Hranice – Královo Pole 31:24 (kon.) | Litovel – Zubří 22:27 (kon.) | Jičín – Karviná 27:26 (kon.)
Kopřivnice – Plzeň 29:38 (kon.) | Lovosice – Dukla 32:30 (kon.)
Tatran Litovel
22:27 (12:14)
HC ROBE Zubří
Sobota 08.09.2018, 17:00 • Sportovní hala ZŠ Vítězná • Chance Extraliga mužů • 1. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou. Hezký sobotní večer. (18:31:27)

Duel je u konce, Zubří slaví vítězství 27:22, na které se proti Litoveli pořádně nadřelo! Outsider se držel ve hře do 44. minuty, kdy platil stav 19:19, od té doby ale dali hosté sedm gólů v řadě a rozhodli zápas. Litovel je však oceněna potleskem a rozhodně se nemá za co stydět.

Konec zápasu. (22:27)

60
    Piwko je dnes ze sedmiček stoprocentní a koriguje stav. (22:27)

60
    A následně vybojovala sedmičku. (21:27)

60
    Poslední minuta utkání, Litovel získala míč. (21:27)

59
    Oddechový čas pro hosty. (21:27)

59
    Juráš si připsal dobrý zákrok a na druhé straně se na druhý pokus sám proti Orságovi trefil Piwko. (21:27)

58
    Po srážce na domácí šestce zůstávají dva hráči otřesení, nejvíce to schytal Vincour, který však následně odchází po svých. (20:27)

58
    Vincour proskočil obranou, ale selhal na brankáři Zubří. (20:27)

57
    Janíček přešel přes obránce a dává jednoduchý gól. (20:27)

57
    Litovel se sice neprosadila, Zubří u míče, ale mimo hru fauloval Štepán Zeman, je potřetí vyloučen a dostává červenou kartu! (20:26)

56
    Domácí se nemohou dostat k zakončení. (20:26)

55
    Juráš lapil ránu ze spojky, Litovel opět v útoku. (20:26)

55
    Po dvanácti minutách se Litovel prosazuje! Z proskoku skóruje nejspíše Šmíd. (20:26)

54
    Oddechový čas pro domácí. (19:26)

54
    Weber dává gól z křídla, ranou o zem uklidil míč pod břevno. (19:26)

53
    Ani nyní se Litovel nedokázala prosadit a musí se opět bránit, na zvrat už to skutečně nevypadá. (19:25)

53
    Domácí z křídla trefili tyč, alespoň zůstávají u míče. (19:25)

52
    Domácí jsou v útoku bezradní, naopak inkasují po ráně Šustáčka v pádu z levé spojky. (19:25)

51
    Hosté sehráli akci pěkně do křídla, ale Weber branku netrefil technickým pokusem. (19:24)

50
    Dokoupil zůstal osamocený na pivotu a bez problémů ranou o zem překonává Fabiána. Zdá se, že duel už si Zubří pohlídá. (19:24)

49
    A znovu se Litovel neprosadila, trefila jen tyč. (19:23)

48
    Při signalizované pasivitě Korbel vypálil mimo dosah bezmocného Fabiána. (19:23)

48
    Litovel se neprosadila a už čtyři minuty čeká na gól. (19:22)

47
    Domácí nesehráli akci do křídla, ale Zubří se hned dopustilo kroků. (19:22)

47
    Oddechový čas pro domácí. (19:22)

47
    Štěpán Zeman je vyloučen podruhé v zápase. (19:22)

46
    Dohrávka do křídla a z něj hosté skórují zásluhou Číže. (19:22)

46
    Oddechový čas pro hosty. (19:21)

46
    Malina si připisuje přesný zákrok a Zubří může navýšit náskok. (19:21)

45
    Hosté se dostali do brejku a ten proměnili, Zubří má šanci rozhodnout zápas, vypracovává si dvoubrankový náskok po dlouhé době! (19:21)

44
    Pavel Přikryl uspěl proti Fabiánovi střelou o zem. (19:20)

44
    Kršek je vyloučen, navíc sedmička pro Zubří. (19:19)

44
    Luděk Piwko zůstává ze sedmiček stoprocentní, vypálil do pravého horního růžku. (19:19)

43
    Při pasivitě vybojoval Šmíd svým průnikem sedmičku. (18:19)

42
    Martin Hrstka pálí přesně ze spojky. (18:19)

42
    Piwko znovu uspěl, propálil Orsága k levé tyči. (18:18)

42
    Síly na palubovce jsou srovnané, Zeman je také vyloučen a navíc sedmička pro domácí. (17:18)

41
    Z pivota se Zubří dostává zpět do vedení, navíc si po faulu při střelbě zahraje přesilovku. (17:18)

41
    Litovel se ke střele nedostala. (17:17)

40
    Na druhé straně trefil Přikryl z křídla Fabiána do obličeje a gólman domácích zůstává otřesen. (17:17)

40
    Geist překvapivou ranou nepřekonal brankáře. (17:17)

39
    Šustáček pěknou ranou srovnává. (17:17)

38
    Piwko se trefil mezi nohy gólmana a posílá Litovel do vedení! (17:16)

38
    Domácí se znovu skvěle ubránila a Jan Šmíd vybojoval sedmičku. (16:16)

37
    Tomáš Kršek nevyužil rychlý brejk! To je škoda pro Litovel, která dokonce mohla jít do vedení. (16:16)

36
    A je srovnáno! Domácí dávají gól z proskoku a s favoritem skutečně drží krok. (16:16)

36
    Fabián pokryl ránu ze spojky a Litovel může srovnat! (15:16)

35
    Domácí ovšem také odpovídají z křídla. (15:16)

35
    A Ondřej Číž se dokázal trefit z levého křídla z úhlu přesně ke vzdálenější tyči. (14:16)

34
    Domácí se však v početní výhodě zatím neprosadili a o míč přišli. (14:15)

34
    Dokoupil (Zubří) je vyloučen na dvě minuty. (14:15)

34
    Fabián si připisuje dobrý zákrok proti zuberskému křídlu. (14:15)

33
    Avšak útočná akce Litovele neměla dlouhého trvání. (14:15)

33
    Hosté napálili pouze tyč. (14:15)

33
    Signalizovaná pasivita hostů. (14:15)

32
    Hanák zůstal osamocený na pivotu a ranou o zem nedal Malinovi šanci. (14:15)

31
    Štepán Zeman se trefuje z levé strany do pravého horního rohu. (13:15)

31
    Domácí hráč proskočil obranou a v přesilové hře snižuje na rozdíl jediné branky. (13:14)

31
    Začal druhý poločas. (12:14)

Litovel odstartovala duel skvěle a vedla o tři branky, poté se však nedokázala dlouho prosadit a Zubří postupně otočilo skóre, vypracovalo si náskok, ale v poločase vede jen o dvě branky, Litovel zatím hraje statečně.

Druhý poločas začne přibližně v 17:45.

30
    První poločas skončil. (12:14)

30
    Piwko proměňuje sedmičku i proti Orságovi a stanovuje poločasové skóre na 12:14. (12:14)

30
    Na závěr poločasu ještě sedmička pro hosty po faulu na Tkadlečeka na levém křídle, navíc Weber dostává dvě minuty! Zubří začne druhou půli v oslabení. (11:14)

30
    Hosté půlminutu před koncem skórují, Weber dává gól z křídla. (11:14)

29
    Luděk Piwko proměňuje sedmičku proti Malinovi střelou k tyči. (11:13)

29
    Sedmička pro domácí, šance na snížení! Přikryl byl faulován na brankovišti. (10:13)

29
    Po čtyřech minutách gól, Weber navyšuje vedení Zubří z rychlého brejku. (10:13)

28
    Na druhé straně hosté z pivota minuli branku, Fabián si ale na míč nejspíše sáhl. (10:12)

28
    Domácí ovšem znovu proráželi. (10:12)

27
    Zubří nepřihrálo při signalizované pasivitě přesně do křídla a musí se opět bránit, Litovel zatím předvádí sympatický výkon. (10:12)

27
    Avšak prorážení domácích hned vzápětí. (10:12)

26
    Přešlap hostů při střelbě. (10:12)

26
    Litovel dobře zapracovala v obraně, ale v ofenzivě se znovu proti brankáři Zubří neprosadila. (10:12)

26
    Oddechový čas pro hosty. (10:12)

25
    Další skvělý zákrok gólmana Zubří, domácí alespoň zvládli ubránit rychlý brejk. (10:12)

25
    A z rychlého brejku hosté skórují, Ondřej Číž se prosadil mezi nohy Fabiána. (10:12)

25
    Piwkovu slabou střelu gólman kryje. (10:11)

24
    Kršek byl při proskoku vychytán, ale míč se odrazil zpět k domácím. (10:11)

24
    Oba týmy nyní dobře brání, Litovel neinkasovala a teď se snaží srovnat. (10:11)

23
    Luděk Piwko proměňuje střelou mezi nohy! (10:11)

22
    Sedmička pro Litovel. (9:11)

22
    A opět. Jan Šmíd nejprve po individuální akci snížil, ale domácí obrana se nestihla zformovat a inkasuje. (9:11)

21
    Z rychlého brejku domácí snížili, avšak Janíček rychle vrací Zubří dvoubrankové vedení. (8:10)

20
    Hosté branku ze spojky netrefili, na druhé straně proskočil obranou Štencl a snižuje. (7:9)

19
    Avšak domácí se dopustili kroků. (6:9)

19
    Šmíd faulovaný Pichem, jenž dostává dvě minuty, přesilovka nyní pro Litovel. (6:9)

19
    Oddechový čas pro domácí, kteří se zatím drží v útoku, po ztrátě balonu míč rychle vybojovali zpět. (6:9)

18
    Martin Hrstka Fabiána překonává ranou k levé tyči. (6:9)

18
    Litovel dala jeden gól za posledních devět minut a neprosadila se znovu, na druhé straně čelí Fabián sedmičce. (6:8)

16
    Jan Šmíd nepřihrál přesně a další brejk už Weber využil, navíc přesilová hra pro Zubří po faulu na jeho osobu. (6:8)

15
    Juráš v krátkém sledu vychytal křídlo Zubří i následný brejk po ztrátě domácích, jenž neproměnil Michal Weber! (6:7)

15
    Korbel znovu vrací vedení Zubří. (6:7)

14
    Přesná rána ze střední spojky domácího házenkáře. (6:6)

13
    A hosté otáčejí skóre, Pavel Přikryl skóruje z pravého křídla. (5:6)

13
    Piwko trefil z levé spojky pouze tyč. (5:5)

12
    Zubří srovnává z pivota. (5:5)

11
    Ale Vincour se na druhé straně neprosadil, dobrý zákrok hostujícího gólmana. (5:4)

11
    Fabián zneškodnil sedmičku Hrstky rukou! (5:4)

11
    Vincour fauloval a dostává žlutou kartu, navíc sedmička pro hosty. (5:4)

10
    Prorážení domácích hráčů. (5:4)

10
    Domácí nepřekonali ze spojky gólmana, ale Zubří nerozehrálo rychlý brejk dobře. (5:4)

10
    Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman). (5:4)

9
    Zubří se ubránilo a využívá rychlý brejk, snižuje z pivota. (5:4)

8
    Hosté však ihned kontrují. (5:3)

8
    Hanák z pivota dává gól na 5:2. (5:2)

8
    Šmíd překvapivou střelou branku netrefil, míč však byl ještě tečován hostujícím hráčem. (4:2)

7
    Šustáček vypálil přes obránce přesně k tyči. (4:2)

6
    Litovel pokračuje ve skvělém začátku, z dorážky přidává další branku! (4:1)

5
    Domácí se znovu ubránili a mohou v úvodu navýšit své vedení. (3:1)

5
    Jan Šmíd dává další gól po individuálním průniku středem! (3:1)

4
    Fabián si připisuje další skvělý zákrok proti ráně ze spojky. (2:1)

3
    Jan Šmíd ranou ze spojky posílá do vedení Litovel. (2:1)

3
    Dvě rychlé branky za sebou, na gól domácích Zubří rychle zareagovalo ze spojky. (1:1)

2
    Fabián si připsal dva dobré zákroky hned na úvod, na druhé se se však Litovel také neprosadila, u míče hosté. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Tatran Litovel: Juráš, Navrátil, Fabián – Barabáš, Kuchař, Hanák, Šuba, Jan Šmíd, Tkadleček, Havlíček, Štencl, Kršek, Hrachový, Prošvic, Vincour, Macek, Geist, Piwko.

HC ROBE Zubří: Š. Krůpa, Š. Mizera, Malina, Orság – Durković, Dokoupil, Přikryl, Vlk, Válek, Šustáček, Korbel, M. Hrstka, Janíček, Reček, Tiller, V. Číž, Pich, Šáš, Svoboda, Cáb, B. Mizera, Polášek, M. Weber, Š. Zeman, O. Číž.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.

Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u duelu 1. kola Strabag Rail extraligy házené mužů, ve kterém navrátilec do elitní soutěže Tatran Litovel vyzve semifinalistu z minulé sezóny a velikého favorita HC ROBE Zubří. Házenkářská bašta Zubří loni padla s Plzní 1:3 na zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.