus neudržel puk ve své moci a odevzdal ho Suchánkovi, ten pozvolna začíná zakládat útočnou akci. Hosté následně v útočném pásmu vyrazili touš pouze na modrou, kde dojel ze střídačky Kajínek a bombou trefil pouze Sedláčka.

48:27
    Trvalo to asi šest sekund, než sudí přerušil hru v rámci boje o puk v rohu kluziště. Nyní se bude vhazovat po pravici Brože.

47:45
    Okál v přečíslení 2 na 1 servíroval před branku Šlahařovi, kterému se ale těsně nepovedlo kotouč dojet.

47:19
    I Jihlava měla solidní možnost, Dostálek se ale neobtočil a nemohl tak střílet.

46:15
    Tutovku měl ve vlastním oslabení Kulda, když obral o puk Pohla a jel sám v úniku. Mířil mezi betony Brože, ten ale v pozdější fázi za přispění obránců dokázal ubránit Duklu od šesté trefy!

45:50
    Hosté vyhráli buly a Ferenc napálil puk vší silou na druhou stranu.

45:24
    Fryšara nevyhodil kotouč a domácí se stále drží v útoku. Z levého kruhu střílel Hrníčko, jeho střelu srazil jeden z hostí a poslal ji do ochranné sítě.

44:57
    Svoji hokejku do sekery transformoval Žižka, když sekl do hole Zemanovi, aby mu znemožnil střílet.

44:20
    Mareš podél lajny nahrával na Suchánka, kotouč ale poslal za modrou. Paradoxně to domácím pomohlo, v akci byl Dostálek, najel si před Sedláčka, ale nedostal puk do branky!

43:48
    Osmík raději ihned vyhodil a jel střídat. O icing se ale nejedná.

43:00
    Pěkná souhra od hostí. Okál nestřílel, místo toho nechal puk Šlahařovi, který i z ostrého úhlu vystřelil, ale neohrozil Brože. Přesto pokračují hosté dále v útoku.

42:26
    Werbik následně vyhrál souboj proti Suchánkovi a dostal se do nadějné pozice, Brož mu ale zakázal další pokusy zákrokem. Následnou melu zažehnali ihned sudí.

42:05

41:41
    Podruhé to vzal na sebe, ale zlomil hůl a Berani jsou z nejhoršího venku.

41:22
    Štindl mohl střílet podruhé, ale raději volil obehrávání Sedláčkovy branky.

41:01
    Štindl se napřáhl po přihrávce Zemana, od modré čáry trefil připravenou Sedláčkovu lapačku.

40:38
    Domácí v plném počtu. A hned mohou založit útok, kotouč mají k dispozici.

40:23
    Sedláček dostal tvrdou ránu do masky od Jiránka, hra pokračovala dále a Zlín se dokázal přesunout do útočného pásma. Do návratu domácího Mareše zbývá 15 sekund.

40:05
    Uteklo pět sekund a hned se vylučuje. Zemana na modré čáře podrazil Werbik a je vyloučen za podrážení. Chvíli tak budeme hrát 4 na 4.

40:01

Do konce třetiny to nebylo, přesto se už ale stav jinak nezměnil. Ve druhé třetině snížila Dukla na dvě trefy zásluhou šťastné trefy Dominika Hrníčka. Zlín ale byl o něco lepším celkem, což rezultovalo v pátou branku z hole Okála. Přesto se skóre ale měnilo ještě jednou, podruhé se prosadil Dominik Hrníčko v 27. minutě. Na HZS se vrátíme zpět za 16 minut.

40:00

39:30
    Osmík napadal Fořta a Dukla šetří čas v útočném pásmu. Zřejmě až do konce třetiny.

38:53
    Werbik se pokusil přesunout puk doprava na Kuldu, ale bylo mu v tom Pohlem zabráněno. Ten samý hráč pak následně vyhodil z pásma.

38:39
    Další nové pravidlo v praxi. Domácí obránce Mareš byl vyloučen za pozdní dohrání. Další ze série úsměvných příhod na kluzištích.

37:21
    Nepřetažení dresu přes kalhoty? Problém nejvyššího kalibru a deset zápasů stop. Minimálně. Tohoto přestupku se dopustil Ondráček, který se následně pustil do debaty s hlavním sudím. Za deset to nemá, ani za dvě, ale přesto je toto pravidlo hodně kontroverzní.

37:21
    Brož nechtěl dále situaci před jeho klecí komplikovat a přidržel kotouč.

36:20
    Pohl neodtlačil Poletína a Berani tak dostali možnost pobytu v útoku, dlouho jim to nevydrželo a Štebih následně odehrál do bezpečí.

35:09
    Mareš krkolomně odehrál kotouč na Čermáka, ten samý hráč pak nedotáhl kličku za brankou Zlína do konce. Opět jsou ale domácí na kotouči a tlačí.

34:49
    Mohlo to být o jediný gól! Čachotský se kličkou zbavil obránce, nahrál před branku volnému Dostálkovi, který švihem z úhlu přestřeluje branku!

34:10
    Výborný obranný zákrok předvedl Suchánek, když čistě odzbrojil před brankou Fryšaru.

33:31
    Opět hosté vyhazují z pásma a přesilovka Dukly je spíše trápení. Nezmění to ani valná hromada za Sedláčkovou brankou.

33:11
    Zajímavý projektil poslal Kajínek do pravého vinglu, Sedláček prokázal ale kvalitu a lapačkou chytá.

32:35
    Anděl táhne velice dlouho kotouč, ale je to k ničemu. Zlín podruhé za 15 sekund vyhazuje ze svého pásma.

32:22
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Nosek – 2 min., držení).

32:06
    Hrníčko dostává hodně prostoru v posledních minutách a Dukla dostane přesilovku.

31:16
    Čachotský kouzlí v útočném pásmu, nakonec přehrál na Dostálka, který vystřelil nebezpečně a puk šel dokonce za Sedláčkova záda, do branky se ale nedostal!

30:31
    Tlačenice v rohu mantinelu, nakonec byli úspěšnější hosté a útočí. Domácí však vyhazují na icing, respektive Kajínek.

30:03
    Sedláček uklidnil hru zadržením kotouče a bude se vhazovat po jeho pravici.

29:20
    Velkou šanci měl Poletín, když dostal zpoza brány přihrávku před kasu, Brož se na zemi roztáhl a zadržel puk!

27:59
    Gazda vyvezl puk až skoro za svoji branku, odkud ho přes jednoho hráče dostal zpátky k Brožovi. Suchánek následně přihrával na Čachotského, ten ale nezpracoval dobře a je to icing.

26:36
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla zase snižuje! Od modré vystřelil dobře David Váňa, jeho střelu ale lehce tečoval DOMINIK HRNÍČKO, který zaznamenává druhou trefu v utkání. Puk propadl mezi rukou a tělem Sedláčka. Asistence: David Váňa, Lukáš Anděl.

25:43
    Štindl nepřejel obrannou modrou a nevysvobodil Duklu z útrap a nástrah dnešního utkání. Náznakem oživení budiž rychlý protiútok, který táhl dvakrát Skořepa, poprvé střílel, podruhé nahrál, ale je to stále bez efektu.

25:14
    Zlín po vstřeleném gólu jasně vládne a výkon Dukly je opravdu velmi špatný. Základní chyby v rozehře, nemožnost nahrávky puku na metr... rozhodně by to lepší čekali i fanoušci.

23:36
    Zlín právě vstřelil branku!
    Je to zpět o tři branky. Může za to nedůraz domácí obrany v předbrankovém prostoru. Řezníček vypálil z levého kruhu, Brož vyrazil reflexivně betonem. Přesto se obrana nedokázala zformovat, Popelka předal kotouč na druhou stranu brankoviště k ZDEŇKU OKÁLOVI, který se s tím nemazlil a nedal Brožovi šanci. Asistence: Michal Popelka, Dalibor Řezníček.

22:34
    Zlín se nepřesunul k Brožovi, ale Brož ke Zlínu, výjezdem odehrál kotouč zase zpět hráčům do útoku, od modré vypálil Osmík, Gazda jako první hráč střelu obětavě zblokoval.

22:17
    Dukla pokračuje v útočném tažení a obléhá branku Zlína. Nyní musel Sedláček předvést dva zákroky proti střelám od modré čáry.

21:08
    Úvodem se omlouvám za technické potíže vlivem špatného internetu na domácím zimáku. Mezitím vstřelila Dukla snižující trefu. Střelcem byl po souhře Anděla a Suchánka se štěstím DOMINIK HRNÍČKO, pro kterého se jedná o první trefu v dresu Dukly! Asistence: Lukáš Anděl, Jakub Suchánek.

20:01

Končí první třetina a s Jihlavou to je špatné. Sice vedla od třetí minuty, když se prosadil Tomáš Jiránek, ale za šest minut srovnal Nicolas Werbik. Hra byla nadále vyrovnaná, ale Zlín nabídnuté šance využíval. Šest sekund před koncem 15. minuty otočil vývoj skóre sporným gólem z hole Tomáše Fořta. A nebylo to všechno. Po vhazování se prosadil střelou o tyčku Pavel Sedláček 162 sekund před koncem. Tečku na velmi špatnou třetinu dal svým kiksem Suchánek a Jiří Ondráček dal konečnou podobu výsledku první části – 1:4. Vrátíme se zhruba za 14 minut.

20:00

19:39
    V kabině Dukly bude asi hodně co vysvětlovat. Suchánek vyrobil neskutečnou hrubici před vlastní brankou, když bez cizího zavinění upadl. Bohužel pro něj se před ním nacházel JIŘÍ ONDRÁČEK a trefil se nad vyrážečku zkoprnělého Brože. Bez asistence.

18:52
    Solidní akce od první útočné formace Jihlavy. Čachotský dostal přihrávku do útočného pásma, nechal puk pod sebe na Zemana, ten z ostrého úhlu pálil do betonů Sedláčka. Následný pokus objetí branky již vůbec nevyšel.

18:21
    Ferenc stojí za brankou Sedláčka a čeká na adresáta nahrávky. Tou byl Werbik, v době převzetí kotouče byl ale v ofsajdu.

17:18
    Je to o dvě branky rozdílu. Po vhazování v levém kruhu útočného pásma Zlína. Fryšara vyhrál buly, shodil pod sebe na PAVLA SEDLÁČKA, který střelou z nápřahu o tyčku dává PSG Beranům dvě branky „fóra“. Asistence: Štěpán Fryšara.

16:36
    Hosté raději vyhazují, ale trvalo pouze chvíli, než se domácí dostali ke střele. Kajínek však branku Sedláčka zprava minul a Dukla se musela znovu bránit, tentokrát tým opět podržel Brož.

15:52
    Dukla zpět v útoku, od modré chtěl pálit Štindl, ale nezadařilo se, o kotouč ho obral Kulda.

14:54
    Tenhle gól budí emoce. Asi i oprávněně. Zlín jel do rychlého útoku a natlačil se až před Brože. Posunul branku, posunul Brože mimo brankoviště, ale gól platí. Gazda rychle předal ve středním pásmu na Ondráčka. Ondráček mezitím rozhodil Brože, TOMÁŠ FOŘT už pak dostal kotouč do posunuté branky. Asistence: Jiří Ondráček, Daniel Gazda.

14:34
    Nepřesné nahrávky na obou stranách, tu poslední udělali Zlínští a Dostálek střílel, ale nepovedlo se mu trefit volné místo hostující branky.

13:49
    Tlačenice nastala před domácí kasou, kdy nejprve Poletín a následně Werbik doráželi z bezprostřední blízkosti do branky, Brož ale všechny situace ustál a působí velmi jistě.

13:13
    Hrníčko křižným pasem vytáhl puk na Anděla, který si ho nezpracoval, jak by chtěl a Zlín toho využívá vyhozením.

12:43
    Zprava se probil až před Brože dvouoký Žižka, Brož vytěsnil ramenem.

12:26
    Valenta od modré pokusil štěstí, Brož byl ale proti. Bude se vhazovat po jeho levici.

11:22
    Hosté drží domácí v pásmu. Střílel Fořt, ale Brož vyrazil před sebe. Následně se ke kotouči probojoval Tomáš Chlubna a vyhodil ho z pásma ven. Sebe s dalšími čtyřmi hráči taky.

10:45
    Žižka z velké dálky nahodil na Brože, domácí gólman nastavil lapačku a rozehrál dále.

09:54
    Štebih vyměnil kotouč s Jiránkem a Dukla se řítí vpřed. Osmík přehrál zpět na Jiránka, který ale nebyl v dobrém postavení vůči obránci a o puk přišel.

09:14
    Dlouhá přihrávka Suchánka na Skořepu nevyšla, zhruba na středovém kruhu ji zarazil Šlahař a otočil hru.

08:22
    Máme srovnáno, hosté využívají přesilovku! Na modré čáře dostal kotouč Poletín od Šlahaře, chvíli podržel, následně nahrál volnému NICOLASU WERBIKOVI, který měl hodně času na střelu a trefil se mezi betony Brože. Asistence: Michal Poletín, Jakub Šlahař.

07:57
    Pěkný zákrok Brože proti střele Kubiše z vrcholu levého kruhu. Kubiš měl dobré podmínky na střelu, clonu před gólmanem a dost místa. Brož ale chytil a vysloužil si potlesk.

07:32
    Přesilovou hru Zlína ale brání domácí čtyřka dobře, ihned po pár sekundách vyhodila na druhou stranu hřiště.

07:14
    První vyloučení v zápase. Hrníčko byl za brankou Sedláčka velice aktivní a soupeře naremploval na mantinel. Dvě minuty, napadení.

06:03
    Čermák si najel na levý kruh a pálil, Sedláček nastavil pouze lapačku.

05:22
    Čekáš dlouho? Čekej dál. Tento slogan si mohou vytisknout domácí na dres, Dukla totiž v posledních minutách nepůjčuje puk hostům. Dále než do středního pásma se ale domácí nedostali.

03:41
    Dostálek masíruje Valentu za hostující brankou a dojíždějící Čachotský vybojoval pro Jihlavu puk. Dostálek pak nahrával před branku na Zemana, který ale nevystřelil. Nepovedlo se to ani Čachotskému s otočkou okolo branky a Zlín jde na druhou stranu hřiště.

03:32
    Hráči Zlína nebyli uvolnění a chtěli se uvolnit, jenže proti pravidlům. Icing a hra je před Sedláčkem.

03:16
    Individuálně se zkoušel prosadit Kulda, po levé straně si potáhl touš a z levého kruhu vystřelil, zamířil nad Brožovo rameno a navíc mimo branku.

02:35
    Hlinka po prknech posílal puk ven, ale Ferenc ho ještě udržel v útočném pásmu. Přesto se píská icing, opět ho má na svědomí Jihlava.

02:16
    Jenže Zlín nemá pokrytá zadní vrátka a TOMÁŠ JIRÁNEK toho využívá. Dostal totiž luxusní přihrávku za obranu od Harkabuse a Jiránek si položil Sedláčka, aby následně zakončil do prázdné. To vše v signalizované výhodě. Asistence: Tomáš Harkabus

01:46
    Sedláček dojel puk a zakládá útok Zlína. Berani jsou zatím aktivnější a moc nepouští Duklu na kotouč.

01:18
    Skořepa obtěžuje Kubiše, nakonec se mu podařilo po útrapách kotouč získat. Následnou kombinaci ale nepřečetl dobře Anděl a Dukla vyhodila na icing.

00:48
    První akce Jihlavy. Suchánek vybojoval kotouč v obranném pásmu, vytáhl ho až mezi kruhy, zde nahrál na Zemana, ten trefil pouze Štůralu.

00:03
    Začíná úvodní třetina, puk má Zlín a stěhuje se před Brože. Dukla však dokázala otočit hru a Pohl vlétl do útočného pásma, ale bez úspěchu.

00:01

-3:31
    Kapacita stadionu je nějakých 6200, dnes to bude ani ne tisícovka fanoušků. I přes nepěkné počasí zde v Jihlavě nebude návštěva větší. Během své trnité cesty na komentátorské stanoviště jsem zahlédl sice pár fanoušků Zlína, ale sektor hostí je prázdný.

-14:00

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – Pohl, Štindl, Suchánek, Váňa, Kajínek (A), Štebih, Mareš – Čachotský (C), Zeman, Dostálek – Hrníčko, Skořepa, Anděl – Jiránek, Osmík, Harkabus – Čermák, Hlinka, Chlubna
    trenéři: Petr Vlk, František Zeman

PSG Berani Zlín: Štůrala (Sedláček) – Nosek, Hamrlík, Žižka, Řezníček, Gazda, Valenta, Ferenc – Sedláček, Šlahař, Kulda – Popelka, Werbik, Poletín – Okál, Karafiát, Kubiš – Fořt, Fryšara, Ondráček
    trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Polák, Kopeček – Jeletz, Mejzlík.

Vzájemné zápasy tuto sezonu
    Čtvrtek 9. srpna, PSG Berani Zlín vs. HC Dukla Jihlava 6:2 (0:0, 4:1, 2:1)
    Branky a nahrávky: 24. Herman (Šlahař), 28. Kulda (Šlahař), 29. Popelka (Fořt, P. Sedláček), 35. Poletín (Řezníček, Fořt), 43. Václavek (Karafiát, Ferenc), 56. Ferenc – 29. Štebih (Váňa), 44. Anděl (Skořepa, Váňa). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 700. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Jihlava již svoji přípravu dnešním utkáním uzavře a bude mít devět dní do začátku Chance Ligy. Vstup do přípravy byl od Dukly velmi dobrý, nejprve přehrála kazašský Kokšetau 2:0, následně porazila i Olomouc 2:1. ZUBR Cup ale Jihlavské nezastihl v dobrém rozpoložení, podlehli Zlínu (2:6), Přerovu (0:3), porazili až Nové Zámky (3:2) a na turnaji skončili třetí. Poslední přípravu měla Dukla před devíti dny, v Olomouci prohrála 2:1 a Hanáci tak vrátili Dukle porážku z prvního zápasu.

PSG Berani Zlín
    Pro Zlín se nejedná o poslední přátelák. Včetně dnešního zápasu čekají PSG Berany ještě tři utkání. V přípravě si ale Zlínští vedou suverénním stylem. Z pěti utkání vyhráli hned čtyři. Zaváhali pouze jednou, v druhém utkání ZUBR Cupu, když podlehli Novým Zámkům 1:2. Přesto celý turnaj opanovali. Zlín doma přetlačil i silné Znojmo, 3:2. Poslední zápas sehrál Zlín v úterý, když do země před 1300 diváky zadupal olomoucké Kohouty výsledkem 6:0.

Příjemné dopoledne ze zamračené Jihlavy! Dnes čeká místní Duklu generálka na Chance Ligu. V předposlední srpnový den se od 18:00 na Horáckém zimním stadionu rozjede přípravné utkání. Soupeřem Dukly budou PSG Berani Zlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 3. Jiránek (Harkabus), 22. Hrníčko (Anděl, Suchánek), 27. Hrníčko (Váňa, Anděl) – 9. Werbik (Poletín, Šlahař), 15. Fořt (Ondráček, Gazda), 18. Sedláček Pavel (Fryšara), 20. Ondráček, 24. Okál (Popelka, Řezníček)

Berani Zlín: Sedláček (Štůrala) – Nosek, Hamrlík, Žižka, Řezníček, Gazda, Valenta, Ferenc – Sedláček, Šlahař, Kulda – Popelka, Werbik, Poletín – Okál, Karafiát, Kubiš – Fořt, Fryšara, Ondráček

Rozhodčí: Polák, Kopeček – Jeletz, Mejzlík