Chaves – Braga 0:1 (kon.) | Guimarães – Tondela 1:0 (kon.)
GD Chaves
0:1 (0:1)
SC Braga
Pátek 31.08.2018, 20:00 • Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira • Portugalská Primeira Liga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ve 4. kole portugalské Primeira Ligy se proti sobě utkají týmy GD Chaves a SC Braga. Naposled se spolu tato mužstva utkala před měsícem v přípravném zápase, který vyhrála Braga na půdě Chaves 1:0 po brance Ricarda. Nyní se bude hrát opět na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira. Úvodní výkop je naplánován na 20:00.

Chaves se momentálně nachází na čtrnáctém místě se třemi body a skóre 3:7. V posledním zápase zavítal na půdu Maritima. V 17. minutě poslal hosty do vedení William. Dlouho hosté drželi náskok a už to vypadalo, že 5 398 diváků uvidí výhru Chaves, ovšem v 90+1. minutě srovnal Barrera a v 90+5. minutě otočil utkání Africo Lucas. Chaves tak ztratil výhru v nastavené, když dostal dvě branky.
    Braga je zatím lídr tabulky a nachází se na první příčce se sedmi body a skóre 10:6. V posledním zápase přivítal na své půdě Aves. V první půli branka nepadla, ale v 52. minutě poslal hosty do vedení Defendi. V 59. minutě ovšem srovnal Eduardo a o pět minut později poslal domácí do vedení Palhinha. V 78. minutě zajistil tři body domácím Sousa a Braga vyhrála 3:1.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

GD Chaves: Ricardo – Brigues, Maraš, Marcao, Djavan – Gallo, Eustáquio, Bressan – Perdigao, William, Jebralidze.
    Náhradníci: Filipe – Basto, Ghazarjan, Jefferson, Platiny, Niltinho, J. Teixeira.

SC Braga: T. Sá – Goiano, P. Santos, B. Viana, Sequeira – Esgaio, Palhinha, Novais, F. Martins – Dyego Sousa, W. Eduardo.
    Náhradníci: Marafona – Ferrugem, Claudemir, Figueiras, Fransérgio, R. Horta.

Rozhodčí: Luís Godinho – Rui Teixeira, Jorge Cruz.

1

1
    Braga získala krátce po začátku utkání volný kop z levé strany, ovšem ten odhlavičkovala domácí obrana.

2
    Chaves drží míč na levé straně a zůstane u něj po faulu hostů.

3
    Ovšem následný volný kop nepřinesl nic vážného a u balónu tak bude opět Braga, která je lídrem portugalské ligy.

4
    Dyego Sousa se dostal do zakončení hlavou, ovšem minul domácí svatyni.

5
    Domácí hráč Avtandil Jebralidze se dostal ke střele, ovšem ta letěla pouze do míst, kde byl připraven brankář Tiago Sá.

7
    Avtandil Jebralidze se provinil nedovoleným zákrokem na své polovině a u míče bude Braga.

8
    Posléze se k míči dostal domácí Djavan, ale ten byl rovněž zfaulován a Chaves bude stále u balónu.

9
    Ricardo musel být připraven, když se Dyego Sousa snažil dát míč pod sebe ve vápně, ale domácí brankář včas zasáhl.

11
    Braga málem šla do vedení, ovšem rána Eduarda se otřela pouze o horní tyč!
    11. Rána Eduarda skončila na břevně.

13
    Nyní domácí získali autové vhazován na své polovině hrací plochy a až na šanci Eduarda zatím nevidíme atraktivní fotbal.

15
    Braga je u míče, ovšem posléze se Pablo Santos provinil faulem ve středu hřiště, když svalil na zem Williama.

16
    Nuno Sequeira se pokoušel odcentrovat z levé strany, ale to se mu příliš nepovedlo a jeho centr byl zblokován.

17
    Následně se hostující hráč Fábio Martins provinil faulem a u míče tak bude opět Chaves.

18
    Domácí hráč se dostal s míčem až do vápna, následně upadl, ale rozhodčí nechal hru plynout dál.

20
    Hostující hráč zezadu podrazil domácího útočníka a Braga tak získala přímý kop.

21
    Následně Braga dostala míč do vápna, ovšem zakončení nepřišlo.

21
    Poté se domácí tým Chaves chtěl dostat do rychlého protiútoku, ale Esgaio se provinil nedovoleným zákrokem, za který uviděl žlutou kartu.

23
    Domácí sice získali rohový kop z levé strany, ale ten nic vážnějšího nepřinesl.

24
    Brankář hostů Tiago Sá chytil do rukou centr z pravé strany, ovšem jeho dopad nebyl příjemný a na hrací ploše jsou lékaři.

25
    Ale vypadá to, že hostující gólman bude moct pokračovat.

26
    Hosté zatím předvádějí lepší hru než domácí soupeř, ale následný pokus dostat míč do vápna nic nepřinesl.

27
    Málem šli domácí do vedení, ale pouze je srovnáno 1:1 na břevna! William skvěle utekl po pravé straně, následně poslal přízemní centr do vápna, který byl přizvednut a Perdigao v pádu zakončoval, ovšem orazítkoval pouze horní tyč!
    27. Perdigao trefil v pádu jen horní tyč.

28
    Braga se dostala dopředu, ale centr z pravé strany byl odhlavičkován.

29
    Poté se ovšem Renan Bressan provinil faulem, když v hlavičkovém souboji udeřil protihráče loktem a Braga má další přímý kop.

30
    K následnému přímému kopu se postavil Joao Novais, ale jeho rána byla zblokována a následuje rohový kop.

31
    Následný rohový kop hostů nebyl nijak nebezpečný a poté rozhodčí nařídil krátkou přestávku na občerstvení.

33
    Domácí hráč zahrál pouze rukou a míče bude opět Braga.

34
    Domácí si vypracovali šanci, ale následná střela Bruna Galla letěla vysoce nad.

35
    Centr hostů byl velmi nebezpečný, jelikož ho domácí obránce odkopl těsně nad svou svatyní a následuje rohový kop pro Bragu.

36
    Bruno Gallo byl příliš tvrdý v souboji a sudí foukl do píšťalky.

37
    Poté něco zkoušel vymyslet na levé straně Fábio Martins, ovšem míč mu odkopl domácí obránce.

38
    Následně přišel centr právě Martinse, ale ten skončil pouze v moci brankáře Ricarda.

39
    Chaves se nebojí útočit, ale centr, který měl najít Avtandila Jebralidzeho byl nepřesný a skončil v zámezí.

40
    Dyego Sousa se ocitl v šanci, ale jeho následné zakončení bylo navíc, jelikož se nacházel v ofsajdovém postavení.

41
    Centr z levé strany skončil pouze v zámezí za bránou Bragy.

42
    Poté přišel faul z domácí strany a hostů tak získali další volný kop.

43
    Braga právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do vedení dvě minuty před přestávkou! Centr letěl na zadní tyč, kde se následně dostal hostující hráč ke střele, tu ovšem senzačně vyrazil brankář Ricardo, poté odhlavičkoval Joao Palhinha míč pár metrů doleva, kde z voleje zakončil v těžké pozici PABLO SANTOS a dostal míč za záda brankáře! Asistence: Palhinha.
    43. Pablo SANTOS - 0:1

45
    Chaves se následně dostali dopředu, ale centr z pravé strany nic nepřinesl.

45+1
    Poté šel Martins do rychlého protiútoku, ale Perdigao ho nedovoleně poslal k zemi a dostal žlutou kartu.

45+1
    Rovněž i Bressan uviděl kartu žluté barvy za nevhodné řeči vůči rozhodčímu.

45+1
    Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.

45+2
    Střela hostujícího hráče letěla jen nad bránu Chaves.

45+3
    Už to vypadá, že se v první půli branky nedočkáme a následuje jen odkop od hostující brány.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První půle je u konce a Braga zatím vede 1:0. Už v 11. minutě mohli jít hosté do vedení, ale Eduardo trefil jen horní tyč. Ve 27. minutě mohl poslat Chaves do vedení Perdigao, ale i on svoje zakončení nasměroval jen do břevna. Nakonec jsme se branky dočkali dvě minuty před koncem první půle, když se po zmatku ve vápně prosadil Pablo Santos.

Druhý poločas začne přibližně v 21:05.

46

46
    Domácí sice dostali míč do vápna, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

47
    Poté Chaves získalo rohový kop, po kterém vypálil z dvaceti metrů Avtandil Jebralidze, ale jeho pokus letěl jen vedle levé tyče.

48
    Hostující hráč se provinil faulem ve středu hrací plochy a Braga tak bude u balónu.

49
    Chaves je ve druhém poločase velmi aktivní, ale centr Jebralidzeho letěl jen na druhou stranu, odkud přiletěl opět míč před bránu, ale tentokrát ho Tiago Sá vyboxoval.

50
    Poté Braga získala rohový kop z pravé strany, ale to nic vážnějšího nepřineslo.

51
    Rána domácího hráče Bressana byla zblokována, následně vypálil i Perdigao, ovšem ten zamířil pouze vedle levé tyče a tlak Chaves je čím dál větší.

52
    Palhinha obdržel žlutou kartu za faul ve středu hrací plochy.

53
    Poté se domácí opět dostali dopředu, ale následný centr odhavičkoval hostující obránce a rána poté letěla jen vedle hostující svatyně.

54
    Tlak domácích je od začátku druhé půle enormní a opět je tým Chaves s míčem na hranici vápna.

55
    Následně se hostům povedlo odkopnout míč a po chvíli přiletěl až centr do vápna, ale tam skvěle zasáhl domácí obránce.

56
    Nyní byl domácí hráč zfaulován a hra je tak přerušena.

58
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Dyego Sousa, přichází Fransérgio.

59
    Nákop domácích nebyl úspěšný a skončil jen u brankáře Tiago Sá.

60
    Hodina hry je za námi a Braga stále vede 1:0 nad Chaves po brance Santosa dvě minuty před koncem první půle.

61
    Centr domácích z pravé strany skončil pouze za bránou Bragy a Tiago Sá tak má odkop od své svatyně.

62
    Poté se hosté po skvělé kombinaci dostali až do vápna, ale následná přihrávka nebyla přesná a míč tak skončil jen u domácích hráčů.

63
    Nuno Sequeira ztratil balón na levé straně u míče tak jsou opět domácí.

64
    Perdigao se dostal po pravé straně a následně poslal skvělý míč do vápna, ovšem zakončení Williama šlo těsně vedle pravé tyče!
    64. William nedokázal zakončit mezi tři tyče.

66
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Fábio Martins, přichází Ricardo Horta.
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Joao Novais, přichází Claudemir.

67
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Avtandil Jebralidze, přichází Niltinho.

68
    Hosté odkopli míč po centru do vápna a tlak Chaves opět pomalu roste.

69
    Pablo Santos si poradil s centrem z pravé strany a odkopl ho do zámezí. Chaves tak získalo rohový kop.

70
    Následný centr z rohu ovšem skončil jen na hlavě hostujícího hráče, který ho dostal do bezpečí.

71
    Poté přišla další rána domácího hráče, ale ta byla opět sražená a rozhodčí ještě uklidňuje hráče před bránou Bragy.

72
    Signál domácích byl velmi dobrý, ale následná rána zpoza vápna byla rovněž zblokována.

73
    Tlak Chaves je čím dál větší, ale ani tentokrát centr do vápna nic nepřinesl.

74
    Centr domácího hráče z levé strany skončil pouze v rukách Tiago Sá.

75
    Poté se hostující hráč provinil faulem, když přišlápl nohu Bressanovi a Chaves tak získalo volný kop.

76
    Nyní je hra přerušena, jelikož rozhodčí opět nařídil krátkou přestávku na občerstvení.

77
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Bruno Gallo, přichází Platiny.

79
    Domácí se pokoušeli dostat po pravé straně, ovšem to nic nepřineslo a Braga získala autové vhazování.

80
    Domácí se celý zápas pokoušejí o získání penalty, stejně jako nyní, ale ani tentokrát rozhodčí nefoukl do píšťalky po pádu domácího hráče.

81
    Opět upadl hráč Chaves ve vápně, tentokrát Platiny, ale rozhodčí ani nyní neodpískal faul.

82
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Filipe Brigues, přichází João Teixeira.

83
    Nyní byl hostující hráč Joao Palhinha dohrán ve středu hrací plochy a Braga tak bude u balónu i nadále.

84
    Chaves drží míč na své polovině, ale následný nákop nic nepřinesl.

85
    Poté Braga získala autové vhazování na pravé straně a konec utkání ještě bude hodně dramatický.

86
    Hosté se dostali do šance, ale přihrávka do velmi dobrého brejku byla zblokována.

86
    Poté se Sequeira dopustil tvrdého faulu a uviděl žlutou kartu.

87
    Obránce Bragy vypíchl míč a odkopl ho na polovinu soupeře. Následně se ale Chaves opět dostalo dopředu a tlačí na hostující tým.

88
    João Teixeira si naběhl do vápna na přihrávku Djavana, ale jeho následné zakončení skvěle zblokoval Bruno Viana a následuje rohový kop pro Chaves.

88
    Fransérgio posléz odhlavičkoval míč do zámezí a následuje další roh. Následný centr nešťastně vyboxoval brankář Tiago Sá, ale lob domácího hráče skončil pouze nad bránou Bragy.

89
    Hosté se dostali k míči na levé straně, kde byl posléze zfaulován Ricardo Horta a to Braze hraje do karet.

90
    Tiago Sá ještě dostal žlutou kartu za nevhodní řeči vůči rozhodčímu.

90
    Braga posléze získala rohový kop, po kterém přišlo zakončení, ale to chytil Ricardo.

90+1
    Rozhodčí nastavil sedm minut navíc!

90+1
    Poté přišel faul hostů ve středu hrací plochy a Chaves tak získalo volný kop.

90+2
    Následný centr do vápna byl nebezpečný, ovšem Marcao se provinil jen faulem.

90+3
    Domácí posléze získali rohový kop, když míč odhlavičkoval do zámezí Fransérgio.

90+3
    Následný centr z rohu ovšem nepřinesl nic nebezpečného a Braga málem šla do protiútoku, ovšem přihrávka skončila pouze u domácí obrany.

90+4
    Poté William číhal na centr ve vápně, ale ten skončil pouze za bránou Bragy.

90+5
    Tlak Chaves je opravdu velký, ale po následném centru rozhodčí odpískal jen nedovolený zákrok Platinimu.

90+6
    Eduardo skluzem poslal k zemi domácího hráče ve středu hrací plochy a uviděl žlutou kartu.

90+6
    Násedný centr domácích byl nebezpečný, ale obrana Bragy si sním poradila a následuje rohový kop.

90+6
    Po rohu sice přišla střela zpoza vápna, ale ta letěla pouze nad svatyni Bragy.

90+7
    Chaves má poslední možnost nakopnout míč do vápna, ale zatím ho drží na polovině soupeře.

90+7

Je konec! Braga nakonec ustála obrovský tlak soupeře ve druhém poločase a těsně zvítězila 1:0.
    Ve druhém poločase Chaves naprosto změnilo hru a dostalo Bragu pod obrovský tlak, ale nedokázala využít žádnou šanci.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:22.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:03:12)