Vyškov – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Petřkovice – Třinec 0:4 (kon.) | Písek – Dukla Praha 0:2 (kon.)
Kladno – Ústí n. L. 1:2 (kon.)
FC Písek
0:2 (0:2)
FK Dukla Praha
Úterý 04.09.2018, 17:00MOL Cup • 2. kolo

Je konec. V MOL Cupu postupuje do dalšího kola FK Dukla Praha. Hostům k výhře stačily dvě branky z první půle. Nejprve se ve 25. minutě prosadil Schranz z pokutového kopu. Pojistku přidal v 38. minutě Breda. Písečtí se přes prvoligového soupeře prosazovali hodně těžko a Hruška v hostující bráně dnes neměl moc práce. To je pro tuto chvíli vše, přeji hezký večer. (18:59:02)

90+3

90+3
    Poslední událostí dnešního utkání byl přímý kop Hanzlíka. Krátce na to hlavní sudí ukončil hru.

90+2
    Jeden z posledních útoků Dukly, Miloševič však stál v ofsajdu.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

89
    Jihočeši se snaží z posledních sil zakládat útok. Nakonec se jim podařilo i vystřelit, ale nepříliš důrazná pozemní střela byla pro Hrušku lahůdka.

88
    Vacovský zablokoval střílenou přihrávku směřující před Hajduška.

86
    Domácím se v těchto chvílích sice daří držet balón, ale projít přes pozornou obranu Dukly je téměř nemožné. Ještě dodám údaj o divácích. Dnes si cestu na fotbal v Písku našlo 1580 diváků!

84
    Hanouskova střela z velkého vápna se odrazila od horní tyče.

83
    Písku čas rychle utíká a nic nenasvědčuje tomu, že by Písečtí alespoň vyrovnali skóre. Někteří diváci začínají zklamaně opouštět stadion.

81
    Naposledy střídají také hráči Dukly. Na poslední minuty se do hry zapojí Ivan Ostojic, který vystřídá Martina Chlumeckého.

80
    Poslední střídání Písku. Ze hry odchází Václav Hrachovec, kterého nahradí Daniel Petřík.

79
    Milec předvedl dobrý obranný zákrok proti Bezdičkovi.

78
    Hajdušek byl u míče o krok dříve než Schranz.

77
    Tetour předvedl pohlednou kličku proti třem soupeřům, dál ho však domácí hráči nepustili.

75
    Brandner mohl jít do samostatného úniku, ale hlavní sudí signalizoval ofsajd.

73
    Střídají také hosté. Jakuba Podaného na trávníku nahradí David Bezdička.

72
    Střídání Písku. Ze hry je stažen Jiří Benetka, opačným směrem zamíří Tomáš Benetka.

71
    Sprintující Pinc byl zastaven kvůli jeho postavení mimo hru.

69
    Hanzlíkovo centr odvrátil Holík do bezpečí.

69
    Vacovský zablokoval přihrávku protihráče na rohový kop.

67
    V hostujícím týmu dochází ke střídání. Pro dnešek má odpracováno David Breda, do hry se zapojí Daniel Tetour.

66
    Centrovaný míč skončil v rukavicích Hrušky.

65
    Domácí budou mít výhodu rohového kopu.

63
    Hru na chvíli zastavilo ošetření hostujícího hráče.

61
    Domácím se v těchto chvílích daří kombinovat s míčem, ale pouze na vlastní polovině hřiště.

59
    Schranz přihrál z pravé strany do malého vápna, Hajdušek nakonec nemusel zasahovat.

59
    Holý před dotírajícím Schranzem raději odkopl míč na polovinu hřiště.

58
    Breda se dostal do úniku, ale neměl dostatečný přehled a jeho nepřesná přihrávka skončila v rukavicích Hajduška.

56
    Hruška si po dlouhé době sáhl na balón. Přízemní střelu soupeře zastavil až napodruhé.

55
    Hrachovec odvrátil hrozící nebezpečí.

54
    Schranz vyslal ze třiceti metrů mířenou střelu do pravé šibenice, ale Hajdušek skvěle zasáhl. Rohový kop pro Duklu.

52
    Hrachovcovi přihrávka nesedla a domácí zadarmo odevzdali míč.

50
    Podaný se vůči Hrachovcovi provinil útočným faulem a sudí jeho zákrok odpískal.

48
    Na začátku druhé půle se na obrazu hry nic nezměnilo, převážně se na míči drží hráči Dukly.

46
    Písečtí vstoupili do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Na lavičce náhradníků zůstal Antonín Presl. Do hry se zapojil Dušan Pinc.

46

Je za námi první půle, ve které se potvrdily papírové předpoklady a hráči odcházejí do kabin za stavu 0:2. Tento výsledek také odpovídá předvedené hře. Uvidíme, jestli Písečtí dokáží s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat.

45
    Antonín Presl dostává za faul ve středu hřiště žlutou kartu.

45
    Holík měl na kopačce třetí branku, jeho pozemní střelu zlikvidoval Hajdušek.

42
    Podaný nastartoval k rychlému protiútoku. Do zakončení z bezprostřední blízkosti se dostal Schranz, ale zamířil přímo do prostoru, kde stál pozorný Hajdušek.

40
    Hlavní sudí vyřešil nedovolený zákrok hostujícího hráče pouze domluvou.

38
    Dukla právě vstřelila branku!
    Pražané se radují podruhé. Autorem branky je DAVID BREDA, který se prosadil přízemní střelou k levé tyči – 0:2.

37
    Miloševič nic neriskoval a zahrál raději malou domů.

35
    Úmysl Hrachovce žádný z domácích hráčů nepochopil a útočná akce Písku rychle skončila.

33
    Jihočeši by potřebovali zatlačit soupeře a pokusit se o vyrovnání, ale hráči Dukly se drží míče jako klíště.

31
    Pokračuje se ve hře, domácí sportovně vrací balón soupeři.

30
    Hra zastavena. Breda potřebuje ošetřit.

28
    Přímý kop Hanzlíka odvrátil Podaný do zámezí.

26
    Domácí měli možnost k vyrovnání díky rohovému kopu, ale obrana Dukly odolala.

25
    Míč si na penaltový puntík položil IVAN SCHRANZ a střelou do horní poloviny poloviny brány posílá Duklu do vedení 0:1.

24
    Hanzlík v pokutovém území "zatáhl za záchrannou brzdu" a dostává žlutou kartu. Dukla navíc bude zahrávat pokutový kop.

24
    Breda akrobatickým zákrokem odvrátil nebezpečí.

23
    Heldovu střelu zablokoval Breda na rohový kop.

21
    Standardka Holíka dolétla přímo do rukavic Hajduška.

20
    Je za námi 20 minut. Více ze hry mají Pražané, kteří se většinu času drží u míče a Písek téměř vůbec k ničemu nepouštějí. Na první vážnější gólovou příležitost ovšem diváci čekají...

18
    Breda zahrával přímý kop. Akci zastavil sudí, který signalizoval postavení mimo hru.

16
    Menší nedorozumění Hrušky s jedním ze spoluhráčů. Nebezpečí nakonec zažehnal Souček.

15
    Podaný unikal po levé straně, jeho zpětnou přihrávku do ohně domácí gólman vystihl.

13
    Střela Holíka směřovala do středu brány, kde stál připravený Hajdušek.

12
    Centrovaný míč prodloužil jeden z domácích hráčů, Dukla si rohový kop zopakuje.

11
    Breda vybojoval rohový kop.

9
    Miloševič vyslal do pokutového území centr z pravé strany, v malém vápně však žádného spoluhráče nenašel.

7
    Dukla měla k dispozici první rohový kop, Hajdušek nemusel zasahovat.

5
    Další centr mířil na Schranze, tentokrát byl u míče dříve domácí gólman.

3
    Na Brandnera směřoval do pokutového území centrovaný balón, ale byl příliš vysoký. K míči se dostávají domácí.

2
    Chlumecký nepřesně přihrál, ze začínající útočné akce tak nebylo nic.

1
    Úvodní výkop byl v režii domácích hráčů, zápas může začít.

1

Písečtí nastoupili v modrožlutých dresech. Hráči Dukly se oblékli do tradiční žlutočervené kombinace.

Hráči se vrací na místo činu, utkání za malou chvíli začne.

Hráči již ukončili rozehrávku a šli se připravit do kabin. Mezitím se fotbalový areál v Písku začíná slušně zaplňovat fanoušky.

FC Písek: Hajdušek – Vacovský, Hrachovec, Hanzlík, Holý, Voráček, Held M., Milec, Januška, Held J., Presl.
    Náhradníci: Varyš, Pinc, Benetka, Sigmund, Kulík, Běloušek, Petřík.

FK Dukla Praha: Hruška – Chlumecký, Hanousek, Brandner, Breda, Souček, Holík, Miloševič, Bezpalec, Schranz, Podaný.
    Náhradníci: Bílovský, Ostojic, Tetour, Bezdička, Djuranovič, Rada.

Rozhodčí: Matějček – Flimmel, Kotalík.

Jak dopadne pohárové utkání mezi Pískem a Duklou Prahou, uvidíme již v úterý. Podaří se Dukle potvrdit roli favorita? Úvodní výkop je naplánován na 17. hodinu.

FC Písek ve třetí lize může být se svými výkony spokojenější. Aktuálně se nachází na sedmém místě, za osm získaných bodů. Písku hodně pomohl poslední zápas, ve kterém těsně přehrál staronového účastníka ČFL – Karlovy Vary 2:1, když se o obrat postaral Januška. Skóre Jihočechů je v lize zatím vyrovnané, tedy 10 vstřelených branek a 10 inkasovaných branek.

FK Dukla Praha v nejvyšší lize letos zatím tápe. Pražané ze sedmi utkání nedokázali získat ani jeden bod a nachází se na samotném chvostu tabulky. Skóre vstřelených a inkasovaných branek je také hrozivé. Dukla se z gólu radovala pouze čtyřikrát, naopak jejich brankář musel lovit míč ze své sítě již devatenáctkrát. Písečtí vyhověli přání Dukly odehrát pohárové utkání až dnes (z důvodu těžkého zápasu se Spartou), ale ani to Dukle k prvním bodům nepomohlo a v pražském derby zvítězila Sparta výsledkem 2:0.

Oba dnešní soupeři se v historii utkali dvakrát. Naposledy v červenci roku 2011, v rámci přátelského utkání. Pražané na svém trávníku zvítězili jednoznačně 5:0. Druhé utkání mezi Pískem a Duklou bylo odehráno před deseti lety. Zajímavostí je, že se jednalo rovněž o pohárový zápas, jako dnes. Druhou zajímavostí je, že se jednalo o stejnou fázi poháru, tedy souboj o postup do osmifinále. Tehdy se z postupu radovali Písečtí, když po bezbrankové remíze udolali soupeře z hlavního města po penaltách 6:5.

Písecké fotbalisty čeká v úterý pohárové utkání. Stejně jako v minulé sezoně se u Otavy představí celek z nejvyšší fotbalové ligy, dnes to bude tým FK Dukla Praha. Přesně před jedenácti měsíci odehráli Jihočeši pohárové utkání proti Zlínu. Za svůj výkon se nemuseli stydět, nicméně přes prvoligového soupeře se jim po porážce 2:0 postoupit nepodařilo. Cesta Dukly v MOL Cupu v loňském ročníku skončila těsně před osmifinále, na hřišti třetiligových Domažlic. Západočeši využili domácího prostředí a překvapivě vyřadili Duklu, po výsledku 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.