Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Riga 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 5:1 (kon.)
Čerepovec – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Ufa 2:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 6:3 (kon.)
Jaroslavl – Omsk 0:4 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Avangard Omsk
Neděle 02.09.2018, 16:30 • Arena 2000 • KHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:59:55)

Československá stopa v utkání:

Alexander SALÁK (JAR) 24 zák., 4 góly, 85,7%

Od prvních minut utkání bylo patrné, že Avangard je na tom mnohem lépe. Hosté lépe bruslili, ale hlavně velmi dobře bránili. To se vůbec nedalo říci o Lokomotivu, který dokázal s vypětím všech sil ještě držet krok se soupeřem v první třetině. Ve druhé třetině hosté zápas třemi góly rozhodli, třetí třetina byla v podání domácích doslova tragická, bez nasazení, domácí nebruslili a mohou být rádi, že ani hosté se příliš do útočení nehnali, náskok jim stačil. Tragikomedie domácích vrcholila v poslední minutě zápasu, před a při čtvrtém gólu Avangardu. Salákovi v brance Lokomotivu dnes nelze nic vyčíst, spoustě gólů český gólman ještě zabránil.

59:36 Denis ZERNOV - 0:4

59:36
    Avangard právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné, český gólman Alexander Salák hrál nějakých 20 sekund bez hokejky, která se válela jen kousek od brankoviště. Nikdo z bránících hráčů Lokomotivu mu hokejku nepřihrál, nepodal... tak přišel čtvrtý gól v domácí síti. Navíc po neskutečně lajdáckém přístupu domácích, kteří stáli před Salákem jako panáci. Michejev přihrál z levé strany na DENISE ZERNOVA, který nikým nebráněn poslal puk do branky. Asistence: Ilja Michejev.

59:26
    Pozor, Alexander Salák (Jaroslavl) je bez hokejky, hosté v útočném pásmu.

59:00
    Poslední minuta tohoto utkání, vypadá to, že Igor Bobkov (Omsk) v ligové premiéře udrží čisté konto!

58:28
    Michail Fisenko (Omsk) se nyní sráží ve středním pásmu s domácím Kutuzovem, vše bylo čisté, nevylučuje se.

57:35
    Igor Bobkov (Omsk) si poradil i s další střelou domácích, tentokrát pálil Grigorij Denisenko.

56:10
    Andrej Loktionov (Jaroslavl) zkoušel rychlou střelou překvapit Bobkova v brance Omsku, ani on ale neuspěl, hra přerušena.

55:18
    Je tu posledních pět minut, hra Lokomotivu je již spíše chaotická, domácím se nedaří rozehrávka, ani útočná fáze, docela chaos ve hře Lokomotivu.

54:30
    Oddechový čas pro hosty.

54:10
    Puk míří za branku Bobkova, jenže nikdo v červeném se za ním zrovna nežene, tak hosté v klidu rozehrají.

52:58
    Vhazování po pravici Saláka, domácím se podařilo vyhrát a dostávají se ze třetiny.

51:58
    Stěpan Sannikov (Jaroslavl) se nyní ještě dostal v mezikruží k puku, ale při otočce zavrávoral a puk odehrál obránce.

51:20
    Z vlastní třetiny domácí rozjíždí útočnou akci, volí nahození puku... který vzápětí získává soupeř.

50:05
    Probíhá poslední desetiminutovka třetí třetiny, zatím to vypadá, že i celého zápasu, Jaroslavl dnes v útoku vůbec není nebezpečná.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 27. Talbot (Desharnais, K. Petrov), 36. Širokov (I. Michejev, J. Medveděv), 37. Fisenko (A. Galimov, Martynov), 60. Zernov (I. Michejev)

Lokomotiv Jaroslavl: Salák (Konovalov) – Kronwall, Nakládal, Rafikov, Kutuzov, Pajgin, Jelesin, Čerepanov – Loktionov, Kontiola, Kozun – Korškov, Kraskovskij, Denisenko – Alexejev, Iljenko, Averin – Apalkov, Sannikov, Ivanov – Kartajev.
    Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv, Pokka, Martynov, Berezin, Pivcakin, Čudinov, Bondarev – I. Michejev, Širokov, Zernov – K. Semjonov, Pěrežogin, Manukjan – K. Petrov, Talbot, Desharnais – A. Galimov, Stas, Fisenko – Jaremčuk.

Rozhodčí: Gusev, Ščeňjov