Jokerit – Vladivostok 4:1 (kon.) | Kazaň – Barys 4:3 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 4:1 (kon.)
Nižněkamsk – Minsk 2:1 (kon.) | Soči – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Kunlun 1:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Admiral Vladivostok
Pátek 07.09.2018, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Finský celek nepustil svého soupeře ani jednou do vedení, jedinou branku hostujícího mužstva zaznamenal v 1. třetině Kirill Ďjakov. Za domácí se nejprve prosadil Mika Niemi, druhý gól přidal Geoff Platt. Ve druhé třetině se v početní převaze prosadil Nicklas Jensen, další přesilovku využil Sakari Manninen. Ve třetím dějství gól nepadl ani přesto, že hosté přestříleli finský tým poměrem 12:2. Jokerit tak poráží Vladivostok 4:1.

Střely na branku ve 3. třetině: 2:12
    Střely na branku celkem: 22:35 (20:04:25)

Dnešní zápas mezi Jokeritem Helsinky a Admiralem Vladivostok je u konce. Domácí zvládni i své třetí utkání v této sezoně bez ztráty bodu a po dnešku se mohou těšit z prvního místa v tabulce Západní konference. Vladivostok dnes žádné body nepřidal a ve Východní konferenci se zatím nachází až ve druhé polovině tabulky.

59:47
    Oddechový čas pro hosty.

59:47
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky ( John Norman – 2 min. – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mim).

59:35
    Zbývá necelá půl minuta do konce zápasu, hráči Vladivostoku již jen odevzdávají kotouč.

59:19
    Hosté nahodili puk do útočné třetiny, byl u něj první Denis Vicharev. Obránci Jokeritu jej však nenechali zakončit a hosté následně opouštějí pásmo.

58:09
    Platt vypálil ihned po buly, gólman vyráží. Domácí ještě udrželi útočné pásmo, ránu Alexe Granta už Krasotkin raději schoval ve výstroji.

57:42
    Hosté rozehrávají za vlastní brankou, dopředu se už ale příliš nehrnou a šetří síly do dalšího utkání.

56:59
    Nepřesná rána Lauridsena končí v ochranné síti.

56:15
    Vhazování před Zapolskim, které vyhráli jeho spoluhráči a vyvážejí puk na druhou stranu.

55:10
    Na druhé straně jsou útočící hráči Jokeritu vykázáni do neutrálního území, jelikož se při přechodu přes modrou čáru dostali do ofsajdu.

54:24
    Sergej Koňkov hledal skulinku, kudy by se puk mohl dostat až na branku. Nakonec vystřelil naslepo a kotouč se daleko nedostal.

53:08
    Hra ve středním pásmu, v posledních okamžicích si ani jeden z týmů výraznější příležitost nevytvořil.

51:58
    Domácí rozehrávají na vlastním území.

50:49
    Jormakka si nahodil kotouč do útočné třetiny, hostující hráči jej stihli dojet dříve.

49:54
    Ani jeden z týmů už nikam příliš nespěchá, hraje se spíše v poklidném tempu.

48:59
    Hosté se sice na chvíli dostali do útočné třetiny, Strelcov ale neměl mnoho prostoru k zakončení a brankáře Ryana Zapolskiho neohrozil.

47:44
    Střela na Zapolskiho, která byla spíše jen prověřením jeho pozornosti. Puk přebírají domácí obránci, zbytek týmu střídá.

LB

Branky a nahrávky: 3. Niemi (Anttila), 13. Platt (O'Neill, Joensuu), 26. Nicklas Jensen (Lepistö), 30. Manninen (Lepistö) – 5. Ďjakov (V. Strelcov, A. Strelcov)

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Lepistö (A), Stollery, Kivistö, A. Grant, Lööv, O. Lauridsen, E. Räsänen – Moses, Regin (C), Manninen – Joensuu (A), Norman, O'Neill – Jormakka, Platt, Nicklas Jensen – Mäki, Niemi, Anttila.
    Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – Tatalin, Miščenko, Ugolnikov (A), Taratunin, Ďjakov, Antropov, Karmaškov – V. Butuzov, Vicharev, Koňkov (A) – Mereskin, Glazačev (C), K. Voronin – A. Strelcov, Valujskij, V. Strelcov – Černikov, Zajcev, Sirotkin.

Rozhodčí: Fatejev, Cyplakov – Golovjov, Strelcov.