Pátek 31.08.2018, 17:30 • Akademie Red Bull, Salcburk • Turnaj čtyř (U16)

Tabulka po odehrání všech tří zápasů v základní skupině:

Rusko – 9 bodů, skóre 20:3.
    Česká republika – 6 bodů, skóre 14:7.
    Red Bull Salcburk – 2 body, skóre 7:18.
    Slovensko – 1 bod, skóre 5:12. (19:56:08)

V závěrečné třetině se prosadil pouze Jakub Kos, jenž stanovil finální podobu skóre na 5:1.

Česká reprezentace po skalpu Slovenska a prohře s Ruskem připisuje další vítězství. Domácí hokejisty ze Salcburku porazila rozdílem čtyř branek hlavně díky povedené prostřední třetině.

Matouš Menšík byl sice v první třetině třikrát vyloučen, ale poté své počínání odčinil jednou brankou a dvěma asistencemi.
    Jeden gól a stejný počet přesných přihrávek si připsal Alexandr Remeš.
    Když už se Salcburk dostal do šance, narazil na Daniela Krále v české brance.

Statistiky utkání:

Vyloučení: 10:10.
    Využití: 2:0.
    Střely na bránu: 30:17.
    Vhazování: 26:26.

59:48
    Maier vyjížděl zpoza brány, ale branku už neohrozil.

59:35
    Salcburk opět vyhazuje, ale to už Česko nemusí mrzet, jelikož ho hřeje třígólové vedení.

58:55
    Česko se vlastní a nepřesnou střelou vyhnalo z pásma.

58:38
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Okonkwo Prada – 2 min., hrubost).

58:38
    Svozil vystřelil od modré, což Quapp chytil. Potom se začali soupeři pošťuchovat, což sudí podle pravidel ohodnotí.

58:25
    Ve hře se objevují nepřesnosti, nakonec ale Česko vyráží do útoku.

57:40
    Před bránou Salcburku zůstal ležet Ryšavý, který za pomoci spoluhráčů a doktora odjíždí po svých na lavičku.

57:19
    Po zmatku v české obraně Král raději přikryl puk. Takže se bude vhazovat po jeho levici.

56:59
    Kunst už se napřahoval ke střele, ale nakonec ho zablokoval soupeř.

55:43
    Česko právě vstřelilo branku!
    Kotouč se nepředvídatelně odrážel na spodní hranici levého kruhu, potom vyplaval u JAKUBA KOSE, jenž se prosadil ránou z otočky na bližší tyčku. Assitence: Alexand Remeš a David Moravec.

54:59
    Nahození od modré skončilo v lapačce Quappa, jenž přerušil a bude se vhazovat.

53:59
    Ryšavý dostal přihrávku od Soukupa mezi kruhy, kde jenom nastavil hůl na teč. Kotouč plachtil nad levým horním rohem Quappovy klece.

53:20
    Českým tým si pomohl zákroky na hraně, ale pomohlo mu to vyndat puk z pásma, kde Salcburk hrozil mezi kruhy.

53:01
    Přes českou hokejku se dostal puk mimo mantinely, takže se vhazuje před Králem.

52:11
    Koller vystřelil z levého kruhu, což vychytal Král. Potom se ještě pošťuchoval se soupeři, ale vylučovat se nebude.

Kateřina Kundertová

Branky a nahrávky: 7. Gajda (Jiříček, Menšík), 32. Menšík (P. Moravec), 35. Pajer (Menšík), 37. Remeš, 56. Kos (Remeš, D. Moravec) – 35. Braun (Slafkovsky)

Česko: Král (Maláč) – Svozil, Jasečko, D. Moravec, Cubo, Kumst, Jiříček, Smolka – Remeš, Soukup, Ryšavý – Menšík, P. Moravec, Pajer – Kos, Brabenec, Brada – Gajda, Půček, Kotásek – Szturc.
    EC Red Bull Salzburg: Quapp (Pfarrmaier) – Kerber, Okonkwo Prada, Winkelmann, Schober, Necesany, Schmidbauer, Krotsch, Hörl – Braun, Brodnik, Slafkovsky – Lutz, Cimmerman, Feist – Mackner, Zap, Koller – Polegoško, Maier, Myklucha.

Rozhodčí: Walluschnig – Oberhuber, Zacherl