Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Riga 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 5:1 (kon.)
Čerepovec – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Ufa 2:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 6:3 (kon.)
Jaroslavl – Omsk 0:4 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
CSKA Moskva
Neděle 02.09.2018, 14:00 • Traktor Arena • KHL

Česká stopa v zápase
    Do zápasu nenastoupil český hráč. (16:12:18)

Hostující celek vstoupil do zápasu aktivně, v polovině první třetiny jsme viděli první branku. Kirill Kaprizov obkroužil branku a za pomoci soupeře poslal kotouč do horní části branky.

Druhá třetina přinesla rychlý hokej, v jejím průběhu se přes čtyři minuty nepřerušovala hra. Pak se ale prosadili hosté a navýšili své vedení. V čase 32:28 vypálil tvrdou ránu přesně Linden Vey. Jeho gól musel potvrdit až videorozhodčí.

Ve třetí třetině se domácí celek dostával častěji do šancí, ovšem neproměnil je. Naopak rychle po vhazování vypálil Michail Grigorenko, jehož rána byla nechytatelná. Hosté vyhrávají tento duel 3:0 a získávají první dva body do tabulky.

Střely na branku – 16:28
    Trestné minuty – 2:4
    Hity – 20:23

59:06
    CSKA Moskva rozehrává od své branky. Poslední vteřiny zápasu právě běží.

58:47
    Klas Dahlbeck zblokoval ránu od modré čáry.

58:30
    Hostující celek si míří za výhrou, nyní se hraje jen o čisté konto brankáře CSKA.

58:00
    Ani jeden celek se nikam nežene, probíhají poslední dvě minuty hry.

56:52
    Vitalij Kravcov zakončoval přes obránce, který bruslí kotouč jemně tečoval. Rána končí mimo branku.

56:01
    Igor Polygalov vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale jen na chvilku. Následně je hosté vyhodili jen na icing.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny i zápasu. Dinamo Moskva vede o tři branky a míří k zisku dvou bodů.

54:39
    Ilja Sorokin byl pozorný a dokázal si poradit s domácí střelou, jejímž autorem je Alexandr Šinin.

54:07
    Alexandr Rybakov byl volný před brankou, kotouč se k němu nedostal.

53:32
    Marcel Šolochov hraje hodně aktivně, snaží se sám zakončovat i připravovat šance pro spoluhráče. Marně.

53:06
    Marcel Šolochov vyslal tvrdou ránu od modré čáry, jeho projektil však postrádal přesnost. Kotouč končí mimo.

52:17
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hosté vedou o tři branky.

51:00
    Dostali jsme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Traktor hraje sympaticky, ale na vstřelení branky čeká.
    49:37 Michail GRIGORENKO - 0:3

49:37
    CSKA právě vstřelilo branku!
    V době, kdy se domácí celek zlepšoval, přichází třetí branka hostů. Vey výborně vyhrál buly a tvrdý rána z první, kterou vyslal MICHAIL GRIGORENKO, zapadla přesně do horního růžku branky. Asistence: Linden Vey.

49:32
    Vasilij Děmčenko byl pozorný, po jeho zákroku je přerušená hra.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Kaprizov (Grigorenko), 33. Vey (Grigorenko), 50. Grigorenko (Vey)

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Šinin, Bailen, Borodkin, Rjasenskij, Nikitin, N. Chlystov, A. Petrov – Gynge, Bergström, Szczechura – Lapenkov, Glinkin, Polygalov – Stoa, Šarov, Kravcov – Rybakov, Gubarev, Kokujov – Šolochov.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Pašnin, Blažijevskij, Dahlbeck, M. Robinson, Marčenko, Nestěrov, Romanov – Tělegin, Andronov, Kalinin – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Slepyšev, Al. Popov, Šalunov – Scott, Okulov, Světlakov.

Rozhodčí: Sidorenko, Odins – Palej, Sysujev