Vyškov – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Petřkovice – Třinec 0:4 (kon.) | Písek – Dukla Praha 0:2 (kon.)
Kladno – Ústí n. L. 1:2 (kon.)
FC Písek
0:2 (0:2)
FK Dukla Praha
Úterý 04.09.2018, 17:00MOL Cup • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Písecké fotbalisty čeká v úterý pohárové utkání. Stejně jako v minulé sezoně se u Otavy představí celek z nejvyšší fotbalové ligy, dnes to bude tým FK Dukla Praha. Přesně před jedenácti měsíci odehráli Jihočeši pohárové utkání proti Zlínu. Za svůj výkon se nemuseli stydět, nicméně přes prvoligového soupeře se jim po porážce 2:0 postoupit nepodařilo. Cesta Dukly v MOL Cupu v loňském ročníku skončila těsně před osmifinále, na hřišti třetiligových Domažlic. Západočeši využili domácího prostředí a překvapivě vyřadili Duklu, po výsledku 3:2.

Oba dnešní soupeři se v historii utkali dvakrát. Naposledy v červenci roku 2011, v rámci přátelského utkání. Pražané na svém trávníku zvítězili jednoznačně 5:0. Druhé utkání mezi Pískem a Duklou bylo odehráno před deseti lety. Zajímavostí je, že se jednalo rovněž o pohárový zápas, jako dnes. Druhou zajímavostí je, že se jednalo o stejnou fázi poháru, tedy souboj o postup do osmifinále. Tehdy se z postupu radovali Písečtí, když po bezbrankové remíze udolali soupeře z hlavního města po penaltách 6:5.

FK Dukla Praha v nejvyšší lize letos zatím tápe. Pražané ze sedmi utkání nedokázali získat ani jeden bod a nachází se na samotném chvostu tabulky. Skóre vstřelených a inkasovaných branek je také hrozivé. Dukla se z gólu radovala pouze čtyřikrát, naopak jejich brankář musel lovit míč ze své sítě již devatenáctkrát. Písečtí vyhověli přání Dukly odehrát pohárové utkání až dnes (z důvodu těžkého zápasu se Spartou), ale ani to Dukle k prvním bodům nepomohlo a v pražském derby zvítězila Sparta výsledkem 2:0.

FC Písek ve třetí lize může být se svými výkony spokojenější. Aktuálně se nachází na sedmém místě, za osm získaných bodů. Písku hodně pomohl poslední zápas, ve kterém těsně přehrál staronového účastníka ČFL – Karlovy Vary 2:1, když se o obrat postaral Januška. Skóre Jihočechů je v lize zatím vyrovnané, tedy 10 vstřelených branek a 10 inkasovaných branek.

Jak dopadne pohárové utkání mezi Pískem a Duklou Prahou, uvidíme již v úterý. Podaří se Dukle potvrdit roli favorita? Úvodní výkop je naplánován na 17. hodinu.

FC Písek: Hajdušek – Vacovský, Hrachovec, Hanzlík, Holý, Voráček, Held M., Milec, Januška, Held J., Presl.
    Náhradníci: Varyš, Pinc, Benetka, Sigmund, Kulík, Běloušek, Petřík.

FK Dukla Praha: Hruška – Chlumecký, Hanousek, Brandner, Breda, Souček, Holík, Miloševič, Bezpalec, Schranz, Podaný.
    Náhradníci: Bílovský, Ostojic, Tetour, Bezdička, Djuranovič, Rada.

Rozhodčí: Matějček – Flimmel, Kotalík.

Hráči již ukončili rozehrávku a šli se připravit do kabin. Mezitím se fotbalový areál v Písku začíná slušně zaplňovat fanoušky.

Hráči se vrací na místo činu, utkání za malou chvíli začne.

Písečtí nastoupili v modrožlutých dresech. Hráči Dukly se oblékli do tradiční žlutočervené kombinace.

1

1
    Úvodní výkop byl v režii domácích hráčů, zápas může začít.

2
    Chlumecký nepřesně přihrál, ze začínající útočné akce tak nebylo nic.

3
    Na Brandnera směřoval do pokutového území centrovaný balón, ale byl příliš vysoký. K míči se dostávají domácí.

5
    Další centr mířil na Schranze, tentokrát byl u míče dříve domácí gólman.

7
    Dukla měla k dispozici první rohový kop, Hajdušek nemusel zasahovat.

9
    Miloševič vyslal do pokutového území centr z pravé strany, v malém vápně však žádného spoluhráče nenašel.

11
    Breda vybojoval rohový kop.

12
    Centrovaný míč prodloužil jeden z domácích hráčů, Dukla si rohový kop zopakuje.

13
    Střela Holíka směřovala do středu brány, kde stál připravený Hajdušek.

15
    Podaný unikal po levé straně, jeho zpětnou přihrávku do ohně domácí gólman vystihl.

16
    Menší nedorozumění Hrušky s jedním ze spoluhráčů. Nebezpečí nakonec zažehnal Souček.

18
    Breda zahrával přímý kop. Akci zastavil sudí, který signalizoval postavení mimo hru.

20
    Je za námi 20 minut. Více ze hry mají Pražané, kteří se většinu času drží u míče a Písek téměř vůbec k ničemu nepouštějí. Na první vážnější gólovou příležitost ovšem diváci čekají...

21
    Standardka Holíka dolétla přímo do rukavic Hajduška.

23
    Heldovu střelu zablokoval Breda na rohový kop.

24
    Breda akrobatickým zákrokem odvrátil nebezpečí.

24
    Hanzlík v pokutovém území "zatáhl za záchrannou brzdu" a dostává žlutou kartu. Dukla navíc bude zahrávat pokutový kop.

25
    Dukla právě vstřelila branku!
    Míč si na penaltový puntík položil IVAN SCHRANZ a střelou do horní poloviny poloviny brány posílá Duklu do vedení 0:1.

26
    Domácí měli možnost k vyrovnání díky rohovému kopu, ale obrana Dukly odolala.

28
    Přímý kop Hanzlíka odvrátil Podaný do zámezí.

30
    Hra zastavena. Breda potřebuje ošetřit.

31
    Pokračuje se ve hře, domácí sportovně vrací balón soupeři.

33
    Jihočeši by potřebovali zatlačit soupeře a pokusit se o vyrovnání, ale hráči Dukly se drží míče jako klíště.

35
    Úmysl Hrachovce žádný z domácích hráčů nepochopil a útočná akce Písku rychle skončila.

37
    Miloševič nic neriskoval a zahrál raději malou domů.

38
    Pražané se radují podruhé. Autorem branky je DAVID BREDA, který se prosadil přízemní střelou k levé tyči – 0:2.

40
    Hlavní sudí vyřešil nedovolený zákrok hostujícího hráče pouze domluvou.

42
    Podaný nastartoval k rychlému protiútoku. Do zakončení z bezprostřední blízkosti se dostal Schranz, ale zamířil přímo do prostoru, kde stál pozorný Hajdušek.

45
    Holík měl na kopačce třetí branku, jeho pozemní střelu zlikvidoval Hajdušek.

45
    Antonín Presl dostává za faul ve středu hřiště žlutou kartu.

45+1
    Rozběhla se první minuta nastavení.

45+2
    Hlavní sudí ukončuje první půli.

45+2

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

Je za námi první půle, ve které se potvrdily papírové předpoklady a hráči odcházejí do kabin za stavu 0:2. Tento výsledek také odpovídá předvedené hře. Uvidíme, jestli Písečtí dokáží s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat.

46

46
    Písečtí vstoupili do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Na lavičce náhradníků zůstal Antonín Presl. Do hry se zapojil Dušan Pinc.

48
    Na začátku druhé půle se na obrazu hry nic nezměnilo, převážně se na míči drží hráči Dukly.

50
    Podaný se vůči Hrachovcovi provinil útočným faulem a sudí jeho zákrok odpískal.

52
    Hrachovcovi přihrávka nesedla a domácí zadarmo odevzdali míč.

54
    Schranz vyslal ze třiceti metrů mířenou střelu do pravé šibenice, ale Hajdušek skvěle zasáhl. Rohový kop pro Duklu.

55
    Hrachovec odvrátil hrozící nebezpečí.

56
    Hruška si po dlouhé době sáhl na balón. Přízemní střelu soupeře zastavil až napodruhé.

58
    Breda se dostal do úniku, ale neměl dostatečný přehled a jeho nepřesná přihrávka skončila v rukavicích Hajduška.

59
    Holý před dotírajícím Schranzem raději odkopl míč na polovinu hřiště.

59
    Schranz přihrál z pravé strany do malého vápna, Hajdušek nakonec nemusel zasahovat.

61
    Domácím se v těchto chvílích daří kombinovat s míčem, ale pouze na vlastní polovině hřiště.

63
    Hru na chvíli zastavilo ošetření hostujícího hráče.

65
    Domácí budou mít výhodu rohového kopu.

66
    Centrovaný míč skončil v rukavicích Hrušky.

67
    V hostujícím týmu dochází ke střídání. Pro dnešek má odpracováno David Breda, do hry se zapojí Daniel Tetour.

69
    Vacovský zablokoval přihrávku protihráče na rohový kop.

69
    Hanzlíkovo centr odvrátil Holík do bezpečí.

71
    Sprintující Pinc byl zastaven kvůli jeho postavení mimo hru.

72
    Střídání Písku. Ze hry je stažen Jiří Benetka, opačným směrem zamíří Tomáš Benetka.

73
    Střídají také hosté. Jakuba Podaného na trávníku nahradí David Bezdička.

75
    Brandner mohl jít do samostatného úniku, ale hlavní sudí signalizoval ofsajd.

77
    Tetour předvedl pohlednou kličku proti třem soupeřům, dál ho však domácí hráči nepustili.

78
    Hajdušek byl u míče o krok dříve než Schranz.

79
    Milec předvedl dobrý obranný zákrok proti Bezdičkovi.

80
    Poslední střídání Písku. Ze hry odchází Václav Hrachovec, kterého nahradí Daniel Petřík.

81
    Naposledy střídají také hráči Dukly. Na poslední minuty se do hry zapojí Ivan Ostojic, který vystřídá Martina Chlumeckého.

83
    Písku čas rychle utíká a nic nenasvědčuje tomu, že by Písečtí alespoň vyrovnali skóre. Někteří diváci začínají zklamaně opouštět stadion.

84
    Hanouskova střela z velkého vápna se odrazila od horní tyče.

86
    Domácím se v těchto chvílích sice daří držet balón, ale projít přes pozornou obranu Dukly je téměř nemožné. Ještě dodám údaj o divácích. Dnes si cestu na fotbal v Písku našlo 1580 diváků!

88
    Vacovský zablokoval střílenou přihrávku směřující před Hajduška.

89
    Jihočeši se snaží z posledních sil zakládat útok. Nakonec se jim podařilo i vystřelit, ale nepříliš důrazná pozemní střela byla pro Hrušku lahůdka.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90+2
    Jeden z posledních útoků Dukly, Miloševič však stál v ofsajdu.

90+3
    Poslední událostí dnešního utkání byl přímý kop Hanzlíka. Krátce na to hlavní sudí ukončil hru.

90+3

Je konec. V MOL Cupu postupuje do dalšího kola FK Dukla Praha. Hostům k výhře stačily dvě branky z první půle. Nejprve se ve 25. minutě prosadil Schranz z pokutového kopu. Pojistku přidal v 38. minutě Breda. Písečtí se přes prvoligového soupeře prosazovali hodně těžko a Hruška v hostující bráně dnes neměl moc práce. To je pro tuto chvíli vše, přeji hezký večer. (18:59:02)